Sari la conținut

Accident Mortal Craiova


L-I-V
 Share

Postări Recomandate

Toata admiratia pt. taria de care ai dat dovada. Il ai cu ceva la mana pe Dumnezeu? Zi-ne si noua daca da... :sick: Sa ai partea de cat mai multa sanatate!!! :drink:

 

 

 

 

Nu il am cu nimic la mana pe Dumnezeu poate m-a rasplatit pentru credinta mea in El.

 

sanatate multa si voua si aveti grija la ce fac ceilalti in trafic! :moto: bafta multa !

post-44008-1226933568_thumb.jpg

post-44008-1226933623_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 74
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Un topic special pentru un prieten care m-a ajutat enorm, care a fost alaturi de mine, m-a sprijinit moral si a fost omul care m-a luat cu masina cand am iesit din spital. Cand am ajuns acasa nu puteam sa fac doi pasi, iar el m-a urcat pe brate pana in apartament. Le multumesc lui si prietenei lui Stefi pentru ajutor si le doresc sanatate si tot binele din lume. Drum uscat Calule si sa ai parte numai de calatorii fara incidente.

 

 

 

 

"mai ma stii minte?"

 

 

el e omul....

 

Recuperare rapida. Ma bucur sa aud ca unii mai au si noroc. Spune-mi ca-s tare curios: revii pe 2 roti?

 

 

 

 

Stii cum e.. inima iti spune " urca-te!" dar mintea iti spune "stai in banca ta!" acum sa vedem care invinge...

 

deocamdata ma bucur ca am scapat intreg ce-o fi dupa ce ma refac complet vom vedea . pasiunea e pasiune... :drink:

 

drum uscat!

post-44008-1226936129_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot respectul pentru cuvintele pe care le'ai rostit. Copilul din poza este al tau? Poate Dumnezeu nu a vrut sa creasca fara tata. :moto:

Multa bafta la recuperare!

 

 

 

 

nu e bebele meu e nepotelul meu ....

 

multumesc si eu pentru urarile voastre!

 

Recuperare rapida si sa revii pe 2 roti ca sa poti impartasi experienta si celor novice !!!!!

 

 

 

:drink: mersi ! sper sa trec cat mai repede peste asta .... socul a fost destul de tare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai e nimic de adaugat..bine ai revenit..si atit..personal, cred ca te vei urca din nou pe doua roti..mi'ar face placere sa ne vedem la vreo intrunire..

 

mersi! si tu sa fi sanatos si sa ai parte numai de bucurii! bafta multa si sa auzim numai de bine!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"si soferii si.o mai iau cateodata" asta pe muzica bineinteles holograf

 

sanatate maxima motociclistului

Mi se pare lipsit de omenie si chiar strigator la cer ce se vorbeste aici. Daca, Doamne fereste, unul din apropiati conducea duba aia (oricine poate avea un moment de slabiciune)? Daca un cunoscut era acum in coma, dupa o casca primita in cap? Tot asa va bucurati ca a patit-o? Incepe sa mi se faca greata de forumul asta! Prostia si nesimtirea romaneasca se face simtita peste tot. Dar, dupa cum spunea cineva, motociclismul nu e o casta, orice uscatura isi poate trage o casca pe urechi. Intr-adevar, s-a pokemonit si forumul asta...

 

"si soferii si.o mai iau cateodata" asta pe muzica bineinteles holograf

 

sanatate maxima motociclistului

Mi se pare lipsit de omenie si chiar strigator la cer ce se vorbeste aici. Daca, Doamne fereste, unul din apropiati conducea duba aia (oricine poate avea un moment de slabiciune)? Daca un cunoscut era acum in coma, dupa o casca primita in cap? Tot asa va bucurati ca a patit-o? Incepe sa mi se faca greata de forumul asta! Prostia si nesimtirea romaneasca se face simtita peste tot. Dar, dupa cum spunea cineva, motociclismul nu e o casta, orice uscatura isi poate trage o casca pe urechi. Intr-adevar, s-a pokemonit si forumul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare lipsit de omenie si chiar strigator la cer ce se vorbeste aici. Daca, Doamne fereste, unul din apropiati conducea duba aia (oricine poate avea un moment de slabiciune)? Daca un cunoscut era acum in coma, dupa o casca primita in cap? Tot asa va bucurati ca a patit-o? Incepe sa mi se faca greata de forumul asta! Prostia si nesimtirea romaneasca se face simtita peste tot. Dar, dupa cum spunea cineva, motociclismul nu e o casta, orice uscatura isi poate trage o casca pe urechi. Intr-adevar, s-a pokemonit si forumul asta...

 

 

Mi se pare lipsit de omenie si chiar strigator la cer ce se vorbeste aici. Daca, Doamne fereste, unul din apropiati conducea duba aia (oricine poate avea un moment de slabiciune)? Daca un cunoscut era acum in coma, dupa o casca primita in cap? Tot asa va bucurati ca a patit-o? Incepe sa mi se faca greata de forumul asta! Prostia si nesimtirea romaneasca se face simtita peste tot. Dar, dupa cum spunea cineva, motociclismul nu e o casta, orice uscatura isi poate trage o casca pe urechi. Intr-adevar, s-a pokemonit si forumul asta...

