Sari la conținut

Poze Cu Supermoto


sil3nt_control
 Share

Postări Recomandate

1an si 11500km. a doua e a lui Radu....in mers n-am, vad ca nu m-a prins nimeni :disappointed:

 

Se pot da jos aparatoarele alea de la toba (care merg de-a lungul tevii)?

Si inca ceva, la cati km e dat schimbul de ulei in manual?

Editat de mihaio07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 575
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da, se pot, sunt prinse in vreo 3-4 suruburi, ei spun ca uleiul sa-l schimbi la 5mii, da eu o fac pe la 3mii.

o toba sport isi merita toti banii, e altceva

PS:te-ai invatat chiar f bine :disappointed: , dupa curbele alea unde ma fugaream cu ala cu supersportu, nu m-ai lasat prea mult sa respir singur..mi s pare ceva de laudat pt ca eu nu cred c-as putea sa merg pe xt asa repede p-acolo

Editat de dorel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu cu capra mea :(

Este nascuta in 2004 si are 6025 km. Merge brici si se apleaca ca o doamna ceva mai mare :disappointed: Oricum eu m-am invatat cu ea, si imi place foarte mult, plus ca e comoda pt un supermoto.

 

 

E superb. Chiar ma batea gandul sa mi-l iau, dar m-am razgandit din cauza greutatii. Se duce un pic spre naked.

Sa il stapanesti sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce dracoasa e XTX asta negru .... asa e modelu nu?

 

imi place la nebunie, stapanitiva fericiti! :(

Mersi, mersi, asa facem, avem grija unu de celalalt. Da asa vopsita din fabrica, doar ca are date abtipildurile date jos, prea arata a pom de craciun, asa e mai serioasa :disappointed:

 

da, se pot, sunt prinse in vreo 3-4 suruburi, ei spun ca uleiul sa-l schimbi la 5mii, da eu o fac pe la 3mii.

o toba sport isi merita toti banii, e altceva

PS:te-ai invatat chiar f bine :( , dupa curbele alea unde ma fugaream cu ala cu supersportu, nu m-ai lasat prea mult sa respir singur..mi s pare ceva de laudat pt ca eu nu cred c-as putea sa merg pe xt asa repede p-acolo

 

Sincer iti zic ca dupa ce am inceput sa nu va mai vad am mers putin mai incet pentru ca nu cunosteam virajele. Dupa ce o sa te obisnuiesti cu un xt iti zic o sa poti sa mergi chiar mai repede. Sti cum este zicala "omu cat traieste invata"

 

E superb. Chiar ma batea gandul sa mi-l iau, dar m-am razgandit din cauza greutatii. Se duce un pic spre naked.

Sa il stapanesti sanatos.

 

Pai da e cam grea, dar e si mult mai confortabila decat orice alt SM. Nu o sa te doara boasele si fundu dupa 200km. Am auzit diverse pareri ca e greu, ca nu are putere, ca franele sunt nasolae, alti ca ce misto e, mama are racire cu apa.... . Ce vreau sa zic este ca pana cand nu mergi cu unu sa iti faci o idee nu iti dai seama, fiecare face comparatie fata de mobra lui, sau din auzite.

Eu am dat capra mea unui tip sa faca o tura si deja a dat avans pt una noua. Deci cine se aseamana se aduna :(

C`YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ieri ,am pus rotile de supermoto :)

asadar, poze :

 

vrajeala :) a mai avut si inainte gume de supermoto pe ea:D....oricum frumoasa foc si merge :)

Editat de noro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrajeala :D a mai avut si inainte gume de supermoto pe ea:D....oricum frumoasa foc si merge :)

a mai avut ..insa era cu rotile stock de supermoto ....astea sunt altceva :) vine tot cu EXCEL dar negre , din fabrica ... insa astea-s mai usoare :)

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ...model 2008- 5800 + 900 rotile sm excel blue + 300 cele de enduro + kit de lant 120

nici nu vreau sa ma gandesc ... se schimba si anul acu in 2009 si daca ar fi s-o vand as pierde mult la bani :)

vreau exc 450 nou ...ca sh sunt birjarite ,insa e cam scump

deh.acum trebuie sa ma obisnuiesc cu asta . is multumit de el ca e fiabil si ca schimb uleiul si etc la un nr de km , nu la ore de functionare

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, este distractie mare de tot cu un Supermoto intr-un oras din Romania anului 2008. Sper ca in primavara sa-mi iau si eu un Supermoto, deja cu vitezana nu mai fac fata in oras. Mananca foarte mult carburant si in plus de asta nu avem noi drumuri pentru ele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, este distractie mare de tot cu un Supermoto intr-un oras din Romania anului 2008. Sper ca in primavara sa-mi iau si eu un Supermoto, deja cu vitezana nu mai fac fata in oras. Mananca foarte mult carburant si in plus de asta nu avem noi drumuri pentru ele :)

Zi mersi ca nu bati in fiecare zi bucurestiul pret de 100 de km. Cred ca o sa imi moara ambreiaju si o sa imi fiarba uleiu (la 20 de grade afara) la ce trafic tre' sa indur :)

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A scris mai sus EXEL 900 euro ...nu sunt stock ..

 

 

si acum inca nu am poze cu bestiuta mea artistice pt ca eram in graba sa ajung acasa cu ea (600km de mers) asa ca o sa il rog pe domnul nightwish sa imi faca el la locul de joaca :D :rusinica:)

pana atunci pun si eu cateva poze cu un sprit artistic rudimentar :blink: post-20515-1224677087_thumb.jpg in drum spre casa prin sebes :blink: post-20515-1224677193_thumb.jpg...era si ceata pe drum ...putina ce pot sa zic :moto: poza facuta din masina si eu la 20 de metri de ea post-20515-1224677278_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

blue_nightwish :rotile de supermoto sunt stock sau after market?

rotile , mai precis jantele fara gume si discuri , le-am luat la pret redus ...adica 900 E

noi sunt undeva la 1200 eur insa am avut norocul ca cineva sa le comande pentru un drz ca apoi sa se razgandeasca ..si astfel au ramas pe stock aiurea ...

si pe urma le-am cumparat eu :D

cele stock sunt un pic mai greute :rusinica:

am si discuri braking noi (primite cadou la roti)..insa nu mi se potrivesc deoarece am disc pe 310 mm iar acelea sunt pt drz E sau S adaptate de sm cu 320 mm

o sa le vand (vezi semnatura) si o sa iau ce-mi trebuie

 

 

si supermoto si enduro :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...