Sari la conținut

Rossi's Fan Club 46


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Loris Capirossi : "Cine crede ca Rossi e terminat, e cu siguranta nebun. Talentul nu imbatraneste niciodata"

 

http://s1326.photobucket.com/user/Leaveyous/media/SRT03F4_3209505F1_13185_20130125190731_HE10_20130126-083--473x264_zpsf651a39d.jpg.html

 

poza asta arata ca si cand Jorjel il cara pe Vale care e muci de beat la 6 dimineata spre casa, si in fata usii zice: "N-are nimica doamna Stefania, a baut doar 2 beri, sa nu-l certati" :crack:

Editat de vampiria_t
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aci il putem include pe degetel?

 

:10:

 

poza asta arata ca si cand Jorjel il cara pe Vale care e muci de beat la 6 dimineata spre casa, si in fata usii zice: "N-are nimica doamna Stefania, a baut doar 2 beri, sa nu-l certati" :crack:

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai observat cum se manifesta oameni care sunt desprinsi, mai usor sau mai brutal, de ralitatea care ii inconjoara. dar un spectacol ca al vostru mai rar.

Chiar si o competitie sportiva va provoaca atata frustrare?

 

Nu eu am zis ca Rossi e terminat ca pilot (oricat ar cauta cineva, n-o sa gaseasca nimic care sa sugereze macar asa ceva), dimpotriva am spus ca daca se urca pe o Yamaha o sa se revina imediat la acelasi nivel cu Lorenzo, Stoner sau Pedrosa. Dar cativa dintre voi, suporteri care dupa doi ani in care nu au inteles nimic din ce-au vazut, au gasit tot felul de scuze legate de motivatie, varsta sau instinct de conservare....

 

Nu-mi fac iluzii sa cred ca sunteti educabili, mai raspund doar din reflex.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Parca e sonic :)

 

Mie imi place mult

ai dreptate :D nu m-am gandit la asta

 

acum poate ca nu-s obisnuit cu ea, dar parca imi plac ceva mai mult five elements si five continents

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interviul lui rossi in exclusivitate pt MCN

http://www.youtube.com/watch?v=DDSYSjpL22E

http://www.youtube.com/watch?v=lu2sF3Lv074

http://www.youtube.com/watch?v=gHqkHwySU5s partea a 3-a

si interviul cu Marc Marquez

 

http://www.youtube.com/watch?v=8M9CwWg9iPY

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

http://www.youtube.com/watch?v=E55BHOQr6xM

 

no comment!!!!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=TzDrsKEPTTU

 

porca mizeria!!! ce comentarii baga italienii... :)))) cata pasiune!!!

loris-capirossi-valentino-rossi-young-gi

Un comentariu pe masura a ceea ce s-a intamplat pe pista. Momentul a insemnat una dintre scanteile de geniu, marca Rossi si totodata cea mai umilitoare infrangere incasata de vreun pilot in istoria Moto Gp. O lectie de pilotaj si de curse predata de Rossi, care va ramane in istoria competiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cursa memorabila! Comentatorii italieni la fel! Frumos triumful lui Rossi! Dar as adauga ca scanteia de geniu din ultima curba a fost ajutata de elementul surpriza, JLO facand o micro greseala si neinchizand f. bine culoarul. Iar Vale a riscat cam mult..:) Bravo lui ca a riscat totul pe o carte si a castigat, dar putea sa iasa si prost faza ;) Iar daca iesea prost, foarte probabil il tragea jos si pe Laurentiu, cam in genul in care l-a agatat pe Stoner la Jerez 2011..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un comentariu pe masura a ceea ce s-a intamplat pe pista. Momentul a insemnat una dintre scanteile de geniu, marca Rossi si totodata cea mai umilitoare infrangere incasata de vreun pilot in istoria Moto Gp. O lectie de pilotaj si de curse predata de Rossi, care va ramane in istoria competiei.

Mie mi se pare cu mult, mult mai umilitor sa termini a doua oara la vreo 10 seunde in urma coechipierului, cu motociclete egale, decat sa pierzi cateva zecimi in fata unui pilot care avea de vreo 10 ori mai multe sezoane la clasa superioara. Dar, pt altii diferenta dintre scanteie de geniu si cea mai umilitoare infrangere este facuta doar de numele de pe tricouri, sepci, brelocuri si alte nimicuri de genul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare cu mult, mult mai umilitor sa termini a doua oara la vreo 10 seunde in urma coechipierului, cu motociclete egale, decat sa pierzi cateva zecimi in fata unui pilot care avea de vreo 10 ori mai multe sezoane la clasa superioara. Dar, pt altii diferenta dintre scanteie de geniu si cea mai umilitoare infrangere este facuta doar de numele de pe tricouri, sepci, brelocuri si alte nimicuri de genul asta...

