Sari la conținut

BMW Voineasa 2009


22iulian
 Share

Postări Recomandate

salutare,

eu am venit acasa tot sambata, excursia a fost minunata, , iata cateva poze , filmuletele video le descarc pe o adresa de mail ( io-s mai taran si nu stiu cum sa le bag pe site-uri d alea de profil,,,, asadar adresa mail este motoprahova@gmail.com iar parola este interexploiesti. Rog nu umblati la parola, este o adresa, ,,hai sa zicem comuna, a noastra, a tuturor.

rectific: pozele si fimluletele se vor vedea pe adresa de mail,,,

post-45187-1241899584_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 396
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prima Editie a luat sfarsit astazi pe la ora 15:00 la nea Doru in batatura , la Ciunget.

Ne gandim deja la Editia a2a din 2010.

 

Sper ca suntem cu totii bine pe la casele noastre.

 

Cu ceva peripetii am ajuns si eu acasa.

Veneam eu hotarat pe drumul vechi ,intre Pitesti si Gaiesti...si da-i...si da-i..cred ca aveam ceva viteza...soseaua libera..si m-am ridicat in picioare sa ma mai dezmortesc..si am mers asa vreo 2-3 km..cand...CINE CREDETI CA MA DEPASESTE ?

 

Masina politiei cu radarul....m-au tras tras pe dreapta...cica ...110 km/h in localitate..

-M-ati filmat ?

-DA !

-Se vede numarul pe film ?

-DA.

-Nu cred ..uite ce noroi am pe el..asa ca ..voi contesta Procesu' verbal

-N-aveti decat

-Hai bre..nene ...lasa-ma sa ajung si eu acasa...

.

.

.si m-au lasat sa plec..dupa ce le-am povestit de unde vin...

Baieti de treaba unii Politisti.Sa fie sanatosi !

 

 

Iar la intrare in Targoviste ...mi-a sarit lantul..eu am crezut ca mi-a sarit din viteza 2a..si da-i ..si schimba..si da-i a treia..si nimic..nu pot sa cred ca a sarit de pe foaie..l-am pus la loc si-am venit acasa...

 

Continuarea...va rog bagati si voi poze

Aici :

/index.php?showtopic=358900

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fi trecut vreo ora de cand am ajuns si noi acasa:)

ihim...cred ca si baietii de la BT au ajuns inaintea noastra si asta pentru ca Iulian nu a fost singurul care a avut parte de peripetii.

drumul pana la valcea fara evenimente notabile, ii dadeam gaz bine eu si zeroo cu mobrele, si sofia cu brindusa in conserve.

pe dealul negru ne bucuram de curbe cand ne ajung din urma doi motociclisti.

se umfla un pic taratza in codrut (manca-l tata pe el in visele lui cele mai umede:)) ) si le arata baietilor cum se da el pe curbe.

cand zelul capatase deja dimensiuni astronomice, carliontatu lu' tata se angajeaza intr-o depasire pe linie continua.la 200 de m mai jos surpriza: MILITIA!

a scapat ieftin (il las pe el sa povesteasca detaliile discutiei cu baiatul in uniforma) :angry:

 

continuam da-i, da-i, km 70 A1 motorul sofiei se opreste, curge apa, nu mai vrea neam...

o tracteaza brindusa si incepe distractia...parcurgem 10 km pe A1 cu 30 km/h pe banda de urgenta si iesim pe judetean pe care continuam inca 40 de km, rar reusind sa cuplam treapta a 2-a de viteza.

agonie!

ne oprim intr-un sat.ne luam niste cafea si o portie de 30 de min de manele.MEDICAMENT!

mai radem mai glumim, pana apare fratele sofiei care o tracteaza restul drumului pana la buc.

 

 

cadem cu totii de acord ca tre sa mai trecem pe la biserica.

 

 

cat despre intalnirea ce tocmai se intampla...

jos chipiul!!!

 

multumim iulian pentru initiativa si tuturor celor care l-au sprijinit in organizarea evenimentului!

 

abia astept intalnirea de la anu!

 

v-am pupat, vise placute (se poate si mai bine codrutza) :blink:))))))))!!!

