Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut

Bineinteles ca pot sa fac.Doar ca-mi ia mult timp si materiale in plus,faza cu 'pernutzele'.Daca la o sea din aia,gen Corbin,de modificat si re-imbracat,cer 150 ron,la asta,asa,cu 'pernutze-n relief',ar mai fi inca 80 ron.Deci,pina-n 230 ron,cu totul.Ca timp...vreo 4 zile,de cand o primesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Te-ai apucat de saua mea? Aia de Transalp, albastra, ce ti-am adus-o saptamana trecuta? Cu ce culoare faci chederele (sau cum le cheama), cu negru sau albastru mai deschis?

Merci,

Vice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Emblemele-s pe drum.Vin din China si transp. dureaza-ntre 3 -5 sapt.,daca e sa mearga bine.De ex.,am de primit un cablu de handsfree,pt. mine,comandat/platit pe 29 noiembrie.Ala,am impresia ca s-a pierdut pe drum,cu nebunia din perioada Sarbatorilor.Azi,le-am scris,si-au zis c-o sa-mi trimita altul.Si mai am de primit inca vreo 3-4 articole,tot din China,care deja sunt la limita de ajuns aicea,in mod normal.Asa ca stai blind... :D .Chiar sunt curios,cate bilete de la Vama,o sa gasesc maine,in cutia postala.Ca tot ce vine in perioada vineri-luni,se-nregistreaza luni,si se trimit bilete,de astia de la Vama.Si-atunci,ajung biletele la mine,martzea.

 

@ vice: e deja subtiata si siliconizata :huh: ...Doar c-o sa m-ocup de ea,s-o termin,abia peste vreo 3 zile. Am de refacut o sea de Harley,care nu mi-a iesit cum trebuie (era doar de re-imbracat).Am descusut piesele originale,si le-am copiat. Si totusi,n-a iesit cum trebuie (alt material,alta elasticitate ;) ...).Asa ca trebuie sa modific modelul original,ca s-o fac asa cum stiu eu,ca sa stea intinsa fatza...Apropo ; am scos cam 2,5-3 cm inaltime,la seaua ta.Fara sa-i afectez confortul.Daca vrei,poti sa vii s-o vezi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ vice: e deja subtiata si siliconizata :D ...Doar c-o sa m-ocup de ea,s-o termin,abia peste vreo 3 zile. Am de refacut o sea de Harley,care nu mi-a iesit cum trebuie (era doar de re-imbracat).Am descusut piesele originale,si le-am copiat. Si totusi,n-a iesit cum trebuie (alt material,alta elasticitate ;) ...).Asa ca trebuie sa modific modelul original,ca s-o fac asa cum stiu eu,ca sa stea intinsa fatza...Apropo ; am scos cam 2,5-3 cm inaltime,la seaua ta.Fara sa-i afectez confortul.Daca vrei,poti sa vii s-o vezi...

 

E ok asa. Ti-am zis ca merg pe mana ta. Dupa cum zic astia la meteo... mai avem pana cand calarim din nou pe vreme buna...

Spor la lucru!

Vice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un final a ajuns saua la mine, i-am facut si poze cat de cat clare sa se si inteleaga despre ce sa a fost vorba si mai ales despre ce sa este vorba acum, asadar:

 

post-61328-1295295781_thumb.jpg post-61328-1295295829_thumb.jpg

post-61328-1295295887_thumb.jpg post-61328-1295295924_thumb.jpg

 

 

 

Astea sunt pozele de inainte si dupa. O sa urmeze si un set de detaliu, doar cu saua pe care mi-a facut-o Darian. Eu am cerut combinatie de negru cu cheder gri pentru ca intentionez sa-mi vopsesc motocicleta..... altfel chederul ar fi fost rosu sau albastru.

Daca as mai avea acum o sa,alta decat asta, as trimite-o si pe aia la Darian, cred ca asta spune tot.

