Sari la conținut

inca o mini-tura pana in Veliko


MihneaRatte
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 196
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu ramanem peste noapte, ne intoarcem in aceeasi zi

 

plata se face in leva si avem casa de schimb valutar in russe, este preferabil sa skimbam cativa euro si apoi sa-i skimbam in leva pentru iesim in castig fata de skimbul lei-leva.

 

se mananca excelent la TEMPO, chiar in centrul veliko si la abni de nimic, gen 12 lei felul 1 si 2 :P)

 

Nu cred ca e cazul sa va agitati nici cu banii ... se pot scoate leva de la bancomat (eu am visa electron) fara probleme. 1 leva e cam 2 lei (2 leva la un euro). Intrarea la cetate pe care nu trebuie sa o ratati este 6 leva. Am facut exact aceeasi excursie acum 3 saptamani. Atentie la masinile de pe contrasens ca dau flashuri dc sunt radare si o sa fie eu am trecut de vreo 3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e cazul sa va agitati nici cu banii ... se pot scoate leva de la bancomat (eu am visa electron) fara probleme. 1 leva e cam 2 lei (2 leva la un euro). Intrarea la cetate pe care nu trebuie sa o ratati este 6 leva. Am facut exact aceeasi excursie acum 3 saptamani. Atentie la masinile de pe contrasens ca dau flashuri dc sunt radare si o sa fie eu am trecut de vreo 3.

Ai ramas peste noapte? Zi-ne pls cu cat si unde.Ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haida bre, terminati-va cu radarele ca nu mergem sa ne dam cu viteza...

La ce ora ne intalnim si unde? Eu propun pt. plecare ora 10 ca sa nu fie f. frig dar daca vreti merge si 9.30. Si trebuie sa gasim un loc de intalnire aproape de iesirea catre Giurgiu, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

M-as baga si eu, insa am o mica nedumerire

Eu am motocicleta avariata destul de vizibil (adica are bordu zburat si o oglinda) in rest doar sgarieturi

si vreau sa stiu daca am voie legal sa ies cu motocicleta asa...sau daca o sa am probleme in caz ca ma opreste vreun echipaj.

Se poate scoate o dovada speciala de la politie (in engleza) sau o pot folosi pe ce-a care mi s-a intocmit in ziua accidentului?

Numai bine!

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haida bre, terminati-va cu radarele ca nu mergem sa ne dam cu viteza...

La ce ora ne intalnim si unde? Eu propun pt. plecare ora 10 ca sa nu fie f. frig dar daca vreti merge si 9.30. Si trebuie sa gasim un loc de intalnire aproape de iesirea catre Giurgiu, nu?

Da da da, ora 08:00 imi convine si mie. :P Hai ca stabilim diseara si anuntam dupa pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vei avea nici o problema, atata timp cat actele sunt ok, permis, asigurare ro, C.I. atunci nu mai ai nevoie de nimic

Cat priveste schimbarea banilor, sa fiti atenti la curs, oricum au curs valutar LEI-LEVA fara a mai schimba in prealabil in euro.

Ps: va recomand sa faceti plinul in Giurgiu. In bulgaria benzina e mai scumpa, cam 2 leva/l (1 leva - 2 lei si ceva)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vei avea nici o problema, atata timp cat actele sunt ok, permis, asigurare ro, C.I. atunci nu mai ai nevoie de nimic

Cat priveste schimbarea banilor, sa fiti atenti la curs, oricum au curs valutar LEI-LEVA fara a mai schimba in prealabil in euro.

Ps: va recomand sa faceti plinul in Giurgiu. In bulgaria benzina e mai scumpa, cam 2 leva/l (1 leva - 2 lei si ceva)

 

Multam Ravenitzo! :P

In cazul asta ne vedem diseara la arc sa punem tara la cale :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai ramas peste noapte? Zi-ne pls cu cat si unde.Ms.

 

Nu am ramas peste noapte. Eu am plecat pe la 11 din bucuresti si m-am intalnit cu cine am mers la benzinaria omv de la city mall asa ca idee. Am ajuns la veliko si am viztat cetatea am mai stat pe acolo si ne-am intors acasa. Am ajuns inapoi in bucresti pe la un 7. Am mers mai repejor mai putin prin localitati. Radare sunt atat prin loc cat si pe sosea. Da nu e caz de panica. Imbracati-va gros :P

Editat de BigDuke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sutn de acord cu ora aia mai de la 8 dimineata ca sa ajungem si sa vedem tot ce trebe, ca ritmul este destul de lent si sa nu ne prinda noapte rau pe drum la intoarcere si sa urlam ca nu am avzut tot;)

ne evdem la 6.30-7 maxim incerc si eu sa ajung

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in urma ceaiului de la Apashu s-a stabilit:

 

INTALNIRE:

Sambata, ora 9.15 la benzinaria MALL de langa CITY MALL(pe ionut il culegem de pe drum)

 

Vom fi doua grupuri - unul care ramane peste noapte si cei care nu raman. Suntem mai multi care ramanem deci poate va razganditi si cei care vreti inapoi acasa.

 

Deci, cei care se mai baga sa specificati DACA RAMANETI sau NU peste noapte, ca sa stim care cu care.

 

Noapte faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noutati de pe site-urile meteo: nu numai ca nu o sa ploua duminica, dar chiar o sa fie mai cald cu un grad ca sambata. :P Cred ca nu o sa-i cred pe astia decat vineri seara...

asa a fost si weekendu trecut si ai vazut pe unde am ajuns si ce frumos era :lol:

Editat de MihneaRatte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in urma ceaiului de la Apashu s-a stabilit:

 

INTALNIRE:

Sambata, ora 9.15 la benzinaria MALL de langa CITY MALL(pe ionut il culegem de pe drum)

 

Benzinaria este OMV. Ne vedem acolo! Eu o sa incerc sa schimb bani in vama la noi. Care stiti, e ok acolo?

 

p.s. bai ce frig a fost pana acasa, am zis ca nu mai ajung. bine, asta pana am inceput sa nu mai simt nimic de frig - dupa a fost mai bine...

Editat de BogdanSHA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu scuzele de rigoare, se vede cat de des bag benzina

 

in urma ceaiului de la Apashu s-a stabilit:

 

INTALNIRE:

Sambata, ora 9.15 la benzinaria OMV de langa CITY MALL(pe ionut il culegem de pe drum)

 

Vom fi doua grupuri - unul care ramane peste noapte si cei care nu raman. Suntem mai multi care ramanem deci poate va razganditi si cei care vreti inapoi acasa.

 

Deci, cei care se mai baga sa specificati DACA RAMANETI sau NU peste noapte, ca sa stim care cu care.

 

Noapte faina!

Editat de MihneaRatte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...