Sari la conținut

Am Un Cui In Roata De Spate!


c7z
 Share

Postări Recomandate

:laugh: :) :) Si cum ziceam am un cui in roata ce sa fac sunt incepator....daca ma duc cu roata la vulcanizare ar fi o treaba sau nu stiu....

 

 

 

Va rog mult un sfat!!!

 

lasa-l acolo, cu timpul o sa rugineasca si cade el singur, la vulcanizare trebuie sa mai dai si bani, da asa iesi mai ieftin;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU E NEVOIE SA DEMONTEZE ANVELOPA DUPA JANTA !

 

 

Daca vroia sa-i puna petic pe dinauntru trebuie, dar pentru SNUR NU E NEVOIE ! Mergi asa pe ea usurel pana la prima vulcanizare.. sau du-te tu la vulcanizare, da-le alora ceva, sa-ti dea kitul ala de reparatie pt 30 min si-l duci inapoi..

 

O varianta ar fi sa chemi pe cineva la tine care are kit de reparatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-i cu niste superglu pe langa cui sa nu rasufle sau cu niste sapun de casa.La vulcanizare te jupoaie aia de bani, asculta-ma ce-ti spun io.

 

Gluma, gluma...dar vorbind serios, nu ti-au dat aia si manualul de utilizare cand ai luat mobra?Acolo tre sa scrie ce sa faci in cazuri din astea speciale.

Ce tot vorbiti frate ca va usuca de bani? Cu 10 lei mi-au pus un dop, mi-au umflat roata bine si mi-au pus si un capacel ca-l pierdusem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: :) :) Si cum ziceam am un cui in roata ce sa fac sunt incepator....daca ma duc cu roata la vulcanizare ar fi o treaba sau nu stiu....

 

 

 

Va rog mult un sfat!!!

 

 

Desi isi face treaba, asa zisul "snur" e o solutie de compromis, sula aia cu care il baga in gaura de obicei strica structura anvelopei. Daca vrei sa dormi linistit mergi la o vulcanizare (unde au prese si pt roti de moto) sa'ti puna petec pe interior. Nu uita ca dupa aceea sa verifici/refaci echilibrarea, macar empiric...

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: :) :) Si cum ziceam am un cui in roata ce sa fac sunt incepator....daca ma duc cu roata la vulcanizare ar fi o treaba sau nu stiu....

 

 

 

Va rog mult un sfat!!!

 

frate, e cam nasol, dar poti sa scoti cuiul cu un cleste, pui o ciunga orbit in gaura si peste, 2 fasii de leucoplast(musai la 90 de grade), ar trebui sa mearga brici

Editat de T Rex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gasit un holtsurub de rigips in roata spate,am la mine intotdeauna trusa din Louis pt reparatie tubeless cu snur si uneltele necesare si am zis sa o o incerc cu "ocazia"asta,am bagat un snur,e si acum acolo fara probleme !!

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca citeste un endurist topicul asta rade 2 zile!!! ce e asa de greu sa faci o pana snur si gata!!nu ai probleme nu iti trebuie alt cauciuc nimic!!!succes

Omu e incepator,nu s-au nascut toti invatati ca un endurist !! :laugh:

PS:merge snurul si la anvelopele cu camera ?? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu e incepator,nu s-au nascut toti invatati ca un endurist !! :rock:

PS:merge snurul si la anvelopele cu camera ?? :bounce:

 

 

cum sa mearga snur la cauciuc cu camera? esti diliman :laugh:

 

fugi... sa nu te auda careva ca rade cu curu de tine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...