Sari la conținut

Organizez Tura in Alpi, iunie 2009


KHK
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 561
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lista updatata:

 

1. Marcel (99_mgm) / Brasov / BMW 1200RT / 1pers

2. Raul (rul) / Rasnov / BMW R1200GS / 2pers

3. Bogdan S. (delta_x) / Buc. / BMW F800GS / 1pers

4. Cristi (Ianachim) / Buc. / BMW R1200GS ADV / 1pers

5. Mihai D. (mitzone) / Buc. / Suzuki V-Strom / 1pers

6. Daniel Stefan / Buc. / BMW F650GS twin / 1pers

7. Horatiu (arhifly) / Buc. / Yamaha R6 / 1pers

8. Mihai M. / Buc. / Honda Varadero / 1pers

9. Alex M. / Buc. / Honda Varadero / 1pers

10. Bogdan S. (BogdanSHA) / Buc. / Suzuki GSR600 / 1pers

11. Cosmin (Kosmin) / Severin / Honda 750 / 1pers

12. Andrei (plescoi rulz) / Buc. / BMW F800GS / 1pers

13. George (Seven) / Buc. / Buell Ulysses / 1pers

14. Bogdan H. (bogdan_harea) / Buc. / Suzuki V-Strom / 2pers

15. Gigel (metamorphosis) / Buc. / Honda Transalp / 2pers

16. Vasile (mustaciosu2007) / Banesti / Honda Shadow / 1pers

17. Didi (dydy) / Buc. / Yamaha Royal Star / 2pers

18. C-tin (otravel) / Suceava / BMW R1200C / 1pers

19. Mihai D. (Mae) / Buc. / KTM 950 Adv. / 1pers.

20. Razvan (Bungee) / Buc. / Honda VFR 800 / 1pers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul nu s-a schimbat. Este acelasi, postat la pag. 10 a topicului.

 

Singura diferenta va fi ca vom innopta vineri cel mai probabil la Arabba in loc de Cortina (cu 30km inainte).

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul nu s-a schimbat. Este acelasi, postat la pag. 10 a topicului.

 

Singura diferenta va fi ca vom innopta vineri cel mai probabil la Arabba in loc de Cortina (cu 30km inainte).

 

scuze , intelesesem de la biker`s ca s-a schimbat ceva mai mult la traseu . my mistake .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.

Se pare ca marim CARAVANA.

Sa vezi ce misto grup o sa fim pe coclaurile acelea ...

 

Ce care vrasazica BoierCavalerAlpinSpadasin tocmai de la Severin ? :D

Stie m'nealui oarece iar noi nu? ;)

Indiferent de consecinte coane da pe goarna .Fie ceo fi . :D

Aceasta-i rezolvarea . Pai cum altfel ? :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stelvio Pass Road ocupa locul 10 la categoria drumuri foarte periculoase - eu zic ca pentru inceput e foarte bine!

 

Deci, se antreneaza lumea? Nu e deloc usor...

 

Bogdan H, Raul... cum a fost in Bulgaria?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine in Bg. Ne-am plimbat in fiecare zi 2-300 km. Pana plecam in Alpi, daca mai gasesc amatori, as face o tura in muntii din Bg, la sud de Sofia. M-as gandi la un weekend prelungit 3-4 zile. Traseul este inspirat din situl http://www.motoroads.com/motorcycle-tours-...a-weekends.html Adventure tour:moto:

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e un pic si pleam. Mai facem antrenamentul "oficial" sau fiecare pe cont propriu?

@seven - super site-ul cu topuri! Si poza cu Stelvio :eek:

Am fost in weekend vreo 3km prin padure si nu mai puteam de maini. Trebuie sa ma duc la sala. Sau macar sa fac niste ridicari cu gsr-ul. O trantesc si-o ridic in serii de cate 1o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e un pic si pleam. Mai facem antrenamentul "oficial" sau fiecare pe cont propriu?

@seven - super site-ul cu topuri! Si poza cu Stelvio :eek:

Am fost in weekend vreo 3km prin padure si nu mai puteam de maini. Trebuie sa ma duc la sala. Sau macar sa fac niste ridicari cu gsr-ul. O trantesc si-o ridic in serii de cate 1o.

