Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

@ Corneliu : ti-am cumparat emblemele alea - ti-am trimis PM.

@Norian: ok,ramine asa. S-ar putea sa fie si-o "varianta ajutatoare" :Pe data de 13,se-ntoarce din concediu,vecinul meu care are Z 750. Stiu precis data,ca el mi-a zis,ca doar e la el,GPS-ul meu :D ...El,vrea de vreo 8 luni,sa-si vanda mobra,si-o tzine la reprezentantza,in show-room.Cand vine,il rog sa ma duca cu masina,si poate reusesc sa iau mulaj, dupa carena lui.Plus probele aferente,pina sunt multzumit de rezultat.Si-atunci,o sa-mi trebuiasca doar seile tale.

Mesaj completat

Salut, Darian si La Multi Ani !

As vrea sa-mi modifici saua la Suzuki Freewind; vreau sa fie comoda pentru mine (nu foarte inalta ca nu mai ajung picioarele) si foarte comoda pentru pasagera (spatele il vreau mai inalt decat acum cu 5cm).

Daca ai o poza cu ceva asemanator ar fi bine ca sa stiu ce vorbim cand ne vedem.

Vreau materiale de calitate, culorile si forma le alegi tu,pret si termen. Iti aduc saua oricand.

Multumesc.

 

 

Salut si "La Multi Ani" si tie !

Am lucrat la cel putzin una de Feewind,pina acuma (ca proprietarul,a vandut-o,si si-a luat F 650 GS,care nici asta,n-a scapat ne-modificata :lol: ),dar nu cred ca am poze cu ea.Oricum,ceva asemanator,ca forma,ar fi astea de BMW F650,si ST si GS...Vezi poze cu una d-asta,cu cateva reply-uri mai in urma,e motocicleta bej.

Da,pot s-o modific cum vrei tu,fara probleme.Adaug in spate,sa nu mai alunece si sa fie mai sus pasagera,iar la locul tau,razuiesc din buretele original,si adaug burete moale.Asa,n-o sa creasca inaltimea seii,poate chiar,din contra.Ramine sa stabilim daca vrei doar asa,doar cu plus de burete,sau o sa vrei s-o modific,cam cum e aia de BMW-u.

Apropo de materiale- evident ca folosesc ce gasesc mai bun...ca daca dau rateu,la capitolul asta,trebuie s-o re-imbrac pe banii mei...Am patzit-o,si stiu de care materiale sa nu folosesc :cheers: ...Am un Freewind,la 200 m de casa,il vad in fiecare zi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:D Aia din poza pusa de tine,e Honda Transalp,nu BMW...Hai sa vorbim la telefon,ca sa ne-ntelegem mai usor si mai repede. In principiu,n-o sa coste mai mult de 120 ron,daca e sa vrei,cum banuiesc eu.Maximum 3-4 zile.Mai mult de 2 zile,n-ar trebui,da' hai sa-mi iau o marja de sigurantza,si sa zic 3...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Corneliu : ti-am cumparat emblemele alea - ti-am trimis PM.

 

Multumesc frumos, esti un om deosebit si apreciz mult gestul tau. Nu am primit PM-ul de la tine, dar ne auzim la telefon. Multumesc inca o data pentru amabilitate si ne vedem curand pentru modificarea seii la Steed.

Multumesc inca o data pentru gestul tau!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e forma pe care o vreau !

Difera fata de aia de BMW la forma spatarului si la terminatia spate. Se poate ? Pret ? Termen ?

Multumesc.

