Sari la conținut

era s-o patesc de mai multe ori!


Vizitator stress_L&P
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stress_L&P

'mi-as in ei de soferi idioti! in ultima luna era sa mor de 8 ori cel putin si de 3 ori cu danutza in spate! ce mi s-a intamplat dimineata mi-a pus capac si am rabufnit intr-o criza de nervi de o juma' de om ca mine putea sa OMOARE un sofer destul de mare! daca nu ma luau doi oameni de pe el ma vedeati la prost tv cum un motociclist satanist si violator de babe a omorat cu bestialitate un sofer!

Buun! acum ca m-am mai calmat sa va spun: dimineata la 6 dupa o noapte in care n-am dormit deloc am plecat la bac sa vad si eu rasaritul (nu ma intrebati de ce, nu stiu nici eu) chiar daca nu mai era! in fine... am fumat o tigara si am baut o cafea si am plecat! la urcare sunt 2 benzi, cate una pe fiecare sens si curba (pt. cei care nu sunt din gl) pe banda de coborare se face de obicei coada pt. bac si un BOU caruia ii urez si acum o moarte in chinuri si multa :unsure: vine cu viteza mare (~100 si aia nu-i zona de 100) pe banda mea din curba (nu aveam cum sa-l vad) si era sa ma ia intr-un stil barbar! eu l-am evitat , noroc ca era cu un tico (am franat amandoi) si m-am lovit cu rotile de bordura si am cazut pe trotuar (noroc ca aveam viteza mica)! m-am ridicat, el a oprit si s-a dat jos din masina sa ma intrebe daca am patit ceva (muistu dracu) si eu mergeam spre el. am ajuns in dreptul lui si chiar nu aveam nici un fel de draci (cred ca era un fel de soc, nush :bounce: ) si imi desfac casca... atunci mi-a sarit tandara, atunci am realizat ca de data asta am fost cel mai aproape de moarte din cauza unui sofer! in loc sa-mi dau casca jos si s-o tin in mana i-am tras o casca in partea stanga a fetei, s-a dezechilibrat, l-am apucat de cap, i-am tras un genunchi in gura, un cot in ceafa si a cazut pe jos... nu ma calmasem! l-am vazut ca se intoarce cu fata in sus si am turbat! in sinea mea vroiam sa ramana acolo! am sarit cu genunchiul in stomacul lui si am inceput sa-i car pumni in mecla si sa repet obsesiv si cu o voce pe care nu cred ca o pot imita "te omor ma, auzi? te omor!" m-au luat 2 oameni de pe el si cred ca ma mai calmasem ca nu m-am luat de ei, am ridicat motoru' si am plecat sa nu-l mai vad!

 

 

asa...m-am calmat si mai mult dupa cat am scris!

am spus ca era sa mai mor de 8 ori pana acum, m-am gandit sa pun lista cu locurile periculoase pentru galateni si pt. cei care vin prin gl

 

1: podul de la sendreni! cand va apropiati mergeti inceet de tot ca mai sunt imbecili (de obicei frustrati cu dacii) care depasesc pe pod din contrasens si poate va iau pe capota! eu era s-o patesc acum 3 sapt., noroc ca nu intrasem pe pod inca ca bou' nu numai ca depasea dar era si in stanga rau de tot (dreapta mea) si nu aveai pe unde sa te bagi decat daca intrai in parapet! atentie ca podul e foarte ingust

2: cand urci pe strada aia (1 mai, sau tecuci cum dracu' i-o zice) care duce din piata mare inspre bulevardul Cosbuc vin tiganii borati cu merturile pe contrasens (e strada cu sens unic) si mai si ies de pe strazile laterale fara sa se asigure, fara sa-i doara de ceva (deh, is la satra lor)

3: strada 6 martie (am uitat cum se cheama acum) e extrem de periculoasa, pe mijloc is linii de tramvai si pe banda 1 intra toti idiotii cu botul repede in strada (e misto mai ales cand tramvaiul este langa tine) fara sa se asigure

4: asta e pentru cei care vin in gl si si nu stiu: pe faleza sunt niste rahaturi de alea de ciuperci (multa :bounce: cui i-a venit ideea sa le puna) pentru reducerea vitezei care noaptea nu sunt vizibile deloc! nici ziua nu sunt dar... in fine! ele se situeaza la mijlocul falezei si la trecerile de pietoni de la zid! de asemenea sunt si pe strada brailei in zona bancilor (la jumatatea dealului) pe ambele sensuri de mers precum si pe strada domneasca in zona caminelor studentesti!

