Sari la conținut

Intalnirile Anului 2005


Smokey
 Share

Unde v-ati simtit cel mai bine?  

205 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Admin

Cum a fost anul asta la intalniri? Au fost multe ... A fost bine ca au fost multe? A fost rau? Cum ar fi mai bine la anul? Cine ar trebui sa se abtina pentru la anul, cine ar trebui sa continue cu organizarea si pe viitor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am fost la BV si Targoviste.

Ambele ar trebui sa continue macar tot asa. Daca Brasovul e o treaba sigura ( cu un vadit aspect comercial/castiguri :baldy: ) , cei de la Targoviste au demonstrat ca se poate si fara....si ei ar trebui sustinuti si pt viitor ! Chiar merita baietii astia !

La anu' o sa imi dau cu parerea despre cel putin jumate din intruniri ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atat intalnirea de la bv cat si cea de la targoviste au fost super din punctul meu de vedere. sustin ceea ce a spus skywalker legat de cei de la targoviste. locatia a fost super, iar ideea cu mersul la cetate si concursurile, ce sa mai, de milioane domnilor. bravo lor pt ca au reusit sa faca ceva f dragutz fara preaa multe fitze si tam-tam de mare club/comunitate. pacat ca la bucuresti nu s=a mai organizat nimic. se pare ca orasul asta a ajuns neincapator pt orgoliile unora.

 

la cat mai multe la anul si la cat mai reusite !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. a venit toamna, afara ploua/ninge etc, e momentul sa tragem linie.

Anul asta am fosta la

 

1 mai in vama ( si asta e intrunire :baldy:)

Ploiesti

Tg secuiesc

Iasi

C-ta

Brasov

Mizil(1/2)

 

Am ratat Sibiu si Odorhei din motive canine. :cheers:

 

Cel mai mult mi-a placut la Ploiesti,Tg Secuiesc si Brasov, nu neaparat intr-o ordine anume. Imi pare rau pt Iasi ca ar fi iesit chiar super-ciumega-intrunire daca nu era vremea de k.k.t., baietii chiar s-au intrecut in organizare :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt Iasi ca ar fi iesit chiar super-ciumega-intrunire daca nu era vremea de k.k.t., baietii chiar s-au intrecut in organizare

multumim...speram ca la anul sa iasa la fel de bine si vremea sa tina cu noi

eu am fost la:

Ploiesti

Bacau

Constanta

Gheorgheni

Sibiu

Iasi :baldy:

Brasov

 

Slabe: Constanta, Bacau

Medii: Gheorgheni, Sibiu

Bune: Ploiesti, Iasi, Brasov

 

criteriul de departajare l-am facut dupa: atmosfera, pretzul biletului de intrare, nr de participanti, preturi in interior, locatie

P.S. imi pare rau ca nu am ajuns la Tg. Secuiesc dar inainte sa plec am avut un accident care m-a tinut pe tusa o sapt

sper ca la anul sa fac tot atatea daca nu pe toate :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vizitat:

 

Ploiesti

Cluj

Constanta

Tg. Secuiesc

Sibiu

Brasov

Targoviste

 

Cel mai bine m-am simtit la Cluj, Brasov si Targoviste. Cu toate ca la astea 3 a fost excelent din toate punctele de vedere, am votat cu Clujul unde m-am simtit extraordinar :baldy: Felicitari Transilvania Bikers 1990 :cheers:

 

Raspundeti si la intreabarea: La anul intalniri la fel de multe (sau chiar mai multe)? Sau mai putine si mai bune?

 

La fel de multe, dar mai bune :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am adaugat si Mizil si 1 Mai.

