Sari la conținut

Accident Mortal Dan "rebe" Rebenciuc


crivat
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 169
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

copilotul bogdan munteanu d-zeu sa-l ierte era din roman si nu avea nici o treaba cu motocicletele ii placea doar sa il plimbe cineva si atata tot! pacat !!! greu de crezut k asa le-a fost scris amandurora ...sa moara amandoi in acelasi minut..............tragic, fara cuvinte !

Dumnezeu să Îi ierte, copilotul era din Roman, lucra în IaÂşi, Âşi se numeÂşte Bogdan V. Ungureanu, întradevăr pasionat de motoare, dar fără carnet Âşi moto (probabil....., acolo sus va avea). Mă gîndesc la ce să te mai aÂştepți de la căruțe, tractoare........, Âşi alte atelaje, dacă un posesor de A8 (care te cam gîndeÂşti că Âştie cu ce se mănîncă Âşoferia) o comite în halul ăsta. Tragic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poza cu cel care va ramane mereu in sufletul nostru.odihneste-te in pace SPY. trebuie sa avem grija fratilor ca pana la urma nu e vorba numai de noi , ci mai mult de durerea care ramane in sufletul celor apropiati !

 

nici acum nu-mi vine sa cred ca ii vad numele aici :laugh:

post-35648-1225656613_thumb.jpg

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist...Din cauza unui dobitoc au murit 2 persoane nevinovate... :laugh:

Dumnezeu a iubit prea mult pe acesti tineri si a vrut sa fie mai repede decat au vrut ei langa El.trist e ca mass media deformeaza adevarul atat de mult,incat oamenii s-au obisnuit sa minta,crezand si ei cuvintele rostite.mai rau ca cei implicati nu raman in viata sa fie martori de necombatut.Dumnezeu sa-i odihneasca :laugh: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietenii celor doi ar trebui sa se organizeze si sa urmareasca derularea anchetei.Nu trebuie lasat lindicul ala cu multi bani sa scape usor!Se vedea pe fata lui ca e un mafiot care se ocupa cu vanzari de terenuri.Sigur va plati oricat numai sa scape de dosarul penal de ucidere din culpa!

 

Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei doi baieti!RIP! :laugh: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa va ierte sa va fie tarana usoara !!!!!!!!!!!!!

 

Din cate am auzit maine este inmormantarea ( 4.11.2008 )

 

Sper sa fim in nr cat mai mare maine sa ii conducem pe ultimul drum pe cei care ne-au fost prietenii.

 

Nu va vom uita niciodata. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa va ierte sa va fie tarana usoara !!!!!!!!!!!!!

 

Din cate am auzit maine este inmormantarea ( 4.11.2008 )

 

Sper sa fim in nr cat mai mare maine sa ii conducem pe ultimul drum pe cei care ne-au fost prietenii.

 

Nu va vom uita niciodata. :laugh:

inmormantarea lui bogdan din roman e marti. a lui spicu e joi :)

 

.

post-10687-1225700577_thumb.jpg

post-10687-1225700606_thumb.jpg

post-10687-1225700645_thumb.jpg

post-10687-1225700657_thumb.jpg

post-10687-1225700665_thumb.jpg

post-10687-1225700671_thumb.jpg

post-10687-1225700678_thumb.jpg

post-10687-1225700686_thumb.jpg

post-10687-1225700703_thumb.jpg

post-10687-1225700713_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe, in a 6-a poza e sub shopronul de la ultima intrunire de la iasi... langa gratarul care era in dreapta si isi aprcase motorul sub acoperis, in stanga. nu, ca dadusem peste el, tzapeni de betzi cum eram toti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fiecare data cand aud un lucru de genu asta ma strange inima de durere si ma apuca toti dracii cand aud ca din cauza unor idoti de conservari se poate intampla asa ceva.... :laugh: .. s-au mai stins acum doua suflete nevinovate :) sper ca acel bou sa nu scape nepedepsit!

 

RIP.... Sper sa fii intr-un loc mai bun acum... condoleante celor apropiati si sinceri pareri de rau ca a mai disparut cineva dintre noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace cei plecati atat de devreme si intr-un mod atat de violent dintre noi.

 

Prieteni omorati pe strada intr-o situatie asemenatoare prezentei: /index.php?showtopic=277379

 

Miscare organizata de noi (prieteni motociclisti) si familiile copiilor pentru sufletele lor: /index.php?showtopic=279227

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vede cat de aproape de drum e motorul

IMAGE_067.jpg

 

 

frana-001

IMAGE_071.jpg

 

 

frana-002

IMAGE_076.jpg

 

 

urma cazatura motor

IMAGE_072.jpg

IMAGE_073.jpg

 

 

doua urme de impact in asfalt

IMAGE_075.jpg

 

 

masina cauzatoare a accidentului

IMAGE_070.jpg

IMAGE_069.jpg

 

si scuze: numarul abia acum vad ca e NT 21 BLO si nu B 12 BLO cum crezusem initial.

 

Taiati-i gatul ca la porc. Ar trebui injunghiat in gat si lasat pe camp. Sau mai frumos, taiate mainile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi vine sa cred..., aseara am citit dar abia acum m-am adunat un pic sa pot scrie. Nu l-am cunoscut personal pe motociclist dar consider ca ceea ce s-a intamplat e foarte tragic. Dumnezeu sa-i ierte pe ambii baieti iar soferului de masina nu-i doresc decat sa primeasca pedeapsa ce i se cuvine (cel putin sper).

Zona o cunosc foarte bine (am lucrat la o ferma din Balanesti) iar zona e destul de periculoasa - multe dealuri si drumul serpuieste mult, adevarate capcane. La prima vedere pare un traseu banal dar te poate surprinde usor.

Deasemenea le doresc familiilor si prietenilor victimelor multa tarie de caracter sa poata trece cu bine peste cumplita incercare.

Tuturor va doresc mult, mult "bulan" pentru ca, dupa cum se vede, condusul preventiv nu te salveaza tot timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...