5: (asta nu e o zona periculoasa, e doar o avertizare) cand faceti drumuri in afara mare grija (tot la dacioti in special) la idiotii care depasesc la limita si intra pe sensul vostru ca sunt extrem de periculosi! de fapt de cele mai multe ori era s-o patesc in afara orasului!

 

 

bafta si va doresc sa nu patiti ca mine! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti stupid. Daca eram soferul in cauza si sareai sa dai in mine cind vin sa vad ce ai si sa imi cer scuze, ai cuvintul meu ca te calcam in picioare la propriu.

S-a discutat de nenumarate ori ca violenta de acest gen nu rezolva ABSOLUT nimic, dar vad ca sunt din ce in ce mai multi lei care se lauda cu chestii pe care daca le-ar citi in ziar ca le-a facut un tigan peste care mertanul caruia era sa se dea cu masina ar urla din toti plaminii "moarte ciorilor" & so on. Ai anulat orice urma de simpatie in ochii celor de pe strada, pentru ei si pentru lege TU esti infractorul si golanul, nu ala. Si imaginea asta se reflecta la modul "am vazut azi un nenorocit de motociclist care l-a batut urit pe unul, 'tu-le muma lor de motociclisti sa vezi ce ii calc daca imi ies in cale"

 

 

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

tare as vrea sa vad cum ai fi reactionat in locul meu! in plus scuzele nu le-as accepta de nici o culoare! NU AVEA CE CAUTA PE SENSUL MEU, mai ales cu viteza mare! iti dai seama ca viteza de impact era undeva pe la 140-150? eu aveam 40-50.... asta era omor din culpa! da-l dracu' sa stie de frica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BRAVO

oricum, mai mananca nitel, ca dupa prima casca nu mai trebuia sa miste

Adevarul e ca daca in mintea celor din jur nu exista o frica MAARE ca si-o fura, de amenzi nu o sa se fereasca nici odata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
BRAVO

oricum, mai mananca nitel, ca dupa prima casca nu mai trebuia sa miste

Adevarul e ca daca in mintea celor din jur nu exista o frica MAARE ca si-o fura, de amenzi nu o sa se fereasca nici odata

227550[/snapback]

 

pai la 60 de kile cred si eu ca mai am de mancat! oricum casca a fost data instant, nu "ochita"! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stresule... :rusinica:.Eu nu inteleg acum de ce va mirati cind se intimpla ceva si masina, camionul, pensionarul sau mai stiu eu ce nici nu intoarce capul sa vada ce si cum si merge mai departe...eu daca patesc asa ceva pun mina pe telefon si sun la politie...chiar daca ala are moto, masina sau avion...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stressule, te inteleg, dar nu te aprob. :rusinica:

Faptul ca n-ai mai fost stapan pe nervii tai nu este de natura sa-ti aduca vreun folos, indiferent de imprejurare.

