Sari la conținut

R.i.p. Cutzi :(


Vizitator motosh2
 Share

Postări Recomandate

sa nu iti fie frica de moarte <> a cauta moartea

 

in viata, cand ai unele experiente traumatizante, iti dai seama ca nu moartea este cel mai rau lucru care ti se poate intampla.

 

Exact asta am vrut sa spun, multumesc de suport. Si da, un lucru mai rau de atat ar fi sa mori ca un idiot, sa-ti lasi familia pe drumuri, copilul fara tata. Cand ai responsabilitati de genul asta ar trebui sa-ti impui ca ti-e interzis sa mori din vina ta. Numai ca vezi tu, vine o proasta in Q7 si da peste tine ... Nu te distruge numai pe tine, ci si o familie. Cutzi asta nu a distrus numai una. A gresi e omeneste, dar a ierta e dumnezeieste. Sa lasam iertarea pentru cel de sus pentru ca eu nu pot.

 

Imi pare rau ca ManInBlack n-a inteles nimic din paginile topicului. Omule, nu-ti doresc sa treci prin ce-am trecut eu sau sa-ti dea viata un shoot in fund si sa fii in locul parintilor copiilor aia nevinovati, nu e normal si in firea lucrurilor ca un parinte sa-si ingroape copilul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 300
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

a conduce ca un paranoic = a conduce ca si cum toti cei din trafic au ceva cu tine / ca si cum te urmaresc si vor sa te dea jos de pe mobra

 

Paranoia, e atunci cand crezi cu tarie, in mod nejustificat ca toata lumea e impotriva ta si vrea sa iti faca rau.

E adevarat ca paranoia este o afectiune psihica, insa tu ai inteles altceva.

Daca zicea ca va conduce ca un maniaco-obsesiv era altceva.

 

Deh, ce stiu eu pana la urma, sunt un conservar licentiat in psihologie, iar pe mobre si forumuri e alta psihologie

 

E un fel de mania persecutiei..mi se pare mie. Scuzati interpretarea..... dar atat m-a du capul meu nelicentiat in psihologie.

 

Psihologia mobrei nu o stiu nici eu, dar se pare ca nici intre conservari nu ne intelegem. Sunt generos astazi...admit ca-mi joaca neuronul plictisit o festa in timp ce urla ca nu mai sa fie certat pentru simplul fapt ca a inteles altceva decat a interpretat un psiholog. Deh fiecare cu mesaria lui...nu pot nici chiar eu sa le stiu pe toate.

Dar tu impreuna cu The Braveheart "paranoic" ma veti ierta(mai ales ca e vorba de incultura...nu rautate).....ca asha se cladeste frumul spre rai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un fel de mania persecutiei..mi se pare mie. Scuzati interpretarea..... dar atat m-a du capul meu nelicentiat in psihologie.

 

Psihologia mobrei nu o stiu nici eu, dar se pare ca nici intre conservari nu ne intelegem. Sunt generos astazi...admit ca-mi joaca neuronul plictisit o festa in timp ce urla ca nu mai sa fie certat pentru simplul fapt ca a inteles altceva decat a interpretat un psiholog. Deh fiecare cu mesaria lui...nu pot nici chiar eu sa le stiu pe toate.

Dar tu impreuna cu The Braveheart "paranoic" ma veti ierta(mai ales ca e vorba de incultura...nu rautate).....ca asha se cladeste frumul spre rai

eu doar am vrut sa clarific :scratch: ca te luasei de om aiurea si il faceai prost, ori omu saracu e la pat in loc sa se joace cu fi-su fotbal seara dupa job.

 

PS: nu practic psihologia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca mor oameni nevinovati din cauza unor erori si timpenii facute de altii....in acelasi timp cearta de pe topic nu are nici un sens...ce este mai important este ca sint suficienti soferi de auto si motoare care sint un pericol public...si sint din ce in ce mai multi...

inteleg incrincenarea celui care a fost accidentat si sta imobilizat in pat...dar sa conduci mai tirziu ca un suicidal nu are nici un rost...poate schilodii sau omori oameni nevinovati pt ce i s-a intimplat lui...o campanie inteligenta de limitare a permisului auto la 100 cp ar fi mai benefica pt incepatorii auto...si pt parintii plini de bani si cretinizati...

 

nu va mai certati intre voi ca nu intoarceti timpul, incercati sa-i faceti si pe ceilalti sa gindeasca...

