Sari la conținut

Topic in sprijinul lui Zoli


Galen
 Share

Postări Recomandate

Cu bune intentii adminul a mutat topicul "O sansa pentru Zoli" pe forumul mare. De aceea pentru a putea gestiona si pe plan local monitorizarea si ajutorarea in continuare a colegului nostru precum si vinzarea in continuare a obiectelor donate deschid acest nou topic. Voi continua sa tin la zi si topicul national. Deocamdata reiterez linkul spre penultimul meu post cu situatia la zi a obiectelor aflate in magazie /index.php?...t&p=1635939 iar urmatorul este spre ultimele informatii /index.php?...t&p=1656052. Va invit pe toti cei care aveti drum in Luna de sus sa-l vizitati cit mai mult pe Zoli. Este o mare bucurie pentru el si un gest de solidaritate in plus. Va multumesc :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cu toate ca am service in luna de sus inca nu l`am vizitat :crack: dar sincer nu stiu numarul casei si daca este la principala sau strada alaturata ?

 

 

te rog informeaza`ma , multi vor sti si ei unde sta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu toate ca am service in luna de sus inca nu l`am vizitat :crack: dar sincer nu stiu numarul casei si daca este la principala sau strada alaturata ?

 

 

te rog informeaza`ma , multi vor sti si ei unde sta :lol:

Numerele de telefon pentru cei care vor sa contacteze direct familia sint:

sora lui Zoli Gyongy (gongy)0745-204441

mama Hajny (Hoini) 0744-633579

Adresa lor actuala este Luna De Sus, str. Principala, nr. 414 cod postal 407281, jud. Cluj.

 

S-a vindut si ultima alarma moto cu 100 lei. A luat-o Muresan P. Va astept in continuare pentru bunurile ramase. :crack:

 

Ralucone cloceste din nou un plan de ajutorare pentru Mirela. Are nevoie de casti moto indiferent de starea lor, vre-o 15. Eu cred ca mai am vre-o doua, cine se mai ofera sa doneze asa ceva? Si apoi sa le trimitem cumva la Bucuresti.

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' pan' la urma casca aia de la mine ai vandut-o? Daca nu poate ma gandesc sa o cumpar eu :scratch:

De casca aia nu a intrebat nimeni asa ca ti-o inapoiez, probabil ca nu e locul bun sa fie vinduta. Sa vedem cum ne intilnim , probabil ca joi la pub ti-o aduc.

Monocord a facut iar rost de pampersi la 1 leu bucata , asa ca am cumparat 110 bucati. El a asigurat si transportul lor si al nostru la Lona, unde in seara asta l-am vizitat din nou pe Zoli.

 

Familia poate nu observa, dar noi care il vedem secvential la diverse intervale, putem observa certa lui evolutie. In urma exercitiilor fizice indicate de un profesor experimentat, Zoli capata treptat o tot mai buna mobilitate. Se ajuta cu mina dreapta ca sa manince si vorbeste tot felul, isi aminteste multe lucruri din trecut intr-un cuvint progreseaza vizibil. Familia si prietenii continua sa-l sustina. Sint optimism in privinta sanselor lui de reabilitare, e nevoie insa de rabdare.

 

Ieri s-au mai vindut unele obiecte. a venit userul "Aripi" si a luat manusile cu intarituri, oglinzile si pantalonii textili de la Seth. Astea erau 75 lei cu totul, dar el a lasat 150 lei. I-am facut cadou naframa ca amintire pentru un frumos gest. Il rog pe Shak daca citeste, sa fie amabil si sa ma sune pentru postarea pe site a imaginilor cd-urilor cu tomografia lui Zoli. Il mai caut eu dar e cam tot timpul plecat.

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Joi sunt la Cluj.

Si o rezolvam.

scuze, abia dupa pub intors acasa am vazut postul tau, miine mai esti, respectiv vineri? Mi-au distras atentia alte prostii :laugh:

 

:laugh: S-a mai uitat cineva prin casa sa vada de ce posesii de valoare s-ar putea dispensa. E vorba de o eleva care a mai demonstrat o data ca nu trebuie sa fii neaparat avut ca sa faci cite ceva pentru cei din jurul tau. Nu am sa-i divulg identitatea ca nu doreste publicitate .

 

A donat doua obiecte : o carte ilustrata despre arme de o excelenta tinuta grafica si o macheta de motocicleta rasucita de ea din sirma. Cartea e noua si a costat 80 lei. dar noi cerem pe ea doar 40 lei. Macheta ? nu stiu, eu nu am asociat niciodata o creeatie artistica unei valori monetare, dar astept propuneri. Se cheama parca cota de piata, nu?

 

post-4028-1234093024_thumb.jpgpost-4028-1234093039_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze, abia dupa pub intors acasa am vazut postul tau, miine mai esti, respectiv vineri? Mi-au distras atentia alte prostii :scratch:

 

:lol: S-a mai uitat cineva prin casa sa vada de ce posesii de valoare s-ar putea dispensa. E vorba de o eleva care a mai demonstrat o data ca nu trebuie sa fii neaparat avut ca sa faci cite ceva pentru cei din jurul tau. Nu am sa-i divulg identitatea ca nu doreste publicitate .

 

A donat doua obiecte : o carte ilustrata despre arme de o excelenta tinuta grafica si o macheta de motocicleta rasucita de ea din sirma. Cartea e noua si a costat 80 lei. dar noi cerem pe ea doar 40 lei. Macheta ? nu stiu, eu nu am asociat niciodata o creeatie artistica unei valori monetare, dar astept propuneri. Se cheama parca cota de piata, nu?