Probabil ca nici eu nu m-as fi comportat mai bine in locul tau, nu stiu. Cert este ca trebuie sa ne controlam reactiile. Altfel, putem plati scump! Este posibil ca dementul cu tico sa treaca la mentalitatea (daca n-o avea deja) " MAMA LOR DE HULIGANI IMBRACATI IN PIELE , NUMAI SA GRESEASCA UNUL IN TRAFIC, SI NICI N-AM SA INCERC SA-L EVIT! "

Esti sigur ca nu ti-a luat cineva NR de la motor? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

@zappy: e adevarat ca nu am facut chiar bine, mai ales ca acum m-am cam calmat dar asta e! nu mai pot sa schimb nik! eu cred ca dupa ce a patit o sa fie cu ochii-n patru! nush... sper sa fie asa si sa-i fie frica de altu! :rusinica:

de altfel e adevarat ca sunt si unii care numai cu bataia pot fi educati dar n-ai de unde sa stii ce fel de om e fiecare asa ca faci de obicei cum crezi!

nr. nu avea cum sa-l ia careva ca e plin de noroi (din principiu daca intelegi ce vreau sa spun! )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stressule, te inteleg, dar nu te aprob. :rusinica:

Faptul ca n-ai mai fost stapan pe nervii tai nu este de natura sa-ti aduca vreun folos, indiferent de imprejurare.

Probabil ca nici eu nu m-as fi comportat mai bine in locul tau, nu stiu. Cert este ca trebuie sa ne controlam reactiile. Altfel, putem plati scump! Este posibil ca dementul cu tico sa treaca la mentalitatea (daca n-o avea deja) " MAMA LOR DE HULIGANI IMBRACATI IN PIELE , NUMAI SA GRESEASCA UNUL IN TRAFIC, SI NICI N-AM SA INCERC SA-L EVIT! "

Esti sigur ca nu ti-a luat cineva NR de la motor? :unsure:

227562[/snapback]

nu-ti ia nimeni nici un nr la motor pt ca sunt niste fricosi infecctzi

cand intra pe contrasens sau intorc ca vitele,o fac din prostie,ignorantza,teribilism

in nici un caz nu te "vaneaza"nimeni

cand a dat un bou peste mine,nu stiu ce as fi facut daca nu eram cam lovit,imi exploda capu de nervi

eu nu zic ca ar trebui sa-i vanam noi pe ei dar in momentele alea nu-ti mai vine sa-i explici boului nimic

odata am explicat si eu cum sta treaba cu schimbatul benzilor;mergeam linistit pe banda 1,cand brusc de pe banda 3 o dacie break vede un loc de parcare taie banda 2 si 1 prin fata mea si parcheaza

opresc in dreptul geamului breakului sa-l scuip pe om,si cand ma uit,din masina se uita candid la mine o fata cu fatza d-aia nevinovata grav

nu mi-a mai venit s-o scuip :bounce: si i-am explicat cum sta treaba

la sfarsit mi-a zis multumesc(cam cu noduri in gat) si am plecat

nu stiu cat a inteles,dar asta e...hmm...

aveti grija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate n ar tb da ma bag si eu in discutie.

 

Acum 2 - 3 sapt ( cand era intrunirea de la Sibiu ).

 

Primul meu drum "lung" afara si ce i mia important CU PRIETENA - PRIMUL EI DRUM . Nu ma intrebati cum am convins o si nu va mai spun ca avea pe ea la protectii de se cocosase CBR ul meu ( ea fiind o mignona :rusinica:) ) .

 

Plecam de la Manastirea Sambata, stanga spre sibiu si arde i tata ( strangea fata din coapse de mai mare dragul , ). Citind eu pe aci am mers pe ideea: daca vede cum e la 200 poate imi spune" ok , merg cu tine dar mergi cu 100 ", ca altfel daca o luam cu 100 ..ajungeam la 50.

Taman invatase ca tb sa se aplece cu mine pe aceeasi parte. :unsure: nu ca pana atunci ca ...nu i frumos.( ea tot considera ca tb sa controleze motorul ).

Soare, CBR ul meu nu i din seriile alea noi si mici , e motor tata, il VEZI , o vreme de VIS , eu cu soarele in fata ( asta ca info ca erau norisori ) , ce mai , o vreme de VIS de condus .

La un moment dat , tup o alfa 147 iese in deparire, ( departe dar la cum venea..::bounce: ) - clacson flash, trece. A II masina, the same.Parce eram omul invizibil.

