Sari la conținut

Editii Speciale


Pijama
 Share

Postări Recomandate

Moda editiilor speciala a revenit in randul producatorilor de motociclete iar evident modelele Supersport sau Superbike reprezinta cele mai bune "panze" cand vine vorba de o grafica noua sau in onoarea unor echipe care au facut istorie in lumea curselor.

 

Astfel acestea sunt cateva din actualele editii speciale care fac furori in randul pasionatilor.

 

 

1068.jpg

 

Honda CBR 1000RR Fireblade 2009 - Repsol Replica

 

9.jpg

 

Honda Fireblade 2008 Repsol Special Edition by Tresoldi

 

413.jpg

 

Honda CBR 1000RR HRC

 

798.jpg

 

Honda Fireblade Hannspree Ten Kate

 

310.jpg

 

Honda CBR 600RR Jir Konica Minolta

 

769.jpg

 

1217.jpg

 

Yamaha R1 & R6 MotoGP Replica

 

1418.jpg

 

KTM RC8 Red Bull Racing

 

834.jpg

 

KTM RC8 Red Bull Racing Orca

 

639.jpg

 

Kawasaki ZX-10R John Hopkins

 

594.jpg

 

Suzuki GSX-R 1000 MotoGP Replica

 

406.jpg

 

Suzuki GSX-R 1000 2008 MotoGP Replica by Orca

 

850.jpg

 

Suzuki GSX-R TT Replica

 

356.jpg

 

Scuderia Triumph SC Daytona 675 Replica

 

 

Cine mai poate aduce cateva date cu privire la alte editii speciale, poze, linkuri, ii binevenit.

 

Enjoy :rock:

 

416.jpg

 

Yamaha FZ1 Dunlop

 

274.jpg

 

573.jpg

 

Yamaha Jog RR Lorenzo Race Replica & Aerox WSB Race Replica

Editat de Pijama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Este un site cu toate editiile speciale de-a lungul anilor?

 

Din pacate nu, asta am cautat si eu (am un fix cu editiile speciale :) )

Anyway asta am vrut eu sa fac acum cat de cat, un topic cu si despre edtitii speciale. Daca cineva mai stie sau mai are informatii despre vreo editii speciala precum Honda Movistar, Suzuki Corona Alstar, Honda CBR F4 Nastro Azzurro sau altele ii rugat sa posteze. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca si look, ZX10RR- ul verde le ruleaza pe toate:)
asa te vreau

 

si oricum le bate la fiabilitate :)

 

@Pijama: editiile astea speciale au ceva in plus in afara de schemele de culori?

Eu am preferat intotdeauna minunile tehnicii aka motocicletele care erau mult prea avansate pentru vremea lor, gen Honda NR750, care a reprezentat o incordare de muschi "a la Soichiro" , muschiul initial fiind Honda NR500

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si oricum le bate la fiabilitate :)

 

@Pijama: editiile astea speciale au ceva in plus in afara de schemele de culori?

Eu am preferat intotdeauna minunile tehnicii aka motocicletele care erau mult prea avansate pentru vremea lor, gen Honda NR750, care a reprezentat o incordare de muschi "a la Soichiro" , muschiul initial fiind Honda NR500

 

Majoritatea intradevar au beneficiat doar de o grafica noua si poate cateva accesorii estetice dar au existat si editii speciale care din fabrica au plecat cu ceva piese aftermarket de exemplu:

 

Suzuki GSX-R 600/750 20th Anniversary Edition (2005)

 

GSX-R600XK5_STYD_LS3.jpg

 

Iar motocicleta avea in plus fata de un model standart o grafica in culorile suzuki dar putin mai old-school, trimitand la primele modele GSX-R

 

"Anniversary Edition has it's own color scheme, factory blue seats, factory rear eliminator(cowl), factory blue chain, factory black muffler with 20th Anniver. emblem, factory frame sliders, slotted rotors(not your normal cross drilled) and last but not least the carbon fiber front fender."

 

 

 

Adica daca e aceeasi diferenta intre stock & 'special edition' ca intre castile 'solid color' si 'race replica'?:)

 

 

Dar sa nu uitam ca majoritatea pun look-ul motocicletei pe primul loc, astfel prefera sa fie si mai frumos colorate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba NR750.

Imi plac editiile speciale pentru ca li se acorda mai multa atentie cand vine vorba de design, iar eu cum consider motocicletele jucarii, e normal sa imi placa una care arata mai bine. :)

Ca si top personal: 1. GSX-R600 Anstey Replica 2. CBR600RR Movistar Replica 3. ZX10R MotoGP Replica/CBR600F Nastro Azzuro(mai ales pentru joysticku de pe rezervor) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...