Asfalt uscat,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact asta am vrut sa spun, multumesc de suport. Si da, un lucru mai rau de atat ar fi sa mori ca un idiot, sa-ti lasi familia pe drumuri, copilul fara tata. Cand ai responsabilitati de genul asta ar trebui sa-ti impui ca ti-e interzis sa mori din vina ta. Numai ca vezi tu, vine o proasta in Q7 si da peste tine ... Nu te distruge numai pe tine, ci si o familie. Cutzi asta nu a distrus numai una. A gresi e omeneste, dar a ierta e dumnezeieste. Sa lasam iertarea pentru cel de sus pentru ca eu nu pot.

 

Imi pare rau ca ManInBlack n-a inteles nimic din paginile topicului. Omule, nu-ti doresc sa treci prin ce-am trecut eu sau sa-ti dea viata un shoot in fund si sa fii in locul parintilor copiilor aia nevinovati, nu e normal si in firea lucrurilor ca un parinte sa-si ingroape copilul.

 

cand ai responsabilitate iti e interzis sa mori (din vina ta sau nu). Probabil in conceptia ta a muri ptr ca era nisip pe asfalt intr-o curba pe care tu conducand paranoic o puteai aborda cu 100km/h(nu te lega de asta..e doar un exemplu)..e o scuza suficient de mare.

Ti-am mai spus o data ca-mi pare rau ptr ce ai patit si ca-ti doresc insanatosire, dar nu-mi cere te rog sa fac un eseu pe baza acestui fapt.

Daca ai ajuns la concluzia ca acei copii erau nevinovati...e un punct de vedere cu care nu sunt de acord....dar ar fi plictisitor sa gandim toti la fel

 

Cred ca e cea mai mare drama ca un parinte sa-si ingroape copilul, dar e mai mare drama unui parinte care-si vede copilul mort facut "proasta". Vinovata stie si el ca e.....dar lasa-i pe cei care au fost implicati sa judece.

Tu incerca in toata aceasta paranoia cerebrala care te caracterizeaza sa inveti ceva.....din ambele accidente si al tau si asta.....altfel.....iti dam cu RIP si nici macar nu vei avea parte de atatea pagini pe forum....ptr ca nu enimik spectaculos cand se moare cu motocicleta.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...o campanie inteligenta de limitare a permisului auto la 100 cp ar fi mai benefica pt incepatorii auto...si pt parintii plini de bani si cretinizati...

 

Da, cred ca e cel mai buna concluzie in 30 pagini de offtopic. Si poate facem noi ca motociclisti ceva, in primul rand pentru siguranta noastra daca de ceilalti conservari nu ne pasa. Asa cum ar fi si cu obligativitatea permisului pentru scutere. O pozitie oficiala din partea AMR macar ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu doar am vrut sa clarific :scratch: ca te luasei de om aiurea si il faceai prost, ori omu saracu e la pat in loc sa se joace cu fi-su fotbal seara dupa job.

 

PS: nu practic psihologia

 

Fara referire la acel om care sta in pat din cauze de accident, dar o sa fiu mai clar ptr ca observ ca atunci cand incerci sa exprimi o idee mai neplacuta cat mai delicat posibil sunt cativa care nu "intelege"

Prostia nu are legatura cu pozitia in care stai ci cu modul in care gandesti...sper ca acum ai inteles. Fotbalul in spatele blocului dovedeste motricitate nu inteligenta

Editat de ManInBlack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu serios??! Ai mers cu vreun mastodont din asta? Si daca avea suspensiile puse pe SPORT? Adica Hard? Eu am mers cu un Touareg de 260 si ceva de cai si pe drumul care da in A2 dinspre mare am simtit ca ma trage afara din curba (era asfaltul denivelat spre exteriorul curbei). . si aveam suspensia la cel jos nivel. Q7 nu este masina cu posibilitati off-road ca Touareg-ul. Si a fost facut pentru autobahn-uri nu pentru drumuri de cacao din Romania. Stabilitatea e controlata electronic cand se inclina prea mult intr-un viraj de autostrada, nu cand ii sar toate 4 rotile pe damburi.