"..but I had a lot of problems in the race because I had a problem with the brakes,” said Rossi. “I had a vibration in braking because I lost one part of a disc so this didn't help"!

 

Pacat ca tie iti lipseste scanteia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In America, si daca avea motocicleta perfecta, tot la secunde bune in spatele lui Lorenzo era Rossi. S-a vazut din antrenamente si calificari ca e departe. Dar la Jerez eu cred ca o sa fie foarte foarte aproape, ba chiar peste Lorenzo. CRED. Vedem in cateva zile ;)

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vale despre etapa de la Jerez : "Va fi o etapa foarte importanta. Cred si sper sa fiu foarte rapid, asa cum am fost in testele din martie. Trebuie sa luptam si sa urcam pe podium. Mai sunt cateva lucruri de facut la set-up-ul motocicletei, dar avem deja niste idei. Luni, in testele premergatoare etapei, am testat alte lucruri total diferite. Circuitul acesta, la fel ca si cele de la Le Mans si Mugello, ne sunt favorabile noua si aici trebuie sa avem rezultatele cele mai bune".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare cu mult, mult mai umilitor sa termini a doua oara la vreo 10 seunde in urma coechipierului, cu motociclete egale, decat sa pierzi cateva zecimi in fata unui pilot care avea de vreo 10 ori mai multe sezoane la clasa superioara.

 

 

Mi s-ar parea normal sa vorbesti doar atunci cand poti lua macar o curba cum o face oricare din MotoGP si apoi sa comentezi. Deja atitudinea ta este cea a babelor ce stau in fata blocului la barfe si gasesc cate un vecin care sa-l ia intre seminte la ros.

Intodeauna mi-au fost ciudate persoanele care nu stiu sa se bucure decat atunci cand trebuie sa faca/spuna ceva urat la adresa altora. Eu cred ca doar asa stii sa-ti gasesti parteneri de discutie, pe stilul flammer

 

 

Dar, pt altii diferenta dintre scanteie de geniu si cea mai umilitoare infrangere este facuta doar de numele de pe tricouri, sepci, brelocuri si alte nimicuri de genul asta...

Asta se pare ca e noua formulare a frustrarii fata de pilotii care-ti displac, sau cum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi spusese ca va participa (alaturi de Cal Crutchlow) in echipa Yamaha care va lua startul in cursa de 8 ore de la Suzuka (28 iulie), Vale s-a razgandit. A spus ca "implicarea dura si constanta in programul MotoGP l-a determinat sa renunte la competitia de anduranta".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Mi s-ar parea normal sa vorbesti doar atunci cand poti lua macar o curba cum o face oricare din MotoGP si apoi sa comentezi. Deja atitudinea ta este cea a babelor ce stau in fata blocului la barfe si gasesc cate un vecin care sa-l ia intre seminte la ros.

Intodeauna mi-au fost ciudate persoanele care nu stiu sa se bucure decat atunci cand trebuie sa faca/spuna ceva urat la adresa altora. Eu cred ca doar asa stii sa-ti gasesti parteneri de discutie, pe stilul flammer

Esti de groaza, atata de orbit de atitudinea asta de suporter incat nu mai esti in stare sa discerni nimic. Iti dai cu stangul in dreptul fara nicio jena.

Altcineva vorbea despre Lorenzo aici, "si totodata cea mai umilitoare infrangere incasata de vreun pilot in istoria Moto Gp". Cearta-te cu el despre cate de incapabil e sa ia un viraj ca pilotii din MotoGP, si asta nu ii da dreptul sa comenteze despre Lorenzo.

 

Dar nu o sa o faci, stii foarte bine care e suferinta ta. Si ridiculizezi orice pilot pe alte topicuri, dar nu cumva sa indrazeneasca cineva sa observa ca Rossi a terminat inca o data la mai bine de 10 secunde in urma lui Lorenzo. Alea cateva zecimi pe care le avea Rossi in fata candva, reprezinta cea mai usturatoare infrnagere in motogp :crack:

 

Nu exista suporteri mai amuzanti decat voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca esti pe langa subiect total, anul acesta nu vreau sa vad de la Rossi decat spectacol, nu voi flutura niciun stegulet nr 46 si nu m-as bucura 3 zile sa-l vad ca a mai luat un titlu(p'ala putea sa-l ia in ultimele 2 sezoane).

Scuteste-ma cu fanboy-ul asta ca n-are nicio legatura cu ceea ce vorbim, macar ai respectul de a nu mai divaga subiectul prin raspunsulrile pe care le dai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca esti pe langa subiect total, anul acesta nu vreau sa vad de la Rossi decat spectacol, nu voi flutura niciun stegulet nr 46 si nu m-as bucura 3 zile sa-l vad ca a mai luat un titlu(p'ala putea sa-l ia in ultimele 2 sezoane).

