Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai noroc.

Fa-i vant incoace,cam peste-o saptamina.Pina atunci,sper sa termin ce am de lucru,deocamdata. Pretzul e neschimbat, tot 150 ron. :) Sper ca nu-i neagra motocicleta aia a ta,sa am motiv sa-i pun si ceva colorat, ca m-am saturat sa tot fac sei negre,negre,negre... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Darian! as dorii si eu tapitarea seilor...o sa-ti pun o poza cum le vreau maestre, sunt de Yamaha R1 99' si sa-mi zici un scor si cand sa ti le pot pune?! adresa ta o am ca am mai vb la tel :bigstar:

post-60921-1298101029_thumb.jpg

Editat de puffy2zero10
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

120 ron. Trimite-o peste cateva zile,ca deja,s-au adunat vreo 12 sei...Apropo de model: am mai facut vreo 4-5,in genul ala,cu dunga pe mijloc,ascutzita.Doar in fatza,difereau un pic.Si ce le-am facut mai misto decat asta,drept model: curelusa,am imbracat-o sa coincida cu desenul de dedesubt :D ...uite dovada :blink: :

post-2143-1298106461_thumb.jpgpost-2143-1298106513_thumb.jpg

 

:bigstar: ...Oare,de la ce model de motocicleta erau seile astea...?! :laugh: Parca tot ceva,cu R...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

am si eu un r1 si as vrea sa imbrac ambele sei intr-un material rosu aprins ( culoarea ferrari ). te-as ruga sa imi zici cand pot sa ti le aduc ,un pret si daca se poate sa pui o poza cu materialul :bigstar:

multumesc,

o zi buna darian!

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar se poate cea de pilot exact ca cea din poza (daca nu ma insel citisem ca ai un material negru ce imita carbonul?) pasagerul e bine cum zici tu chiar si mai ascutita sageata aia :bigstar:

Editat de puffy2zero10
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

am si eu un r1 si as vrea sa imbrac ambele sei intr-un material rosu aprins ( culoarea ferrari ). te-as ruga sa imi zici cand pot sa ti le aduc ,un pret si daca se poate sa pui o poza cu materialul :D

multumesc,

o zi buna darian!

 

E-o mica problema,cu nuantele de rosu.De-abia m-am intors de la cumparaturi (materiale,adica).Printre altele,am luat si singurul fel de rosu,care sa semene cu cel original,de pe seile de R1 (culmea!).Ca mai am p-aicea,de vreo 2 luni,un set de sei d-astea,asteptind sa gasesc material - nu se mai gasea rosu ,de nicio nuantza :D ...Eu mai am o bucata de material rosu,foarte aprins,dar lucios.Cred ca la marele fix,ar ajunge pt. un set de R1(ca dimensiune). Cel mai bine,vino sa vezi ce am.Cu material cu tot -90 ron. Ma mir ca n-ai zis nimic si de-o broderie cu R1 :blink: ...

Mesaj completat

dar se poate cea de pilot exact ca cea din poza (daca nu ma insel citisem ca ai un material negru ce imita carbonul?) pasagerul e bine cum zici tu chiar si mai ascutita sageata aia :bigstar:

 

Da,pot sa fac cum e aia din poza.Din pacate,n-am material imitatie de carbon - astept de 2 luni,materialul :laugh: ...Cred c-o sa le cer banii inapoi,si-o sa comand la altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Putin mai spre primavara as vrea sa imi modific si eu saua pentru mai mult comfort, atat pentru mine si pasager. Daca ai putea te rog sa imi zici si mie niste preturi pentru o sa model asemanator cu acestea doua: http://midamericacycle-images.com/ca/mustang/489374.jpg si http://i.ebayimg.com/23/!B,jnm!gBG...ygYPGQ~~_12.JPG . Forma ma intereseaza, nu franjurile sau alte chestii de pe ea. Motocicleta este o Honda Shadow VT600C. Din cate am inteles, se poate face ori cu burete ori cu gel?