 

 

F bun asa

Fiecare cu ce motor are ...ce te faci cu Dydy care are ...ce are ...ditamai namila :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un traseu in Bg pe care m-ar tenta sa-l parcurg intr-un weekend prelungit la sfarsitul lunii mai. Nu am multe informatii despre dificultate decat din site-ul de mai sus si din harti. Zona de munte si drumuri secundare. Traseul masoara cca 1400km si conform calculelor teoretice s-ar parcurge in cca 28 h de stat in sa. Automat trebuie 3 zile si jumatate. Plecarea de joi dupa amiaza cazarea in Velico Tarnovo si continuat inca 3 zile cei 1200 km ramasi pt tura propriuzisa si intoarcerea in Buc. Pt amatori si gura casca traseul: Velico Tarnovo-Apriltsi-Gabrovo-Kazanlak-Plovdiv-Bachkovo-Smolian-Mugla-Trigrad-Kovachevitsa-Gotse Dechev-Bansko-Koprivshtitsa-Sofia-Kurnarel-Apriltsi-Velico Tarnovo. Nu este o tura usoara, dar se pare ca este foarte frumoasa. Daca nu sant amatori sau timpul/banii nu permit in primavara, am s-o fac pe indelete la toamna, ca inchidere de sezon. Amatori/pareri?

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un traseu in Bg pe care m-ar tenta sa-l parcurg intr-un weekend prelungit la sfarsitul lunii mai. Nu am multe informatii despre dificultate decat din site-ul de mai sus si din harti. Zona de munte si drumuri secundare. Traseul masoara cca 1400km si conform calculelor teoretice s-ar parcurge in cca 28 h de stat in sa. Automat trebuie 3 zile si jumatate. Plecarea de joi dupa amiaza cazarea in Velico Tarnovo si continuat inca 3 zile cei 1200 km ramasi pt tura propriuzisa si intoarcerea in Buc. Pt amatori si gura casca traseul: Velico Tarnovo-Apriltsi-Gabrovo-Kazanlak-Plovdiv-Bachkovo-Smolian-Mugla-Trigrad-Kovachevitsa-Gotse Dechev-Bansko-Koprivshtitsa-Sofia-Kurnarel-Apriltsi-Velico Tarnovo. Nu este o tura usoara, dar se pare ca este foarte frumoasa. Daca nu sant amatori sau timpul/banii nu permit in primavara, am s-o fac pe indelete la toamna, ca inchidere de sezon. Amatori/pareri?

Eu sunt amator!!! si propun data de 4-7 iunie!!! si o parere ...am bagat nasul pe traseu si este... SUPER!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am interes pentru orice iesire.Doar ca ma abtin sa propun eu ceva.

Nici nu trebuie sa propui...este super daca o sa vii si tu!! Bogdan a " mirosit" un traseu intradevar super!!!mai am un WK-end pe "bara" dupa care poate ne auzim pt o tura de ardeal asa de dezmortire ca grea a fost" luna fara plastic"!! :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un traseu in Bg pe care m-ar tenta sa-l parcurg intr-un weekend prelungit la sfarsitul lunii mai. Nu am multe informatii despre dificultate decat din site-ul de mai sus si din harti. Zona de munte si drumuri secundare. Traseul masoara cca 1400km si conform calculelor teoretice s-ar parcurge in cca 28 h de stat in sa. Automat trebuie 3 zile si jumatate. Plecarea de joi dupa amiaza cazarea in Velico Tarnovo si continuat inca 3 zile cei 1200 km ramasi pt tura propriuzisa si intoarcerea in Buc. Pt amatori si gura casca traseul: Velico Tarnovo-Apriltsi-Gabrovo-Kazanlak-Plovdiv-Bachkovo-Smolian-Mugla-Trigrad-Kovachevitsa-Gotse Dechev-Bansko-Koprivshtitsa-Sofia-Kurnarel-Apriltsi-Velico Tarnovo. Nu este o tura usoara, dar se pare ca este foarte frumoasa. Daca nu sant amatori sau timpul/banii nu permit in primavara, am s-o fac pe indelete la toamna, ca inchidere de sezon. Amatori/pareri?

 

 

salutare hai sa o facem alege data locul ora exzista o problema pentru mine dar fiind baieti intelegatori ma veti tolera sambata luam pauza si totul e ok as vrea ca tura asta sa o facem ca nomazi cu cortul in natura sa ne bucuram de ea si sa plecam intr-o joi dimineata mergem joi ,vineri ,sambata pauza duminica o luam din loc catre casa tu hotarasti ca tu ai initiato ne conformam regurilor tale te salut Pompi.

post-20188-1242188042_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e in mai, si daca imi vine maneta de ambreiaj pana atunci, vin si eu. Daca e vorba de luat zile libere, ar fi bine de stiut macar cu 7-10 zile inainte. Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana plecam in Alpi, daca mai gasesc amatori, as face o tura in muntii din Bg, la sud de Sofia. M-as gandi la un weekend prelungit 3-4 zile.

