Sari la conținut

Azi Pe Hristo Botev In Bucuresti


stafy
 Share

Postări Recomandate

azi (luni 8 sept), pe la 14.30 a fost un accident destul de naspa pe hristo botev - nu stiu exact ce s-a intamplat. eu veneam de pe o strada laterala, am auzit motor de vitezana forjat si am vazut o motocicleta rosie trecand cu viteza nu foarte mare. apoi bubuitul ala groaznic de tabla contorsionata si nor de praf. imediat dupa a mai aparut un motociclist in spate. a oprit, s-a dat jos si a fugit la cel cazut. pana am ajuns eu se stransese lume multa si nu am apucat sa vad ce era cu motoristul cazut. nu-mi explic cum s-a intamplat. a intrat intr-o dacie papuc parcata langa trotuar si probabil ca a sarit peste ghidon. dar nu se ridicase si nu parea prea bine.

 

 

 

 

stie cineva mai multe detalii? ceva despre motorist? e bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi (luni 8 sept), pe la 14.30 a fost un accident destul de naspa pe hristo botev - nu stiu exact ce s-a intamplat. eu veneam de pe o strada laterala, am auzit motor de vitezana forjat si am vazut o motocicleta rosie trecand cu viteza nu foarte mare. apoi bubuitul ala groaznic de tabla contorsionata si nor de praf. imediat dupa a mai aparut un motociclist in spate. a oprit, s-a dat jos si a fugit la cel cazut. pana am ajuns eu se stransese lume multa si nu am apucat sa vad ce era cu motoristul cazut. nu-mi explic cum s-a intamplat. a intrat intr-o dacie papuc parcata langa trotuar si probabil ca a sarit peste ghidon. dar nu se ridicase si nu parea prea bine.

 

 

 

 

stie cineva mai multe detalii? ceva despre motorist? e bine?

 

Dar tu ce faceai? Erai de serviciu in Foisorul de Foc de nu ai putut sa vezi ce-i cu omul ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu exista accident moto la care martorii sa nu zica ca ai viteza....eu am cazut odata intr-o curba (am alunecat pe nisip) si aveam 20km/h cred...si bineinteles ca niste babe s-au trezit sa ma atentioneze ca uite ce patesc daca merg cu asa viteza mare. cei care nu stiu ce e ala motor, numai daca aud o toba sport pe un motor care merge cu 50km/h, zic ca ai viteza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica si o mica chestie:

uitati-va la linkul de mai sus...un pic mai jos de video ce este :D :D :D :D

citez "Vezi aici un demo de viteza maxima, cu un "motor" marca Suzuki":"

Deci daca se petrece un accident moto la 20 km/h hai sa aratam ce fel merg motociclistii astia rai cu hayabusa lor :D :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu hayabusa nush dc cred k e fake :|....pe o roata si kilometraju inca urca?!...nu inregistreaza km pe roata din fata?.imi scapa cwa?!>..sorry
ce spui tu este valabil la unele moto mai vechi care au vitezometrul analogic.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu hayabusa nush dc cred k e fake :|....pe o roata si kilometraju inca urca?!...nu inregistreaza km pe roata din fata?.imi scapa cwa?!>..sorry

 

 

...daca te documentai un pic vedeai ca sportanele noi, gen visu tau (hayabusa) nu citesc viteza la roata ci la pinionu de pe fata :D

 

data viitoare mai citeste niste almanahe! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica si o mica chestie:

uitati-va la linkul de mai sus...un pic mai jos de video ce este :D :D :D :D

citez "Vezi aici un demo de viteza maxima, cu un "motor" marca Suzuki":"

Deci daca se petrece un accident moto la 20 km/h hai sa aratam ce fel merg motociclistii astia rai cu hayabusa lor :blbl: :huh:

 

Ce tampiti, asta e ca si cum face unu accident cu un audi A4 si sub stire prezinta ce viteza maxima prinde un audi r8 :D Ce spalatori de creiere dobitoci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu cand am avut accident s`a gasit o 3 babe sa zica si sa strige ca ioi ca , ce merg cu viteza , noroc ca am ramas calm si doar le am bagat mortii in casa apoi au tacut , oricum multi soferi nu ar trebuii sa aiba carnet , cel ce m`a lovit pe mine a spus ca pentru el e normal sa intoarca pe marcaju dublu continu ca nu el e devina ca cei ce or facut marcajele ( plin de filozofi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
cel ce m`a lovit pe mine a spus ca pentru el e normal sa intoarca pe marcaju dublu continu ca nu el e devina ca cei ce or facut marcajele ( plin de filozofi)

 

Trebuia sa-i footi una-n mooie si sa-i spui ca de vina e Dumnezeu ca ti-a dat maini.

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Trebuia sa-i footi una-n mooie si sa-i spui ca de vina e Dumnezeu ca ti-a dat maini.

 

Si trebuia sa-i cosi un fermoar la gura si sa-l inchizi cu lacatel, apoi sa arunci cheia ca sa fii sigur ca nu mai spune o a doua ineptie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E normal ca astea sa fie comentariile babelor. 80% dintre "jurnalisti" sunt PRAF. Prezinta stirile in asa fel incat sa se inteleaga ca, o mica parte din vina ii revine si motociclistului. Ghinionul lui, e motociclist ...

 

 

Dragos Tanase si Laurentiu Spiridon doi dintre "jurnalistii" bucurestiului. Ma baieti, sa va fie RUSINE. Aia nu e stire! De fapt, avem un exemplu clar ... Protv

Nu ma mai mira nimic.

