Sari la conținut

AM SCAPAT PE ARATURA


Postări Recomandate

Va rog sa ma ajutati cu achizitionarea unei scarite stanga pasager cu tot cu suport pentru un Suzuki XF freewind din 97.Sunt dispus sa cumpar si alte scarite dar care sa se poata monta in locul scaritelor actuale.

Multumesc anticipat pentru ajutor.................Bafta voua!

du-te la mymoto tuning cotroceni si comanda originalele. Iti vin in 2-3 saptamani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am vazut si mi-a placut un r1100 gs din 95, pe care as vrea sa-l achizitionez.

Ceea ce ma intereseaza sint plusuri si minusuri, precum si eventuale probleme generale ale modelului daca exista.

 

Modelul respectiv nu are nici un fel de problema ! Are doar plusuri si nici un minus ! Cumpara-l linistit, doar este bmw ! :lol:

Editat de diana007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ma ca are cracii lungi. de pe GS ajunge perfect mai mult ca sigur, chiar si de pe unu fara lowering kit

Nenea Zidu !

Cunosti cracii ....respectivi ...?

Hai...dezvolta ideea .....

 

auuu....ce ma dor umerii .....!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve guys! Am desfacut-o avea axul schimbator indoit inauntru nu in afara ..stiftul care tine arcul de pe capatul tijei schimbator care invirte acea steluta in spatele careia sint sincroanele si furcile  ..mia fortat in sus stutul din aluminiu corp comun cu carcasa motorului..sa rupt si nu mai intra in a 3 4 5-a..l-am dus la mine la servici l-am sudat dar acum sa blocat steluta (shift drum-ul) unde sint furcile si sincroanele e teapana..cred ca rulmentul din cauza caldurii ..la sudura...am sfeclito de data asta..shit guys...scap de masa dau de dracu...trebuie sa o duc la cineva..nu mai am nervi sa o desfac..motocicleta noua nouta si eu cad ca prostul...e groaznic.. :D ....de as gasi pe cineva de incredere care sa nu fure din piese...cine stie.. sintem in Romania...Mersi guys! :D
Phii, fia dreaku treaba..,deaia nu imi i-au eu motoreta noua! :P
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru intrebari legate de 990 cel mai bine ar fi sa postezi in topicul dedicat : /index.php?...0149&st=200

:D

Multumesc mult de raspuns, dar ... nu asta am facut? ... Scuze de ignoranta, dar sunt nou pe site si nu prea ma descurc. Vreau numai sa fiu sigur ca nu fac o tampenie cumparand-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu continuam disutia pe topicul dedicat ? Acolo exista discutie si despre ,,confort". Facem 10 000 de topicuri despre aceeiasi mobra ? Nu ar fi frumos ca o persoana care vrea sa-si cumpere Adv. sa aiba TOT, intr-un singur topic si sa nu mai caute pe tot forumul ?

 

... fara suparare, dar cred ca am dreptate ! :D :P

 

Ia uite-te ... AICI !!!

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema cred... Se schimba mai greu din I in a II-a, adica mi se intampla sa ramana la N cateodata cand vreau sa dau a II-a si trag cu acceasi intensitate ca mai demult de schimbator in sus. Daca trag mai tare in schimb, se schimba mereu ok. Or fii primele indicii a unei hibe pe cale sa se agraveze ?

Si eu am crezut ca e ceva in neregula, dar am renuntat sa mai schimb in a doua la peste 3000 rot/min, si nu mai intra asa greu in a 2-a la turatii mai mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Nu stiu ce probleme are Stelvio, dar este frumoasa de pica!!! ...

 

,,frumoasa de pica" ... zici ??? :angry:

La varsta mea, inseamna ca sunt demodat tare rau ! Nu mai stiu sa apreciez ce e frumos ! :kiss:

 

:unsure: ..... cu respect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea.

