Sari la conținut

Amicu meu Bubu (aprilia rally50 AC)


zane94
 Share

Postări Recomandate

hmm... am vazut ca mai sunt cateva scutere pe aici, hai sa il prezint si pe al meu.

 

Am o aprilia rally din '98, e in mainile mele de aproape 2 ani (inca nu am atestat sau carnet dar nici nu circul pe strada), prinde 80, are 14000, nu am intampinat nici o problema cu ea, :lol: ...

hmm... ce sa mai zic... app...mai exact e fabricata pe 1 aprilie 1998 (si nui facuta la panarama)...

A, si era sa uit, e prima mea motocicleta... sper sa mai urmeze.

 

ca sa bag si ceva date tehnice exacte:

motor 2t , monocilindru, 49,26cmc, motor minarelli, carburator del'orto (sau cum se scrie, ca nush exact), etc. :crack:

post-42482-1232282545_thumb.jpg

post-42482-1232282633_thumb.jpg

post-42482-1232282690_thumb.jpg

post-42482-1232282961_thumb.jpg

post-42482-1232283119_thumb.jpg

Editat de zane94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa iti cumperi si o casca, s-ar putea sa iti foloseasca! :crack:

am un castronel de 35 de lei din bazar, da no port ca mi se invarte in cap (nu stiam cum se probeaza atunci) oricum sper sa nam nevoie vreodata :lol:...

am sa imi iau casca k-lumea dupa ce imi iau moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un castronel de 35 de lei din bazar, da no port ca mi se invarte in cap (nu stiam cum se probeaza atunci) oricum sper sa nam nevoie vreodata :lol:...

am sa imi iau casca k-lumea dupa ce imi iau moto

 

ia-ti o casca ....chiar daca nu mergi pe sosele

un bolovan pe camp e la fel de periculos ca bara unei masini.

gasesti casti cat de cat ok incepand cu 50euro pe louis.de, tipii de la kronaumoto ccare trimit si prin ramburs pot sa ti-o aduca in 10-14 zile..

arunca un ochi aici

legat de probat, iti masori scafarlia cu un metru de croitorie deasupra urechilor...o sa iti dea.. XX cm si compari cm cu tabelul de mai jos:

 

 

XXXS 49/50

XXS 51/52

XS 53/54

S 55/56

M 57/58

L 59/60

XL 61/62

XXL 63/64

XXXL 65/66

 

eu zic sa nu te risti...

Editat de THC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm... am vazut ca mai sunt cateva scutere pe aici, hai sa il prezint si pe al meu.

 

Am o aprilia rally din '98, e in mainile mele de aproape 2 ani (inca nu am atestat sau carnet dar nici nu circul pe strada), prinde 80, are 14000, nu am intampinat nici o problema cu ea, :yikes: ...

hmm... ce sa mai zic... app...mai exact e fabricata pe 1 aprilie 1998 (si nui facuta la panarama)...

A, si era sa uit, e prima mea motocicleta... sper sa mai urmeze.

 

ca sa bag si ceva date tehnice exacte:

motor 2t , monocilindru, 49,26cmc, motor minarelli, carburator del'orto (sau cum se scrie, ca nush exact), etc. :yikes:

se vede ca nu circuli pe strada. mergi pe trotuar.

unde ai prins tu 80? tot pe trotuar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu merg in general pe strada...da asta nu inseamna ca nam iesit niciodata..in 2 ani am iesit si eu de vreo 5 ori...

 

iar pe camp nu merg, am vrut, da m-am razgandit ca mi s-a facut frica, atunci scuterul era acolo doar ca sa fac niste poze... :yikes:

 

iar ala nu e trotuar e o straduta ingusta gen alea cu sens unic, cartierul in care stau e o foasta statiune de cercetare, devenita apoi I.A.S. (institutie agronomica de stat, sau cv de genu)

Editat de zane94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. scooter-ul nu e motor cum masina nu e tractor

2. ne doare undeva de aia 0,26cc pe care ii ai in surplus... data viitoare zi si tu 50cc, nu te fa de ras cu 2 decimale!

3. prinde 80, bravo, esti amator. sunt motoare care prind 300. intrebarea nu e cat prinde, ci ce faci cu el la viteza aia? ca sunt sigur ca intr-o curba franezi pana sub 40 si cand vine vorba de franat, blochezi de iti scutura urechile. ca nuah, noi tunam (adica puscam) motorul sa "bage" tare, dar de frane uitam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei ala serres? app...nu obbisnuiesc sa imi fac freza...

 

1. scooter-ul nu e motor cum masina nu e tractor

2. ne doare undeva de aia 0,26cc pe care ii ai in surplus... data viitoare zi si tu 50cc, nu te fa de ras cu 2 decimale!

3. prinde 80, bravo, esti amator. sunt motoare care prind 300. intrebarea nu e cat prinde, ci ce faci cu el la viteza aia? ca sunt sigur ca intr-o curba franezi pana sub 40 si cand vine vorba de franat, blochezi de iti scutura urechile. ca nuah, noi tunam (adica puscam) motorul sa "bage" tare, dar de frane uitam.

app... eu scuterele eu le consider o clasa moto , cum e cross, sport/touring/ etc. ...

am pus 0,26 ca sa fiu mai exact (desi chiar atat este)... oricum la 80 il controlez destul de bine... nu la fel de bbine ca la o viteza de genu 40-50, dar ma descurc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce te referi...