 

post-4028-1234093024_thumb.jpgpost-4028-1234093039_thumb.jpg

 

Daca nu s-a inscris altcineva, cartea despre arme m-ar interesa pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu s-a inscris altcineva, cartea despre arme m-ar interesa pe mine.

in regula Warrior :lol: tot trebuia sa bem noi o bere, ai adjudecat-o, te astept sa o iei, mai nou sint acasa dupa 19. tel 0730-202594; 0744545622 :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uaiiii ce faina carte. Bine ca m-am abtinut de la achizitie, ca poate imi treceau alte idei prin cap... :lol:

 

Eu zic ca ti-e prea destul brisca :D :scratch:

 

 

 

inca doua poze cu monstruletul: una pt detaliu, una mai distantata..

cred ca arata foarte bine pe un raft, mai ales datorita cutiei :P

Arata cu totul altfel pusa in valoare de lumina din lateral, poate fi o amintire frumoasa pentru un colectionar :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au vindut ambele obiecte donate de catre Flesh Mecanic. Blizz a venit sa ne intilnim si a dat 50 lei pe carte, iar Iulia Merca v-a veni sa-si ia opera de arta contra a 30 de lei. Multumim frumos tuturor celor implicati in aceasta actiune :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Pot sa ajut si eu cu manusi, depinde ce cantitate. Daca e nevoie, sa-mi trimiteti PM cu ce cantitate si de ce masura e nevoie.

nu trebuie sa fie neaparat moca, mai sint ceva bani in pusculita :friends:

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Azi m-a sunat Spo de la Seth-RC si a redus pretul cufarului (credentul) la 150 lei, pentru un client care a si venit sa-l ia. Circumstantele au fost haioase dar prefer sa nu comentez. Asa dar s-a dat si cufarul! cu 150 lei. :friends:

 

E timpul sa postez din nou obiectele ramase :

Claparii salomon, 50 lei, 2 perechi claparii Seth 30 lei perechea, una bucata casca noua marimea S cu 130 lei, manusile 25lei, guma 40lei , bluetoothurile le reduc la 70 lei buc, cizmele de viteza 25lei, ceasul acela sport 50 lei, cizmulitele de dama absolut noi 40, gecile de piele 45lei/buc, placa de sunet+agenda 25 lei, coffe-makerul 15, banda de roti ?, geaca de motor marime medie cam uzata, 20lei, scrumiera 15 lei.

 

casca de 300 euro am restituit-o proprietarului, castile uzate le-am plasat lui Ralucone, iar setul de boxe 5+1 am lamurit problema cu proprietarul, nu are nici un fel de cabluri la ele, cine le vrea asa, reamintesc pretul lor este de 150 lei. Cei care au adus aparatura electro seccond (Izu, Roland ii invit sa o retraga, deoarece asa ceva din pacate nu se vinde iar eu trebuie sa eliberez spatiul in citeva zile. ) Obiectele ramase nevindute le voi preda familiei lui Zoli peste o luna, asa ca e cam ultima strigare. Au mai ramas urmatoarele obiecte de top: casca noua marimea S "B- Square" cu 130 lei, ceasul cu 50 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Cei care au adus aparatura electro seccond (Izu, Roland ii invit sa o retraga,

Am sa trec saptamana viitoare sa le iau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa trec saptamana viitoare sa le iau.

Stii ca am vorbit de piesele si subansamblele acelea pentru depanatorul acela pe care il stii tu. Am deocamdata 4 saci de aia de rafie plini si se mai aduna cel putin inca pe atita, sa vina cu masina sa-i ia. Din pacate nu am unde sa-i tin prea mult. pentru mine reparatiile sint un capitol incheiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am noutati despre Zoli, am trecut pe la el prin Lona dar nu l-am gasit acasa. M-a contactat familia, l-au dus la Spitalul De Recuperare sa se mai intremeze putin pentru ca din nou nu maninca decit prin sonda si a slabit si mai mult. Cine doreste sa-l viziteze sa stie ca il gaseste in salonul 416 etajul 4. E mai bine sa mergeti inspre orele serii. Urmeaza sa beneficieze peste trei saptamini de un program intensiv de recuperare la Zalau la o clinica a unei ONG olandeze. Apoi familia va incerca sa-l trimita la o clinica de profil din Ungaria. Speram sa apara cit de curind saltul acela calitativ in existenta lui Zoli, sa poata cit de cit sa se descurce singur si sa poata comunica mai complex cu semenii sai. Speram deasemenea ca organizatia nou creeata A.C.M.R. sa reprezinte un punct de cotitura , astfel incit sa putem ajuta mai rapid, mai concret si mai eficient victimele accidentelor in care sintem implicati noi, motociclistii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-4028-1238151504_thumb.jpg post-4028-1238151519_thumb.jpg :scratch: L-am vizitat pe Zoli aseara pe la 10, ideea ne-a venit la pub. Portarul a fost un domn. Era inca treaz, vegheat de catre maica-sa.

Mereu aceeasi concluzie cind il vedem, evolueaza non stop, te poti intelege cu el. M-a recunoscut si mi-a soptit numele. Reuseste acum sa-si miste aproape normal mina dreapta si sa se foloseasca de ea. E un imens progres. E internat acum la recuperare pentru un nou tratament de relaxare musculara cu o substanta speciala care ii va fi injectata. Urmeaza apoi un tratament soc la o clinica olandeza din Zalau in care familia isi pune mari sperante. Una peste alta e din nou pe drumul cel bun, de-ar putea o data sa manince constant pe gura! Ramine la spitalul de recuperare pina saptamina viitoare probabil integral. Cine doreste sa-l viziteze, e foarte bine venit.salonul 416 et 4

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...