Sari la conținut

Unde Gasesc Suport Pentru Cric ?


Postări Recomandate

Sunt retardati man, n-ai ce sa le faci, acum am observat si pe alte topicuri ce glume retardate fac baietii astia.

 

 

 

De ce mananci (cuvant urat) ma ? Ia mai documenteaza-te...

 

Este ultima oara cand detaliez si am sa detaliez totul printr-o singura intrebare retorica.

 

De ce sa pun cutii de bere (sa stau sa caut cutii de bere care oricum nu se gasesc in preajma locului unde parchez motorul) sau de ce sa stau sa car placuta de lemn sau tablita metalica in port-bagajul motocicletei ca sa stau pe urma si cand vin dar si cand plec sa deschid /inchid port-bagajul motocicletei ca sa iau / pun tablita aceea. Oara nu este mai bine pur si simplu sa "sudez" sau sa lipesc sau sa ma interesez daca exista ceva PREFABRICAT care se monteaza frumos sub cric ? Mie nu-mi vine sa cred ca voi nu puteti sa intelegeti acest lucru atat de simplu. Daca topicul vi se pare (sau chiar este amuzant) asta este partea a ll -a, dar nu vi aici, nu ma cunosti, nu m-ai vazut in viata ta, si-ti permiti glume cu mine sau iti permiti, una, doua, trei... si gata... deci deja acest topic a ajuns la peste 100 de posturi dintre care doar 3 sau 4 cu idei concrete, restul e caterinca rasuflata.

 

In prima faza NU vroiam sa SUDEZ o tabla pur si simplu de cricul de la motor si ca atare am inceput sa ma interesez daca exista ceva prefabricat, pur si simplu nu vroiam sa se vada urat si sa fie tiganie.

 

Stiti vorba aia: "Ioane, vaca ta, faci ce vrei cu ea". Daca voi vreti sa puneti cutii de bere sub cric sau alte prostii, e... eu nu vreau sa fac asa ceva, ce e asa de greu de inteles ? Da, sunt mai pretentios... asa este, si ? Care este problema voastra ? Unde am gresit ? Am pus o intrebare stupida ? Cuvinte incorect puse sau cum ? Care este amuzamentul la voi ? Ca nu vreau sa pun cutii de bere sub cric si ca nu vreau sa ma mai car cu cacaturi dupa mine ? Asta e "amuzamentul" la voi ? Pai mie imi pare a fi EXACT INVERS, chiar e amuzant sa vezi pe unu ca are o cutie de bere sub cric.

 

Cred ca este prea greu pentru voi sa intelegeti dar o sa fac un efort si am sa ma repet, este mult mai usor sa intrebi daca exista un "dispozitiv" PREFABRICAT care se monteaza sub cric pentru astfel de situatii si sa ai dispozitivul acela si sa-l pui sub cric si acolo va ramane si 5 ani de zile, pana vinzi motorul decat sa stai mereu sa cauti cutii de bere sau sa te cari cu cacaturi dupa tine, placuta de lemn, sau o bucata de tabla pe care fie vorba intre noi si serios vorbind, o poti pierde foarte repede, se intampla...

 

Bai sharpe, vorbind cat se poate de serios, ce legatura are poseta roz cu cutia de bere de la cric ? Eu nu stiu daca voi realizati, eu am zis ca nu-mi pun nicio cutie de bere sau alt rahat sub cric, poseta roza nu inteleg ce rol VREA sa aiba in acest context. Eu ma gandesc EXACT invers, deci daca tu tot iti pui tot felul de cacaturi sub cric, poti sa-ti iei si o poseta roza la tine si s-o cari in spate sau peste umar.

 

Ma voi astia care faceti glume, sunteti retardati in ultimul hal, am vazut multe topicuri si multe persoane ca voi, care nu dau un raspuns concret la rezolvarea problemei din topicul respectiv, voi pur si simplu fa bateti joc de persoanele care (ori gresesc ori in cazul meu creaza topic-uri mai "amuzante". Iarasi nu inteleg, cum va permiteti sa va bateti joc de o persoane pe care voi n-o cunoasteti sau n-ati vazut-o in viata voastra ? Voi sunteti atat de retardati, incat nu va dati seama ca m-ati enervat la culme si ca pot intr-o zi sa va prind pe unul dintre voi in offside si sa va fac praff. DACA se va intampla asta si unul dintre voi o sa ajunga FOARTE GRAV la spital, NUMAI atunci o sa realizati ca nu este bine sa faceti misto de o persoana care pur si simplu CERE DOAR UN SFAT. Sa stiti ca si un copil de 10 ani, poate sa faca rost de o arma si sa faca ceva cu ea, voi insa sunteti inconstienti si credeti totul este ok si ca nu vi se poate intampla nimic. Nu zic, se poate sa fie exact invers, s-o patesc eu, se poate... nu exclud asta, dar daca va prind pe picior gresit, ati belit-o.

