Sari la conținut

Accident Splaiul Independentei Cu Sos. Cotroceni


misionaru
 Share

Postări Recomandate

Astazi in jurul orelor 15, am "asistat" daca se poate spune asa la un accident pe Splai chiar la intersectia cu soseaua Cotroceni. Eram pe trotuar ceva mai departe de intersectie cand am auzit o bufnitura si motocicleta deja se tara pe jos impreuna cu cei doi ocupanti. La prima vedere erau ok amandoi pentru ca s-au sculat repede de jos insa era un om in fund pe trecere. Cand am ajuns mai aproape am vazut ca de fapt omul era mort de beat si traversase trecerea pe rosu. Am ajutat fata sa ridice motorul si sa-l duca pe trotuar in timp ce motociclistul era dupa betiv, insa mi-a zis ca o durea rau genunchiul. Motociclistul la fel avea lovitura la genunchi insa nu mi-am dat seama exact cat de grav, oricum amandoi puteau sta pe picioare. Motocicleta era una de viteza cu oglinzile sparte si alte daune minore.

Am aflat apoi de la motociclist ca din cauza asta cazuse, il evitase pe betivul care traversase pe rosu, nu stiu exact ce viteza avea motorul pentru ca venea pe splai dinspre eroilor.

 

Le urez multa sanatate celor doi motociclisti! Si mult respect pentru un alt motociclist care a oprit la vederea accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca i indesam 10 lazi de bere in fund si il aruncam in garla

cat despre accindentati mergeti fuguta la doctor ca nu e de joaca

ps: macar betivanu' era si el mai imbracat asa de pe la stefanel... dar... ziua la 3... beat mort... slabe sanse sa l stoarca de bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nop, era un muncitor(probabil si necalificat) pe la 35 care pleca probabil de la munca. El cred ca era lovit la maini...sau julit la maini, oricum nimic grav. Cred totusi ca mai nasol a fost pentru motoristi. Sanatate maxima!

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nop, era un muncitor(probabil si necalificat) pe la 35 care pleca probabil de la munca. El cred ca era lovit la maini...sau julit la maini, oricum nimic grav. Cred totusi ca mai nasol a fost pentru motoristi. Sanatate maxima!

Nasol! Oricum tipic ocupantii unei motociclete care loveste un pieton care trece aiurea, daca nu-l calca pe ala (si eventual daca poate sa dea si in marsarie peste el) tipic se avariaza mai rau decat respectivul pieton... Oricum pietonii astia din Bucuresti au ajuns in ultimii ani mai periculosi decat cainii maidanezi...

 

Oricum stie cineva ceva mai mult (cine, cat de nasol, e de spital sau nu, daca da trebuie sa facem cheta, etc.)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nop, era un muncitor(probabil si necalificat) pe la 35 care pleca probabil de la munca. El cred ca era lovit la maini...sau julit la maini, oricum nimic grav. Cred totusi ca mai nasol a fost pentru motoristi. Sanatate maxima!

Nasol! Oricum tipic ocupantii unei motociclete care loveste un pieton care trece aiurea, daca nu-l calca pe ala (si eventual daca poate sa dea si in marsarie peste el) tipic se avariaza mai rau decat respectivul pieton... Oricum pietonii astia din Bucuresti au ajuns in ultimii ani mai periculosi decat cainii maidanezi...

 

Oricum stie cineva ceva mai mult (cine, cat de nasol, e de spital sau nu, daca da trebuie sa facem cheta, etc.)?

 

nop, era un muncitor(probabil si necalificat) pe la 35 care pleca probabil de la munca. El cred ca era lovit la maini...sau julit la maini, oricum nimic grav. Cred totusi ca mai nasol a fost pentru motoristi. Sanatate maxima!

Nasol! Oricum tipic ocupantii unei motociclete care loveste un pieton care trece aiurea, daca nu-l calca pe ala (si eventual daca poate sa dea si in marsarie peste el) tipic se avariaza mai rau decat respectivul pieton... Oricum pietonii astia din Bucuresti au ajuns in ultimii ani mai periculosi decat cainii maidanezi...