 

dau fugutza sa pun niste pozne!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi bag piciorul... cand am eu evenimente, toata lumea ajunge linistita. Altfel cand toti va faceti de cap... io o frec linistit.

 

 

Hai ca scriu si eu povesti da mai incolo... acu inca ma mai uit la poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru poze organizate, puneti mana si folositi www.transfer.ro, trimiteti pe mail: codrut.alexoaia@gmail.com, iar eu le voi pune pe un server ftp.

 

hai sa ne auzim de bine.

 

ne vedem la biserica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum...

impresii:

 

Unu la mana: Domnu' Iulian, toata stima si respectul, ai facut o treaba brici! Locatie minunata, cazare minunata, masa ca pentru niste porci, m-am ingrasat 5 kile pe putin, distractie din belsug, ai reusit sa aduni intr-un loc o gasca de nebuni!

 

Brava tie.

 

cand mergem la biserica, iti aprindem si tie o lumanare, de sanatatea matale!

 

Doi la mana: Aventura a fost la ea acasa. dupa intalnirea cu militianul care voia sa imi ia actu', dar care lasa totusi de inteles ca e viata grea si stau si ei prost cu benzina in logan....pana la urma, a fost baiat fin si m-a lasat sa plec...ieftin...vina era a mea, si pt orice greseala, trebuie sa platesti, nu? Si nimic nu e prea scump pt a avea actu' in buzunar.

 

Trei la picior: Nu am mers niciodata atat de mult cu atat de putin. 80 de km in total cu viteza a 1-a, maxim a 2-a. Bre, care vrea lectii de mers cu 5 km pe ora, sa ne intrebe pe mine si pe Teonita. Maxim 30 de km pe ora am bagat. nebunie. La 1.30 am ajuns acasa in final. Plecati de la 3 de la Ciungetu. Frumos, nu?

 

 

Da hai sa lasam sa vb pozele. Ca evenimentele conexe, dupa plecarea de la locatie, nu mai conteaza.

 

Inca o data, brava domn' Iulian. Brava!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ihim...cred ca si baietii de la BT au ajuns inaintea noastra si asta pentru ca Iulian nu a fost singurul care a avut parte de peripetii.

 

Ihaaa dar stiu ca ati avut ceva de treaba pe drum nu gluma! Eu la 8 fara 5 minute parcam vaca in curte, si resetam contorul la trip: 1200 km. Drumul a fost superb, chiar daca ne-a udat un pic pe la poalele Ceahlaului. In timp ce ne dezmorteam la intrarea in Medias am avut nenorocul sa asistam live la pocneala dintre un Peugeot 206, care a vrut sa intoarca pe linia continua, cu un Suzuki care aterizat in santul de pe contrasens cu tot cu pilot si pasagera. Slava Domnului ca au scapat doar cu vanatai. In rest nu au mai fost peripetii (pt noi).

 

Cat despre intalnire, jos palaria! Felicitari organizatorilor, si abia astept pe urmatoarea! Am avut ocazia sa cunosc oameni super de gasca, animati de aceeasi pasiune pentru motoaele BMW, gazde primitoare, locuri foarte frumoase!

 

post-11541-1242031305_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De mare iesceptie prezenta urmasilor lui Stefan. Niste super oameni, cand rupem drumurile Moldovei va dam de veste sa facem schimb de bericioaice.

 

Niste domni (si'o aricioaica:) ) de nota 10.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De mare iesceptie prezenta urmasilor lui Stefan. Niste super oameni, cand rupem drumurile Moldovei va dam de veste sa facem schimb de bericioaice.

 

Niste domni (si'o aricioaica:) ) de nota 10.

 

 

 

 

aricii de abia asteapta ca melcii sa faca "tusti" spre moldova! bagati poze....

noi am lasat acasa aparatul linga o sticla de rachiu..........noi mai stam "pi

forum" ........putin......... poate vb. .........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze si filmulete pe motoprahova@gmail.com , parola: interexploiesti

 

pentru poze organizate, puneti mana si folositi www.transfer.ro, trimiteti pe mail: codrut.alexoaia@gmail.com, iar eu le voi pune pe un server ftp.

