Sari la conținut

O Jucarie Noua...


mateih
 Share

Postări Recomandate

de ieri luata , proaspata si facu-ti primii 200 km...a dracului la curbe....

post-24851-1222344134_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut un Ducati ST3 S ABS si care avea oarecare probleme..in plus costurile de intretinere la Aprilia sint mult mai reduse si garantie extinsa la 4 ani...deci merita...

altfel este la fel ca si Ducati la vibratii si placere, f manevrabila, la curbe este o placere, iti lungeste bratele de la 130 km/h si la fel de bine echipata ca si un Ducati...

piese se gasesc fara probleme ca si service oriunde.

 

Foarte frumoasa, imi place ca se mai diversifica piata moto de la noi, nu numai SS-uri.

 

De ce Tuono ? :goodposting: si nu alt naked din categoria grea, CB 1000 R, Z 1000 sau Ducati S4R.

 

am uitat..are 139 CP si 107 Nm cuplu...deci ceva plamini exista la albisoara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curajoasa alegere, felicitari si la cat mai multi km impreuna! Cum e cu vantul dupa o carenata ca ST3? :goodposting: Eu tocmai vreau sa fac pasul invers de la naked la carenata.

 

 

hmm..cu vintul nu este asa de simplu..ma sufla f serios, de fapt am luat-o ca sa ma dau pe curbe si pe circuit, adrenalina pura. Pt turing si ceva vint mi-am pastrat TDM-ul carenat care isi face treaba mult mai bine.

Pe Aprilia nu poti pune mai nimica, doar softbags, este un ss cu ghidon de naked si fara carenaj, deci un streetfighter cu cuplul care intra ceva mai jos decit un ss...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da...una din fanteziile mele, multi km fericiti pe ea!

 

multumesc si la vara poate ajung cu ea si in tzara..oricum la curbe se misca tare frumos si asta conteaza.

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-ai tradat cauza. Cel putin partial. :goodposting:

S-o stapanesti sanatos totusi :agree:

 

 

nu..nu...camila TDM ramine si este fidela...Aprilia este pt curbe si circuit...si cind treci de pe una pe alta este o diferenta enorma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru achizitie, s-o stapanesti sanatos si sa va iubiti unul pe celalalt.

 

Sa inteleg ca ti-ai luat "concubina", ca sotia banuiesc ca tot TDM ramane, si asa ar si trebui :kiss:

 

Foarte misto ca ai circuit pe aproape, asta e unul din motivele pentru care nu-mi iau supersport sau streetfighter, nu ca nu mi-ar placea ci ca n-am unde sa ma dau cu el, si-n capitala noastra is si asa destui simieni care atrag ura cu polizoarele turate...dar asta e alta discutie, ma bucur cand intalnesc rideri cu discernamant.

 

Banuiesc ca sunetul e criminal :goodposting:

 

Asfalt uscat si curbe in stransa succesiune iti doresc :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru achizitie, s-o stapanesti sanatos si sa va iubiti unul pe celalalt.

 

Sa inteleg ca ti-ai luat "concubina", ca sotia banuiesc ca tot TDM ramane, si asa ar si trebui :kiss:

 

Foarte misto ca ai circuit pe aproape, asta e unul din motivele pentru care nu-mi iau supersport sau streetfighter, nu ca nu mi-ar placea ci ca n-am unde sa ma dau cu el, si-n capitala noastra is si asa destui simieni care atrag ura cu polizoarele turate...dar asta e alta discutie, ma bucur cand intalnesc rideri cu discernamant.

 

Banuiesc ca sunetul e criminal :goodposting:

 

Asfalt uscat si curbe in stransa succesiune iti doresc :agree:

 

 

asa este, ai dreptate...prima iubire fidela ramine TDM...restul sint "concubine"....o sa ne vedem la anul in tzara..pina atunci sa nu ne rupem oasele si sa ne fie bine...

asfalt uscat

 

citeva poze cu jucaria....

post-24851-1222551075_thumb.jpg

post-24851-1222551107_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare jucaria! Am avut ocazia sa merg pe Hungaroring pe asa ceva, prin iunie. Pe viraje este imbatabila. S-o stapanesti sanatos si fara evenimente. si arde-i cauciucurile (pe margini, evident)! :)

 

 

este jucarie si pe curbe intradevar o placere sa te apleci, pt asta am si luat-o defapt...si sa-i ard cauciucurile...multumesc de urari...

asfalt uscat,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se tureaza bine...

post-24851-1222981139_thumb.jpg

post-24851-1222981159_thumb.jpg

post-24851-1222981178_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da bine si la terasa? :rock: (scuze ... nu m-am putut abtine! )

 

frumoasa foc :rock: .... bafta in continuare!

 

la terasa numai pt cunoscatori...in rest nu sint genul..evit, mersi de urari si are un demaraj impresionant....altfel te cam sufla vintul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...