Multumesc frumos Darian,

post-61328-1295295987_thumb.jpg

post-61328-1295296683_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ vice: e deja subtiata si siliconizata :D ...Doar c-o sa m-ocup de ea,s-o termin,abia peste vreo 3 zile. Am de refacut o sea de Harley,care nu mi-a iesit cum trebuie (era doar de re-imbracat).Am descusut piesele originale,si le-am copiat. Si totusi,n-a iesit cum trebuie (alt material,alta elasticitate ;) ...).Asa ca trebuie sa modific modelul original,ca s-o fac asa cum stiu eu,ca sa stea intinsa fatza...Apropo ; am scos cam 2,5-3 cm inaltime,la seaua ta.Fara sa-i afectez confortul.Daca vrei,poti sa vii s-o vezi...

 

E ok asa. Ti-am zis ca merg pe mana ta. Dupa cum zic astia la meteo... mai avem pana cand calarim din nou pe vreme buna...

Spor la lucru!

Vice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ vice: e deja subtiata si siliconizata :D ...Doar c-o sa m-ocup de ea,s-o termin,abia peste vreo 3 zile. Am de refacut o sea de Harley,care nu mi-a iesit cum trebuie (era doar de re-imbracat).Am descusut piesele originale,si le-am copiat. Si totusi,n-a iesit cum trebuie (alt material,alta elasticitate ;) ...).Asa ca trebuie sa modific modelul original,ca s-o fac asa cum stiu eu,ca sa stea intinsa fatza...Apropo ; am scos cam 2,5-3 cm inaltime,la seaua ta.Fara sa-i afectez confortul.Daca vrei,poti sa vii s-o vezi...

 

E ok asa. Ti-am zis ca merg pe mana ta. Dupa cum zic astia la meteo... mai avem pana cand calarim din nou pe vreme buna...

Spor la lucru!

Vice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ vice: e deja subtiata si siliconizata :D ...Doar c-o sa m-ocup de ea,s-o termin,abia peste vreo 3 zile. Am de refacut o sea de Harley,care nu mi-a iesit cum trebuie (era doar de re-imbracat).Am descusut piesele originale,si le-am copiat. Si totusi,n-a iesit cum trebuie (alt material,alta elasticitate ;) ...).Asa ca trebuie sa modific modelul original,ca s-o fac asa cum stiu eu,ca sa stea intinsa fatza...Apropo ; am scos cam 2,5-3 cm inaltime,la seaua ta.Fara sa-i afectez confortul.Daca vrei,poti sa vii s-o vezi...

 

E ok asa. Ti-am zis ca merg pe mana ta. Dupa cum zic astia la meteo... mai avem pana cand calarim din nou pe vreme buna...

Spor la lucru!

Vice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ vice: e deja subtiata si siliconizata :huh: ...Doar c-o sa m-ocup de ea,s-o termin,abia peste vreo 3 zile. Am de refacut o sea de Harley,care nu mi-a iesit cum trebuie (era doar de re-imbracat).Am descusut piesele originale,si le-am copiat. Si totusi,n-a iesit cum trebuie (alt material,alta elasticitate ;) ...).Asa ca trebuie sa modific modelul original,ca s-o fac asa cum stiu eu,ca sa stea intinsa fatza...Apropo ; am scos cam 2,5-3 cm inaltime,la seaua ta.Fara sa-i afectez confortul.Daca vrei,poti sa vii s-o vezi...

 

E ok asa. Ti-am zis ca merg pe mana ta. Dupa cum zic astia la meteo... mai avem pana cand calarim din nou pe vreme buna...

Spor la lucru!

Vice.

Mesaj completat

Emblemele-s pe drum.Vin din China si transp. dureaza-ntre 3 -5 sapt.,daca e sa mearga bine.De ex.,am de primit un cablu de handsfree,pt. mine,comandat/platit pe 29 noiembrie.Ala,am impresia ca s-a pierdut pe drum,cu nebunia din perioada Sarbatorilor.Azi,le-am scris,si-au zis c-o sa-mi trimita altul.Si mai am de primit inca vreo 3-4 articole,tot din China,care deja sunt la limita de ajuns aicea,in mod normal.Asa ca stai blind... :D .Chiar sunt curios,cate bilete de la Vama,o sa gasesc maine,in cutia postala.Ca tot ce vine in perioada vineri-luni,se-nregistreaza luni,si se trimit bilete,de astia de la Vama.Si-atunci,ajung biletele la mine,martzea.