 

Oricum stie cineva ceva mai mult (cine, cat de nasol, e de spital sau nu, daca da trebuie sa facem cheta, etc.)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba ma lasi cu pietonii din bucuresti? Am mers eu pieton prin bucuresti, si e haos fata de ce e in constanta !!! Nimeni nu te lasa sa treci, chiar daca e verde, trebuie sa alergi ca sa nu te calce vreo masina !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nop, era un muncitor(probabil si necalificat) pe la 35 care pleca probabil de la munca. El cred ca era lovit la maini...sau julit la maini, oricum nimic grav. Cred totusi ca mai nasol a fost pentru motoristi. Sanatate maxima!

Bine ca nu era calificat sau doamne-fereste vreun inginer ca aia sunt tari in gura ! Din astia, muncitori necalificati cati ai dreptul sa tavalesti pe zi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pina acu am avut doua intamplari la limita cu 2 pietoni aurolaci care dupa ce ca trec la 1 km de trecere nici nu se uita si-mi sar in fata, dar sa-mi si tavalesc motorul din cauza unui idiot din asta l-as bate cu toba de esapament sau ce-as putea rupe de prin zona.bine ca n-a fost grav

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pina acu am avut doua intamplari la limita cu 2 pietoni aurolaci care dupa ce ca trec la 1 km de trecere nici nu se uita si-mi sar in fata, dar sa-mi si tavalesc motorul din cauza unui idiot din asta l-as bate cu toba de esapament sau ce-as putea rupe de prin zona.bine ca n-a fost grav

Si eu am avut un accident de genul asta cu pieton care nu s-a asigurat la traversare si a trecut mult pe langa trecerea de pietoni(mai exact pe la 1-2 km).Chestia mai nasoala e ca in primele momente nici nu prea te mai intereseaza motorul ci viata pietonului.Dar si cand iti dai seama ca de cele mai multe ori e vreun nesimtit care vrea sa se si tireze sau e tare in gura iti vine sa ii dai cu primul lucru care iti pica la indemana o lovitura cat mai aproape de "chestia" aia care o tine in sus si anume NAS.

P.S.:Multa grija la tigani ca aia nu se dau la o parte nici macar cand le dai claxon si tragi de ghidon pentru a-i feri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc celor care au oprit

 

da intradevar pitonul este din barlad si nu stie de ce se afla in bucuresti,nici macar de unde venea si unde se ducea sa lovit la cap cand a dat cu el de astfalt si este julit putin de tot (2 cm) la un genuchi

 

eu (conducator moto)...., ambi genuchi juliti ,prietena numai unul si amandoi cate o entorsa ,motorul din cate am vazut are carenele crapate o oglinda

 

politia a venit destul de repede ,salvarea (trei la numar )nu inteleg de ce dar super de treaba baieti

am fost la poltie si..... cred ca imi repar singur capra nu de alta insa nu prea ai cum sa dovedesti ca ala a trecut pe rosu si oricum rutier nu te ajuta la nimic cum nu te ajuta nici ca afost beat

 

pot spune ca langa mine la semafor a fost un sofer cu o autoutilitara care a oprit si chiar a stat cu mine acolo super de treaba tipul la plecare a zis sa il pun martor si asa am facut ii multumesc mult de tot

 

cat despre initiatorul topicului cred ca el este celalant tip care a oprit si multumesc deasemenea pentru gestul lui si raman dator

 

tre sa fug la munci in concluzie echipamentul face toti bani pacat ca de multe ori omitem sa il luam din lene sau comoditate amandoi am avut casti si geci cu protectii insa nu am avut si pantaloni (de aici juliturile )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps: macar betivanu' era si el mai imbracat asa de pe la stefanel... dar... ziua la 3... beat mort... slabe sanse sa l stoarca de bani

 

nop, era un muncitor(probabil si necalificat) pe la 35 care pleca probabil de la munca. El cred ca era lovit la maini...sau julit la maini, oricum nimic grav. Cred totusi ca mai nasol a fost pentru motoristi. Sanatate maxima!

 

am pus postul ala in ideea de mai sus. Nu ca ai dreptul la 3 muncitori necalificati pe luna. Eu inteleg ca esti alnaibii dar daca vrei sa te certi iti pot sugera 0tv, acolo se cearta lumea din nimic.

