Sari la conținut

Peugeot 206 Vs Cagiva Canyon 500


DDU
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si pe Escu l-am sunat sa iasa la plimbare si venea daca auzea telefonul ..are apelul meu de la 10.15 ..dupa o ora eram pe jos!

 

Sa fiu sincer DDU-le, as fi preferat sa fiu acolo :P

 

Acu ce sa zic, bine ca nu a fost mai rau. Din ce mi-ai povestit putea sa se lase cu urmari mult mai urate. Sanatate maxima si stai in pat cu picioru pe perne, ca daca nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai frate, ma bucur mult ca nu a fost mai grav pt tine si familia ta.

Sa ai grija sa te certi cu firma de asigurare pt daune, ca e vorba de bani f multi, sper sa poti inlocui cat mai multe.

Cat despre " soferitza" aia cu 206, ar trebui sa o arzi cat poti. In general nu trebuie sa te domine mila in cazul asta fiindca nu castigi nimic, mai mult pierzi. Bine ar fi sa i se suspende permisul definitiv.

SI martorul ce treaba a avut sa se bage pentru o TARFA proasta su carnet?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca esti OK,vorba lu' Escu, putea sa iasa urat....

Si eu sunt de acord sa o arzi pe cat posibil.....atat pt accident cat mai ales pt minciunile de dupa....mama, ce as mai da-o cu capu' de bordura pe treaba asta !

 

Recuperare rapida !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una e sa citesti pe net si sa-ti imaginezi, alta e cand am auzit-o de la el la bere, in seara aia ... :P Putea sa iasa... bleah, nici nu vreau sa ma gandesc.

 

Sanatate multa :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica , pana la urma se poate sa convoc si martorii dar ma abtin deocamdata ca sunt inca in cercetari...

 

si cam complicat cu partea penala si e mai usor cu parte civila....

Am discutat cu SVR si el saracu' a mers pe partea penala si face anu de cand tot se judeca si a bagat doar el bani in motor pana acu...vro 10 miare.. :banana:

:P

 

Cu asigurarile e lupta mare!

Va tin la curent cu demersurile! Sa invete toata lumea ce e de facut pe viitor!

 

 

Una e sa citesti pe net si sa-ti imaginezi, alta e cand am auzit-o de la el la bere, in seara aia ... :crack: Putea sa iasa... bleah, nici nu vreau sa ma gandesc.

 

Sanatate multa :blink:

 

 

:huh: hai ca am fost norocos la cum arata motoru si io :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor motoristi, nu uitati ca atunci cand pericolul este iminent, dati drumul la motor nu mai incercati cine stie ce manevre, sa ramaneti agatati de el. stiu ca nu e simplu, ca nu e timp.. dar e bine ca macar sa aveti in minte acest lucru... si poate veti face asta in subconstient...

Editat de neamih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica !!!

 

(si un mic sfat personal, incearca pe viitor sa ai casca masura ta, daca te-a julit pe frunte inseamna ca era un pic cam mare ... sper sa nu imi iei sfatul ca pe-un afront, e doar un sfat) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau sa aud asta despre tine ...bine ca nu a fost mai rau.Arde-o rau pe gagica, cu dosal penal sau cum crezi de cuviinta

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(si un mic sfat personal, incearca pe viitor sa ai casca masura ta, daca te-a julit pe frunte inseamna ca era un pic cam mare ... sper sa nu imi iei sfatul ca pe-un afront, e doar un sfat) :D

Citeste atent :D

Bogdan a spus ca are semn pe casca de la ureche pana la ceafa. Eu am facut 2 ani jumate de anatomie si acolo profesorii spuneau ca fruntea e in fata. :banana:

 

Alveoluuuuu, bem de rupem nu conduc !

 

Bem, omule, ca nici eu nu conduc :crack: :huh: :banana:

Vin cu Maxi Taxi :blink:

 

 

 

PS: :) de cand voiam un camarad care sa cada cu mine pe jos la nevoie (cine a fost la Naipu si la Slanic stie de ce :P )

 

PS2: Buey petrecareti de la Tunari: se bea in cinstea celor ce si-au luat permis, dar si in sanatatea lui Bogdan, da? Escule, tu esti doctor, te bagi? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zis ca nu vreau sa intru in polemica dar asta e ... oriunde a facut casca rana de la frecare inseamna ca nu era marimea potrivita, o casca care vine perfect NU ARE CUM sa se miste pe cap ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca gagica aia are replica pregatita de genul.. "bai, dac ai sti tu cata pu-- am subt io pt masina asta.. si inca atata pt carnet!" :banana:

 

Faptul ca si-a aadus martor mincinos - ma face sa cred ca e o cretina. Pt asta trebe pedepsita... hai ca a gresi e omeneste, desi astfel de greseli se lasa cu suferinta din partea unora... Da sa nu recunosti ca ai gresit si sa incerci sa iesi cu basma curata - asta e o magarie. Am avut si io de-a face cu o desteapta care mi-a lovit troncanica si a incercat sa declare la politie ca io "am intrat cu partea laterala - cu usa dreapta :P - in ea". Nu i-a tinut...

 

Insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cuvintele marelui poet roman coleg cu mine..."Viata e foarte dura"

Lumea plina de idioti si ipocriti, si partea nasoala rau intervine cand dai de unul din ei in drumul tau. Eu iti urez insanatosire grabnica, si daca ai nevoie de orice stii ce sa faci :P

 

Cat despre cocoana din peugeot...aia nu merita sa mai conduca masina in urmatorii 454535435 de ani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zis ca nu vreau sa intru in polemica dar asta e ... oriunde a facut casca rana de la frecare inseamna ca nu era marimea potrivita, o casca care vine perfect NU ARE CUM sa se miste pe cap ...