 

frate.. cum poti sa dai vina pe masina? am condus multe masini si sport si suv si offroad, nu q7, nici tuareg, dar masini vechi de cel putin 10 ani fara cine stie ce sisteme, doar un amortizor la caseta de directie sa nu-ti zboare din mana volanul cum ziceai tu, etc.. se descurca excelent si in curbe si pe denivelari, asta depinde cum stapanesti tu masina respectiva.

sa dai vina pe masina.. pentru niste denivelari din asfalt.. mi se pare penibil. toti oamenii aia au murit ca-i q7-ele prost, eh?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Âştiu cum...dar nu îmi pare rău deloc! A găsit ce a căutat. Nu vreau să fiu cinic dar bine că a dat peste un autocar Âşi nu a dat peste o amărâtă de Dacie în care să se afle o famile frumoasă cu copii . ÂŞi pasagerii din Q7 au partea lor de vină! Puteau să o tempereze. Nu am de ce să dau RIP. Ce să spun...fițe Âşi bani...tupeu...Acelora care merg cu asemenea maÂşini în acest stil de condus , nu le doresc decât după curbă să-i aÂştepte camioane, autocare, tractoare. Âşi nu un amărât de scuterist care vine de la schimbul III pe care să-l facă pilaf.

Editat de DR. G.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun moderatorilor sa stearga postul pt ca e plin de offtopicuri aberante si oricum nu avea ce cauta in sectiunea dedicata accidentelor de motociclete. Exista forum pt toata gama VAG. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-i dom'le, nu-ti place realitatea ? E cruda, da, stiu ... sper doar sa inveti ceva din discutiile astea ...

 

Ce e de placut sau de neplacut aici ca eu nu inteleg...dupa cum vad lucrurile o persoana a gresit si a mai luat cu ea inca 2 vieti, a platit pretul hai sa nu judecam noi daca e prea putin sau prea mult pretul platit, are cine sa faca asta. Se poate intampla oricui sa exagereze cu viteza, tie, mie, lui, oricui, poate azi mor eu, maine tu, poimaine el... asta e ciclul vieti, asa a fost sa se intample, hai sa-i lasam pe cei 3 deoparte acolo unde or fi ei acum...fara sa mai facem comentarii de 2 lei si sa ne aratam brandul ca si Van Damme ( de genul eu nu merg tare, eu nu intram asa in curba..etc..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre ce draq e asa de greu de priceput care e treaba cu accidentul asta. Cineva a gresit si a platit. Toti gresim si platim. Cu cat gresim mai grav, cu atat platim mai grav, sau de tot, in cel mai rau caz. Nu are nicio relevanta daca fata era sau nu motociclista, sau cine i-a cumparat masina. A facut o greseala. Mai sunt cazurile in care ai ghinion, dar aici nu pare a fi cazul. Cine s-a suit in masina aia si-a asumat benevol un risc. E nasol cand persoana decedata ti-e prieten/ruda. Dar cei pe care nu ii cunoastem mor cu zecile pe zi, si nici nu stim de ei, pentru ca nu ajung poate pe la stiri. Zicem "mda, nasol, ce ghinion, sau poate si-a cautat-o". Cand cunosti persoana situatia brusc se schimba dramatic. Asa sunt oamenii, nu o sa schimbe nici dracu asta vreodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar fariseii... omniprezenti.... de ce nu aveti respect pt cei morti? s-a terminat, gata, am inteles cu totii ce s-a petrecut, fiecare si-a exprimat parerea mai mult sau mai putin justificat ori indreptatit, cine are ochi sa vada, urechi sa auda si minte sa inteleaga, intelege...

ajunge....

 

eu am cunoscut-o si pot sa spun din tot sufletul ca era o fata minunata. nici nu pot sa zic daca a gresit sau nu pt ca pana la urma, desi suntem responsabili si stapani asupra a ceea ce facem, D-zeu le face si le desface pe toate...

 

va rog frumos sa incetati cu balciul asta, mergeti in alta parte...

 

inca o data, va rog, un pic de respect...

 

 

 

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar fariseii... omniprezenti.... de ce nu aveti respect pt cei morti? s-a terminat, gata, am inteles cu totii ce s-a petrecut, fiecare si-a exprimat parerea mai mult sau mai putin justificat ori indreptatit, cine are ochi sa vada, urechi sa auda si minte sa inteleaga, intelege...

ajunge....

 

eu am cunoscut-o si pot sa spun din tot sufletul ca era o fata minunata. nici nu pot sa zic daca a gresit sau nu pt ca pana la urma, desi suntem responsabili si stapani asupra a ceea ce facem, D-zeu le face si le desface pe toate...