Scuteste-ma cu fanboy-ul asta ca n-are nicio legatura cu ceea ce vorbim, macar ai respectul de a nu mai divaga subiectul prin raspunsulrile pe care le dai.

Atunci explica-ne cum de sari imediat ca oparit, si pe langa subiect total. cand vezi secventa asta de replici:

 

 

.... Momentul a insemnat una dintre scanteile de geniu, marca Rossi si totodata cea mai umilitoare infrangere incasata de vreun pilot in istoria Moto Gp. ....

 

Mie mi se pare cu mult, mult mai umilitor sa termini a doua oara la vreo 10 seunde in urma coechipierului, cu motociclete egale, decat sa pierzi cateva zecimi in fata unui pilot care avea de vreo 10 ori mai multe sezoane la clasa superioara. Dar, pt altii diferenta dintre scanteie de geniu si cea mai umilitoare infrangere este facuta doar de numele de pe tricouri, sepci, brelocuri si alte nimicuri de genul asta...

 

....in istoria Moto Gp :crack:

 

Cum poate sa te deranjeze ceea ce am spus eu, unul care nu e in stare sa faca un singur viraj ca un pilot de GP, dar cu prima caracterizare, din partea altuia care nu e in stare sa faca un singur viraj........nu ai nicio problema?

Daca nu e vorba de un "fanboy"ism acut, atunci o singura explicatie te mai descrie in situatia asta. Si e mai grava decat prima instanta. :wacko:

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Cum poate sa te deranjeze ceea ce am spus eu, unul care nu e in stare sa faca un singur viraj ca un pilot de GP, dar cu prima caracterizare, din partea altuia care nu e in stare sa faca un singur viraj........nu ai nicio problema?

Daca nu e vorba de un "fanboy"ism acut, atunci o singura explicatie te mai descrie in situatia asta. Si e mai grava decat prima instanta. :wacko:

Omule, la acest capitol traiesti intr-o lume imaginara incat cateodata scoti niste ineptii de te doare urechea. N-am observat in scrierile tale pic de interpretare in ceea ce se intampla acolo, n-am vazut o descriere a unei curse facuta cu substrat in fata tuturor celor ce au participat, incontinuu te iei de niste lucruri de marketing pe care nu le accepti si care daca n-ar exista nu s-ar mai organiza aceste curse, pe scurt.. esti pe langa la acest capitol. Nu stiu cu ce te ajuta atata teorie citita si invatata de la altii atata timp cat mai mult de o cursa buna nu esti in stare sa susti. Esti flammer si arati o imagine pe care nu o deti.. in schimb ma bucur ca avem minus un roman care apreciaza acest sport in fata celui practicat in liga 1.

Tu cu ale tale, noi cu ale noastre.. partea urata e ca deranjezi prin aceasta atitudine pe mai multi useri si dupa care ii bagi in oala lui fanboy. Nu esti corect in primul rand cu tine si aruncand divagarile cu care ne-ai obisnuit nu-ti vei face prea curand amici care sa te sustina in vreun fel.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, la acest capitol traiesti intr-o lume imaginara incat cateodata scoti niste ineptii de te doare urechea. N-am observat in scrierile tale pic de interpretare in ceea ce se intampla acolo, n-am vazut o descriere a unei curse facuta cu substrat in fata tuturor celor ce au participat, incontinuu te iei de niste lucruri de marketing pe care nu le accepti si care daca n-ar exista nu s-ar mai organiza aceste curse, pe scurt.. esti pe langa la acest capitol. Nu stiu cu ce te ajuta atata teorie citita si invatata de la altii atata timp cat mai mult de o cursa buna nu esti in stare sa susti. Esti flammer si arati o imagine pe care nu o deti.. in schimb ma bucur ca avem minus un roman care apreciaza acest sport in fata celui practicat in liga 1.

Tu cu ale tale, noi cu ale noastre.. partea urata e ca deranjezi prin aceasta atitudine pe mai multi useri si dupa care ii bagi in oala lui fanboy. Nu esti corect in primul rand cu tine si aruncand divagarile cu care ne-ai obisnuit nu-ti vei face prea curand amici care sa te sustina in vreun fel.

Exact cum anticipam, nicio urma de integritate in comportamentul tau. Daca ai apucat sa ma ataci pe mine, macar puteai sa ataci si mesajul (negativ) reflectat in replica mea.

Ori ai gresit cumva topicul?

 

Dar nu ai niciodata nimic de spus, in afara unor atacuri bezmetice....

Pe mine ma amuza, esti in acelsi registru ca aiuritul de mai sus. Si daca va simtiti deranjati aici, e pt ca asa e si firesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...