Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

Cine a mai avut probleme cu promisiunile legate de terminarea lucrari cu darian si cum le-a rezolvat...ca eu nu mai am variante decat pe care el nu si le doreste! Partea amiabila are limite de bun simt!

 

P.S unde pot gasi sei de vanzare, daca stiti de un fz6 in dezmembrare un pm va rog.

 

Acu te-am vazut :P ... ehh...3 luni( 1 luna cu asigurarea platita ca na vine "weekendu asta" vreo 2 3 iesiri pierdute...precazari pierdute ehhh detalii ) se pune imi bate careva recordul.... :ok: ...

 

 

Incepusem sa fac si un mic poll printre cei care postau( folosind mesaje private ) ca le-au primit DUPA vreo 2 luni cand deja era trimisa saua mea ...cateva din raspunsuri:

 

...2~ 3 sapt

 

...1 luna

 

...confidential si asa ceva am primit ... ce o fi confidential in cerea unei opini despre un serviciu nu stiu :blbl: am ras ca bou ...am multumit pt raspuns ehh asta e ...

 

Nu comentez calitatea raportata la pret ... dar is curios cat silicon e in ea :) sau nu e ...

 

 

Daca as mai trimite vreo saua?....hmmm NU fara sa fie stabilit foarte CLAR termenul de livrare si fara sa am o saua de rezerva , am fost intrebat unde am facuto DAR la auzul termenului de livrare ouch ouch cred ca putea sa fie poleita cu aur ca interesul a disparut instant ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Recunosc..La unele ,din diverse motive,a durat ceva mai mult decat promisesem. Da' vezi ca "sondajul" tau,e nesemnificativ.Majoritatea clientilor,ma suna direct,sau imi dau PM.

...Preferai sa dai 400-600 ron,si poate era gata,in cateva zile...?! Vezi ca mai e un topic,tot p-aicea,la "servicii",cu cineva care se ocupa de sei.Si ia studiaza-l un pic,sa vezi dupa cat timp,le raspunde potentialilor clienti,si cat le-a cerut.

Apropo..Pe Alex, @Seagull,(ultimile poze postate),l-ai intrebat,in cate zile i-am facut-o?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Darian nu e cazul sa faci comparatii cu altii. Aceia care spun ca o termina in 2-3 saptamani sau 1-2 luni sunt sigur ca o primesc la timp. Problema e cand spui o vorba si nu te ti de ea, ba mai mult depasesti cu mult prea mult un termen pe care tu l-ai transmis. Cand am vb cu tine la telefon adunasem 5-6 colegi de drum care asteptau cu nerabdare sa vada lucrarea ca si ei doreau modificare, dar dupa 2 sapt de cand trebuia sa vina seaua si eu nu o aveam s-au razgandit. Deci pierderea este a ta pana la urma.

Referitor la ceea ce vruiam eu de la sea nu pot spune ca este ceea ce am vrut dar putea iesi si mai rau, dar asta depinde de ochiul critic al fiecaruia dintre noi. Problema mea majora a fost timpul de livrare....dar asta e invatatura de minte pentru mine...atunci cand dau un ban in plus stiu acum pentru ce il dau.

Editat de tavy XT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Darian acel "sondaj" l-am facut pt mine ca sa imi pot face o parere despre un termen de livrare... nu am scris cine sau ce au zis pe langa de bine /de rau nu conteaza tot ce vroiam sa stiu e cat dureaza pt ca asta ma "durea" ...de ce atat de mult la mine cand in alte cazuri era vorba de zile...sper sa intelegi ce vreau sa zic.

 

Cred ca multi prefera chiar daca nu se pun sa scrie aici sa stie mai XX zi am trimis-o in YY trebe sa vina...iti poti lua linistit 2x 3 x timpul care iti este necesar sa o realizezi...omul e "pregatit " sa ii spunem asa sa astepte 2 ~ 3 sapt daca atat este necesar ,ai timp sa o faci mai repede?Superb un client si mai multumit nu cred ca se va supara UN CLIENT la care sa ii se spuna "2sapt" si ...in 4~5 zile sa ii vina coletul :ok: ...dar e una sa spui e gata "sapt asta " si dupa sa mai stai 1 luna jumate :blbl: ...e cam altceva.

