Sari la conținut

Seara Blestemata


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

Interesant... de ce au plecat amicii ? Se vorbeste de ceva experienta, intreb cam ce experienta avea pana la urma ? Ma gandesc ca nu a observat gardul fiind sustras de altceva, poate de cel de langa el de pe banda 1( daca o fi fost cineva acolo). Poate s-a uitat in oglinzi poate...cine poate sti ? Cei care au fost cu el ne-ar putea lamuri, ce s-a intamplat si de ce au plecat. Vedeti... viata atarna de un fir de par. In cazul de fatza, un tren pierdut si un gest gresit. Iar durere si deznadejde. Codoleantze familiei si odihna vesnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am inteles (din ce vorbeau gaborii) ca ramasese un baiat cu un motor alb care fusese in spatele baiatului cu chopperul si a vazut toata scena dar putin mai tarziu cred ca a plecat cine stie din ce motiv. Si eu am incercat sa plec mai repede de acolo ca nu eram tocmai in regula cu motorul si actele, deci il inteleg. Sunt sigur ca o sa treaca pe la politie sa dea niste declaratii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-zeu sa-l ierte!!!!! trist domnilor, f trist. acum la incheiere de sezon se pare ca mai trebuie sa platim iar tributul pt libertatea de a merge pe 2 roti. credeam ca au fost suficiente r.i.p.-urile din vara asta. se pare ca inca mai platim.

condoleante familiei si celor care l-au cunoscut. D-zeu sa-l ierte!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat , unul din multii incepatori care nu au idee ce ii asteapta cand se urca pe 2 roti, cred ca totul e frumos si nu au nimic de pierdut... ehh din pacate orice mic incident le poate cauza moartea, cum este acesta. RIP

 

P.S.: Eu stau la 10 m de intersectia aia si noaptea e luminata bine si nici daca ai vrea nu ai cum sa te infigi in acel refugiu... ma gadesc ca a mers paralel cu alt motociclist sau a vrut sa-l depaseasca pe cel din fata si s-a bagat pe banda 2 aproape de bordura de tramvai si s-a trezit prea tarziu cu refugiul in fata...

 

:unsure:

Editat de LaurBalaur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Azi noapte eram pe Timisoara, venem dinspre Razoare- mergeam spre Favorit. Erau 4 masini parcate si se uitau spre refugiu. Aveau avariile puse.

L-am vazut pe baiat si am oprit. M-am dus la el , inca mai respira . Se sunase la salvare de cateva minute deja. Avea mana agatata de gradul de la refugiu. Se infasurase in jurul tevi. Mana stanga era agatata si se sfartecase din umar. Piciorul stang era si el rupt. Era in stare de soc. Au venit 2 motociclisti de la politie, apoi mai multemasini de salvare(3 am numarat). Concomitent au aparut si alti motociclisti. Medici din prima salvare au incercat sa ii scoata casca , dar nu pre astiau cum , le-am arata cum sa o scoata. I-au taiat protectia infasurata pe bara de pe refugiu , apoi pantalonul si incercau sa il miste. A mai aparut un echipaj Smurd care a intervenit mai in forta, moment in care doctorul de pe prima ambulanta a tipat ca a preluat el cazul si ca se ocupa el ..... Imi venea sa ii rup capul. Baiatul era pe ultima suta si astia se certau pe jurisdictie. Sau inteles pana la urma, destul de repede, l-au imobilizat, l-au pus pe targa. Am mai vb cu cativa motociclisti pe acolo si am plecat. Am vazut si accidentul cu transalpul (no comment).

 

Daca ar fi sa trag o concluzie:

Andu (asa am inteles ca il cheama) , a mers prea aproape de refugiu , sau nu l-a vazut , s-a agatat cu geaca de bara. Din cauza impactului , cred ca s-a rasucit in aer odata sau de cateva ori (teava intrase pe maneca geacii ). Tot din cauza rasuciri i s-a rupt si piciorul.

 

Imi pare rau pentru Andu.

In situatia data nu prea era nimic de facut. Toti eram doar privitori. Daca mai era cu cativa cunoscuti si acestia au plecat.........baieti roata se invarte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

erau masini pe acolo? cine mai facea parte din "grupul de motoare mici" cu care mai era? poate l-a speriat vre-o masina....

poate i-a facut cineva o gluma proasta

nu stiu daca mai are importanta acum dar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da traiasca Tv ca au dramatizat treaba la el au incercat sa spuna ca avea viteza si daia a pierdut controlul si dupa accea au spus ca inca o tanara e in stare grava la spital vor sa ne faca sa aratam cu adevarat a donatori de organe

Editat de OveR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e total aiurea... nu e moto cu care sa te sinucizi si nici zona...

 

am trait o gluma proasta cand un $*^#^$% (care isi zice motociclist) m-a lovit peste ghidon si am intrat in voblaj... sa nu fi patit ceva de genul sau sa-l fi speriat o masina/motocicleta. Altfel nu imi imaginez cum a agatat refugiul :unsure:

 

Si "amicii" lui care au fugit ar trebuii gasiti si dusi la politie! poate au vreo vina poate stiu ceva...