 

Foarte buna initiativa dar ma tem ca nu sunt prea multi amatori pt 3-4 zile, atat financiar cat si ca timp/zile de concediu. Sper sa ma insel...

Dar ideal sa apucati sa mai faceti ture pe drumuri montane, curbe stranse, diferenta de nivel... :)

 

Cu riscul de a ma repeta, va readuc aminte sa nu uitati de:

 

- act de identitate valabil, de preferat pasaport; mai ales pt cine se intoarce prin fosta Yugoslavie e obligatoriu; chiar si in Elvetia (non-EU dar mai nou se pare ca ar accepta buletinul) ar fi bine sa aiba toata lumea pasaport.

- carte verde; talon si ITP valabil; procura cine are moto in leasing;

- atentie si sa nu va expire permisul de conducere sau sa nu ramaneti fara el inainte de plecare;

- va trebui sa faceti asigurare medicala valabila in toate tarile in care mergeti;

 

Tehnic:

- cauciucuri bune!!!

- se vor face in total cca 5000km deci vedeti cum programati revizia; probabil ca si 1L de ulei la purtator;

- atentie la ancorarea bagajelor; lasand la o parte riscul de pierdere/deteriorare, riscul sa provocati accidente celorlalti (moto sau auto)

 

Echipament:

- neaparat bine pregatiti pt ploaie si pregatiti sa dati jos sau sa adaugati echipament in functie de coditiile meteo si temperatura; dimineata poate fi destul de frig iar la pranz foarte cald sau in functie de altitudine.

- nu uitati sa luati in calcul "echipamentul de piscina": slip, prosop, papuci.

 

Vlad :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte buna initiativa dar ma tem ca nu sunt prea multi amatori pt 3-4 zile, atat financiar cat si ca timp/zile de concediu. Sper sa ma insel...

Dar ideal sa apucati sa mai faceti ture pe drumuri montane, curbe stranse, diferenta de nivel... :)

 

Cu riscul de a ma repeta, va readuc aminte sa nu uitati de:

 

- act de identitate valabil, de preferat pasaport; mai ales pt cine se intoarce prin fosta Yugoslavie e obligatoriu; chiar si in Elvetia (non-EU dar mai nou se pare ca ar accepta buletinul) ar fi bine sa aiba toata lumea pasaport.

- carte verde; talon si ITP valabil; procura cine are moto in leasing;

- atentie si sa nu va expire permisul de conducere sau sa nu ramaneti fara el inainte de plecare;

- va trebui sa faceti asigurare medicala valabila in toate tarile in care mergeti;

 

Tehnic:

- cauciucuri bune!!!

- se vor face in total cca 5000km deci vedeti cum programati revizia; probabil ca si 1L de ulei la purtator;

- atentie la ancorarea bagajelor; lasand la o parte riscul de pierdere/deteriorare, riscul sa provocati accidente celorlalti (moto sau auto)

 

Echipament:

- neaparat bine pregatiti pt ploaie si pregatiti sa dati jos sau sa adaugati echipament in functie de coditiile meteo si temperatura; dimineata poate fi destul de frig iar la pranz foarte cald sau in functie de altitudine.

- nu uitati sa luati in calcul "echipamentul de piscina": slip, prosop, papuci.

 

Vlad :eek:

 

multumim frumos pentru sfaturi, abia astept sa plecam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ( si pasagera ) plecam maine ( sambata 16.05 ) la brasov pe buzau - nehoiu , bantuim dupa mancare prin brasov sau poiana si ne intoarcem pe cheia . daca este doritori , iata tel 0744.567.387 , intalnire la 9.30 la rompetrol afumati ( inainte de metro voluntari pe dreapta , cum iesi din buc )

PS Am fost la Viena si am stat chiar la hotelu unde o sa ne gazam prima noapte si este ok ( pentru cat costa ) , curatel in camere , mic dejun suficient cu bufet cu mezeluri transparente , cafea si ceai .

Este si un peco aproape , se ajunge usor de pe autostrada , si imlicit se pleaca usor . Nu este nici agitatie cu parcarea . In concluzie , este OK .

Inca odata , merci Vlad de rezervare si sfaturi etc....

 

Fiecare cu ce motor are ...ce te faci cu Dydy care are ...ce are ...ditamai namila :P)

si mi-am luat bicicleta , ca sa pot si eu sa ridic ceva , ce numai voi sa tot ridicati ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...