 

va rog frumos sa incetati cu balciul asta, mergeti in alta parte...

 

inca o data, va rog, un pic de respect...

 

 

 

:scratch:

 

Postand de genul asta in care Dzeu e de vina,,etc nu faci decat sa atragi inca ceva reply-uri...si nu cred ca din cele de compatimire.

In cazul in care chiar ai interesul sa se termine incearca cu adminii sau initiatorul acestui topic(total neinspirat ....cum am ami spus sa-l inchideti. Sunt destul de nou pe forum....si nu stiu procedura ptr a face asta

Daca nu....e in natura umana sa ai pareri si ce e mia usor decat sa le scriipe forum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Âştiu cum...dar nu îmi pare rău deloc! A găsit ce a căutat. Nu vreau să fiu cinic dar bine că a dat peste un autocar Âşi nu a dat peste o amărâtă de Dacie în care să se afle o famile frumoasă cu copii . ÂŞi pasagerii din Q7 au partea lor de vină! Puteau să o tempereze. Nu am de ce să dau RIP. Ce să spun...fițe Âşi bani...tupeu...Acelora care merg cu asemenea maÂşini în acest stil de condus , nu le doresc decât după curbă să-i aÂştepte camioane, autocare, tractoare. Âşi nu un amărât de scuterist care vine de la schimbul III pe care să-l facă pilaf.

ai grija ca in urmatoare curba sa nu fi tu...:scratch: scz de off topic. ON TOPIC: E ADEVARAT CA ANCA MERGEA CU VITEZA PENTRU CA AFLASE CA I-A MURIT SORA?????stie cineva ceva despre asta?????????am citit pe site-ul pro tv la comentarii...parintii baietilor sunt disperati sa afle de ce a mers cu viteza aia.....aseara vorbeam cu mama unuia si femeia aia intreba intr-una de ce a mers cu viteza si ar vrea sa vorbeasca cu baiatu care a scapat sa-l intrebe ce a fost in capul lor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...aseara vorbeam cu mama unuia si femeia aia intreba intr-una de ce a mers cu viteza si ar vrea sa vorbeasca cu baiatu care a scapat sa-l intrebe ce a fost in capul lor....

 

Degeaba vrea sa vorbeasca acuma. Educatia se face la timpul ei ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai grija ca in urmatoare curba sa nu fi tu...:scratch: scz de off topic. ON TOPIC: E ADEVARAT CA ANCA MERGEA CU VITEZA PENTRU CA AFLASE CA I-A MURIT SORA?????stie cineva ceva despre asta?????????am citit pe site-ul pro tv la comentarii...parintii baietilor sunt disperati sa afle de ce a mers cu viteza aia.....aseara vorbeam cu mama unuia si femeia aia intreba intr-una de ce a mers cu viteza si ar vrea sa vorbeasca cu baiatu care a scapat sa-l intrebe ce a fost in capul lor....

 

e clar......se pare ca cineva are interesul sa mentina postul asta. ...

ELODIA II......

imi faceam procese ca am contribuit la cele 27 de pagini...desi am incercat sa fiu civilizat......dar se pare ca de fapt asta era scopul

va informez dupa stirile de la ora 5 cum sta treaba pe sosele.... sigur au mai dat coltzu cativa....sa vezi prilej de distractie si analize tehnice pe voi

 

Pentru curiosii care asteapta sa se trezeasca cineva din coma...ptr a raspunde la intrebari existentiale va recomand:

 

/index.php?...263963&st=0

 

Inca poate raspunde...nu trebuie sa asteptati infrigurati ..... o repetitie buna ...poate se trezeste omu ala....si nu sunteti rapizi cu intrebarile.

 

Ptr experimentati.....puteti da sfaturi utile.....daca va tine cineva cont de ele. Intrucat regula bunului simt ma obliga sa nu dau sfaturi moto.....voi citi...ptr a ma amuza sau ptr a invatza ceva..ambele variante fiind ok ptr mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si sa-ti mai zic ceva. Probabil ca sunt traumatizat, asta am, recunosc, puteti sa-mi ignorati posturile daca va deranjeaza. Insa: stiu ce e aia coma, stiu ce inseamna sa plutesti in neant si sa auzi doar bataile inimii de la aparatul de monitorizare, sa auzi vocile din jur ca si cum ar fi redate la viteza mica "bagati-i 2 mililitri" de nu-stiu-ce. Stiu ce e aia suferinta pe patul de spital si stiu cat a suferit sotia cand a primit vestea unei posibile amputari.