 

 

chiar nu vad rostul acestui topic :scratch: :D

 

cum nu vedeai tu rostul comunistelor,noi nu prea vedem rostul acestui topic

 

 

P.S:ca sa stiti despre ce vorbesc /index.php?showtopic=298434

Editat de Mihai_J4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serres este un circuit din Grecia unde se mai organizeaza curse moto - private sau de campionat

Si eu am un 50cc gearbox dar totusi... echipament mi-am luat. Si cu 10km/h daca ai merge si tot ti-ar trebui ceva pentru ca julituri iti faci si cand te impiedici de pragul usii, dar sa mai pui si un + de viteza.

Daca o sa mergi precum un cocalar retard...asa vei si fi catalogat.

 

Si scuterul e scuter, nu e motocicleta. De ce? Cel mai simplu raspuns: Pentru ca daca era motocicleta trebuia sa ai A-ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deabea ce a plecat pustiu care avea 15 ani si el vroia r6 :scratch: si acuma apari tu .

 

Oare sectiunea scutere pentru cine e? Ne`o lasi noua , care nu avem nici o treaba cu scuterele?Ar fi pacat..

 

Si ce ziceai scuterul e o categorie de motocicleta ? As zice ca lucrurile stau total diferit..Motocicleta - scuter ; masina - caruta?

Asa crezi mai gandeste odata si inca odata ..dupa peste ani buni o sa ai permis si poate o sa gandesti atunci mai bn :P

Pana atunci vezi la sectiunea scutere si incearca si la un magazin cu casti moto , poti sa te dai si in casa din partea mea da de casca tot ai nevoie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu vad rostul acestui topic :scratch: :D

 

cum nu vedeai tu rostul comunistelor,noi nu prea vedem rostul acestui topic

 

 

P.S:ca sa stiti despre ce vorbesc /index.php?showtopic=298434

poi, fiecare are dreptul sasi prezinte motocicleta sau scuterul... deci si eu l-am prezentat...

 

Deabea ce a plecat pustiu care avea 15 ani si el vroia r6 :P si acuma apari tu .

 

Oare sectiunea scutere pentru cine e? Ne`o lasi noua , care nu avem nici o treaba cu scuterele?Ar fi pacat..

 

Si ce ziceai scuterul e o categorie de motocicleta ? As zice ca lucrurile stau total diferit..Motocicleta - scuter ; masina - caruta?

Asa crezi mai gandeste odata si inca odata ..dupa peste ani buni o sa ai permis si poate o sa gandesti atunci mai bn :P

Pana atunci vezi la sectiunea scutere si incearca si la un magazin cu casti moto , poti sa te dai si in casa din partea mea da de casca tot ai nevoie :huh:

atunci cei ce au enduro sasi prezinte la enduro, cei cu cross, la cross, cei cu vitezane, la locul lor si tot asa... lol... oriucm am mai vazut cateva scutere deci daca lor nu li se zice nimic nu vad de ce mie mi se zice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zane,esti prea prost sa taci!

Sper sa mori! :scratch:

Tu esti mai destept ?

Ce e cu atitudinea asta?

 

Zane , daca mai vrei sa ramai amic cu "Bubu" ai face bine sa le ceri parintilor tai niste banuti pt o casca (cum au avut sa iti dea cateva sute de euro pt noul amic cred ca ar putea face un efort si pt siguranta ta).

Chiar ai nevoie de echipament acum , nu cand vei avea altceva.

Nu mai fiti rai cu el .. toti am fost de varsta lui, dar majoritatea am uitat asta.Chiar daca la varsta lui eram pe un pegas sau in cazuri mai fericite un bmx(pt aia care auzeau "daca iei la vara coronita iti luam bicicleta noua").

Hai ai grija de Bubu , dar mai ales de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zane,esti prea prost sa taci!

Sper sa mori! :scratch:

 

Doamne cata imbecilitate zace in tine. La cate tampenii ai aberat pe forumul asta ar trebui sa te tarai intr-o grota si sa stai acolo ani buni. Din cauza indivizilor ca tine ar trebui data o lege sa limiteze accesul la internet puberilor din teapa ta.

 

@zane:

Pune mana pe-un atestat (faza cu mersul pe alei n-o cred, sa ma picuri cu ceara) si o casca mai de Doamne-ajuta si nu fi zmeu ca e pacat de anii tai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne cata imbecilitate zace in tine. La cate tampenii ai aberat pe forumul asta ar trebui sa te tarai intr-o grota si sa stai acolo ani buni. Din cauza indivizilor ca tine ar trebui data o lege sa limiteze accesul la internet puberilor din teapa ta.

 

@zane:

Pune mana pe-un atestat (faza cu mersul pe alei n-o cred, sa ma picuri cu ceara) si o casca mai de Doamne-ajuta si nu fi zmeu ca e pacat de anii tai.

 

 

shefu`...de asta ar trebuii sa aibe grija parintii lui :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne cata imbecilitate zace in tine. La cate tampenii ai aberat pe forumul asta ar trebui sa te tarai intr-o grota si sa stai acolo ani buni. Din cauza indivizilor ca tine ar trebui data o lege sa limiteze accesul la internet puberilor din teapa ta.

 

mai bine faci undercover sub prelata si taci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

app... scuterule luat din banii mei, nu din ai parintilor...

casca am(e vai de capu ei, la 35 de lei) da nu o port ca imi e prea mare (nu stiam cum se alege casca atunci), si intentionez sa-mi iau ceva mai bun dupa ce imi iau motor...

oricum..

app... atestatu se face de la 16 dinc ate stiu, deci n-am cum...si vorbesc serios nu ies pe strada, mie frica sa nu amprinda politia... tianad cont ca sta multa politie la mn in oras...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...