 

Dumnezeu sa-l odihneasca :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, cat ginion trebuie sa ai , ca sa mori intr-un accident asa de stupid ?

 

Fac pariu ca era atent la altceva, ceva ii atrasese atentia, fiind incepator, nu avea atentia foarte bine distribuita. O fi fost si incomodat, cine stie ? Langa acel refugiu e cumva nisip ? Ma gandesc ca o fi franat fata cand a vazut ca intra in bordura, si i-a derapat roata fata. Nu stiu, ma gandesc la fel de fel de chestii, intrucat, e prima data in viata mea cand aud ca cineva moare cu un Virago.

 

Sa se odihneasca-n pace !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil sa fi fixat cu privirea refugiul in ideea de a-l evita si s-a dus fix in el...doar o parere, nu ma impuscati! :D

 

RIP! :unsure: :rock:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, cat ginion trebuie sa ai , ca sa mori intr-un accident asa de stupid ?

 

Fac pariu ca era atent la altceva, ceva ii atrasese atentia, fiind incepator, nu avea atentia foarte bine distribuita. O fi fost si incomodat, cine stie ? Langa acel refugiu e cumva nisip ? Ma gandesc ca o fi franat fata cand a vazut ca intra in bordura, si i-a derapat roata fata. Nu stiu, ma gandesc la fel de fel de chestii, intrucat, e prima data in viata mea cand aud ca cineva moare cu un Virago.

 

Sa se odihneasca-n pace !

nu era nici nisip ,nici ulei ,nici apa ... era curat asfaltul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai plauzibil mi se pare in zona aia urmatorul scenariu (il stiu pentru ca asa era sa lovesc refugiile de pe Timisoara de N ori, in ambele sensuri):

 

Mergi in spatele unei masini, nu neaparat aproape. Nu e nevoie sa fie o masina mare, e suficient si un turism ca sa mascheze 100m de bordura stanga si refugiul. Drumul e drept si nu prezinta pericole, mergi relaxat. Drum drept, trafic putin - atentia iti zboara la altele, poate chiar mai intorci capul (dupa o fata sau dupa BMW-ul ala serie 3 care e mereu parcat intre liniile de tramvai in zona benzinariei Luk). Relaxat cum mergi tu asa, masina din fata coteste lin spre dreapta ca urmeaza refugiul, iar tu cu capul intors sau cu atentia in balarii il iei direct in dinti. Nu mi s-a intamplat doar o data, deci e o problema reala. Mai ales atunci cand pe banda 1 vine un idiot care nu vede ca drumul serpuieste si el o tine drept si intra pe banda ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai plauzibil mi se pare in zona aia urmatorul scenariu (il stiu pentru ca asa era sa lovesc refugiile de pe Timisoara de N ori, in ambele sensuri):

 

Mergi in spatele unei masini, nu neaparat aproape. Nu e nevoie sa fie o masina mare, e suficient si un turism ca sa mascheze 100m de bordura stanga si refugiul. Drumul e drept si nu prezinta pericole, mergi relaxat. Drum drept, trafic putin - atentia iti zboara la altele, poate chiar mai intorci capul (dupa o fata sau dupa BMW-ul ala serie 3 care e mereu parcat intre liniile de tramvai in zona benzinariei Luk). Relaxat cum mergi tu asa, masina din fata coteste lin spre dreapta ca urmeaza refugiul, iar tu cu capul intors sau cu atentia in balarii il iei direct in dinti. Nu mi s-a intamplat doar o data, deci e o problema reala. Mai ales atunci cand pe banda 1 vine un idiot care nu vede ca drumul serpuieste si el o tine drept si intra pe banda ta.

post-41863-1223744863_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andu

 

Du-te in pace, coane Andule... inca nu imi vine sa cred ca nu mai esti... Am stat ieri impreuna la coada, vorbeai tot timpul, am pus impreuna numarul la ciopar si te temeai pentru mine ca mi-au dat numar cu 13 la mobra mea si asa neagra. Imi pare rau ca nu am mers aseara cu tine la plimbare, aveam alte drumuri.

 

Sper sa iti fie mai bine acolo sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fck ! nu-mi vine sa cred. il stiam pe andu de cand nu avea motor. acum a intrat un prieten pe mess si mi-a zis de accident. tocmai ma intalnisem cu el la concert la judas priest si vorbeam de cum si-a luat motor din italia si ca vrea ceva mai mare. deci chiar nu-mi vine sa cred... inteleg de la prietenul meu ca a acrosat cu cricul bordura de la refugiu agatandu-se in gard? GROAZNIC! inca nu-mi vine sa cred.

pt cei care l-au cunoscut luni la el acasa, marti inteleg ca il ingroapa...

r.i.p Andu :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Refugiile astea cu bare, nu mi-au placut de la inceput de cand le-au instalat. As fi jurat ca vor curma ceva vieti. Nu uitati sunt un real pericol si vor mai fi si alte cazuri. Barele alea sunt criminale plus ca refugiile apar pe mijlocul unor benzi ingustandu-le. As fi curios ce experienta avea si cam ce viteza sa fi avut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...