 

hai sa ne auzim de bine.

 

ne vedem la biserica.

 

salut,

am bagat poze si filmulete pe motoprahova@gmail.com, parola interexploiesti,

sunt imagini spre lacul galbenu si inca un lac,,,eu : venit sambata, plecat tot sambata,,,dar a fost frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand rupem drumurile Moldovei va dam de veste sa facem schimb de bericioaice.

 

Niste domni (si'o aricioaica:) ) de nota 10.

Valabil pentru toată lumea: dacă aveți drum prin Moldova, Bucovina, dați un semn uăi, că ne-om întâlni Âşi vă ducem pi uni-i mai fain. ÂŞi-om be Âşi-un rachiu, bere, vin, ci vre fiecare!

ÂŞi-l chemăm Âşi pe prietenul Dan din Bacău, că-i băiet fain, îi de-al nostru !

 

Eu unul m-am simțit excelent ! Drum superb, oameni toți unu Âşi unu, gazde primitoare (pe nenea Doru nu-l poți uita prea devreme), mâncare bună, vin ......... of, vinul ăla roÂşu care mi-a dat la gioale vineri seara... :eek:

Hai cu ediția a 2-a !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valabil pentru toată lumea: dacă aveți drum prin Moldova, Bucovina, dați un semn uăi, că ne-om întâlni Âşi vă ducem pi uni-i mai fain. ÂŞi-om be Âşi-un rachiu, bere, vin, ci vre fiecare!

ÂŞi-l chemăm Âşi pe prietenul Dan din Bacău, că-i băiet fain, îi de-al nostru !

 

Eu unul m-am simțit excelent ! Drum superb, oameni toți unu Âşi unu, gazde primitoare (pe nenea Doru nu-l poți uita prea devreme), mâncare bună, vin ......... of, vinul ăla roÂşu care mi-a dat la gioale vineri seara... :eek:

Hai cu ediția a 2-a !!

 

 

Fericitilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aricii de abia asteapta ca melcii sa faca "tusti" spre moldova! bagati poze....

noi am lasat acasa aparatul linga o sticla de rachiu..........noi mai stam "pi

forum" ........putin......... poate vb. .........

 

Uai Aricule facem tzusti cat de curand. Pana atunci ia uite ce am gasit. Asta-i facuta cand noi plecam sa recuperam mobra melcilor de la Cozia.

 

 

poze si filmulete pe motoprahova@gmail.com , parola: interexploiesti

 

 

 

salut,

am bagat poze si filmulete pe motoprahova@gmail.com, parola interexploiesti,

sunt imagini spre lacul galbenu si inca un lac,,,eu : venit sambata, plecat tot sambata,,,dar a fost frumos

 

Foarte frumoase pozele. Chiar imi plac.

 

Valabil pentru toată lumea: dacă aveți drum prin Moldova, Bucovina, dați un semn uăi, că ne-om întâlni Âşi vă ducem pi uni-i mai fain. ÂŞi-om be Âşi-un rachiu, bere, vin, ci vre fiecare!

ÂŞi-l chemăm Âşi pe prietenul Dan din Bacău, că-i băiet fain, îi de-al nostru !

 

Eu unul m-am simțit excelent ! Drum superb, oameni toți unu Âşi unu, gazde primitoare (pe nenea Doru nu-l poți uita prea devreme), mâncare bună, vin ......... of, vinul ăla roÂşu care mi-a dat la gioale vineri seara... :eek:

Hai cu ediția a 2-a !!

 

Cred ca se lasa cu tura la Moldova.

 

Uite cum intrebam si pe celalalt topic, cel cu pozele, voi ce ati zice? Pentru Editia a 2-a sa gasim alta locatie? (adica in alta zona geografica, nu alta pensiune). Sau o impamantenim la Ciuget? (zona de altfel geniala)

 

Ca daca-i p-asa eu as vota la un Vatra Dornei, Bicaz sau ceva inspre "papusoi" si "barabule" :)

 

 

 

Fericitilor...

