Sari la conținut

Accident Mortal Dan "rebe" Rebenciuc


crivat
 Share

Postări Recomandate

(cuvant urat) mea... s-au stins sub privirile mele neputincioase doua vieti. Azi, in jurul orei 16:15, in apropierea localitatii Balanesti intre Roman si Pitra neamt, un cunoscut de-al meu din Targu Neamt si pasagerul cu care era pe motor. Pilotul era Dan Rebenciuc iar numele pasagerului auzisem ca ar fi Bogdan Ungureanu. Nu sunt sigur pe al doilea nume asa ca aveti mila.

 

Motor Honda CBR 600 (F4 cred), rosie cu decali Camel, numar NT 33 SPY. Ambulanta de la Piatra Neamt a venit dupa 33 minute. Politia a venit mai repede.

 

Am ajuns acolo la 2 minute dupa tragedie; ambii erau inca in viata, desi cred ca miscarile pasagerului erau mai mult reflexe necontrolate ale unui om aproape mort. Rebe era in viata, cu foarte mult sange curgandu-i din zona nas-gura. Nu l-am recunoscut, insa actele au vorbit pentru el. Ambii erau pe jumatate sub autoturismul Audi A8 B 12 BLO (parca...o sa ma uit pe pozele facute). Audi era condus de un pulica, pe care l-am gasit in stare de soc pe camp, vorbind semicoerent cu 112.

 

Rebe horcaia, i-am desfacut cu atentie legatura castii si i-am deschis geaca. Avea la gat esarfa noastra Bukowina MC.. pe care i-am taiat-o cat am putut ca sa ii eliberez. Acelasi lucru si cu pasagerul, dar el a murit primul. Rebe avea multiple fracturi la ambele picioare, de la nivel bazin la maleola (glezna). Motorul era pe camp, foarte aproape de sant si la doar vreo 10 metri de Audi...lucuru care ma face sa cred ca nu era vorba de viteza prea mare. Am numarat 16 pasi mari...urma de frana.

 

Scenariul e aproape clasic. Muistul cu Audi intoarce fara sa se asigure, Rebe franeaza, iese pe contrasesns franand si lasand dara, apoi cade pe partea dreapta facand practic un soi de highside; atat pasagerul cat si pilotul lovesc botul mashinii in partea din stanga jos iar datotita faptului ca labarul nu stie inca ce se intampla, se suie un pic pe ei.

 

Amandoi aveau echipament, Rebe era echipat complet, si un Nolan pe cap. Poze ma mai gandesc daca pun, chiar asa facute cu telefonul cum sunt. totul e de (cuvant urat). Aveti grija de voi.

 

Rebe, (cuvant urat) ma-sii, sper ca macar nu te mai doare acum. acolo unde esti daca esti. Ai fost un tip simpatic si de comitet... fara bashini de Rossi in cap. Si erai amuzant. Pacat ca te-a omorat un bou. Un ultim salut bucovinean!

Editat de crivat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 169
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

(cuvant urat) mea... s-au stins sub privirile mele neputincioase doua vieti. Azi, in jurul orei 16:15, in apropierea localitatii Balanesti intre Roman si Pitra neamt, un cunoscut de-al meu din Targu Neamt si pasagerul cu care era pe motor. Pilotul era Dan Rebenciuc iar numele pasagerului auzisem ca ar fi Bogdan Ungureanu. Nu sunt sigur pe al doilea nume asa ca aveti mila.

 

Motor Honda CBR 600 (F4 cred), rosie cu decali Camel, numar NT 33 SPY. Ambulanta de la Piatra Neamt a venit dupa 33 minute. Politia a venit mai repede.

 

Am ajuns acolo la 2 minute dupa tragedie; ambii erau inca in viata, desi cred ca miscarile pasagerului erau mai mult reflexe necontrolate ale unui om aproape mort. Rebe era in viata, cu foarte mult sange curgandu-i din zona nas-gura. Nu l-am recunoscut, insa actele au vorbit pentru el. Ambii erau pe jumatate sub autoturismul Audi A8 B 12 BLO (parca...o sa ma uit pe pozele facute). Audi era condus de un pulica, pe care l-am gasit in stare de soc pe camp, vorbind semicoerent cu 112.

 

Rebe horcaia, i-am desfacut cu atentie legatura castii si i-am deschis geaca. Avea la gat esarfa noastra Bukowina MC.. pe care i-am taiat-o cat am putut ca sa ii eliberez. Acelasi lucru si cu pasagerul, dar el a murit primul. Rebe avea multiple fracturi la ambele picioare, de la nivel bazin la maleola (glezna). Motorul era pe camp, foarte aproape de sant si la doar vreo 10 metri de Audi...lucuru care ma face sa cred ca nu era vorba de viteza prea mare. Am numarat 16 pasi mari...urma de frana.