Deasemenea, am un amic care are nevoie de o retapitare pentru saua lui, cu schimbat burete. Motocicleta este o Honda Shadow VT700, ceva mai rara pe la noi. Saua arata asa: http://classic-motorbikes.net/images/gallery/11403.jpg.

 

O zi buna, multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi! Sarumana domnu' @Darian e foarte bine, de abia astept sa vad cum sunt alea de la Virago :blink: . Spor la treaba cu sanatate si noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Putin mai spre primavara as vrea sa imi modific si eu saua pentru mai mult comfort, atat pentru mine si pasager. Daca ai putea te rog sa imi zici si mie niste preturi pentru o sa model asemanator cu acestea doua: http://midamericacycle-images.com/ca/mustang/489374.jpg si http://i.ebayimg.com/23/!B,jnm!gBG...ygYPGQ~~_12.JPG . Forma ma intereseaza, nu franjurile sau alte chestii de pe ea. Motocicleta este o Honda Shadow VT600C. Din cate am inteles, se poate face ori cu burete ori cu gel?

Deasemenea, am un amic care are nevoie de o retapitare pentru saua lui, cu schimbat burete. Motocicleta este o Honda Shadow VT700, ceva mai rara pe la noi. Saua arata asa: http://classic-motorbikes.net/images/gallery/11403.jpg.

 

O zi buna, multumesc!

 

Salut

Sea stil Mustang,am mai facut 3,din care una,chiar pt. un Shadow de 600.Iar ultima,pt. un VT750. Am folosit la ele,si burete,si silicon. Acuma,referitor la seaua de VT 700.In paranteza fie spus,prima mea motocicleta,a fost un VT 500, care era aproape identica,la aspect. Numa' ca la aia,seaua era dintr-o singura bucata,nu ca la asta de 700,din doua piese.Si n-avea sissy-bar-ul,asa de inalt.Pot sa-i refac si buretele,copie dupa cel original,in cazul in care e prea distrus. O sea stil Mustang,ar fi cam 300-400 ron,iar cea de VT 700,cam 250-300 ron,cu materiale,cu tot(in cazul in care trebuie facut de la zero, si buretele).

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire trebe cam de la 0 pentru VT700...a fost rupta saua si plouata, plus ca e veche. Multumesc pentru informatii, cand scot motorul de la caldurica, ne auzim mai concret. Bafta in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. cei interesati,pot sa repar,chiar sa si modific forma seilor.Inlocuitul fetzelor din piele sintetica,e deja ceva simplu...

Salut Darian,

As vrea sa-ti dau si eu pe mana sheile mele de la Yamaha Virago XV535 1991. Ce nu-mi place la shaua mare: prea inalta, prea moale, piele sintetica intarita si taiata intr-un loc, iar datorita formei stau prea in fata pe ea. As vrea ca forma noua sa-mi permita sa stau maxim in spate pe sha, cu spatele sprijinit de sheaua mica.

Ca model, asa arata sheile:

bd863f9c.jpg

 

As vrea daca se poate sa refaci sheile pe suportul lor original, dar cu burete mult mai subtire, imbracate si tratate ambele, si eventual o personalizare in 2 culori.

Uite inca cateva poze cu sheile (de pe net, ca n-am la indemana cu ale mele), sa-ti faci o idee cam despre ce este vorba si cum sunt ele construite:

 

9581d67d.jpg

8ef09d66.jpg

 

Ce parere ai ? Accept orice sugestie :blink:

 

Toate cele bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat ma costa sa faci seile de hayabusa asa?

dar cu negru toata

 

Uau...! Interesanta :blink: lucrare...cam 200-250 ron,fara broderii.Indiferent de combinatia de culori -mi-e tot aia,ca tai material dintr-o singura culoare,sau din 2...3...Se pot face si cu broderii (mi-i le face-un prieten).

 

@mony; ti-am raspuns.

@ORVO: le-am primit (cred ca daca o luam pe pipaite,si-mi dadeam seama ca-s de Virago 535 ;) ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...