 

Asta este ultimul post, imi dau seama ca acuma toata lumea (care s-a simtit jignita si pe buna dreptate) or sa sara pe mine insa eu raman la concluzile mele, va jucati cu focul si n-o sa va dati seama decat atunci cand o sa va ardeti.

ba, tu esti sanatos la cap?

tu te auzi ce tampenii debitezi?

chestii cu arme, cu copii de 10 ani?

pe bune acum, daca dai un porumbel aiurea din gura, suporta consecintele si continua si tu mistoul sau pur si simplu nu mai da motive sa fie continuat.....

te apuci si faci amenintari gratuite aiurea.....io poate ca te inteleg ca esti cu nervii la pamant, dar asta nu e vina celor care ti-au scris aici.

in fond, tocmai tu ai recunoscut ca ai ras pe saturate......

auzi, ba, stii ceva?

ia bate tu tot forumul sa te stiu impacat.

si sa incepi cu mine, ca vad ca de ais iti este frica sau ti s-a facut subit.

termina cu amenintarile aiurea si calmeaza-te.

iar daca vrei sa stii parerea mea proprie, da, este o tampenie ceea ce ai intrebat tu.

e ca si cum ai avea o cutie de chibrituri in mana si ai intreba cum se poate aprinde tigara cu unul dintre betele continute.

sincer acum! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 117
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

deci, cand ti se pune piticu pe creier ca vrei o traznaie, exista mai multe posibilitati:

 

1. te duci personal la magazinul moto si intrebi. Dar oamenii cu probleme la mansarda sigur nu fac asta deoarece le este frica ca se va rade de ei, se va comenta pe seama lor dupa ce pleaca, sau daca treaba aia chiar exista, li se va baga pe gat cea mai scumpa (si nu neaparat de calitate) varianta.

 

2. iti faci cont pe un forum si trantesti acolo intrebarea. unde binenteles ca 10% iti vor raspunde serios, iar restu te vor lua la shto. acuma, la adapostul tastaturii incepi sa te dai ciumec, faci scandal, ameninti, etc. ca cum si-au permis dom'le sa te ia la misto daca nu te cunosc!

 

3. iti faci o cafea, aprinzi o tigare si incepi sa dai la google pana gasesti tot ce se poate gasi despre traznaia respectiva.

 

4. gasesti pe cineva cu scule, masori, tai, gauresti, lustruiesti, vopsesti in rosu sa fie reising si termini tarasenia.

Editat de sharpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci, cand ti se pune piticu pe creier ca vrei o traznaie, exista mai multe posibilitati:

 

1. te duci personal la magazinul moto si intrebi. Dar oamenii cu probleme la mansarda sigur nu fac asta deoarece le este frica ca se va rade de ei, se va comenta pe seama lor dupa ce pleaca, sau daca treaba aia chiar exista, li se va baga pe gat cea mai scumpa (si nu neaparat de calitate) varianta.

 

2. iti faci cont pe un forum si trantesti acolo intrebarea. unde binenteles ca 10% iti vor raspunde serios, iar restu te vor lua la shto. acuma, la adapostul tastaturii incepi sa te dai ciumec, faci scandal, ameninti, etc. ca cum si-au permis dom'le sa te ia la misto daca nu te cunosc!

 

3. iti faci o cafea, aprinzi o tigare si incepi sa dai la google pana gasesti tot ce se poate gasi despre traznaia respectiva.

 

4. gasesti pe cineva cu scule, masori, tai, gauresti, lustruiesti, vopsesti in rosu sa fie reising si termini tarasenia.

nu, ba, e mult mai misto sa iei un pistol, sa-l pui in mana unui copil de 10 ani si sa-i spui: impusca-l pe nenea ais :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoase, dar urmeaza sa vina calaretul sa-ti spuna ca esti un prost, el vrea ceva care se lipeste/sudeaza/insurubeaza/fixeaza ceva pe cric, ca sa nu mai fie el nevoit sa care ceva dupa el.

