Sari la conținut

Sachs Mad-ass E...altfel,


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

Sachs e una din firmele "bune" de care romanul nu prea a auzit, si din cate stiu nu exista un imortator oficial pentru asa ceva. Din gama destul d elarga de atv-uri,scutere si mopede ba chiar motociclete, scutero-mopedul MadAss, "Moffa" cum ii zic ei, e iesit din comun. Mi-ar place asa ceva pentru oras si caterinca maxima, poate fi incadrat la ciclomotor dupa metoda "DMW" , in concluzie e compatibil cu berea. :crack:

 

 

 

Daca s-ar importa in Ro la un pret care sa intre in concurenta cu marcile serioase la categoria mopede si scutere (deci exclus First-Bike, Quinji, Jin Lun,Geely si alte asemenea), l-ati cumpara ?

Din punctul meu de vedere la design e DEMENTA CURATA :lol: :finger: :lol:

 

Detalii:

Fabricat in Germania.

 

Engine:

50cc, 4 stroke

Engine power:

2,0 kW at 7000 1/min

Weight:

89,5 kg

Max. speed:

45 km/h

Colour(s):

black and silver

 

pozepost-462-1129625560_thumb.jpg

 

post-462-1129626082_thumb.jpg

A doua poza e de la alt moped, "normal"

post-462-1129625705_thumb.jpg

post-462-1129626876_thumb.jpg

post-462-1129627452_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Is chiar frumoase scuterele astea.. Daca ash avea nevoie de un moped shi pretzul ar fi acceptabil, serios ca mi-ash lua unu' d-asta... Designu' ii super! Avand in vedere ca-s facute la nemtzi, probabil ca shi la capitolul performantze da clasa multor alte scutere...

 

Deci, in concluzie, daca mi-ash permite, mi-ash lua asha ceva..

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm...la fiabilitate probabil ca isi justifca originea,bicicleta cred ca e studiat abine, frane disc, suspensie care pare serioasa fata de mopede/scutere.Totusi, mi se pare un pic "underpowered" totusi sunt 50 cmc in 4 t (!!!) care scot 2 kw adica 2,6 CP la 89 kg . Nu stiu exact care e raportul la mopede normale :finger: Probabil ca logica e sa se inscrie in categorie, adica sa poata fi conduse legal de pustani de 14 ani fara permis sau betivi pentru intors de la carciuma :lol:

 

 

 

 

P.S. MadAss pilotat pe pista: :crack:

post-462-1129631881_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Axa, daca te tsine cardu, iote ce am gasit p eBay:

 

http://tinyurl.com/csw9g

 

http://tinyurl.com/bpgmn

 

Edit: dupa ce zice acolo in scriptele oficiale, mo(to)risca mi se pare a fi limitata. Ma intreb cum o fi cu limitarea scoasa... Si cu un kit de trial instalat (90 cc).

Editat de SnapShot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am prins ca MadAss are cutie MANUALA IN 4 TREPTE :crack: E mai mult motocicleta decat scuter sau moped. Deci se preteaza la serioase aplicatii in trial urban, adica sa sari borduri tomberoane garduri banci si orice mai gasesti de sarit.

 

Imi vine in minte acum un concurent serios pentru asa ceva, Yamaha Tricker, care e deja motocicleta in toata regula deci nu poate fi condusa fara permis sau cu bere la bord :lol: . Si mai era ceva de la Honda dar nu mai stiu exact :finger:

 

Yamaha Tricker 250 :

post-462-1129635206_thumb.jpg

post-462-1129635481_thumb.jpg

post-462-1129635760_thumb.jpg

post-462-1129635998_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ axa: mah, da scanner bun ai :finger:

 

mi-am permis un puzzle in Irfan View si a iesit cam asa: post-4104-1129638327_thumb.jpg

 

Da ce pista e aia cu balta langa ea? :lol:

 

Si ce casca meseriasa are ala...parca e cam ciudata :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la nemti e diferenta intre moped si mofa

mopedul se poate conduce de la 16 ani fara permis

mofa de la 14, pt ca are mai putina putere (de obicei are 33 sau 36 cc)

Nup,mofa sunt de la 16 ani fara permis limitate la 35 km/h si pana in 50cc adica 49cc...rs50,tzr etc sunt mofa acolo si daca sunt delimitate la peste 35 trebuie permis...apropo acolo corespondentul lui A1 este pana la 125 si limitat la 80 km/h!!!

 

BTW am mers pe un Sachs dasta anu` trecut in vara in germanica....e cool :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

cat e un tricker? ma tenteaza pt. ca am facut trial, downhill si urban assault cu biclele muuuult timp! :crack: asa as avea ce-i mai bun din amandoua pt. oras! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

iete aci pagina oficiala! http://www.sachs-bikes.de/en/category.php?cat_id=4

 

Pt interesati exista si madass 125 dar e planuita si o madass 500! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Am gasit pe Google Video un clip/emisiune al unui site de scootere, despre Sachs Madass

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-5...06667&q=scooter

 

Dureaza 19 minute cu totul, e interesant de vazut pt cine e interesat/intrigat de Madass

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Si mie imi place foarte mult Madass-ul de anul trecut de cand am vazut pe net unul. De curand am vazut si in Bucuresti unul gri pe langa Mall vitan. Nu cred ca exista inca reprezentanta Sachs in Ro. Anul trecut ziceau unii ca fac dar nu am mai auzit nimic. Anul trecut era in jur de 2500E nou (parca). Mie mi-ar placea la nebunie unul pt bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

cat e un tricker? ma tenteaza pt. ca am facut trial, downhill si urban assault cu biclele muuuult timp! :lol: asa as avea ce-i mai bun din amandoua pt. oras! :lol:

 

 

Ce ai facut tu ma..? Trial auzi la el..:peace: :) :D ;) :P :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...