OFF

incearca cu multa .... lamaie .

poate ati trece

:drink:

ON

multa sanatate ! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare lipsit de omenie si chiar strigator la cer ce se vorbeste aici. Daca, Doamne fereste, unul din apropiati conducea duba aia (oricine poate avea un moment de slabiciune)? Daca un cunoscut era acum in coma, dupa o casca primita in cap? Tot asa va bucurati ca a patit-o? Incepe sa mi se faca greata de forumul asta! Prostia si nesimtirea romaneasca se face simtita peste tot. Dar, dupa cum spunea cineva, motociclismul nu e o casta, orice uscatura isi poate trage o casca pe urechi. Intr-adevar, s-a pokemonit si forumul asta...

 

 

Mi se pare lipsit de omenie si chiar strigator la cer ce se vorbeste aici. Daca, Doamne fereste, unul din apropiati conducea duba aia (oricine poate avea un moment de slabiciune)? Daca un cunoscut era acum in coma, dupa o casca primita in cap? Tot asa va bucurati ca a patit-o? Incepe sa mi se faca greata de forumul asta! Prostia si nesimtirea romaneasca se face simtita peste tot. Dar, dupa cum spunea cineva, motociclismul nu e o casta, orice uscatura isi poate trage o casca pe urechi. Intr-adevar, s-a pokemonit si forumul asta...

daca nu are grija mai bne moare cel care greseste decat cel care nu are nicio vina.nu avea ce cauta pe sosea daca nu era pregatit pt asta.bine ca a scapat motociclistul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor bikerilor!

 

Dupa o luna de zile de stat in spital sunt in sfarsit acasa. Nu sunt total refacut, dar cu timpul o sa fiu. Asta e partea buna: ca sunt total recuperabil.

 

Trebuia sa fie o plimbare placuta cu o intrunire in Craiova la Hanul Doctorului.

Mai aveam 1 km si ajungeam dar s-a gasit cineva sa intoarca fara sa se asigure.Era din Valcea si venise la Craiova cu treaba, dar a gresit drumul si acolo a intors.

A plecat tare de pe loc, a trecut de banda 1 si eu m-am trezit pe banda a-2-a cu el in fata aparut parca de nicaieri.Am franat violent si de aici s-a taiat filmul.Prietenul meu(Mugurel), care era putin mai in spate si caruia ii multumesc din sulet pentru tot ce a facut pentru mine si o sa- i fiu recunoscator toata viata a vazut toata scena. El spune ca am franat pana motacicleta s-a ridicat pe roata din fata(perpendicular pe asfalt) iar eu am intrat prin geamul soferului, si cel care era in dreapta soferului si dormea s-a trezit cu mine in brate.Norocul meu a fost ca din toata duba aia am nimerit exact geamul. pare SF cum spuneti si voi , pare incredibil dar asa s-antamplat.

Salvarea a venit in 6 min, au stat 27 de min sa ma stabilizeze si apoi m-au luat la spital.de-abia la spital am devenit eu constient. Eram la terapie intensiva cu perfuziile, drenul de la plaman si masca de oxigen pe mine si cu dureri groaznice.Aveam ambele clavicule rupte dintre care cea dreapa deplasata, sternul fracturat, primele 3 coaste de sub clavicula dreapta rupte, plamanul drept perforat, un os la incheietura mainii drepte deplasat, si trei fracturi + doua plagi pana la os la pisiorul drept.

Oricum, impotant e ca am iesit viu din toata treaba asta.IMI PARE RAU pentru soferul dubei care dupa 6 zile de coma a murit. Sa-i fie tarana usoara si Dumnezeu sa fie alaturi de familia lui!

 

Multumesc tuturor care m-au sprijinit intr-un fel sau altul! Multumesc prietenilor mei care au fost cu mine in ziua aceea: Mugurel care e un om extraordinar si care m-a scos din duba, Mihai, Cosmin, Matrix si nu in ultimul rand Marcel care a facut un gest care spune multe.Le multumesc din suflet tuturor.Sunt niste super baieti si merita tot respectul.

 

Multumesc si celor din Caracal care au venit imediat cu masinile:Paulica,Floranu care mi-a anuntat familia,Ovidiu,Combi, Giocu,Marius,Geany, Gabi,Stefan B., Stef.

Multumesc si celor Slatina : Pustiu care m-a deschis la geaca pt ca nu puteam sa respir, Alex si Cristina, Olaru si Ileana, Dan, Pustiulica, Viorel, Raimond, Chinezu, niste oameni sufletisti, care mi-au fost alaturi.

Multumesc familiei mele, doctorilor (de la Craiova dr. Mandrila si de la Severin dr. Titu Adrian) si asistentelor si nu in ultimul rand prietenei mele Monica (,) care a stat alaturi de mine in spital o luna de zile.