 

Raspundeti si la intreabarea: La anul intalniri la fel de multe (sau chiar mai multe)? Sau mai putine si mai bune?

la fel de multe (sau chiar mai multe) ca sa avem de unde alege si avand de unde alege, evident ca le vom alege pe cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu am vizitat cam asa anul asta:

Ploiesti

Constanta

Targu Secuiesc

Sibiu

Brasov

 

Cel mai bine m-am simtit la Bv (nu pentru ca sunt de acolo), si asta multumita baietilor care au organizat excursia enduro, care s-a dovedit a fi super OK. Traseul a fost de vis. :cheers:

Tineti-o tot asa!!! (sau chiar mai bine :baldy: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestiunea cu nr.intrunirilor,desi controversata,mi se pare o falsa problema.Multi,luandu-se probabil dupa editorialistul de la "moto life"spun ca sunt prea multe si, vezi doamne,fenomenul risca sa se dilueze.Personal,eu nu vad lucrurile asa,ma prenumar in categoria celor ce vor cat mai multe.Consider ca nu e o obligatie prezenta,asa ca e de preferat,zic eu,sa avem optiune.Asemeni programelor tv,telecomanda e la mine,ma uit la ce program vreau,mai bine sa am de unde alege, nu....Un alt aspect rezida in imprastierea lor in teritoriu,multe fiind,te poti duce mai usor la una sau la alta,se pot bucura mai multi de fenomen,se pot face mai usor prozeliti.Asa ca domnilor,SA FIE CE'A FOST SI MAI MULT DECAT ATAT :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Ploiesti, Iasi, Mizil si Tirgoviste. Vreau sa votez Ploiestiul dar nu ma lasa - cica:

 

"Sorry, an error occurred. If you are unsure on how to use a feature, or don't know why you got this error message, try looking through the help files for more information.

 

The error returned was:

You did not choose a poll choice to vote against. Please go back and ensure you click on one of the radio buttons next to the choice you wish to vote for"

 

Webmasterul sa rezolve urgent problema ptr. ca sunt hotarat sa votez Ploiestiul. Nu ptr. ca sunt de-acolo ci ptr. ca a depasit cu lejeritate ca organizare intrunirile obisnuite! Nu vreau sa blamez pe nimeni si chiar incurajez initiativa celorlalti organizatori insa ce s-a intamplat la Ploiesti s-a ridicat cu mult peste nivelul intalnit in Romania, a depasit chiar manifestari cu traditie mai mare...nu neaparat legate de motociclism! O initiativa de apreciat si de urmat! O gramada de oameni care habar nu stiau cu ce se "mananca" un motor au ramas marcati de aceasta intrunire si si-au indreptat cu mai mult interes atentia asupra lumii motoarelor. Aviz organizatorilor de intruniri private - le ingraditi accesul celor care si-ar dori sa cunoasca aceasta lume. Nu spun ca este bine sau rau...va las sa va ganditi singuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:nono: nu se face asa!!!!! ca sa poti raspunde la o intrebare ca asta tre sa fi fost la toate intrunirile posibile iar din acest topic vad ca nu a fost nimeni la intrunirile din vestul tarii!!!!vi se pare normal sa mergi cativa km pina la cea mai apropiata intrunire (pot fi chiar mai multe in jurul casei) si dupa aia sa-ti dai cu parerea ca si cum nu s-ar fi intimplat nimic in restul tarii? :haha: :crack: O alta problema din organizarea tuturor ar fi promisiunea de a asculta si alte genuri muzicale nu doar rock,promisiune pe care doar cei din satu mare si-au tinut-o aducind un dj din ungaria la eveniment. :moron: :haha: Fara suparare :) :crack: stiti voi cei ce va omoriti dupa rock,citi participanti la intrunirile astea sunt altceva decit rock-eri?????Iar voi organizatori,aveti vreo idee cita lume(platitoare de bilete) ar asculta house de exemplu? :baldy: :baldy: Am o gramada de prieteni rock-eri care spun ca decit manele mai bine house.......deci se poate!!Am o gramada de prieteni haustici care spun la fel: decit manele mai bine rock!!!.......repet,deci se poate!!! E bine de stiut ca si in muzica house sunt mai multe genuri unele chiar foarte grele neputind fi ascultate de oricine,ma refer la genurile necomerciale cu echivalenta si in muzica rock.Oricum eu sunt suparat pe organizatorii care au promis si nu s-au tinut de cuvant!!....rusine!!!! :crack: :cheers: astept comentarii si replici iar daca va ginditi rapid ca nu am dreptate mai ginditiva inca o data mai indelung la ce am facut referire.Daca tot trebuie sa ne suportam reciproc la intruniri eu zic ca ar trebui sa se bucure toata lumea prezenta,nu?.........ca doar bikeri suntem toti!!!! :10: :crack: :angry:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. NUMBER ONE TARGU SECUIESC cu gulas, bere, gagici cu tricouri ude, gasca de prieteni, organizatori de gasca.