 

La fel este si o saua trimisa prin posta de undeva din tara...si alta e cand vine omul la usa si ii spui "3 zile" si peste 3 zile vine iara...si daca nu e gata vine iara...e altceva un contact direct fata in fata de un PM/Tel/Fax/Email...sau ce o mai fi si sunt aproape sigur ca in multe din astfel de "intarzieri" au aparut astfel de clienti care au venit personal si involuntar au devenit "urgente" mai ales acuma spre inceputul sezonului .Dupa care CLIENTUL cu "urgenta" vine pe forum si posteaza niste poze si spune a dura 2 zile 3 zile 4...s.a.m.d( scuze in primul post trebuia sa pun si durata asta de 3~ 5 zile pt ca au fost si astfel de cazuri lipsa de fairplay si mi-o asum din partea mea ) ...si tu astepti din n- motive cu ea trimisa de ceva vreme...e un pic frustrant sentimentul :) si incepi sa te intrebi DE CE? la mine e "stricata masina" sau mai stiu eu ce probleme pot aparea si la altul e gata in 3 zile...

 

Talent si maiestrie este...garla...dar partea cu organizare cred ca se poate mult imbunatatii si o data asta rezolvata cred ca "topicul celalalt" nu prea ar mai avea de lucru si e pacat ca un lucru atat de simplu sa creeze atata discomfort, un pic de organizare si ordine la venirea plecarea comenzilor.

 

Ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie,la telefon,mi-ai zis ca ti-a placut,cum a iesit...De 2 ani,ma ocup aproape numai de sei.Deci,ar fi vreo 500-600 de sei.Inclusiv de Revelion,imi faceam de lucru,cu una.Doar de vreo 2-3 ori,mi-i s-a-ntamplat sa-mi reproseze clientul,ca nu-i multzumit.Vreau 100%,dar intervin si factori asupra carora n-am control.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Imi cer scuze pentru intarziere. M-am luat cu alte tampeii si am uitat :">

 

Tin sa mentionez ca saua era intr-o stare destul de jalnica inainte de "operatie" (o gaura mare prin care se vedea buretele). Legat de finalitate cred ca pozele sunt indeajuns de mari sa vedeti cum e facuta lucrarea.

 

Legat de timp predare/ridicare vad ca au fost niste discutii. Miercuri-joi am vorbit pentru sa, am stabilit pentru vineri sa las saua si mi s-a spus ca in 2-3 zile e gata. Duminica a fost gata si am ridicat saua. Deci prompt din punctul meu de vedere.

post-26565-1277549878_thumb.jpg

post-26565-1277550199_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Darian,

tin sa-ti multumesc si pe aceasta cale pt maiestria de care dai dovada. Din cauza unui incident stupid nu am putut merge inca cu motorul,dar si eu si pasagera am bifat cu f bine comfortul "static" al seii. O sa revin cu impresii de la drum dupa ce vom pune primele cateva ore in sa.

Timp de livrare: un weekend "pe bara". Dar a meritat. Las pozele sa vorbeasca: post-27918-1277761322_thumb.jpg , post-27918-1277761367_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Bineinteles ca se poate rezolva.Chiar si broderia aia.Sau,ce model vrei.Ca sa-ti dau un pretz,vreau sa stiu detalii...Cu broderie sau fara,cu sau fara speteaza aia suplimentara...Asa,ca idee...Fara broderie si speteaza suplimentara,cam 150 ron.Estimez ca-i de munca vreo 10-12 ore...In principiu,as putea sa fac si speteaza suplimentara.Pernutza propriu-zis,pot s-o fac.E mult de muncit,inclusiv la suportul ei din plastic,dar se poate face.Intai,trebuie stabilit clar,sistemul de fixare.Acolo e problema.Ca trebuie facuta o structura de rezistentza,prin sea.Banuiesc ca-i o sea Corbin,aia din poza.E specific lor,cu speteaza suplimentara,in genul ala... :laugh: .Si banuiesc ca-i vazut cat costa o sea Corbin...