@Darian:mi-a placut acest model prezent pe honda si as dori sa te intreb daca se poate realiza si pe un kawasaki kle 500;simpla,neagra un vinilin impermeabil respectand dimensiunile si proportiile locurilor(nu vreau mai mare locul pasagerului sau invers)

in functie de timpul tau astept un raspund si eventual un pret

cu stima,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Da,se poate face si pt. KLE 500.Zici 'simpla"...Hmmm...Una d-asta,e croita din 7 elemente,3 chedere si-o tija interioara. Plus vreo 3-6 tuburi de silicon,in functie de complexitate. 'Simpla",e doar re-imbracarea,dintr-o singura bucata de material. Ca pret,pt. seaua de KLE,ar fi la fel ca pt. cea de Transalp.Adica,intre 150-170 ron.

Acuma,am in lucru 3 sei.Le 'lichidez' pina-n week-end-ul viitor. Da' pot sa m-ocup in paralel si de-a ta : desfacut, turnat silicon,re-buretat.Cu croitul,insa,ar fi pe week-end-ul viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Da,se poate face si pt. KLE 500.Zici 'simpla"...Hmmm...Una d-asta,e croita din 7 elemente,3 chedere si-o tija interioara. Plus vreo 3-6 tuburi de silicon,in functie de complexitate. 'Simpla",e doar re-imbracarea,dintr-o singura bucata de material. Ca pret,pt. seaua de KLE,ar fi la fel ca pt. cea de Transalp.Adica,intre 150-170 ron.

Acuma,am in lucru 3 sei.Le 'lichidez' pina-n week-end-ul viitor. Da' pot sa m-ocup in paralel si de-a ta : desfacut, turnat silicon,re-buretat.Cu croitul,insa,ar fi pe week-end-ul viitor.

in cazul retapitarii cum procedez:unde trimit saua,cum se face plata?in eventualitatea in care are si mici defecte(gen burete rupt repari si aceste mici defecte?)

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai,seaua mi-o trimiti la mine acasa.Adresa mea,ti-o dau pe PM sau telefonic.Plata,poti sa mi-o trimiti in avans,odata cu seaua,sau cand primesti seaua,si iesti multzumit de rezultat (iti dau un nr. de cont).Daca e vorba de "mici rupturi", alea le repar gratis - sa nu fie vorba de juma' de sea,cum mi-ai mai venit la reparat,cu gramada,sei mancate de caini... Oricum,tre' sa stam de vorba,cand m-apuc de lucru,la ea.Totdeauna,cer detalii,gen cat de-nalt iesti,cum stai pe mobra,ce culoare/combinatie e pe ea,etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept cu nerabdare,pozele cu ultima sea de Transalp,facuta stil Corbin.Eu,n-am apucat s-o si fotografiez.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

In principiu este ok asa (in partea din fata, ar trebui ceva mai mult decupata, ca pare chiar mai groasa decat cea stock si asta vreau, sa ajung mai bine cu picioarele, dar asta discutam cand ajung la tine). Daca ai timp sa ajungi sa iei materialul ala, ar fi perfect. Ca ori in weekend-ul ce vine, ori in urmatorul, daca nu ninge tare, ma duc pana la motor sa iau saua (e la soacra-mea, in garaj...). Sigur vin la tine sa mi-o modifici.

Ne auzim la telefon cand o am.

O zi buna,

Vice.

Mesaj completat

Gata, am gasit. Raspuns final ce e in poza de mai jos. Crezi ca se poate asa ceva (atat de inaltata la pasager, scobita la sofer si cu curbura aia frumoasa ca pt un spatar)? Tot intr-o singura culoare as vrea.

Merci,

Vice.

 

Salut,

Gata, am fost pana in cuca macaii si mi-am luat saua. Zilele astea te sun si iti aduc saua. Nu ma grabesc deloc. Mai avem destul pana in primavara...