 

@ vice: e deja subtiata si siliconizata :D ...Doar c-o sa m-ocup de ea,s-o termin,abia peste vreo 3 zile. Am de refacut o sea de Harley,care nu mi-a iesit cum trebuie (era doar de re-imbracat).Am descusut piesele originale,si le-am copiat. Si totusi,n-a iesit cum trebuie (alt material,alta elasticitate :D ...).Asa ca trebuie sa modific modelul original,ca s-o fac asa cum stiu eu,ca sa stea intinsa fatza...Apropo ; am scos cam 2,5-3 cm inaltime,la seaua ta.Fara sa-i afectez confortul.Daca vrei,poti sa vii s-o vezi...

 

Mesaj completat

Sorry de multiple posturi, dar merge forumul ori netul ca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Darian! Imi cer scuze, nu stiu daca ajung saptamana asta sa trimit seile. Doar pe vineri, dar daca e vreme frumoasa, cred ca ies un pic in weekend, ca deja ma mananca palma ;) Luni cred ca le trimit... (adresa am, nr tel de sunat am) Si...Mersi frumos pt rabdare! :D

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit,nicio problema...Acuma,ma plang ca nu-mi ajunge timpul,ca sa le termin mai repede.De-aia,l-am "angajat" p-un prieten,sa le de-capseze el...

2 poze cu seaua de Suzuki DR Big,terminata ;) ...

post-2143-1295357019_thumb.jpgpost-2143-1295357058_thumb.jpg

Mda...cred c-ar fi trebuit sa folosesc si blitz-ul.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Mersi si eu ! Acuma,e-n proprietatea Postei Romane :huh: ...Apropo...Cand am trimis-o,au cantarit pachetul...Nici eu nu ma asteptam sa aibe 5,9 kg :D ...Orice sea normala,are,in general,cam 3 kg...Hmmmm...Deci,am pus pe ea,silicon de vreo 2 kg,scazind si greutatea cutiei...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara tuturor.Am si eu o intrebare.As dori sa imi faci Darian o sa la Mobra S50 daca se poate...O sa iti pun niste poze.Eu l-am dat la cineva acum vreo 3 luni dar l-a facut jale si mi-a luat si 30 de lei.nush pe ce.As dori sa aibe forma ca si cel vechi si pe mijlocul sei sa fie cusaturi,dar nu este foarte important.Important este sa fie saua denivelata pentru 2 persoane.Cat m-ar costa afacerea asta?Multumesc si astept un raspuns.

 

Scaunul vechi:

 

post-23605-1295391955_thumb.jpg

 

Scaunul nou:

 

post-23605-1295392020_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De facut,pot s-o fac.Dar,exclus sa te coste doar 30 ron...Pt. o simpla re-imbracare,iau 70-120 ron,in functie de dimensiuni si mai ales de complexitatea lucrarii (maximum,e pt. sei de maxi-scutere,care-s mari si cu multe cusaturi). Acuma...ce sa zic..."atita dai,atita face"...In mod normal,la seaua aia a ta,daca era originala,ne-modificata si trebuia doar re-imbracata, probabil c-as fi cerut 90-100 ron.Cu cusaturile alea,cu tot.Problema e ca nu stiu ce "minuni" ti-a facut nenea ala,de i-a schimbat forma...Ca daca o desfac si gasesc buretele original,cu ceva-n plus,care se scoate greu,si ca s-o aduc sa starea initiala,imi ia o zi numa' treaba asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De facut,pot s-o fac.Dar,exclus sa te coste doar 30 ron...Pt. o simpla re-imbracare,iau 70-120 ron,in functie de dimensiuni si mai ales de complexitatea lucrarii (maximum,e pt. sei de maxi-scutere,care-s mari si cu multe cusaturi). Acuma...ce sa zic..."atita dai,atita face"...In mod normal,la seaua aia a ta,daca era originala,ne-modificata si trebuia doar re-imbracata, probabil c-as fi cerut 90-100 ron.Cu cusaturile alea,cu tot.Problema e ca nu stiu ce "minuni" ti-a facut nenea ala,de i-a schimbat forma...Ca daca o desfac si gasesc buretele original,cu ceva-n plus,care se scoate greu,si ca s-o aduc sa starea initiala,imi ia o zi numa' treaba asta...