A III a la fel .Ok, franez, ajung la 120 ..se termina faza .( va spun istoricul ca sa intelegeti situatia ).BAg din nou mana in gaz ( si cbr ul asta chiar se misca ) cand de "nicaeri " iese ca aruncata din arc o mare "panda "( un fiat ) .

Frate, a iesit in fata mea dar nu am inteles de ce ( ca loc ar fi fost , la limita dar ar fi fost ) A IESIT IN DEPASIRE DE MAI AVEA LOC O MASINA INTRE EA SI CE DEPASEA ) .

E , adrenalina la maxim , cred ca am strambat rezervorul intre picioare ( sau asa era el, mai mai uit ) ..da i , lupta ( ca eu sunt incepator deci cu teoria stau bine :bounce:) dar...experienta mai usor ).

In fine am trecut LA UN MICRON de ea ( sau ea de noi ) ..cam 280 -300 aveam IMPREAUNA.

 

Ma intorc dupa ei ii ajung ( vreo 2 motociclist care veneeau de la Sibiu m au intrebat daca ma pot ajuta, am spus thx, no ) .

 

LA volan 2 tineri, simpatici,nu mi venea sa cred" ce s a intamplat"?

 

In clipa aia mi am amintit de ce spunea colgul stress si ma gandeam " cu ce parte a castii sa dau sa n o stric totusi" sau sa mi verfici carbonl de pe manusi pe fata lor ( stiti cum e iar cei ce nu stiu ..sa nu aflati va doresc ) - ESTI PLIN DE ADRENALINA, nu simti fizicc nimic , esti apropare un animal care se apara.

In minte mi se roateau doar cifre ( deh, inginer ) si imi dadea impartirea la 0 :crack: sansele sa mai fi avut ce ingroapa ai nostrii !!!

NICI NU INTELEGEAU CE AU FACUT - "pai noi depaseam in COLOANA", " ce sa facem sa franam noi " . "aveam peste 120 " . " v am vazut dar noi depaseam " .

 

Asta era TOT Ce spunea, mi se parea ca visez..parca erau picati de pe alta planeta

 

In fine v am spus asta ca si o "invatatura" - DESI SUNTEM "B"isti destui aci, FRATILOR CONDUCETI CA SI CUM ATI FI VANATI !!!!!

 

90 % din TOTI SOFERII din jur sunt 0 barat !!!

 

Nu sunt suparat, ii multumesc lui Dumnezeu si ma bucur ca am trecut pria asa ceva ca sa stiu pe pielea mea nu ..citind.

 

Iar momentul in care esti atacat . musti!!!

 

Nu sunt de acord cu ce a facut STRESS INSA NU EXISTA in acele momente nimic in afara de instinctul de conservare ...nimic, doar dorinta de supravietuire.

Care la el s a manifestat asa cum a spus.

 

Poate ca daca i prindeam mai repede ( ala macar a oprit ) si nu mi se ami consuma "combustibilul adrenalinic" facem si eu urat..Asa le am spus - "plecati de aci pana nu va iese un porumbel mai mare si v o trag , si mergeti inca 5 km pana la Manastire si aprindeti o lumanare. Sigur nu stiti pt ce dar faceti asta "

 

Si am plecat..la sibiu.

 

Cam atat si va doresc ca aceasta "povestire" sa va ramana DOAR ca o " alta aberat vitezist" si sa nu aflati cum este sa ..te intalanesti FRONTAL la 160 cu ..ORICE.

 

Get better and better

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit si eu de nu stiu cite ori faza asta, cu diversi tembeli care intrau in depasire de parca pe contrasens nu era nimic(adica eu pe motor nu contam). Niste cretini congenitali, da-i dracului. Am ajuns sa ma obisnuiesc, asta e, dar pina acolo am avut si eu portia mea de nervi :rusinica: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

is tampiti ca zic ca daca sunt in masina si nu se dau la o parte te dai tu ca ei oricum nu patesc nimic ca motoru-i bicicleta in capul lor! cred ca nu au vazut nici un accident cu un motor la 50 la ora impact frontal (deci 100 in total)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vreme faina s a facut:))

face o tura? sau "dam " o tura?:rusinica:

poate ii mai educam:)

 

stiu o solutie

ati vazut ca in X-men e unul care se "dematerializeaza " respectiv se face "beton"

 

pe cand deviceul care sa ne ajute si pe noi , motociclistii?