Multumesc si baietilor din Craiova, lui Cosmin cox si celor care nici macar nu ma cunosteau si totusi mi-au fost alaturi.

Multumesc si tuturor care au scris pe forum !

Imi cer scuze daca am omis pe cineva!

 

 

Tuturor va multumesc ca ati fost alaturi de mine si m-ati ajutat sa trec peste ceea ce a insemnat incercarea vietii mele,un moment extrem de greu peste care am trecut mult mai usor impreuna cu voi.

 

 

 

 

 

Sa aveti parte numai de sanatate si de calatorii faraincidente! Drum uscat si Doamne ajuta!

 

 

Toata admiratia pt tine si Dumnezeu....si iata ca Dumnezeu e sus si vede,ma bucur ptr tine a esti bine si sa te recuperezi cat mai repede si hai din nou pe 2 roti ca asa iti este scrs sa fii pe 2 roti toate bune,asfaltUscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din poza nici nu pare sa fi avut viteza, altfel era motorul facut zob. nu ma bucur de moartea nimanui da nu poti la infinit sa te bagi ca boul peste tot ca tu ai duba. uite ca o data si o data tot se intampla ca motociclistul sa primeasca dreptate. cine zicea ca motocicletele sunt periculoase? :rock: dubele... :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Pacat ca soferul a decedat, pierderea unei vieti indiferent de gradul de culpabilitate, nu este un lucru pentru care sa te bucuri.

Insa, iata, se intampla si minuni, caci, in cele mai multe cazuri soferul iese cel mai sifonat in astfel de cazuri.

Este o intamplare care, intr-adevar, te pune pe ganduri; prea multe evenimente s-au desfasurat in favoarea ta.

Ma bucur enorm ca esti ok, si ca esti complet recuperabil.

Sper sa revii pe doua roti.

 

 

Recuperare usoara.

:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Pacat ca soferul a decedat, pierderea unei vieti indiferent de gradul de culpabilitate, nu este un lucru pentru care sa te bucuri.

Insa, iata, se intampla si minuni, caci, in cele mai multe cazuri soferul iese cel mai sifonat in astfel de cazuri.

Este o intamplare care, intr-adevar, te pune pe ganduri; prea multe evenimente s-au desfasurat in favoarea ta.

Ma bucur enorm ca esti ok, si ca esti complet recuperabil.

Sper sa revii pe doua roti.

Recuperare usoara.

:rock:

 

Presupun ca ai vrut sa zici "motociclistul"...

 

@LAVINIUS:Recuperare rapida si multumeste-i lui Dumnezeu....cred ca in acel moment, se uita in directia ta! :what:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citesc si ma minunez...cred ca e o raritate revenirea pe un topic la Accidente..

 

Bravo! Insanatosire grabnica in continuare....si sper sa revii pe doua roti...dar sa nu mai patesti nici pe sfert ce ai patit...si acelasi lucru il doresc tuturor motoristilor. Ar trebui sa avem grija mai mare de viata noastra. Ceilalti nu o sa o faca in niciun caz. Unii, nici macar nu stiu ca existam

 

Inca o data, cred ca o sa o copiez pe pantera: MA INCLIN IN FATA PUTERII TALE DE A LUPTA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo tie ! mult noroc ai avut! Sa fi sanatos si sa nu mai ai parte de incidente ... BAFTA!

 

 

 

 

multa sanatate si noroc cu caru si tie Doamne ajuta tuturor!

 

nu mai e nimic de adaugat..bine ai revenit..si atit..personal, cred ca te vei urca din nou pe doua roti..mi'ar face placere sa ne vedem la vreo intrunire..

 

 

 

 

ma bucur mult pentru mesajele voastre. ma ajuta foarte mult... stau in casa si cand aud motoare pe strada sfaraie sufletul in mine....

 

 

bafta multa!

post-44008-1227001897_thumb.jpg

post-44008-1227002235_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima, Lavinius si curaj pentru revenirea cit mai rapida pe doua roti !!!

 

P.S. Mica nelamurire: e adevarat ce-am auzit ? (ca soferul dubei a murit totusi, dupa 6 zile de coma?)

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma inclin in fata puterii tale de a lupta !!!!!! :rock:

 

 

Ce pot sa mai zic?

 

Sunt onorat sa primesc un mesaj de la IONEL PASCOTA, un adevarat campion.

 

Cred ca orice motociclist s-a imaginat macar o data pe pista intr-o cursa de motociclism.Eu unul, de mai multe ori....

 

Felicitari pentru toate rezultatele si iti urez ca si de acum inainte sa ai parte numai de rezultate bune.

 

Mi-ar face mare placere ca intr-o zi sa te cunosc personal.

 

Multumesc pentru cuvintele frumoase!

 

Sanatate multa si fie ca viata sa-ti ofere numai bucurii si impliniri!

 

Drum uscat si bafta multa! :haha: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...