Sari la conținut

Motociclisti Din Jud. Hd


sorcer
 Share

Postări Recomandate

Salut!

In septembrie o sa ma intorc si eu de la Banat pe meleagurile natale, vroiam sa stiu daca ati ajuns pana la urma la vreo concluzie, loc de "intrunire" saptamanala sau asa ceva.

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 352
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Care sunteti din judetul Hunedoara prezentativa aici!!

Sa dati si detalii sa ne cunoastem mai bine !!!

 

Hai ca incep eu

 

Stau in Petrosani, am 20 de ani si ma chinui cu o jawa 350 din '91

salut

am vazut ca esti din petrosani

ma intereseaza o cazare in parang la o cabana..

ideea e sa fie cat mai ieftina

ca probabil vom ajunge seara si vom pleca dimineata

daca stii ceva astept raspuns

mersi

 

intrebarea e si pt alti motociclisti, orice informatie e binevenita

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Gata? a decedat topicul asta?!

 

Hai ca ma introduc si eu: Eduard, 22 ani, am casa si in Petrila dar de cativa ani buni stau prin banat :lol:

Cu toate ca ajung sezonier prin 'vale', abea astept sa ajung acolo sa imi testez motorul !! maiales pe munte, sa vad cum se descurca! la campie nu prea e haz asa mare, la munte lucrurile se schimba :) :moto: :lol:

Poate ajung peste cateva zile, ma cam roade nerabdarea :lol:

 

ID: Lee_eduard

 

Numai bine Prieteni! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

achimmoto - achim marius , nascut si crescut pe plaiuri mioritice huneodrene , calari pe 2 roti de pe la 4 ani ( bicicleta ) si de pe la 11 - evolutia 2 roti dar cu motor , si uite asa am ajuns la 22 si nu ma voi opri atata timp cat cat voi exista !! daca nu merg pe 2 roti sunt ca si un schiop care nu are picioare , ca si un surd , ca si un orb :

- simt tot timpul ca imi lipseste ceva .........................................

- va astept pe toti la intrunirile de iarna Bicke On Ice , organizate de noi , 3 motociclisti uniti , cu dragoste si respect pt motoare si semenii din jur indiferent de obtiunile lor - Road Patrol Hunedoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maglii Daniel Nicolae...In general lumea urla,tzipa si striga dupa mine cum apuca...Cam de regula...My friends call me Krettzu`si de asemenea ma mai gasiti la benzinaria de linga gara,omv in cazul in care aveti nevoie de diferite informatii cu privire la diferite lucruri legat de orasul HD sau eventualele probleme care pot sa apara si care se poate rezolva intr-un fel sau altul,posibilele probleme de ordin technic,cazare,info oras etc,eu impreuna cu prietenii mei va vom ajuta cu placere si vom acorda sprijin nebuniilor pe 2 roti...Asadar,mai am niste porecle cum ar fi : Deus`Absconditus,Danny,Mowglly`s,Krettzu,`la care si pretenii de fiecare data si depinde de imprejurari au contribuit la anumite ,,porecle,, sau nick-name-uri...De regula m-am nascut din gluma si in etape prin anii`80 odata si in aceeasi periaoda cu iliescu`,3 martie ora 3:33 :D in Hunedoara...(Nu cred ca trebuia sa va mai amintesc faptul ca numarul 3 imi poarta norok)...Calare(pentru inceput) pe un Kawasaki EL,din acest an,mai precis din septembrie 2007,ma alatur voua,celor pe 2 roti (motociclisti dilai),si incep sa gust din plin aceasta ,,Religie,, si pasiune care am inceput sa o manc pe paine de fiecare data cand am ocazia...Tin sa amintesc si sa spun faptul ca,prietenii au au avut si au un rol important,vital & fara margini de fiecare data...Am fost ajutat la acest capitol si nu numai de Eddy Metal HD,Achimmoto HD,Prietenii din Road Patrol Timisoara si multi altii de prin toata Tara Noastra Romaneasca,care mi-au infiltrat involuntar acest flagel care nici cu levieru`nu cred (si nici nu vreau) ca o sa-l mai pot scoate vreodata...Proaspat membru si intrat(in proba) in Road Patrol Timisoara,filiala Hunedoara,va invit pe toti cei pe 2 roti,motociclisti nebuni si dusi cu pluta si nu numai sa luati parte alaturi de cei 2 prieteni buni si (membrii nebuni) din HD,Eddy & Achimmoto la Bikes on Ice editia a III-a Road Patrol Timisoara filiala Hunedoara...