O seara buna,

Vice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Ma bucur c-ai luat-o.Intre timp,am luat si albastru, 2 nuante diferite ;) ...sa am de unde alege.Am mai luat si alb.Nu de alta,da' am in lucru si seaua de Suzuki DR Big,pe care-o fac tot albastru cu chedere albe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ziceam,astept pozele cu seaua de Trasalp,proaspat expediata.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai,seaua mi-o trimiti la mine acasa.Adresa mea,ti-o dau pe PM sau telefonic.Plata,poti sa mi-o trimiti in avans,odata cu seaua,sau cand primesti seaua,si iesti multzumit de rezultat (iti dau un nr. de cont).Daca e vorba de "mici rupturi", alea le repar gratis - sa nu fie vorba de juma' de sea,cum mi-ai mai venit la reparat,cu gramada,sei mancate de caini... Oricum,tre' sa stam de vorba,cand m-apuc de lucru,la ea.Totdeauna,cer detalii,gen cat de-nalt iesti,cum stai pe mobra,ce culoare/combinatie e pe ea,etc...

trimite mi pe pm un nr de tel sa discutam in detaliu

thx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trimite mi pe pm un nr de tel sa discutam in detaliu

thx

 

:banana: Apare-n fiecare post de-al meu,in banner...Numarul de Vodafone.De obicei,ma culc si ma trezesc tarziu.Asa ca daca-i telefonu-nchis,lasa-mi un mesaj,si sun eu,cand fac ochi. ;) Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ziceam,astept pozele cu seaua de Trasalp,proaspat expediata.

 

 

Numai sa ajunga in posesia mea. Inca este in Bucuresti saua. Trebuie sa o primesc saptamana asta. Banuiesc ca despre saua mea este vorba.

Iti multumesc foarte mult. Imediat ce o sa am saua o sa pun si pozele, deocamdata doar cu saua iar la primavara cu saua pe motocicleta.

Merci mult Darian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: Aproape c-am terminat cu siliconu',si la ea.Maine,finisez,si buretez. :P p-orma,fac sedintza foto,cu ea...Azi,mirosea la mine-n camera,a amoniac (de la silicon).Maine,o sa puta a toluen (de la prenandez).O sa zica vecinii,ca mi-am facut laborator pt. fabricat droguri..."motociclistii astia betzivi,drogatzi,si violatori de babe...!" :banana:

Mesaj completat

Numai sa ajunga in posesia mea. Inca este in Bucuresti saua. Trebuie sa o primesc saptamana asta. Banuiesc ca despre saua mea este vorba.

Iti multumesc foarte mult. Imediat ce o sa am saua o sa pun si pozele, deocamdata doar cu saua iar la primavara cu saua pe motocicleta.

Merci mult Darian.

 

Yep,de-a ta era vorba :banana: ...Nu de alta,da' la cat am mesterit la ea...Ar fi cazul sa fi iesit si conform asteptarilor...! ;) Eu iti multumesc !

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Imi spui un pret te rog pentru o sa pilot de R1,as dori sa fie tapisata tot cu material alb si un pret pentru ambele sei ,ma gandesc sa nu las rosie saua pasager,inca nu m-am hotarat

multumesc.

post-58740-1294804671_thumb.jpg

Editat de b86dtm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Sunt Paul,un prieten de-al lui Darian.Scriu de pe contul lui,el are probleme cu calculatorul (iar...). M-a pus sa scriu asa : are gata,seaua de Freewind,si maine,dupa ce-o sa ii repare un amic calculatorul,o sa puna si poze cu seaua de DR. Referitor la seaua de R1 : reimbracatul,pt. ambele sei,costa 90 ron.Zicea ca are posibilitatea sa cumpere 3 feluri de alb (lucios si netexturat,mat si netexturat,si alb mat cu brobonele).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fine,"back in bussiness"... Poze facute la viteza,cu siliconizarea aproape gata (nefinisat),si toata seaua,buretata:

post-2143-1295021123_thumb.jpgpost-2143-1295021179_thumb.jpgpost-2143-1295021216_thumb.jpgpost-2143-1295021262_thumb.jpg

Mesaj completat

Unde e trasat cu markerul,vor fi imbinarile dintre diferitele bucati de material.

;) Pacat ca nu se vede cum e-n realitate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...