Sa nu uit: broderie,imi face @dkid. Un model cam ca ala din poza,stiu c-o facea cam la 50-70 ron. Vorbeste cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna Darian,

Asa arata trotineta mea, de aceea vreau seaua albastra, eventual cusaturile cu gri ca si mobra, dar asta las la latitudinea ta

Albastrul sa nu fie nici inchis nici deschis ci un albastru normal ;)

In partea pilotului sa nu adaugi material numai daca e strict necesar, fiindca sunt mic de inaltime :D

Multumesc frumos deocamdata, am sa te sun zilele astea :D

:laugh:

post-56527-1278396830_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!multumesc pt promptitudine, ok am inteles broderie nu cred ca o fac(nu ca este scump) iar speteaza o voi face eu ma refer la sistemul de prindere doar imbracata trebuie.As vrea un nr de tel daca se poate.

Cu stima Marius!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere! Uite nr. meu...Mai e doar Vodafone-ul.Tot uit sa sterg nr. de Cosmote :laugh: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce mi-am refacut saua la Darian. Exceptional!! Arata foarte bine, se simte foarte bine. Jos palaria domnule!

post-18065-1279057908_thumb.jpg

post-18065-1279058078_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

post-43541-1281682675_thumb.jpgAceasta este șaua mea, de pe o Honda Shadow VT750, astfel cum a fost modificata de Darian. Poza nu reprezinta produsul in starea sa finala.... Imaginea a fost facuta inainte de retusul final (de remarcat rabdarea omului cu damblalele celor ce-i bat la usa....dar, de'...clientul nostru, stapanul nostru...), care a mai presupus, pe langa ce se vede: modificarea varfului, astfel incat sa se aseze frumos pe rezervor, intinderea mai mult a materialului, adancirea mai pronuntata a ”scobiturii”. Cert este ca acum, cu modificarile aduse, doare dosul mai putin. Plus aspectul, care e...altceva...

Revin cu o imagine actualizata, cat de curand

Editat de valibodea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Cam 3-4 zile,si 170 ron,cu materialele mele.Din fericire,am si ceva negru,cat-de-cat,mai mat... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru calitatea lucrarilor tale!

 

 

Acum eu vreau sa te intreb o chestie, huse de rezervor ai facut? Cu pernite laterale, prinderi si tot tacamul?

Si daca se poate, cam cat crezi ca ar costa una pentru un rezervor de Yamaha Super Tenere?

 

Multumesc anticipat si spor la treaba!

Da,am mai facut.Asa,de ambitie...Dar! Din punct de vedere al rentabilitatzii,e dezastru.Clar,e foarte multa munca si timp pierdut,o gramada de tipare si material stricat,pina nimeresc forma perfecta.Nu merita,mai ales ca-i vorba doar de-o singura husa.La mai multe,poate...C-as pastra tiparul...Dar,asa...NU!

...Vezi ca mai apar de vanzare,pe ebay,asa ceva...Originale,facute de Bagster,in special...

 

Salut. Incearca la sukamotors de pe inclinata2,pe viilor, in jur de 100-120 euro, personalizata in functie de motoreta si culoare.

 

Si-a luat un amic la Africa Twin si e f calitativa...nu ca incerc sa le fac reclama :baldy:

 

Cu respect.

post-41838-1282113247.jpg

post-41838-1282113256.jpg

post-41838-1282113268.jpg

Editat de eugen_77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sukamotors fratele meu? Alea sunt huse Bagster originale. 100-140euro in functie de motocicleta. Importatori gasesti ori la magazinul Yamaha din Pipera (nu motociclete.com.ro, ci cei care au magazin in aceeasi incinta). Cel putin ei sunt importatorul oficial; poate s-au facut si aia e la suka distribuitori intre timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Salut Darian,

 

vreau si eu o cotatie si termen de executie pentru o sa (pilot+pasager) ca cea din imagine.

Tot ce imi doresc esta ca materialul sa fie negru mat.

Ehe asa arata a mea, dupa ce a fost modificata de Darian. E foarte confortabila la drum lung, nevasta este multumita, poponete vesele ce mai. Revin cu poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut Darian,

 

Doresc si eu o estimare de pret (nu conteaza timpul de realizare) pentru o sa asemanatoare cu cele din pozele atasate. Daca s-ar putea folosi un material asemanator cu cel din prima poza ar fi super, daca nu, merge si o piele neagra.... Motorul este un BMW k 75.

 

Thanks dud.

 

 

post-28101-1285681376_thumb.jpg sau post-28101-1285681422_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...