Dupa cum vedeti la profile deocamdata am doar un scuter. Cu o motocicleta adevarata nu m-am mai dat cam de mult si doar asa ocazional. Inainte de '89 eram mare "erou" cu Mobra si cu un MZ ffff vechi. Acum m-au apucat crizele iar si dupa lupte grele cu nevasta am decis ca la anul in primavara imi iau motor adevarat. Dupa ce am citit de mi-au sarit ochii tot forumul asta (aproape) am ajuns la concluzia ca o Yamaha XT660R model 2008 ar fi ceea ce vreau eu de fapt. Si dupa aceea am vazut, pe net si XT660Z Tenere model 2008. Acum ce sa aleg, XT660R sau XT660Z Tenere, ambele model 2008 pt ca vreau sa fie noua, una sau alta? Am citit fisele tehnice pe care le-am gasit pe net si am vazut ca asta mai noua are rezervor mai mare, deci si autonomie mai mare avand in considerare ca are acelasi motor cu cealalta. Deci ce sa aleg? Se justifica banii in plus pt Tenere asta nou? (1000 - 1400 euro in plus). Va cer ajutorul pt ca n-ar fi exclus sa fac pasul spre brrruuuuum chiar si mai repede decat este prevazut. Aaaaaa si inca o chestie, XT660R model 2008 are sau nu turometru? Va intreb pt ca mie imi e mai greu sa ajung la Buc sa vad una in show room. Daca nu are presupun ca n-ar fi imposibil sa montez unul dupa ce o cumpar daca ma hotarasc la ea. Multam fain de raspunsuri care sper sa vina in avalansa.......

 

Cum naiba s-a dus de trei ori textul habar n-am. Net de ras asta e.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pe etz250 cauciucuri mitias sunt multumit de ele(cu ele lam luat) si un prieten a luat tot mitias(sunt ieftine si relativ bune), acuma nu stiu tu ce incarcatura cari sau unde umbli cu ea dar ale mele dupa aproape 2 ani sunt intro stare foarte buna(nu am crepaturi).pot sa zic ca sunt multumit de ele(am cauciucuri de turer).

 

Cum am observat la motoarele straine mai repede se toceste cauciucul(cred cai din cauza vitezei de rulare mai mare).

 

ps. nu am incercat alte cauciucuri si sa fac o comparatie dar pe ploaie(adica dupa ploaie) si daca drumul este cu denivelari(vestitele ''valuri" made in romania) imi fuge spatele(se poate ca si din cauza este usoara....cu greutatea mea de musca)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-un final dispun de intregul monetar si acced la un motor mare si polivalent...

deilema mea... africa twin, super tenere sau dr big?

scopu motorului: multi multi km, biciuire zi de zi, asfalt, drumuri forestiere si poteci usoare.

...rog pareri!

africana, ptr ca nu are moarte ,mam dat cu ea si e e e e , de vis, piese se gasesc ,,eu am dr 650 BAFTA :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AFRICA, AFRICA, ah , ce vis fierbinte ...

 

canta 'al mic din Divertis, si nu numai (vezi drumurile Dakar-ului)

apoi pretul care nu scade sub nici o forma pe piata - poate iti spune ceva treaba asta

 

restul e la alegerea ta.

bafta si drumuri bune !

HOOOOOOOOOONNNNNNDAAAAAAA E HONDA :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-un final dispun de intregul monetar si acced la un motor mare si polivalent...

deilema mea... africa twin, super tenere sau dr big?

scopu motorului: multi multi km, biciuire zi de zi, asfalt, drumuri forestiere si poteci usoare.

...rog pareri!

 

 

 

Maci , acum parerea mea nu e obiectiva ci subiectiva , africana e ok , big-ul dupa cum zici tu daca a facut unele schimbari e ok , supertenereul e motor bun din aceasi clasa cu africana deci cumpara-ti ce doresti tu si ai grija de el ca de un frate mai mic , cam atat , o seara faina sa ai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...