 

Scenariul e aproape clasic. Muistul cu Audi intoarce fara sa se asigure, Rebe franeaza, iese pe contrasesns franand si lasand dara, apoi cade pe partea dreapta facand practic un soi de highside; atat pasagerul cat si pilotul lovesc botul mashinii in partea din stanga jos iar datotita faptului ca labarul nu stie inca ce se intampla, se suie un pic pe ei.

 

Amandoi aveau echipament, Rebe era echipat complet, si un Nolan pe cap. Poze ma mai gandesc daca pun, chiar asa facute cu telefonul cum sunt. totul e de (cuvant urat). Aveti grija de voi.

 

Rebe, (cuvant urat) ma-sii, sper ca macar nu te mai doare acum. acolo unde esti daca esti. Ai fost un tip simpatic si de comitet... fara bashini de Rossi in cap. Si erai amuzant. Pacat ca te-a omorat un bou. Un ultim salut bucovinean!

dumnezeu sa-i odihneasca

fratilor acolo la voi numai parte de accidente mortale.....nu maini,picioare rupte.....si numai masini tari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP. Sa se odihneasca in pace!

 

Dan Morar Transilvania Bikers Cluj

 

P.S. Nu pune nicio poza

e dureros ! dupa ce ca suntem doar 15 motoristi in tot orasul sa mai si auzi(sa dea domnul sa fie prima si ultima oara) k a murit e tragic! sincere condoleante celor doua familii indurerate. oameni modesti ce merita tot respectul trebuie sa-si ingroape acum copiii! trist !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(cuvant urat) mea... s-au stins sub privirile mele neputincioase doua vieti. Azi, in jurul orei 16:15, in apropierea localitatii Balanesti intre Roman si Pitra neamt, un cunoscut de-al meu din Targu Neamt si pasagerul cu care era pe motor. Pilotul era Dan Rebenciuc iar numele pasagerului auzisem ca ar fi Bogdan Ungureanu. Nu sunt sigur pe al doilea nume asa ca aveti mila.

 

Motor Honda CBR 600 (F4 cred), rosie cu decali Camel, numar NT 33 SPY. Ambulanta de la Piatra Neamt a venit dupa 33 minute. Politia a venit mai repede.

 

Am ajuns acolo la 2 minute dupa tragedie; ambii erau inca in viata, desi cred ca miscarile pasagerului erau mai mult reflexe necontrolate ale unui om aproape mort. Rebe era in viata, cu foarte mult sange curgandu-i din zona nas-gura. Nu l-am recunoscut, insa actele au vorbit pentru el. Ambii erau pe jumatate sub autoturismul Audi A8 B 12 BLO (parca...o sa ma uit pe pozele facute). Audi era condus de un pulica, pe care l-am gasit in stare de soc pe camp, vorbind semicoerent cu 112.

 

Rebe horcaia, i-am desfacut cu atentie legatura castii si i-am deschis geaca. Avea la gat esarfa noastra Bukowina MC.. pe care i-am taiat-o cat am putut ca sa ii eliberez. Acelasi lucru si cu pasagerul, dar el a murit primul. Rebe avea multiple fracturi la ambele picioare, de la nivel bazin la maleola (glezna). Motorul era pe camp, foarte aproape de sant si la doar vreo 10 metri de Audi...lucuru care ma face sa cred ca nu era vorba de viteza prea mare. Am numarat 16 pasi mari...urma de frana.

 

Scenariul e aproape clasic. Muistul cu Audi intoarce fara sa se asigure, Rebe franeaza, iese pe contrasesns franand si lasand dara, apoi cade pe partea dreapta facand practic un soi de highside; atat pasagerul cat si pilotul lovesc botul mashinii in partea din stanga jos iar datotita faptului ca labarul nu stie inca ce se intampla, se suie un pic pe ei.

 

Amandoi aveau echipament, Rebe era echipat complet, si un Nolan pe cap. Poze ma mai gandesc daca pun, chiar asa facute cu telefonul cum sunt. totul e de (cuvant urat). Aveti grija de voi.

 

Rebe, (cuvant urat) ma-sii, sper ca macar nu te mai doare acum. acolo unde esti daca esti. Ai fost un tip simpatic si de comitet... fara bashini de Rossi in cap. Si erai amuzant. Pacat ca te-a omorat un bou. Un ultim salut bucovinean!

 

ai cam mult sange rece frate.......zici ca povestesti cum un tractor a calcat o rama.bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca as fi avut o putere sa simt ca azi a fost ultima data cand ne-am strans mainile....incredibil, nu pot sa zic altceva, e prima data cand un prieten motociclist pleaca dintre noi, in zona asta

Odihneste-te in pace Dane

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..... butzi , ce sa mai spui, soferi romani (nu toti) sunt adevarate masinarii facute sa ucida!

 

imi pare rau pt aceste suflete in aceste momente imi aduc aminte de seara cand a comiso daniel (dan) baiatu de la noi care a fost internat la iasi!

 

 

RIP si .... multa suferinta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeule, nu pot sa cred ce citesc :laugh:

Sa speram ca a ajuns intr-un loc mai bun, unde asfaltul e perfect si benzina nu se termina niciodata.