 

ar fi de coma sa moara unii "conservari" de inima - DOmle. am trecut peste el . era o FANTOMA :unsure:)

 

alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acele momente pline de adrenalina cand stii ca poti sa mori, nu mai tii cont nici de legi, nici de conduita, nici de ... nimic. Il vanezi, vrei sa-l omori la propriu si unii poate ar face-o daca sentimentul de *********** (nu stiu cum sa-l descriu) nu te-ar retine. E riscant pentru ca ai putea sa treci de acea limita iar cand te trezesti din betia adrenalinei si din sentimentele animalice... sa regreti fapta comisa.

 

Nu sunt un adept al violentei stradale dar recunosc ca daca as fi fost in aceeasi situatie, as fi reactionat la fel.

 

Si ganditi-va la urmatoarea chestie: DACA regulile de circulatie ar fi respectate si respectul intre soferi ar prima => nu s-ar ajunge la astfel de acte reprobabile => NU ar exista cazuri de violenta stradala. Deci luati-o in ordine cu aruncatul vinei si ganditiva ce provoaca violenta stradala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry man pt cele intamplate!

citind mai sus ajung la concluzia ca si altii gandesc la fel ca mine:nu sunt de acord cu ceea ce ai facut,insa si eu as fi reactionat la fel.GARANTAT

si sa va povestesc pe scurt o intamplare:mergeam dinspre podul grant spre lujerului cu scuterul(casca si echipament adecvat).trec de podul ciurel si mergand pe dreapta(kiar mult prea pe dreapta)ma trezesc ca sunt claxonat insistent.ma uit:o gagica imi tot arata sa merg mai spre dreapta,cu toate ca avea loc pe banda 2.ii arat ca sunt 2 benzi si cand ajung la semaforul de la lujerului ma opresc langa ea si cu toate ca eram super nervos (vazand ca e fata)incerc sa-i explic cu frumosul ca e dreptul meu sa merg pe sosea pe banda aceea.la care ea imi zice:"unde ai vazut tu benzi construite pt scutere?""de ce nu mergi pe trotuar?""dc ma urcam pe tine ?"

si noroc ca s-a facut verde si s-a tirat(convinsa fiind ca eu nu am ce cauta pe sosea).deci?ce parere aveti prieteni?cu cine avem noi d-aface in trafic?in ziua aceea am zis ca ...nu e posibil,sigur visasem.in NU.asta e adevarul

CONDUCETI CA SI CAND ATI FI INVISIBILI!

bine ca nu ai patit nimic :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaaaa Esti mic copil cu asta eu am indoit la portiere si am spart la geamuri de nici nu mai stiu daca ma opreste unul pe strada si incepe sa ma injure sau sa arunce cu pietre-n mine nici nu stiu de la care o fi .

Cea mai buna metoda este cu magneti sparti pe rezervor si cand vine dobitocul ciupi si gata schimba baietii la parbrize de-i ustura-ncur cand depasesc si din contrasens vine un moto la limita.

Stii ce ma oftic cel mai tare ca atunci cand sunt cu camionul nici unul nu misca-n front toti sunt cuminti,cuminti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine era sa ma buseasca unul cu un matiz,eram pe un drum cam ingust dar omul avea destul loc pe banda lui si eu parca eram invizibil.A intrat pe banda mea shi s-a apropiat foarte tare de mine aproape mi-a atins oglinda.Am ramas foarte surprins ,aproape ca nu-mi venea sa cred,l-am injurat shi am plecat mai departe ,cu toate ca fi vrut sa-i sparg geamul.Tot felul de idioti pe drum shi unii cred ca au boala pe motociclisti ,nu stiu ce se intampla!

Editat de BlueBiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...