 

Insanatosire grabnica motoristului :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragos Tanase si Laurentiu Spiridon doi dintre "jurnalistii" bucurestiului. Ma baieti, sa va fie RUSINE. Aia nu e stire! De fapt, avem un exemplu clar ... Protv

 

suntem o natiune condusa de televiziuni si de incompetenti....RUSINE sa ne fie noua ca ne uitam in gura lor si le dam apa la moara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu exista accident moto la care martorii sa nu zica ca ai viteza....eu am cazut odata intr-o curba (am alunecat pe nisip) si aveam 20km/h cred...si bineinteles ca niste babe s-au trezit sa ma atentioneze ca uite ce patesc daca merg cu asa viteza mare. cei care nu stiu ce e ala motor, numai daca aud o toba sport pe un motor care merge cu 50km/h, zic ca ai viteza

 

asa s-a nascut romanul carcotas...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E normal ca astea sa fie comentariile babelor. 80% dintre "jurnalisti" sunt PRAF. Prezinta stirile in asa fel incat sa se inteleaga ca, o mica parte din vina ii revine si motociclistului. Ghinionul lui, e motociclist ...

 

 

Dragos Tanase si Laurentiu Spiridon doi dintre "jurnalistii" bucurestiului. Ma baieti, sa va fie RUSINE. Aia nu e stire! De fapt, avem un exemplu clar ... Protv

Nu ma mai mira nimic.

 

Insanatosire grabnica motoristului :bounce:

 

Stirea e construita tendentios, mai ales ca cei doi au fost martori la accident, dupa cum spune si titlul, si se presupune ca n-aveau de ce sa se mai uite in gura babelor. Pentru ca de obicei, jurnalistul nu e martor ocular la un accident. El isi construieste stirea pe baza declaratiilor martorilor, ale autoritatilor si pe ceea ce vede si e evident. Ajunge la fata locului si se nimereste ca persoanele care au vazut ce s-a intamplat sa fie chiar babele care jura cu mana pe suflet ca motociclistul mergea cu 10 milioane de km/h. Apoi vine si politistul care ii spune cu juma' de gura ca..."mda, din primele cercetari rezulta ca motociclistului i s-a taiat calea si nu i s-a acordat prioritate, dar vom deschide o ancheta ca sa vedem cauzele exacte ale producerii accidentului. Daca soferul va fi gasit vinovat, risca sa i se intocmeasca dosar penal ". Apoi se pronunta cei de la Ambulanta care dau cateva detalii despre starea accidentatului si un eventual prognostic legat de sansele de supravietuire. Se mai strang si cativa motociclisti. Cei care cunosc victima si incearca sa-i recupereze motocicleta de pe asfalt si cei care n-o cunosc, dar vor detalii. Cum jurnalistul nu este Mafalda ca sa stie la perfectie mecanica, electronica, fizica si nici nu are la el manualul de pilotat motocicleta, casca si el gura si trage cu urechea la ce spun ceilalti motociclisti si aduna cateva opinii, pe care le foloseste sau nu ca sa-si scrie stirea. Cam asa se intampla...Sunt si cazuri, ca cel de fata unde exista rea credinta. Situatiile de genul asta nu aduc cinste meseriei de jurnalist, dimpotriva...Numai ca de obicei, ziaristii care fac asta sunt "sanctionati" destul de aspru in interiorul breslei de catre confrati, si aici e vorba de ceva la care tine orice jurnalist-credibilitate si respect-pe care daca le pierde, risca sa nu le mai recapete vreodata si sa ramana pentru tot restul carierei lui ziarist de fapt divers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

SCUZE pentru intarziere chiar nu m-am gandit ca voi ajunge si eu in zona aceasta. Hai sa spun cateva cuvinte despre accidentul de pe H. Botev ,eu sunt cel din spate ,amicul meu este victima care a scapat ca prin minune doar cu mana dreapta praf si dureri prin interior destul de mari, nici macar acum nu a obtinut nimic de la cel ce la lovit, motorul fiind din '97 primeste am inteles f f putin de la asigurari chiar si cu dauna totala !

Tipul este un jidan care nu vb romaneste si se ascunde in spatele asigurarii ,venea de pe o straduta laterala si in momentul in care a intrat pe HBotev nu sa mai uitat daca vine cineva dinspre p-ta Rosetti si a dat direct in roata lui fata ceea ce la obligat la o rostogolire in aer cu aterizare fortata aproape direct pe un taxi parcat, acum imi pare hazliu(....o doamne, am vazut totul pe viu...f nasol) pt ca a scapt cu viata dar motorul nu mai poate recupera nimic........praf a ramas fara si in ziua de azi multumita si justitiei romane care nu face nimic chiar daca individul a fost chemat in judecata !

In mare cam asta a fost, APROPOS, NICI UN MOTOCICLIST NU A OPRIT SA DEA O MANA DE AJUTOR, TOTI INTREBAU DIN MERS CARE ESTE TREABA, SINGURII CARE AU VRUT SA FACA CEVA AU FOST TRECATORII SI ACUM SPUN: MULTUMESC !

Un tip tuns f scurt sau ras in cap a fost de mare ajutor sper sa se vada de "foarte de SUS" gestul sau, MULTAM amice !

Cam asta a fost in lini mari, BAFTA va doresc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...