 

eu (conducator moto)...., ambi genuchi juliti ,prietena numai unul si amandoi cate o entorsa ,motorul din cate am vazut are carenele crapate o oglinda

 

Sanatate multa si numai bine! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu ai patit nimic! eu eram pe partea cealalta a dambovitei si am vazut 3 ambulante si o motocicleta! am intors pe pdul cotroceni iar cand am oprit...a venit un baiat si mi-a zis ce s-a intamplat si ca toti sunt ok! Motorul am vazut ca nu avea avarii foarte multe! Multa bafta in continuare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@papadie+prietena: Sanatate multa si refacere rapida!

 

O intrebare:tipul ti-a sarit din scurt in fata si nu l-ai mai putut evita?Da mai multe detalii, daca poti!

 

Bafta cu reparatia capritei! :)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc celor care au oprit

 

da intradevar pitonul este din barlad si nu stie de ce se afla in bucuresti,nici macar de unde venea si unde se ducea sa lovit la cap cand a dat cu el de astfalt si este julit putin de tot (2 cm) la un genuchi

 

eu (conducator moto)...., ambi genuchi juliti ,prietena numai unul si amandoi cate o entorsa ,motorul din cate am vazut are carenele crapate o oglinda

 

politia a venit destul de repede ,salvarea (trei la numar )nu inteleg de ce dar super de treaba baieti

am fost la poltie si..... cred ca imi repar singur capra nu de alta insa nu prea ai cum sa dovedesti ca ala a trecut pe rosu si oricum rutier nu te ajuta la nimic cum nu te ajuta nici ca afost beat

 

pot spune ca langa mine la semafor a fost un sofer cu o autoutilitara care a oprit si chiar a stat cu mine acolo super de treaba tipul la plecare a zis sa il pun martor si asa am facut ii multumesc mult de tot

 

cat despre initiatorul topicului cred ca el este celalant tip care a oprit si multumesc deasemenea pentru gestul lui si raman dator

 

tre sa fug la munci in concluzie echipamentul face toti bani pacat ca de multe ori omitem sa il luam din lene sau comoditate amandoi am avut casti si geci cu protectii insa nu am avut si pantaloni (de aici juliturile )

 

Papadie, te-ai imprastiat si tu. Tu nu stii cine sunt, dar ne cunoastem si stiu ca esti baiat cu capul pe umeri care merge prudent. Probabil ca nenea ala beat chiar te-a surprins rau de n-ai mai avut ce face.

Multa sanatate tie si prietenei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

damn. eu am trecut pe acolo pe la 4 si ceva si n-am vazut nimic. :) probabil ca se rezolvase treaba.

atentie mare ca la pod la cotroceni cu splaiul se produc in mod frecvent accidente, lumea da span la greu pe aici, mai ales cand vii dinspre gara si prinzi verde, daca dai tare ai verde pana sus la apaca. se alearga mult seara pe aici, si masini si moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Tu nu stii cine sunt, dar ne cunoastem si ...

 

Man, m-ai pierdut la faza asta!Ai o logica perfida....Daca VA cunoasteti, e musai sa stie SI EL cine esti tu, nu?...Bah, si n-am beut...inca! :)

 

Hai sanatate si grija la Podul ala! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, m-ai pierdut la faza asta!Ai o logica perfida....Daca VA cunoasteti, e musai sa stie SI EL cine esti tu, nu?...Bah, si n-am beut...inca! :)

 

Hai sanatate si grija la Podul ala! :)

 

Eu l-am ghicit dupa porecla, dupa motoretele detinute, dupa zona in care locuieste... El cam dupa ce m-ar putea recunoaste? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am ghicit dupa porecla, dupa motoretele detinute, dupa zona in care locuieste... El cam dupa ce m-ar putea recunoaste? :)

 

Atunci cred ca ar fi fost corecta formularea:"Papadie, te-ai imprastiat si tu. Tu nu stii cine sunt, dar eu te cunosc si stiu ca esti baiat cu capul pe umeri care merge prudent." Ma rog...sunt off-topic, scuze tuturor!

 

Sanatate maxima, ca asta e mai buna ca orice! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...