Sari la conținut

De Ce "fete Motocicliste"


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 497
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

am citit f putin din topicul asta si as vrea sa imi spun parerea dak se poate.

prefer sa vad o fata p motocicleta si sa constientizeze ceea ce ii place decat sa o vad k ''se da bine p langa unu cu mertzan'' sorry but its my opinion.;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit f putin din topicul asta si as vrea sa imi spun parerea dak se poate.

prefer sa vad o fata p motocicleta si sa constientizeze ceea ce ii place decat sa o vad k ''se da bine p langa unu cu mertzan'' sorry but its my opinion.;)

pai cumpara-ti si tu un mertan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Hey! de ce nu fete motocicliste???

 

Sa ma prezint: Mada e numele meu; sunt bikerita din 2006......primul meu motor a fost un ducati monster dark 620 ie, iar acum am un Ducati monster s4.....de care sunt ffff mandra ;)dupa cum se vede sunt ducatista :D

 

pt mine, personal, in afara de familie.....pasiunea pe doua roti ma face sa ma simt implinita....ma caracterizeaza.....imi place....iar adrenalina e la cote maxime....e o pasiune fara de care nu cred ca as putea rezista.....

 

 

v-am atasat si o poza cu baiatul meu...ca sa se prezinte si el....

Aveti grija de voi si asfalt uscat sa aveti mereu!(Chiar daca vremea nu e chiar ok)

post-64246-0-30982000-1325877394_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de obicei motoarele in V au cuplu mare.... mai ales cele V2 la 90grade de la ducati. De asemenea vibreaza foarte tare, cred ca de aceea cei mai multi posesori de ducati sunt fete

 

 

 

:lol: :lol: super tare....asteptam astfel de reactii avand in vedere diferenta de opinii intre ducati(motoare in v) si restul motocicletelor :moto: .....stii bine ca nu e asa, nu? ca nu sunt mai multe fete decat baietii cu ducati, ca si pt orice alt gen de moto.... dar cum era evident e doar o remarca "rautacioasa" referitoare la faptul ca "vibreaza" si nu e liniara, asa-i??? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vibreaza mai mult sau mai putin. Nu toate motoarele (vilbrochenul sau arborele cotit), pot fi echilibrate la fel de bine.

Recent s-a facut un studiu care arata ca vibratiile in zona organelor genitale si a prostatei (la barbati desigur), le afecteaza in mod negativ potenta. :( Parca s-a mai dicutat undeva problema asta si nu cred ca spun o noutate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am vrut sa sune rautacios, si imi cer scuze daca a sunat. Ideea e ca sora mea mai mare era in hotarata sa isi cumpere un ducati monster. Eu m-am dus dupa aceea la un motociclist veteran sa ii povestesc, iar el mi-a raspuns foarte frumos... "tinere, fetele sunt inebunite dupa ducati ca pe vibreaza saua"... la inceput nu prea am crezut, dar am inceput sa vad tot mai multe posesoare de ducati de atunci si asta ma amuza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am vrut sa sune rautacios, si imi cer scuze daca a sunat. Ideea e ca sora mea mai mare era in hotarata sa isi cumpere un ducati monster. Eu m-am dus dupa aceea la un motociclist veteran sa ii povestesc, iar el mi-a raspuns foarte frumos... "tinere, fetele sunt inebunite dupa ducati ca pe vibreaza saua"... la inceput nu prea am crezut, dar am inceput sa vad tot mai multe posesoare de ducati de atunci si asta ma amuza

 

 

nu trebuie sa iti faci probleme, ai spus o parerea care este a ta si eu una ti-o respect.....dar se stie bine ca nu este asa...atata timp cat exista motoare in V :KTM (1190 RC8 R; 990 Super Duke R); Aprilia (MANA 850; SHIVER 750; RSV4 Factory); HONDA VFR-VTEC,indiferent ca sunt in V la 90 sau la 65 de grade.......si sunt conduse in proportie de 95 %de baietii...atunci pot sa ma intre eu retoric ei de ce aleg acele modele??? eu stiu de cand am inceput sa merg pe motor ca am avut aceleasi vesnice probleme cu ducati...ma refer la aprecieri....ar trebui sa iti iei si tu un motor...suna de parca e stricat, e cutiuta cu suruburi...etc.....eu m-am obisnuit si nu ma deranjeaza.....cum am si spus la inceput, ma asteptam la astfel de comentarii si nu ma gandeam ca vor intarzia sa apara.

Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place cum gandesti ;)... Faza cu "fetele prefera ducati datorita vibratiilor in sa" am luat-o si eu ca pe o gluma, coincidenta a facut ca de atunci aud tot mai multe fete inebunite dupa stilul ducati. Pe de alta parte, fetele motocicliste sunt raritati, ca si ducati de altfel... tocmai de aceea cred ca faceti pereche frumoasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca fetele prefera ducati si aici ne referim strict la monster datorita faptului ca este o motocicleta foarte buna pentru o fata si mai ales pentru incepatori.....nu prea mi-a fost dat sa aud de fete motocicliste care sa puna ochii direct pe un 999 sau 749 sau un 1098....de fapt monsterul e foarte bun pentru orice incepator, fie ca e fata sau baiat (pt mine cel putin a fost)....iar in ceea ce privesate pasiunea pentru ducati eu am mostenit-o ca sa zic asa....mi-a fost insuflata si am crescut din pct de ved motociclistist in comunitatea ducati....(dar sa stii ca am mers si pe honda cb 1000r......foarte tare)

Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca fetele prefera ducati si aici ne referim strict la monster datorita faptului ca este o motocicleta foarte buna pentru o fata si mai ales pentru incepatori.....nu prea mi-a fost dat sa aud de fete motocicliste care sa puna ochii direct pe un 999 sau 749 sau un 1098....de fapt monsterul e foarte bun pentru orice incepator, fie ca e fata sau baiat (pt mine cel putin a fost)....iar in ceea ce privesate pasiunea pentru ducati eu am mostenit-o ca sa zic asa....mi-a fost insuflata si am crescut din pct de ved motociclistist in comunitatea ducati....(dar sa stii ca am mers si pe honda cb 1000r......foarte tare)

Ride safe!

te referi la 600, nu la s4, nu? ptr ca s4 nu mi se pare o jucarie ptr fete (te exclud pe tine, tu esti mai speciala) sau incepatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te referi la 600, nu la s4, nu? ptr ca s4 nu mi se pare o jucarie ptr fete (te exclud pe tine, tu esti mai speciala) sau incepatori.

 

 

dap....clar...ma refeream strict la 600....asa este.....si eu una am stat 5 ani aproape pe 620 dark.....dupa care am trecut la "bestiuta modificata" :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vibreaza mai mult sau mai putin. Nu toate motoarele (vilbrochenul sau arborele cotit), pot fi echilibrate la fel de bine.

Recent s-a facut un studiu care arata ca vibratiile in zona organelor genitale si a prostatei (la barbati desigur), le afecteaza in mod negativ potenta. :( Parca s-a mai dicutat undeva problema asta si nu cred ca spun o noutate.

 

 

NU potenta ...aici corect era FERTILITATEA

din cauza vibratiilor, spermatozoizii nu mai stiu incotro sa o apuce, se lovesc cu capul de pereti si lesina :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

monsterul de 600 e perfect pt un incepator .. cat a fost bolnavioara motoreta mea am imprumutat de la un prieten un monster de 600 .. foarte cuminte foarte manevrabil .. si a inceput sa-mi placa si m-a facut sa-mi placa si v2-ul :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te referi la 600, nu la s4, nu? ptr ca s4 nu mi se pare o jucarie ptr fete (te exclud pe tine, tu esti mai speciala) sau incepatori.

 

 

sorry...... am uitat.......multam frumos pt aprecieri :kiss: venind de la tine, Eugen......inseamna mult :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry...... am uitat.......multam frumos pt aprecieri :kiss: venind de la tine, Eugen......inseamna mult :hug:

:hug:

 

nu ti-a placut pentru ca e MOTOR BARBATESC :wink:

eu nu as baga mana in foc! orice motor poate fi vopsit roz :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu ceva de zis, total pe dinafara:

 

eu ca om(conservar sau pieton in cel mai rau caz), sa aflu ca tipa de care-mi place are moto... nu mi-ar pica bine. Bine,sexy, etc bla bla, as prefera mai degraba sa aflu ca ea lucreaza in constructii, da cu picamerul decat ca are moto, dar asta sunt eu, si, asa cred ca-s majoritatea.

(Nu pot sa explic de ce, asa ca nu intrebati, doar ca mi s-ar parea aiurea rau)

 

eu asa imi imaginez ca stau lucrurile:

prietenii vostri sunt baicari si ei, sau nu aveti prieten. (se cere sondaj pe tema asta, clar :laugh:)

 

cine doreste sa arunce cu pietre: PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...