Va asteptam pe toti la aceasta Intrunire sa ne petrecem 3 zile si 2 nopti ca in povesti,cu hot Wine & Chics,tzuiskey,Rockareala si muzica de buna quallitet,motociclete & motociclisti din tara si din afara...As vrea si mi-as dori,sa pot vedea motociclisti(i) cata frunza si iarba sau(zapada)in acest caz!...http://www.youtube.com/profile?user=absconditus333

:lol: :) :lol: :D :D :D :) :10: :D :lol: ;) :cheers: :moto: :D Asadar Norok Bun,Asfalt Uscat si Drum Intins pana in Februarie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Deus`Absconditus, frumos post dar dar urata faza cu poza :lol: dupa ce ai scris despre "Bikes on Ice" ce si cum, repede vad poza unei gagici CU BERE, in bidoanele goale, tari, pe post de tavitza pt bere !!! hehe, omule, ce ai facut nu e deloc cinstit ! poza asta ar atrage ori ce motociclist cu scaun la cap, ce doreste sa fie servit pe o astfel de tavitza :) :moto: :lol:

 

Nu stii ca motociclistul e o specie speciala, cu nevoi lafel de speciale, este sensibil si foarte influentabil la astfel de lucruri :cheers: este o specie fragila ce trebuie ocrotita, PESCAR de motarzi ce esti :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PESCAR de motarzi ce esti :cheers:

:burnout: ??? Nu prea ai inteles...,dar totusi din recunostinta si respect pt tine am delistat fotografia...Defineste-mi te rog expresia de mai sus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PESCAR de motarzi ce esti :moto:

 

:what: ??? Nu prea ai inteles...,dar totusi din recunostinta si respect pt tine am delistat fotografia...Defineste-mi te rog expresia de mai sus...

 

 

Ah.. chiar nu trebuia, eu spuneam in spirit de gluma, mi-a placut poza! chiar destul de mult :D

 

Am observat la mai multi ca termenul de "motard" nu a aparut inca in romania, sau poate nici nu o sa se raspandeasca...

"Motar" se spune in tarile francofone (si nu numai) la motociclist... la noi echivalentul e motard. Motarzi = mai multi...

 

Am auzit expresia asta la f putini p aici.. eu am trait cativa ani pe dincolo, am facut si scoala generala tot acolo, si poate d aceea sunt familiarizat cu anumite expresii care aici vad k nu sunt asa des folosite :hug:

 

P.S. Pls arata-ne poza din nou! nu priva lumea de asa ceva :eek:

 

Cand vin prin Hunedoara dau o bere ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vin prin Hunedoara dau o bere ! :hug:

ok dilau ...Am zis ca poate deranjeaza dar uite pt tine ...si in acelasi timp cand vi la HD...poate chiar la intrunirea din acesata iarna care este prin februarie...Road Patrol...Bikes on Ice...Poate bem o tzuika fiarta...Wanna Beer?... :D :) :what: ...Numai bine omule...

post-12861-1195153164_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vin prin Hunedoara dau o bere ! :D

 

ok dilau ...Am zis ca poate deranjeaza dar uite pt tine ...si in acelasi timp cand vi la HD...poate chiar la intrunirea din acesata iarna care este prin februarie...Road Patrol...Bikes on Ice...Poate bem o tzuika fiarta...Wanna Beer?... :what: :) :eek: ...Numai bine omule...

 

Hehe, asa frate :eek:

Chiar o sa incerc sa vin la intrunire sa imi vad compatriotii mei hunedoreni! Tzuik nu beau , dar berea nu este o problema, atata timp cat e multa! MULTA :moto:

 

Astept cu nerabdare :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ghidel Paul:P

Petrosani, str independentei....calaresc un Peugeot Speedfight 100cc ca nu am decat 16 ani da mere peste suta:>

poa ne mai vedem astia din petro si acu chiar daca a venit zapada:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut , eu atat ma intreb chiar faci parte din ROAD PATROL TIMISOARA ??? da chiar hai sa ne vedem si sa ne demonstrezi ......sau doar visezi sa fi in RPT ........m-ai enervat la culme cu vaza de a folosi nume care nu iti apartin .......fa sa dispara numele de la cluburi ,, ca am impresia ca tu aparti unei alte lumi ...........VORBESC SERIOS IA ATITUDINE , ca sa nu luam noi atitudine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Eu sunt Gil din Calan...acu-s pe inmatriculat un CBR-ica mai batranel da se tine bine. Poate ne-om intalni pe la Calan-Bai mai pe caldura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa nu fiu macelarit ca m-am bagat si eu sa ma prezint :bow: , sunt Bogdan din Hunedoara, din pacate parintii nu s-au gandit mai devreme sa ma faca si am doar 17 ani ;) dar sper ca din septembrie sa ne vedem pe sosea, eu calarind un virago 535. Doamne ajuta-mi! :bow: :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cin sa te macelareasca? Ii al tau Virago ala impreuna cu al lui Eddy la scoala?

Editat de Gilbert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cin sa te macelareasca? Ii al tau Virago ala impreuna cu al lui Eddy la scoala?

 

Ma refeream la tamas_daniell :bow: dar sper sa nu se simta acum ofensat :bow:

Virago de la lic 2 e al lui cretzu (Deus`Absconditus) si eu sper sa-mi cumpere frati-mio pana de ziua mea unu, tot asa 535 :bow: :bow: ;)

so... sper sa ne vedem pe sosea :bow:

:bow: & asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu papa nimeni pe nimeni aici:)) asa ca stai linistit...io is ink viu si m-a intalnit de 2 sau 3 ori cu daniel si nu m-a papat, ii chiar de treaba asa ca stai lin:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...