Sari la conținut

Zx6r 2009


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

iata primele poze cu modelul 2009 zx6r

 

 

 

Kawasaki a revizuit modelul ZX-6R pentru 2009, cu schimbari de stil, un cadru revazut, o bascula mai solida, un motor setat pentru a dezvolta mai multa putere in turatii joase si medii si o reducere in greutate de 10 kg.

 

Cea mai mare noutate o reprezinta furca fata USD cu jambe de 41mm marca Showa ce incorporeaza tehnologia Big Piston Front. Rezultatul, conform celor de la Kawasaki, este o manevrabilitate mai buna si o utilizare mai fina. A fost adaugat si un amortizor de ghidon Ohlins ca dotare standard.

 

Dupa cum s-a observat si in aceste spy shots, noul Ninja ZX-6R 2009 arata exact ca ZX-10R 2008, exceptie facand semnalizarile incorporate in oglinzi, pe buna dreptate contestate de fanii marcii. Sistemul de admisie si cel de evacuare este complet regandit.

 

Suspensia spate ramane aceeasi si anume Kawasaki Bottom-Link Uni-Trak monoshock pe gaz complet reglabila. Noul ZX-6R dispune de frana fata cu dublu disc petala de 300mm si etriere cu patru pistonase montate radial. Frana spate este asigurata de un disc de 220mm si etrier cu un singur pistonas.

 

Kawasaki ZX-6R Ninja 2009 va fi disponibil in verde, negru metalizat si albastru metalizat la un pret recomandat de producator de 9,799 usd.

 

sursa motoflash

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca pe masura ce trece timpu devin din ce in ce mai urate...Modelul 2005-2006 este bestial..ala din 2007-2008 e destul de simpatic....

 

Dar modelu asta este urat ca foamea... Poate o sa ingroape concurenta...poate o sa fie cea mai ieftina/rapida/puternica...dar este dezustatoare ( seamana putin cu Rieju - care oricum arata mai bine)

 

Cam atat... :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e urata pt voi?

si cum ar trebui sa arate una frumoasa?

Am vazut multe posturi ale tale in care iti aperi marca...am avut si eu Kawa si te inteleleg dar gusturile fiecaruia sunt diferite si al meu despre model asta nou este direct ca seamana cu Kawa Ninja 250 sau de ce nu cu Rieju sa fim seriosi modelele anterioare au fost mult mai reusite si nu numai la Kawa atat cat si la Yamaha(2009 nu imi place de loc) in rest la Honda inca ma abtin...cum spuneam fiecare cu gusturile lui :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt doar curios sa ii inteleg pe altii

cbr 2008 e frumoasa

r1 e frumoasa

gsxr la fel

zx10 e nasoala

sunt eu singurul kretin din romania?

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sergiule zi-mi ca-i mai frumoasa asta, 2009, decat modelele care le-a avut inainte adica 05-05 si 07-08.

 

Asta este, au dat si cei de la Kawasaki cu bata in balta la capitolul design, accepta ideea :grinbandit:

(P.S. iar ZX10R ii mai stramb decat CBR 1000 :blink:)

post-8859-1222019952_thumb.jpg

post-8859-1222019979_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sergiule zi-mi ca-i mai frumoasa asta, 2009, decat modelele care le-a avut inainte adica 05-05 si 07-08.

 

Asta este, au dat si cei de la Kawasaki cu bata in balta la capitolul design, accepta ideea :grinbandit:

(P.S. iar ZX10R ii mai stramb decat CBR 1000 :blink:)

asa e ,uite ce frumoase erau cele din 2004-2007

modelul 2009 e un zx250r sterioidat...si era cel mai frumos model din clasa de 600 dupa parerea mea cel din 2006 ZX6RR.jpg

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam ca pana la primavara vind 2005-ul si imi iau 2009... Acum ca am vazut cum arata nici nu ma gandesc sa-mi dau 2005-ul. Dar, cine stie, poate exceleaza pe partea tehnica...totusi 10 kg in minus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil asta e ideea cu unghiurile ascutite...sa nu fim reperati de radar :blink: ..

 

Call me crazy, but i like it :grinbandit: !

Dupa mine au facut exact ce trebuia sa faca si Honda cu CBR 600 2009. Au preluat tema de pe miar, si au facut-o o idee mai digerabila, farurile sunt acum mai agresive, a disparut privirea aia tampa de om care se uita crucis, iar semnalizarile de pe bratele oglinzilor au disparut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...