 

Uff, chiar sunt fericiti. :D Promitem sa-ti aratam la editia a 2-a ce ai pierdut la prima si inca ceva in plus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite cum intrebam si pe celalalt topic, cel cu pozele, voi ce ati zice? Pentru Editia a 2-a sa gasim alta locatie? (adica in alta zona geografica, nu alta pensiune). Sau o impamantenim la Ciuget? (zona de altfel geniala)

Am o locatie superba in Durau, dar nu in statiune, unde-i plin de grataristi burtosi. E o pensiune mare, din lemn, are si bungalouri, conditii foarte bune, mancare de duca-s-ar pe gat, dar cel mai important, avem trasee superbe spre Bicaz, chei, lac, si porcaiala pe forestiere. Plus ca are o parcare maare si o priveliste extraordinara. Capacitate cca 50 locuri.

 

Problema e ca noua ne convine, dar e cam departe de voi, ceilalti. Dar daca se doreste, se poate ajunge (cum am facut si noi, de altfel). Oricum, pana la anu' mai e cale lunga si mai putem dezbate.

Mie mi-a placut locatia actuala, de gazde nici nu mai zic ! Daca ramane tot aici, la fel, nu am nimic impotriva! Doar s-o facem mai in vara, sa putem trece si dealu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o locatie superba in Durau, dar nu in statiune, unde-i plin de grataristi burtosi. E o pensiune mare, din lemn, are si bungalouri, conditii foarte bune, mancare de duca-s-ar pe gat, dar cel mai important, avem trasee superbe spre Bicaz, chei, lac, si porcaiala pe forestiere. Plus ca are o parcare maare si o priveliste extraordinara. Capacitate cca 50 locuri.

 

Problema e ca noua ne convine, dar e cam departe de voi, ceilalti. Dar daca se doreste, se poate ajunge (cum am facut si noi, de altfel). Oricum, pana la anu' mai e cale lunga si mai putem dezbate.

Mie mi-a placut locatia actuala, de gazde nici nu mai zic ! Daca ramane tot aici, la fel, nu am nimic impotriva! Doar s-o facem mai in vara, sa putem trece si dealu'.

 

Excelent.

Se contureaza deja prima propunere de locatie pentru editia a2a.

N-ar fi rau de dezbatut si ce imbunatatiri se pot aduce organizarii acestui eveniment.

 

Va salut prieteni !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda... foarte frumos la voineasa... pt aia care au avut motoare.... eu nu mai am nici macar sub capota.

 

s-a calat .

 

deci ....am ajuns si eu acasa pe ora 2 noaptea....

 

asa ca in aceasta mareata criza de hernie de disc... cu motorul calat la masina ..care ma costa cam 1500 de euroi....anunt solemn ca tre sa vand urgent mobra.

 

asa ca cine e interesat de un GS ...din 2001 ... urget si-n rate .. e ...binevenit... :) :eek: :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o fost placut tare...gazda buna,papica buna si destula,vinul bun tare(Teeeoneeee...mai ai vin ?),peisaje minunate si camarazi buni de "suferinta" :) ...so...foarte frumos chiar dak nu cunosteam pe nimeni...acu rogu-va frumos care aveti ceva poze sa imi trimite-ti ca sigur nu va fac mare placere cele cu mine...eu is cel de la Braila 50% rmunteam 50% moldovean...

 

Salutari,stima si respect... :eek:

Editat de magg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@nils: CALAT??? :eek:

 

nasol moment:( mai ales ca tre sa renunti la mobra.

capul sus sofia.suntem alaturi de tine.nu uita ca in momentul asta cel mai important lucru este sanatatea ta.

 

@magg: vin mai este. la proxima intalnire o sa aduc o cantitate indestulatoare:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o fost placut tare...gazda buna,papica buna si destula,vinul bun tare(Teeeoneeee...mai ai vin ?),peisaje minunate si camarazi buni de "suferinta" :) ...so...foarte frumos chiar dak nu cunosteam pe nimeni...acu rogu-va frumos care aveti ceva poze sa imi trimite-ti ca sigur nu va fac mare placere cele cu mine...eu is cel de la Braila 50% rmunteam 50% moldovean...

 

Salutari,stima si respect... :P

 

 

5.000!!!!

Ultimul pret!!!

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...