Sari la conținut

DONATII PENTRU CHOPPERISTI


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

Coburile (in sfarsit) au plecat. La constanta!

 

Pentru cei care mi-au dat PM si nu le-am raspuns: scuze, am primit multe mesaje, la o parte am rapsuns, la o parte nu am apucat, insa am respectat ordinea primirii cererilor.

 

pentru cei care mai mesteresc cate ceva pe acasa (nu ca mine):

 

pachet format din:

- 3 filiere + suport manual

- 7 tarozi + suport manual

- 3 mini-mandrine (defapt e doar partea din mijloc de la o mandrina), sunt pentru spiral/burghiu mic, 1-3mm

 

predarea se face doar in drumul taberei sau la o statie de metrou.

 

daca din greseala colegul nu le mai vrea, ma pun si eu pe lista pe locul 2 :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 889
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

 

pentru cei care mai mesteresc cate ceva pe acasa (nu ca mine):

 

pachet format din:

- 3 filiere + suport manual

- 7 tarozi + suport manual

- 3 mini-mandrine (defapt e doar partea din mijloc de la o mandrina), sunt pentru spiral/burghiu mic, 1-3mm

 

predarea se face doar in drumul taberei sau la o statie de metrou.

 

 

 

Intalnit, preluat, berea oricand vrei tu :cheers: , multam fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Donez cutii(capace) laterale din inox pentru virago 535, cele care acopera rezervorul de sub sa. Eu le-am avut vreun an pe motor, dupa o tavaleala. Mi le-a facut cineva la fabrica, dupa dimensiunile si forma celor originale, intrucat nu am gasit piesele originale si cele care erau aveau un pret prea mare pentru mine la vremea aia. Nu se potrivesc ele la fix ca cele originale din plastic, dar odata prinse in surub isi fac treaba de a masca rezervorul ala urat. Unii mi-au zis chiar ca le plac mai mult decat cele originale. Acuma ca le-am inlocuit, poate are cineva nevoie, cine stie? Daca vrea careva si este dispus sa plateasca transportul, eu le trimit. Contact pe pm :)

post-58159-0-97165200-1347918830_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donez cutii(capace) laterale din inox pentru virago 535, cele care acopera rezervorul de sub sa. Eu le-am avut vreun an pe motor, dupa o tavaleala. Mi le-a facut cineva la fabrica, dupa dimensiunile si forma celor originale, intrucat nu am gasit piesele originale si cele care erau aveau un pret prea mare pentru mine la vremea aia. Nu se potrivesc ele la fix ca cele originale din plastic, dar odata prinse in surub isi fac treaba de a masca rezervorul ala urat. Unii mi-au zis chiar ca le plac mai mult decat cele originale. Acuma ca le-am inlocuit, poate are cineva nevoie, cine stie? Daca vrea careva si este dispus sa plateasca transportul, eu le trimit. Contact pe pm :)

 

mi le trebe mie, ai pm.

 

THX.

 

.....mnoh ? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donez cutii(capace) laterale din inox pentru virago 535, cele care acopera rezervorul de sub sa. Eu le-am avut vreun an pe motor, dupa o tavaleala. Mi le-a facut cineva la fabrica, dupa dimensiunile si forma celor originale, intrucat nu am gasit piesele originale si cele care erau aveau un pret prea mare pentru mine la vremea aia. Nu se potrivesc ele la fix ca cele originale din plastic, dar odata prinse in surub isi fac treaba de a masca rezervorul ala urat. Unii mi-au zis chiar ca le plac mai mult decat cele originale. Acuma ca le-am inlocuit, poate are cineva nevoie, cine stie? Daca vrea careva si este dispus sa plateasca transportul, eu le trimit. Contact pe pm :)

 

Capacele s-au dat in bistrita, la nici o zi dupa ce am postat pe forum. Scuze de raspunsuri intarziate dar am fost plecat si nu am avut acces la internet decat de pe telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

DONEZ geaca de piele clasica (tip chopper) muncita si tavalita. O am din '96... e marimea S spre M, mai mult S... e ciupita intr-un cot... e tavalita rau... da' na.. daca vrea vreun tanar chopperist sa arate a bad boy, wild, motherfucker, roacher e buna...

 

Numai pentru Bucuresti

 

PM pentru detalii...

 

---

 

geaca s-a dat...

post-46244-0-20939100-1350317470_thumb.jpg

post-46244-0-16677700-1350317486_thumb.jpg

post-46244-0-61392900-1350317497_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Skija, sa traiesti 100 ani fara reparatii capitale! Geaca este excelenta, curatata & ingrijita cu crema si asteapta prima plimbare. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • Admin

Donez costum complet piele cu protectii, din doua piese, American Pro, pretabil pentru stradale si choppere.