Sa-i fie tarana usoara!

 

 

 

PS: Buti, poate ar fi bine sa aprindeti o lumanare (cei din Bukowina), prea multi au plecat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca as fi avut o putere sa simt ca azi a fost ultima data cand ne-am strans mainile....incredibil, nu pot sa zic altceva, e prima data cand un prieten motociclist pleaca dintre noi, in zona asta

Odihneste-te in pace Dane

cel mai experimentat dintre motociclistii tg nemteni este vorbit acum la trecut !damn!!!! trebuie sa avem grija fratilor ca soseaua la noi e crima curata.ganditi-va la cei dragi ca la o faza de asta ei sufera cel mai mult ! e prima oara in viata cand vad acest lucru si e de nedescris cat poate sa fie de trist!

ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rahat...ce sa zic.stateam ieri pe marginea santului langa Rebe, ii curgea sangele de peste tot si fute-m-as in ea integrala Nolan... bai, e asa de greu de scos daca se intampl vreo belea... pashtele ma-sii, eu merg cu un open-face; nu vreau sa iasa aici o disputa despre "puterile" castilor...cert este ca daca ieri am fi avut cum sa deschidem casca lui Rebe, poate ii maream sansele.

 

Nu de scos casca din cap vorbesc ci despre eliberat fata si drenat sangele. Acum cand asta murea acolo langa mine, nah, e dificil sa zic ca asta ar fi putut fi salvarea: nu-s medic si nu ma pricepla asa ceva - totusi evaluand situatia, nu am putut sa nu ma gandesc la o metoda de a taia partea frontala care apara mandibula.

 

 

In rest, un om de pe o ambulanta nemedicalizata care oprise acolo, un idiot. A trebuit sa racnesc la el de 3 ori sa nu scoata castile din capetele lor si nici sa nu incerce sa le traga mai sus. M-a intrebat senin " de ce?" si i-am raspuns tunand "pentru ca asta scrie in cristosii ma-tii, in manual". Nu parea sa bage prea repede la cap. Decat sa te "salveze" asa unu, cred ca mai bine mori.

 

Si sa stiti ca Romania va fi asa pana cand vor muri toti moshnegii care merg mai degraba la popa decat la medic, care zambesc dupa ce i-ai pradat zicand ca "lasa maica, e om bun si tanar, pacat de el". Spun asta cu cea mai mare ura pentru ca la fata locului oprise o masina din care coborasere un tataie (the good guy) si o vaca (the cow) iar onanista venit la mine sa-mi spuna ca "sa il vada cineva pe baiatu care a facut accidentul, ca tremura si are unghiile vinete, sa nu faca vreun soc!"

 

Prima data i-am spus sa intre in masina si sa ma lase asa cum sunt dar nu a inteles; a venit mai aproape si mi-a zis ca daca "tot e salvarea aici... aia oricum sunt morti, dar sa se uite cineva si la baiatu' ala". Cunoscutii ma stiu ca nu am nici urma de mila si nici respect pentru idioti si marlani; baba nu a plecat decat cand am inceput sa racnesc "da intra in cristosii ma-tii in masina si dispari in (cuvant urat) ma-tii de aici, ca-ti fuck un cap in gura de te ingrop! muistul ala care tremura acolo sa fie bucuros sa nu i-am taiat gatul pe loc pe camp ca la porc" si ma rog, foarte violenta tirada care urmase. babaa plecat in cele din urma, trasa brutal de sotul ei care si-a cerut scuze si a inteles ca urma sa ii traznesc.

 

Eternii privitori care discutau despre 140 la ora; acum, voi va dati mai tare decat ma dau eu si stiti ca daca pui fierul jos la 140kmph apoi se duce in sfintii parinti la zeci de metri - in nici un caz nu se opreste la 15 metri de obstacol. De asta zic canu parea un accident cauzat pe reteta "x ii da cu 200, y nu-l vede (si la 200 chiar nu te vede)".

 

Nasol e ca s-au dus doi tineri si ca in Romania nimeni nu pateste nimic. Eu ma rog sa am rabdarea pe care am avut-o ieri, ca sa nu vars vreunuia matzele pe loc acolo, ca pedeapsa intr-o personala si intrucatva nedreapta judecata ad-hoc. @euinsumi: stiu ca suna brutal...dar in situatii din astea daca-ti pierzi mintea iti pierzi viata. tu, sau un camarad. am fost in situatii naspa, care m-au intarit. un soi de been there done that. dar ieri am plans cu capul in maini pe topcase, in drum, ca nu-s de fier. si tot nasol a fost cand am ajuns in Piatra si am probat niste echipament de cantat...si am vazut cum cantam pe propria chitara inca avand sangele lui Rebe pe mana stanga.

 

Mergeti cu grija. Cand se termina ghemul toti ne ducem, (cuvant urat) ma-sii. Dar macar sa incercam sa nu zorim sfarsitul. Pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...