 

Si vrei sa mai stii ceva? A venit pitipoanca la spital cu pareri de rau ca sa ne intelegem la bani. Am dat-o afara urgent. Da, sunt prost, nu am nevoie de banii ei, ce sa fac cu ei, sa-mi iau lumanari si pastile ? Nu fac din asta o ocazie de muls bani. Nu-i fac nici macar dosar penal. O sa scape cel mult cu o amenda penala, ca asa e in romania, tara de (cuvant urat), cu judecatori de (cuvant urat).

 

Si acum ii multumesc pitipoancei pentru "experienta". M-a facut mai dur si mai transant, m-a intarit. Nu-mi mai e frica de moarte, am invatat sa ma feresc de ea, cu riscul de-a fi catalogat drept paranoic. Da, daca o sa mai ma pot sui pe motor o sa circul ca un paranoic. Dar probabil n-o sa circul, o sa-mi vad de coclaurile mele.

 

Si pentru voi un sfat, bagati la cap: feriti-va sa ajungeti in spitale ca muriti cu zile. Si daca tot se intampla, feriti-va sa luati dupa voi pe cineva nevinovat.

orice accident isi are istoricul lui ... imi pare rau de ceea ce stii ... imi pare rau ... dar nu toata lumea care conduce Q7 e pitipoanca ... nu ai de unde sa stii ... eu zic sa nu mai generalizam asa ca tampitii .. sa ne abtinem olecuta ... nu ai fost acolo ... nici eu ... nici macar unu de pe aici care arunca vb de parca am fi in Obor ... luati diazepane si tineti-va furia in in voi ... nu am nici macar cea mai mica legatura cu cien a murit aici .. habar nu am cine sunt ... sincer nici macar nu imi pasa ... asta e ... cineva spunea ca singurul lucru cert pe lumea asta e ca vom muri ... dar sincer daca ar fi sa mor in accident in masina unui prieten nu as vrea ca acel prieten sa fie injurat de toti pacalicii pe forum

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul din ziua de astazi sufera de jmecherie cu dorinta de afirmare doar doar sa-i mai creasca putin "cota" . Si te mai intrebi de ce nu mai opreste unu sau altu cand ai facut accident . Suntem oameni fratilor si pe langa asta avem aceiasi pasiune care , ar trebui sa ne uneasca intr-un fel sau altu. Treziti-va la realitate si incetati cu replicile rautacioase intre voi.

 

 

Ontopic : R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza unei pitipoance cu un jeep a bagat sotia masina in sant acum 4 luni, ca vaca depasise pe contrasens fara sa se asigure. Era si copilul de 6 ani in spate. Din cauza unei pitipoance la volanul unei masini scumpe (nu era jeep ce-i drept) care nu stia ce inseamna triunghiul rosu cu vaful in jos sunt imobilizat la pat cu picioarele rupte. Stii cum e sa te plimbe nevasta (daca ai) cu scaunul cu rotile ? Sa te caci in plosca, sa imputi camera de miros si sa te stearga altcineva la coor ? Sau privirile celor din jur cand te vad pe tine, barbat in putere, plin de viata redus la stadiul de obiect nefolositor ? De ce ? Din cauza unei pitipoance fara minte ajunsa la orgasm la volanul unei masini scumpe ca deh, nu mai era nimeni ca ea, ce pixda ei ... Voi ati cunoscut-o, sunteti subiectivi la fel ca mine asa ca mai lasati-ma, am dreptul la parerea mea si am dreptul sa nu fiu de acord cu ce spuneti.

 

 

acum patru luni era asa prin mai iunie, nu?

 

ia sa vedem:

 

Sunt proaspat incepator, cu permisul luat de doar 2 saptamani. Sunt foarte constient ca omul e supus greselii si ca invata din ele toata viata, dar ... rog pe cei cu mai multa experienta sa-mi explice si mie daca si ce greseala am facut.

 

 

Varianta 2 ... daca se intampla ceva si cazi de ex pe autostrada (cum am patit eu) putin probabil sa mai poata intoarce dupa tine. Asa, sotia mi-a tinut spatele cu avariile cand am cazut.