Mie unul, aia magnetica mi s-a parut foarte faina :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce mananci (cuvant urat) ma ? Ia mai documenteaza-te...

fac quote numai la asta pentru ca sa mor eu daca tu nu scrii mult si prost. esti plictisitor, prietene, nici nu am citit tot ce ai scris. oricum, stai linistit ca nu ma simt jignit si nici chacat nu ma simt mancand. singurul de pe aici care a infulecat cu toata pofta cred ca esti tu. si cred ca retardat, asa cum spui tu despre cei care ti-au dat sfaturi printre glumele presarate, esti tu. de fapt, e putin spus retardat. ai probleme psihice grave daca ai ajuns sa ameninti cu pistoale si chestii dupa ce cateva topicuri mai sus l-ai amenintat pe unul ca ii faci si ca ii dregi si ca ii rupi samd. consulta un psihiatru, ti-ar fi de mare ajutor. si inainte de a face amenintari ar trebui sa te gandesti ca unii dintre noi avem prieteni care stiu cine esti si pe unde te gasim si alti prieteni care sigur nu te-ar lasa sa scapi dupa ce faci ce te lauzi tu pe-aici in gura mare.

 

hai sa-ti explic faza cu poseta roz: esti o pitzi fitzi ca sa folosesti solutiile pe care ti le da oamenii pe aici. in plus, ca orice pitzipoanca ce se respecta, ai foarte multe de carat dupa tine si o poseta chiar ti-ar prinde bine. iar roz ca sa fii trendy-fancy

 

 

sharpe, esti genial, omule! cum a putut sa-ti treaca prin cap sa dai un search pe google? costa mult? cat e kilu' de informatie? am inteles ca google asta ar fi cel mai scump site in materie de astfel de cautari si poti sa te risti sa dai banu' degeaba ca nici nu e bun la nimic, nu gaseste nimic din tot ce vrei tu sa gasesti. inca o data, omule, esti genial!!! you're my man!!

Editat de maa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, da' pedala de frana n-o mai gasiti? (eventual maneta pt cei ce franeaza doar cu fața) ca-s numai aberatii de cateva zile-ncoace :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On topic: ia un magnet sau o tabla magnetizata si o lipesti pe cadrul motorului sau pe rezerov...o iei o pui nu ocupa spatiu nu nimic.Simplu!

 

off topic: NU te supara dar esti extrem de prost! Cum a zis cineva daca nu existau lingura si furculita tu mureai de foame! nu o lua ca pe ceva personal...e concluzia trasa de mine. Asfalt umbrit! :cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On topic: ia un magnet sau o tabla magnetizata si o lipesti pe cadrul motorului sau pe rezerov...o iei o pui nu ocupa spatiu nu nimic.Simplu!

 

off topic: NU te supara dar esti extrem de prost! Cum a zis cineva daca nu existau lingura si furculita tu mureai de foame! nu o lua ca pe ceva personal...e concluzia trasa de mine. Asfalt umbrit! :cheers:)

 

solutii de cacao i s-au mai oferit la problema lui de cacao, dar nu vrea sa inteleaga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FRATE..EU ZIC SA BAGI APA IN LOC DE BENZINA..E MULT MAI CURATA...SI ATENTIE...NU UITA SA O PURIFICI BINE...PRIN FILTRE .....NU VREAU SA FAC RECLAMA MASCATA ACUM LA O COMPANIE DE APA...DAR AI GRIJA SA NU RAMANA CEVA FIRE DE NISIP PRIN EA SI SA FIE CAT MAI LIMPEDE...ITI GARANTEZ EU CA NU VEI AVEA PB CU MOTORUL ...NU SE STRICA......EU ITI UREZ DRUM LUNG SIU ASFALT USCAT...BAFTA. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O bucatica patrata (10x10cm) de placaj pe care o tii unde vrei tu, nu merge? :)

S-a inventat si asa ceva?

Gata imi fac si eu firma de placute de astea.. vad ca sunt cautate! :laugh:

Imi fac si firma de stergatoare pentru viziera_casca actionate prin telecomanda din ghidon, cu temporizator variabil si stropitoare!

eu vand inchidere centralizata :) si sea cu masaj la outze custom made

baiatul cauta poate asa ceva: post-18814-1221268933_thumb.jpg

aduce je... da-mi pm si inchidem topicul asta.

Editat de gabrielleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...