Vezi ca saua de Mobra are baza de tabla; vei avea de munca la intins (cu nituri, suruburi sau alte minuni)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De facut,pot s-o fac.Dar,exclus sa te coste doar 30 ron...Pt. o simpla re-imbracare,iau 70-120 ron,in functie de dimensiuni si mai ales de complexitatea lucrarii (maximum,e pt. sei de maxi-scutere,care-s mari si cu multe cusaturi). Acuma...ce sa zic..."atita dai,atita face"...In mod normal,la seaua aia a ta,daca era originala,ne-modificata si trebuia doar re-imbracata, probabil c-as fi cerut 90-100 ron.Cu cusaturile alea,cu tot.Problema e ca nu stiu ce "minuni" ti-a facut nenea ala,de i-a schimbat forma...Ca daca o desfac si gasesc buretele original,cu ceva-n plus,care se scoate greu,si ca s-o aduc sa starea initiala,imi ia o zi numa' treaba asta...

Vezi ca saua de Mobra are baza de tabla; vei avea de munca la intins (cu nituri, suruburi sau alte minuni)!

Mesaj completat

Vezi ca saua de Mobra are baza de tabla; vei avea de munca la intins (cu nituri, suruburi sau alte minuni)!

Hai ca am postat de doua ori !....Merge site-ul asta ca dracu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) mi-am inchipuit c-o avea tabla,pe dedesubt...Eh,chestia asta,n-am mai vrut s-o pun la socoteala...Cred ca mai ieftin ar fi sa-ncerce sa faca rost de-o alta sea...Poate-o gasi prin talcioc,de la vreo Mobra dezmembrata si vanduta pe bucati...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Darian.Eu nu ziceam sa ma coste 30 de RON..am vazut postarile tale si mi-am dat seama ca e peste 80 de RON dar voi plati cat este necesar ca sa stiu ca 5 ani nu mai am treaba cu ea.Eu mai am o sa originala de mobra dar cum ziceam vreau sa fie un pic denivelat in mijloc pentru 2 persoane si saua care mi-o facut-o tipul asta la care i l-am dat o lipit cu prenandez materialul acela.De lucru stiu ca este la el.Multumesc pentru raspuns.In curand voi avea banii si te voi suna.Asfalt Uscat

Mesaj completat

Am uitat sa scriu ca eu din cate stiu alta sa decat cel original nu se potriveste...si cel original e de tabla precum si asta care vreau sa il fac cum era cel vechi...cel vechi era modificat cum am scris eu in postarile din topicul acesta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Mersi si eu ! Acuma,e-n proprietatea Postei Romane :D ...Apropo...Cand am trimis-o,au cantarit pachetul...Nici eu nu ma asteptam sa aibe 5,9 kg :D ...Orice sea normala,are,in general,cam 3 kg...Hmmmm...Deci,am pus pe ea,silicon de vreo 2 kg,scazind si greutatea cutiei...

Ptiu, o sa imi creasca consumul! :huh:

Cat ai platit la Posta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8,5 ron.I-am lasat 10 ron,ca m-a ajutat la invelit cu hartie,cutia aia. ;) ... :D Sa stii c-o sa-ti creasca nitzel consumul, c-am inaltzat-o cu vreo 3 cm.Deci,o sa stai mai sus si-o sa fie si-o suprafatza mai mare,impotriva curentului de aer...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...