 

pai tu cazi si fara piztipoance :scratch:

cu carnet de 2 luni tip A ca B e lipsa, cu cazaturi de bleg... orice mucos de 18 ani cu scuteeru iti da lectii.

si vii aici si injuri ca un nesimtit.

arunci cuvinte tari "am picioarele rupte", "ma impinge familia cu carutul.." din cauza unei pitzipoance.... picioare rupte

sigur starnesti compasiunea forumului.

 

n-aveti pic de decenta....

 

da-ti tie sfaturi

 

Degeaba vrea sa vorbeasca acuma. Educatia se face la timpul ei ...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are legatura una cu alta. Cauta posturile mele si-o sa vezi. Si as vrea sa vad ce faci tu sau un mucos cu scuter la fel ca tine cand ai pana pe fata, in curba inaltata pe sensul tau si cu nisip pe jos ? O sa continui sa mergi, nu-i asa, eventual accelerezi. Oi fi tu Batman si noi nu stiam. Hai lasa-ma ca esti jenant, super-membrul lu' peshte prajit.

 

tu stii ce-i ala respect?

 

Ca ti-am ramas dator cu un reply si ca tot m-ai provocat, iti raspund ca pentru criminali nu am nici cel mai mic respect. Pentru ce ?

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are legatura una cu alta. Cauta posturile mele si-o sa vezi. Si as vrea sa vad ce faci tu sau un mucos cu scuter la fel ca tine cand ai pana pe fata, in curba inaltata pe sensul tau si cu nisip pe jos ? O sa continui sa mergi, nu-i asa, eventual accelerezi. Oi fi tu Batman si noi nu stiam. Hai lasa-ma ca esti jenant, super-membrul lu' peshte prajit.

 

 

 

Ca ti-am ramas dator cu un reply si ca tot m-ai provocat, iti raspund ca pentru criminali nu am nici cel mai mic respect. Pentru ce ?

 

daca nu ai nici B-ul cum spune Tsunami....chiar ma simt "facut" de un papagal....care din lipsa de ocupatie scrie pe forum...ce-a visat noaptea.

 

Nici eu nu am mare respect ptr "criminali" dar in cazul de fata cred ca termenul e cam dur si ai putea avea decenta...si avand in vedere patzaniile tale ca sofer de A ..chiar intelegerea situatiei....singura diferenta fiind ca sotia ta a fost mai cerebrala si nu s-a suit cu tine pe motor, fata de cei din Q7 care si-au asumat benevol acest risc. Dra a fost doar imatura, nu avea experienta necesara ptr un Q7(ca si tine cand ai cazut fara a fi incomodat)...poate teribilista...si in mod cert vinovata..dar atat. Restul a fost o consecinta, un cumul de factori, incepand cu faptul ca ceilalti tineri s-au urcat in masina cu ea la volan, ca nimeni nu e avut centura de siguranta....etc.

 

asa cum ti-am spus personal in mesajul rasounsul la mesajul privat pe care mi l-ai trimis...chiar nu am nimic cu tine....desi tu vei crede altceva..probabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene, mai termina odata cu presupunerile, fata aia (care ieri a fost inmormantata, cu capacu pus, ca nu mai avea cap, doamne, ce tragedie) a mers cu Q7 ala de multe ori prin bucuresti, pana sa plece in nefasta calatorie la munte. . .deci nu era prima ei sedinta de condus pe Q7.

 

Si ca sa va mai zic ceva ce mi-a zis un martor ocular care a plecat din Buc. la locul accidentului la 6 dimineatza in urma unui telefon de la sora victimei din America, care nu era moarta de moment ce vorbea la telefon, autobuzul ala de cacao, ridicat in slavi de Thomas, avea rotile fatza bracate maxim spre dreapta, adica daca ar fi mers corect pe banda lui nu ar fi putut braca rotile asa, ca sarea in prapastie. . .cu toti pasagerii. ..Poate ca soferul autobuzului taiase grav curba, si in disperare de cauza, cand a vazut ca vine vagonu Q7, tot pe mijloc ca si el, pe podetzu ala de cacao unde nu au loc doua auto una pe langa alta decat cu mare atentie (spre exasperarea distrusului care a facut misto zicand ca numai doua biciclete au loc acolo) a bracat maxim sa evite, in disperare, coliziunea.. .nu a fost sa fie. . Pacat.

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...