Sari la conținut

Accident mortal Rontz


Thomas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 630
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da, asa e. Poate daca nu facea naveta aiurea in tara, sculat la 5 dimineata, nu se intampla. Poate daca nu il ajungea oboseala nu se intampla.

Forta asta de munca se gaseste si ea local, nu se trimit oamenii rupti de oboseala sa moara la volan.

Hai, dati-mi ban!

din pacate nu mai conteaza pentru Rontz! hai sa incercam sa ajutam macar familia!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte !

 

:unsure: :rock:

 

L-am cunoscut pe Rontz cand avea nevoie de motociclist sa-l ia ca pasager la o intrunire de la Mizil acum 3-4 ani.

Era asa de usor ca nici nu-l simteam ca pasager. Prezenta lui avea ceva linistitor si sufletul lui ceva nobil. Sper sa aiba grija ingerii de el in lumea celor drepti.

 

Acum, totusi, ce putem face pentru cei apropiati lui ? Cu ce-i putem ajuta si alina suferinta ? Macar sa vada ca Raul a fost atat de iubit si apreciat ca om, ca prieten, acest lucru sigur le va linisti cat de putin sufletul.

Editat de djidji_duru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure: ((((((((((((((((( Nu se poate... de ce?? Refuz sa cred ca nu se mai putea face nimic... :rock: De ce el?

 

NU inteleg. De ce NU s-a mai putut face nimic??!! Din punct de vedere medical.... de ce?

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa e. Poate daca nu facea naveta aiurea in tara, sculat la 5 dimineata, nu se intampla. Poate daca nu il ajungea oboseala nu se intampla.

Forta asta de munca se gaseste si ea local, nu se trimit oamenii rupti de oboseala sa moara la volan.

Hai, dati-mi ban!

Si?

Mi se falfaie intr-un stil crunt.

 

'ga'mi-ash e chiar un k-k-t

asta chiar nu trebuia sa se intample,

inevitanbilul prin definitie nu poate fi evitat.

nu faci naveta aiurea cu asa putina experienta, ca nu e colo-sha la 20 de km

la dreq sunt nervos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ..

 

Nu imi vine sa cred ca tocmai el a patit asa ceva, cum e posibil un om ca el sa plece asa de devreme ? :rock:

 

Dumnezeu sa te odihneasca in pace Rontz :D

 

Sincere condoleante familiei, anuntati-ma cand strangeti bani pt familie, voi incerca si eu sa ajut.

 

Inca refuz sa cred... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure: wtf? nu se poate :rock: :D intai andu acum rontz? ce naiba se intampla ? doamne ti-ai prajit creierul ??? oamenii astia chiar nu aveau de ce sa moara!

condoleante familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

El e din Brasov,banuiesc ca acolo va fi inmormantat...

Daca familia doreste coloana de motociclisti, sunt sigur ca n-as fi singurul care ar lua drumul Brasovului..

 

Zambeste-ne in continuare, Rontzule!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Rontz ( /index.php?showuser=484 ) a suferit un accident auto, este internat in stare foarte grava la spitalul din Tg Mures (inca in operatie cand scriu aceste randuri) si are nevoie de ajutor. Momentan are nevoie de sange intrucat a pierdut foarte mult (multiple fracturi + hemoragie interna) si in continuare este instabil.

 

Concret, conditii de donare:

* varsta cuprinsa intre 18 si 62 ani;

* o greutate corporala minima de 50 kg;

* tensiunea arteriala maxima de 20 mmHg iar minima 10 mmHg;

* fara afectiuni de genul: boli de piele, sechele pulmonare, operatie de ulcer;

* Au trecut 45 zile de la ultima donare.

 

Puteti dona chiar daca avetio orice alta grupa (eu de exemplu am 01) nu neaparat A2 cat are el.

 

LA DONARE SE VA SPECIFICA CA DONATIA SE FACE PENTRU RAUL NIĂĂ INTERNAT LA SPITALUL JUDETEAN TARGU MURES. CERETI UN BILET SEMNAT , STAMPILAT SI PARAFAT CARE SA ATESTE DONATIA VOASTRA SI MA PUTETI CONTACTA ORICAND LA 0727 285 805 PENTRU A STABILI CUM NE INTALNIM SA INTRU IN POSESIA LOR.

DACA VOR DIN TARA SA DONEZE, SA O FACA SI APOI MA SUNE SI STABILIM DE ASEMENEA MODALITATEA DE TRIMITERE.

 

Unde anume se poate dona:

 

 

Eu personal ma duc maine dimineata sa donez la 8-8:15 . Locatia exacta a strazii CaracaÂş o gasiti aici -> http://www.salutbucuresti.ro/planoras/swf_...-6947&-6956

 

 

De asemenea:

 

 

Mai multe detalii despre donarile de sange -> http://www.doneazasange.ro/

 

eu am A2, zi-mi cum facem tel 0724333123 sau 0745323121, oricand si la la orice ora, maine sunt la Brasov de ex

 

l.e. sunt un idiot, nu am citit tot, Jesuse!, .... fara cuvinte!

Editat de T Rex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tristeatea nu se poate descrie prin cuvinte, mare pacat :unsure:

 

cine l-a cunoscut simte ce simt si eu, un gol, o lipsa neacceptata

 

 

R.I.P.

 

 

chiar nu stiu ce sa fac, inacceptabil, refuz sa accept... suntem obligati sa acceptam ceva ce nu vrem...

 

 

of

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...