Sari la conținut

1 Mai 2009 - Vama Veche


ambidextru
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 262
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Io nu stiu cu cine vin, dar cu siguranta voi veni...

Placerea de a merge in Vama, candva, era intregita de renumitul personal de 1.30 dimineata care din pacate am impresia ca nu mai este...Era un drum placut, lent, de noapte, cu chitare, bere, petrecut cu prietenii in compartiment, toti nerabdatori sa ajunga mai repede la mare :finger:

 

Ne auzim acolo :bigstar:

Indiferent de vreme, cort scrie pe mine, ca asta-i placerea in vama :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te asteptam sa ni te alaturi celor care plecam joi la ora 11.00. locul de intalnire, nestabilit, fiind una din benzinariile de la iesirea din bucuresti. traseul, drumul vechi, paralel cu A2.

pana acum suntem:

- eu cu prietena pe un Hornet

- Dana A cu Dragstar650

- testos si prietenii, am inteles ca 2 choppere si inca un motor necunoscut :D

- dark tranquillity si cu un prieten , motoare necunoscute - OZNuri

 

mai asteptam doritori, iar testos si dark tranquillity sa completeze cati sunt exact si tipul de motoare.

zile insorite sa avem la mare!

 

 

dark tranquillity (Dodo)--- drag star 650

seby----------- kawasaki 750

flori-------------virago 125

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io nu stiu cu cine vin, dar cu siguranta voi veni...

Placerea de a merge in Vama, candva, era intregita de renumitul personal de 1.30 dimineata care din pacate am impresia ca nu mai este...Era un drum placut, lent, de noapte, cu chitare, bere, petrecut cu prietenii in compartiment, toti nerabdatori sa ajunga mai repede la mare :D

 

Ne auzim acolo :D

Indiferent de vreme, cort scrie pe mine, ca asta-i placerea in vama :D

 

Cum nu stii :D cu noi, cu masina, ca ploua. Sa iei chitara, ca la bufet avem o baldoaca de vin de tzara. ;) (mai putin soferitza, care va recupera acolo.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve !Am citit cu rabdare cam tot ce s-a scris;nu prea inteleg ce aveti cu drumul pe ostrov,mai ales cei care nu l-au facut deloc,chiar daca aveti vitezane.Am fost cu prieteni cu vitezane pe drumul asta si au fost foarte fericiti.De ce?Peisajele sunt frumoase,si ce e mai haios sunt frumoase exact acolo unde e piatra cubica,si unde e drumul mai rau.oricum e vorba de cativa km. ici -colo.Adica oricum mergi mai incet sa mai arunci un ochi in stanga si-n dreapta;deci de ce nu puteti veni pe drumul asta?ca ati auzit ca e prost pe unele portiuni;da este prost pe vreo 15-20 de km poate ;floare la ureche,oricum vei merge mai incet pe acolo ,ca ai la ce te uita.

Pana la urma ai motocicleta,si mergi cu ea ca sa te simti liber,sa vezi altfel lucrurile;nu v-ati plictisit de aceeasi autostrada?de vechiul drum?Va spun toate astea,mai ales celor care n-au mai fost pe acest drum;merita,indiferent de gropile de pe el;Oricum pana la urma viteza legala e 90 pe el,daca nu ma insel.E adevarat ca eu l-am facut cu Transalpul,si am putut sa merg cu 110 si pe piatra cubica,si pe dalele de ciment.Dar am mers in general in jur de 90,caci ai ce privi in jurul tau,mai ales acum primavara.Sfatul meu e sa indrazniti sa veniti pe acest drum,caci e frumos si merita.Iar faza cu taranii din sate e putin deplasata.In Romania poti sa ai parte de tampenii peste tot;dar sincer oamenii sunt chiar pasnici prin satele de pe acest drum.Normal,daca mergi cu motorul turat prin sate cu viteze de peste 80 km/h,in zone unde nu stii de unde sare vreun ciutan in strada sau vreo gasca ,rata,mi se pare normal sa mai iei cate o pietricica pe la scafarlie!Dar o cam meriti,nu???

Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal ca o merita !

nu mai bine tii oamenii in curte si lasi ciutanii , ratele si curcile pe strada ?

 

plimba-te prin lume si ai sa vezi ca romania e CHIAR "deosebita" !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cam asta era ideea;m-am plimbat destul de mult prin lume,si Romania este deosebita,dar si foarte asemanatoare cu multe tari.fiecare tara cu farmecul ei,problemele ei!dar asta e,trebuie sa fii cat de cat adaptat la tara ta.daca nu,Terra e mare!;iti poti gasi oricand o alta patrie!Ubi bene ibi patria!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa plec de azi, din pacate fara motor, nu am carnet inca , si totusi cand aveam 18 ani mi-am zis ca pana la 21 de ani o sa fac rost de carnet sa ma plimb cu motorul . Pentru cei care o sa fie prin vama veche sau 2 mai incepand de maine dimineata si vor sa bea o bere cu un strain ii astept cu un mesaj sau ceva pe numarul meu 0766/309.001 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am vazut la meteo, doar vineri si sambata ar ploua. maine, mai ales de dimineata sigur nu ploua, poate spre seara, la fel si duminica, spre seara posibil sa ploua.

in schimb eu m-am hotarat ca mai rapid ar fi pe A2. nu fac drumul asta zilnic, deci nu am de ce sa fiu plictisit de ea. muzica in casti, ochii beliti in oglinzi si gaz undeva pe la 120-130Km/h poate si mai mult daca sunt singur, daca vom fi in grup merg conform grupului.

intalnirea in benzinaria Mol de la iesire pe autostrada pe la ora 10.30, plecarea la 11.00.

zile insorite la mare sa avem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am batut drumul Mangalia - Ostrov si pe la Negru Voda - Dumbraveni - Baneasa si pe la Adamclisi - Cobadin - Techirghiol de f multe ori si cu Simson si cu Diversion si cu Frewind si niciodata nu am patit nimic, ba mai mult de fiecare data descopar inca un drum sau un loc de oprit si admirat peisajele. Pentru cei cu enduro touring drumul e o placere mai ales ca mai poti merge pe cate un drum de tara pana la o biserica sau o margine de padure. Insa niciodata nu am mers tare in sate pentru ca lumea e obisnuita sa tina orataniile pe marginea drumului: porci, gaste, rate, etc. Asa ca daca nu te deranjeaza cateva gropi peticite (pentru ca de anul trecut drumul asta e alternativa la drumul prin Constanta si sunt puse indicatoare care te indruma spre autostrada asa ca e reparat constant) fa drumul pe la Ostrov. Si daca nu iti place sa mergi cu bacul atunci la iesirea de pe autostrada la intersectia de la Cernavoda unde e sensul ala giratoriu luati directia catre Ion Corvin si veti merge pe langa bratul Dunarii pe un drum bun si plin de curbe.

Asfalt uscat si sa ne vedem in Vama!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care va adunati vineri la Mol, cam care este ora ideala ptr a nu prinde un trafic urat dar sa nu ajungem nici noaptea in vama?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vreo saptamana tot ploua, ba nu ploua pe accuweather. :D Cel mai sigur o sa vedem joi seara.

 

Pana la urma in caz ca nu ploua, e cineva interesat de plecare incolo pe varianta prin Ostrov? Pe ploaie v-am inteles plangerile din cauza drumului prost, dar altfel ?

Editat de Hekate
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vreo saptamana tot ploua, ba nu ploua pe accuweather. :D Cel mai sigur o sa vedem joi seara.

 

Pana la urma in caz ca nu ploua, e cineva interesat de plecare incolo pe varianta prin Ostrov? Pe ploaie v-am inteles plangerile din cauza drumului prost, dar altfel ?

 

eu as fi interesat, insa parca as vrea sa fim mai multi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...