 

Evident ca ai dreptate,insa nu vad legatura cu mine aici!! Chiar pe bune! Tu ma cunosti? Imi stii casca? Stii ceva despre mine afara de balariile care le postez ?

 

Arsura este la frunte si .... am circumferinta bostanului de 57, iar casca este marime S ....???!!!!!

S-a mulat pe mecla mea dupa doua luni de transpiratie furibunda zi de zi!

Cred ca e destul de fixa! Nu ai intrat in polemica doar ca nu prea cunosti ceva detalii! :D

:) :banana: :huh:

 

Probabil ca gagica aia are replica pregatita de genul.. "bai, dac ai sti tu cata pu-- am subt io pt masina asta.. si inca atata pt carnet!" :blink:

 

Faptul ca si-a aadus martor mincinos - ma face sa cred ca e o cretina. Pt asta trebe pedepsita... hai ca a gresi e omeneste, desi astfel de greseli se lasa cu suferinta din partea unora... Da sa nu recunosti ca ai gresit si sa incerci sa iesi cu basma curata - asta e o magarie. Am avut si io de-a face cu o desteapta care mi-a lovit troncanica si a incercat sa declare la politie ca io "am intrat cu partea laterala - cu usa dreapta :P - in ea". Nu i-a tinut...

 

Insanatosire grabnica

 

Sunt pe drumul cel bun io, iar ea ...se duce incetisor la vale!

mercic! :D

 

In cuvintele marelui poet roman coleg cu mine..."Viata e foarte dura"

Lumea plina de idioti si ipocriti, si partea nasoala rau intervine cand dai de unul din ei in drumul tau. Eu iti urez insanatosire grabnica, si daca ai nevoie de orice stii ce sa faci :D

 

Cat despre cocoana din peugeot...aia nu merita sa mai conduca masina in urmatorii 454535435 de ani!

 

 

:D cunoastem "poetul" !!

:banana:

Saru-mana de telefon si ganduri!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai fost la IML? Daca da, care e concluzia? Daca nu du-te neaparat, alte probe nu se accepta pt. incadrarea faptei, iar ca sa scoti un certificat M-L tardiv e mai complicat.

 

Inca sunt in diverse trimiteri pe la medici si spitale! De catre cei de la IML!

Ei m-au trimis!

Nu e gata dosaru de la IML :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zis ca nu vreau sa intru in polemica dar asta e ... oriunde a facut casca rana de la frecare inseamna ca nu era marimea potrivita, o casca care vine perfect NU ARE CUM sa se miste pe cap ...

 

cred ca rana asta relativ superficiala era ultima grija a lui DDU :banana: .

 

insanatosire grabnica (de-abia am dat de topicul asta si eram uimit cand te-am vazut vineri in etrusco :P )!! vezi cum invingi sistemul cu actele, martorii, doctorii, iml-ul si toate cele.

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ce oameni idioti.....pai da cum m.masii sa nu se ofere sa te ajute ma?Dupa ce ca nu stie sa conduca mai e si proasta...era pentru binele ei sa te ajute ca in felul asta merita sa te porti omeneste cu ea. Sincer io zic sa o aranjezi in stil barbar...m.masii de zdreantza de femeie.Bai fratilor astia parca ar calca un caine.....asa se comporta cand dau peste tine....si de ala daca esti om t-i se face mila si il duci la veterinar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut eu nu sunt motociclist, si vreau sa imi dau cu parerea - nu sariti in capul meu.

Daca accidentul s-a intamplat ca in poza atasata, atunci cred ca e o culpa comuna.

Adica ok ea a facut stanga in fata ta, dar si tu la randul tau ai intrat in ea pentru ca voiai sa faci dreapta (stiu intersectia, si nu se poate zice ca mergeai "in fata", dupa cum vin benzile e dreapta). Acum nimeni nu poate spune - dat fiind ca erai cu o motocicleta - daca nu cumva ea era pe banda 1 sau cu benzile incalecate si tu erai la limita din stanga a benzii 1 si ai vrut sa ii dai un exemplu de acceleratie fetei... cu ce viteza mergeai, pastrai distanta regulamentara, esti sigur ca ea nu era pe banda din stanga etc. sunt intrebari foarte importante.

Si daca erai primul la semafor, cum de a ajuns 206-le peste tine, ca motoarele pleaca mult mai usor? Sunt ceva chestii ciudate.

 

Am citit posturile voastre si trebuie sa va spun ca mi se par biased (logic pt probabil aici sunt motociclisti) - desi sunt idioti la volan gramada, nici motociclistii nu sunt genii. Treceau unii printre masina mea si inca una masina de pe banda din stanga undeva la peste 100 la ora asa pe linie, de nu pot sa iti zic cum o cautau - treceau incet, pe indelete, ce-i drept, dar nu mi se pare prea sigur oricum. Daca nimerea intr-o zona unde se duce aerul "spart" de masina si cadea intre noi, era piftie. Si daca traia zicea ca l-am impins eu, ca el avea ursulet de plus pe bord si era cuminte (chiar avea).

Aveti grija si voi ca nu puteti merge chiar pe oriunde.

Una peste alta, nasol. Sper sa scapi cat mai usor.

post-7974-1132847090_thumb.jpg

Editat de tudormon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...