1 bis. PLOIESTI cu cea mai tare muzica, cea mai multa bere, cu cea mai grea organizare, cu cele mai frumoase zambete pe fetele copiilor, cu distractie multa si dureri de cap (de la bere si de la probpleme organizatorice).

2. TARGOVISTE care m-a lasat fara cuvinte. (de precizat ca am plecat ultimul din camping, luni dimineata)

3. BACAU cu gagici ospitaliere, cu tot ce-i trebuie unei intalniri serioase.

Editat de boieru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si noi la intalnirile la care ne-am permis :baldy:

 

Dar cum o gasca din Bucuresti merge poate numai la intalnirile din zona, asa si o gasca din Timisoara merge numai la intalnirile din zona, deci e pe-acolo.

 

In legatura cu muzica... e mai bine asa cum e acum. La Brasov au vrut saracii sa dea drumu la niste house si a inceput toata lumea sa huiduie :baldy: deci... nu prea merge.

 

Din punctul meu de vedere a fost excelent la toate intalnirile la care am fost, deabea astept sa ajung la anul pe 2 roti la cat mai multe, poate chiar la toate :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta aleluia rochite si bluzite ca benzina costa.Am fost la cat de multe am putut ca ma rodea curiozotatea:

 

 

 

1 Vama

2 Ploiesti

3 Tg Secuiesc

4 Constanta

5 Mizil

6 Sibiu

7 Brasov

8 Targoviste

 

Votez Tg Secuiesc, Ploiesti si Targoviste din motive deja clasice, cum zicea si boieru mai putin aia cu gagicile ca n-am fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost mai la toate si peste tot am gasit oameni care s-au implicat si au incercat sa realizeze ceva deosebit.

Sa amintesc cateva?!

1 mai O ocazie deosebita de a petrece timpul impreuna dupa atatea luni de stagnare, intr-un loc inca special. Mai degraba traditie decat intrunire...

Ploiesti Super concerte, super idei. Jucariile chiar au contat! Distractie si voie buna in "groapa".

Targu Secuiesc Cine ar putea sa uite "micul" ceaun plin cu gulas!

Timisoara Trust O sonorizare de zile mari, rar poti pune pret pe calitatea sunetului la concerte in Romania

Brasov Ca intotdeauna locatia isi spune cuvantul...

Toate au fost frumoase in felul lor, de la cele mici la cele mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si noi la intalnirile la care ne-am permis :crack:

 

Dar cum o gasca din Bucuresti merge poate numai la intalnirile din zona, asa si o gasca din Timisoara merge numai la intalnirile din zona, deci e pe-acolo.

 

In legatura cu muzica... e mai bine asa cum e acum. La Brasov au vrut saracii sa dea drumu la niste house si a inceput toata lumea sa huiduie :) deci... nu prea merge.

 

Din punctul meu de vedere a fost excelent la toate intalnirile la care am fost, deabea astept sa ajung la anul pe 2 roti la cat mai multe, poate chiar la toate :cheers:

:baldy: dar totusi nu e o idee rea sa se tina cont si de altii care tre sa suporte atitea zile de rock doar pt ca au o pasiune comuna!!nu?...........aia la brasov au incercat ceva si nu-i condamn direct cu toate ca au si ei partea lor de vina....ca nu au insistat,vina este a noastra a participantilor la eveniment,noi cei care nu putem intelege de ce altii asculta altfel de muzica si nu rock,biker nu = rocker! e foarte adevarat ca nu ai sa vezi un biker sa asculte celine dion sau te miri ce alte operete dar repet muzica house chiar daca aparent e usor de compus nu e usor de suportat la fel ca si anumite melodii din muzica rock! :baldy:

 

daca voi a-ti stii ce ascult eu in acest moment probabil ca a-ti face cu nervii!!! <Dany-T - Electro Session> un mix care este cel putin al fel de greu ca un concert de speed sau trash!!//// pt detalii si ascultare live on radio shows www.di.fm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...