Costumul este intr-o stare buna, bun pentru cineva de 183/185 cm si 100 kg.

0722 625 710

Ps: Predare personala in Bucuresti unde se poate si proba, nu expediez prin posta.

Primul venit/Primul servit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Donez costum complet piele cu protectii, din doua piese, American Pro, pretabil pentru stradale si choppere.

Costumul este intr-o stare buna, bun pentru cineva de 183/185 cm si 100 kg.

0722 625 710

Ps: Predare personala in Bucuresti unde se poate si proba, nu expediez prin posta.

Primul venit/Primul servit!

 

Stiu ca ai scris 100, dar sper si eu... la 90 kg ar merge?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat gumele la Intruder asa ca pe cele vechi le donez pt.cineva din Bucuresti sau zona Moldovei,numai predare personala.nu pun la posta sau curier !!

Sunati ca nu stau pe net toata ziua !!

0758.094.905-Alex

 

Dimensiunile sunt:

 

30/90-16M/C67H---FATA
170/80-15M/C7TH---SPATE

Cea de pe spate are si un petec,dar eu am mers si este OK !!

 

DOT:2006 vara !!

Nu sunt foarte imbatranite,eu nu tin moto in soare sau afara in zapada.

Mai merg un sezon cu putina grija.

post-15897-0-60619000-1368381418_thumb.jpg

post-15897-0-50822300-1368381437_thumb.jpg

post-15897-0-88429100-1368381456_thumb.jpg

post-15897-0-14347900-1368381478_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve! Un schimb de piese, sau daca aveti si pe acasa si nu aveti ce face cu el;- dau baterie VOLTON 12V 14A (se potriveste pe SUZUKI INTRUDER1500) este din oct.2012, pentru releu incarcare (SUZUKI INTRUDER 1500 LC) plus diferenta.Multumesc anticipat! Marian tel.0726237920

Editat de marian69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

donez 2 navete de bere la urmatorea intalnire ( conditia e sa fie in week-end-corporate speaking)! si un combinezon ( nu merge la chopper doar turing sau strada) rosu cu alb la 180 si 70-80 kg. Stare buna , nu mai are genunchierele dar se gasesc! Hopa ! A iesit soarele!! da motoreta e "bolnava":-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donez o pereche de mansoane pentru un ghidon de 7/8 inch, ca cele din poza. Ele sunt noi, numai ca mansonul de acceleratie are tubul interior un pic largit pentru ca le-am comandat fara sa masor ghidonul meu care este de 1 inch si am incercat sa le adaptez dar pana la urma am cumparat altele potrivite. Pe cine intereseaza mai am si mansoanele originale de dragstar custom. La oferta mai vine si manetele de frana si ambreiaj, originale de pe dragstarul meu.
Pentru contact 0723380902. Prefer sa le predau personal in Iasi.

Nu stiu cum se pune poza asa ca pun un link spre poza: https://www.google.ro/search?q=chrome+grips&rlz=1C1CHMO_roRO519RO519&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=yRWyUY3WD-md7gb3xoDICw&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1680&bih=949#facrc=_&imgrc=qIU-YuKNrHfZHM%3A%3B342TV99UDLueNM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.sickgrips.com%252Fimg%252Fmotorcycle-molded-rubber-chrome-hand-handlebar-grips-grip-custom-high-quality-chrome-billet-grips-fits-cruisers-choppers-harley-davidson-suzuki-kawasaki-yamaha-honda-metric-motor-bikes-hogs-with-1-inch-throttle-grips-bar-ends_2455_500.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.sickgrips.com%252Fmotorcycle-molded-rubber-chrome-hand-handlebar-grips-grip-custom-high-quality-chrome-billet-grips-fits-cruisers-choppers-harley-davidson-suzuki-kawasaki-yamaha-honda-metric-motor-bikes-hogs-with-1-inch-throttle-grips-bar-ends%252F%3B500%3B375

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mansoanele de 7/8 inch vor pleca la Tulcea. Mai raman mansoanele originale de dragstar si manetele de ambreiaj și frana, tot originale de dragstar. Repet, mansoanele de 7/8 inch nu se potrivesc la dragstar (care are ghidonul de 22 mm), merg pe un ghidon de pana la 20 mm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mansoanele de 7/8 inch vor pleca la Tulcea. Mai raman mansoanele originale de dragstar si manetele de ambreiaj și frana, tot originale de dragstar. Repet, mansoanele de 7/8 inch nu se potrivesc la dragstar (care are ghidonul de 22 mm), merg pe un ghidon de pana la 20 mm.

asta ai inventat-o tu sau ti-a spus-o cineva?

7/8=22

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...