Sari la conținut

Motociclisti Din Jud. Hd


sorcer
 Share

Postări Recomandate

Vorba lu Eddy ...Ce de lume cunoscuta pe aci prin gradina...Ma fratiilor io unu` va doresc mult succes la inceput de drum in aceasta pasiune(virus) , dar unul placut care si pe mine m-a prins destul de tarziu , (si io am fost in postura asta)...Vreau sa le multumesc pe aceasta cale tuturor dilailor care au contribuit la infectarea mea cu acest virus ...Motociclismul...Imi amintesc cu palcere de acest contact intre mine si motoare care s-a petrecut la o intrunire,Prima de altfel,Valea Ierii (Cj) iar cuvintele au fost urmatoarele...Ba io imi bag #*$@ ... Io imi iau Motor...Si de atunci am inceput sa albesc , sa chelesc , sa nu mai manc . sa nu mai beau , dar intr-un final mi-am tras MOTOR... Acest contact a fost cu mult mai devreme dar neavand posibilitati si invocand tot felu` de motive pro si contra in cele din urma la intrunirea de la cj mi-a pus Kapac...Ceea ce ar fi de spus si un lucru esential in toate acestea poveste ,ar fi ca exista o doza destul de consistenta , de nebunie si placere combinata cu multa ambitie in care sa NU apleci urechea la toti novicii care au doar impresii si te trag inapoi , totul depinde de tine si daca iti doresti cu adevarat nu are cum sa nu devina realitate...

 

 

Hey! Imi permit sa intru si io pe`aici . Inca nu am moto,dar vreau sa spun ca de cateva zile a crescut in mine o pasiune pentru Honda,in special: Deci cat imi doresc una! Fac tot posibilul sa mi`o iau! Tare mi`e teama ca trece vara.. Dar nu renunt pt nimic in lume la ideea de a avea honditza mea. Pana acum am fost pasagera,si daca e ceva,si cineva se ofera sa ma 'care' si pe mine vin cu placere ca pasagera:D

Salutari la toti ! si.. Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 352
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hey! Imi permit sa intru si io pe`aici . Inca nu am moto,dar vreau sa spun ca de cateva zile a crescut in mine o pasiune pentru Honda,in special: Deci cat imi doresc una! Fac tot posibilul sa mi`o iau! Tare mi`e teama ca trece vara.. Dar nu renunt pt nimic in lume la ideea de a avea honditza mea. Pana acum am fost pasagera,si daca e ceva,si cineva se ofera sa ma 'care' si pe mine vin cu placere ca pasagera:D

Salutari la toti ! si.. Asfalt uscat!

 

Bine ai venit printre noi .

Succes la achizitionare si numai kilometri plini de placere fara incidente.

Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Dragos din Orastie.(sau versiunea de manelist Dragos de la Orastie)

 

Am o Yamaha tt 350cc. Foarte multumit de ea: greutate ideala, 100 si de kg, cred ca 120. 36 cp.

Ma dau mai serios din vara anului acesta(2009)

 

Endurist convins, dar parca ma tenteaza si touring. Sau chopperele, sau vitezanele, dat astea cand mai cresc, si imi iau si A-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Buna.

Sunt din deva am 22 de ani si calaresc Un Suzuki Rf 900 R Black...customize Ghost Rider...baietii din Deva stiu:D..si vecinii sunetu:)).

Va astept la un Transfagarasan o trupa cam de 20/30 de oameni sa fie frumos

P.S..Burn Your Rubber Not Your Soul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

Sunt din deva am 22 de ani si calaresc Un Suzuki Rf 900 R Black...customize Ghost Rider...baietii din Deva stiu:D..si vecinii sunetu:)).

Va astept la un Transfagarasan o trupa cam de 20/30 de oameni sa fie frumos

P.S..Burn Your Rubber Not Your Soul

 

Bun venit printre noi !!

 

:D Cola ca ma pocaiesc :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus si poze,ideea e ca asa arata inainte de accident,acuma arata mult mai bine si cand o sa fie vreme frumoasa si putin mai cald o sa vin cu poze noi.

Burn Your Rubber Not Your Soul

post-53786-1261511809_thumb.jpg

post-53786-1261511843_thumb.jpg

post-53786-1261511891_thumb.jpg

post-53786-1261511930_thumb.jpg

post-53786-1261511947_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap, parca mai este un Ghost Rider in hunedoara .................. e acum sunt doi , sa vedem care face cinste mai mult numelui !! bine ai venit ,drumuri bune , grija mare , nu-i de joaca pe soselele mai ales pe soselele din romania !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca n-ai zis canapeaua :D

 

de fapt...cred ca vroia sa zica recamierul :birthday:):birthday:) sau poate dormeza? ;)

 

Bine ai venit printre noi. Cu siguranta o sa apucam sa ne cunoastem mai bine si sa iesim la drum cand da caldura ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e o chestiune de gusturi, dar tot nu pricep de ce vrea multa lume sa semene cu ghost rider si nu vrea de exemplu sa aduca ...sa spunem... cu Zorro sau cu Mutulica din Alba ca Zapada. Iar daca trebuie neaparat sa semene cu o fantoma,macar sa fie una draguta..gen Casper.

sa auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne stim majoritatea de la Free Bikers Week de anu asta,organizat de Achim,superba intrunirea si la anu o sa fie si mai superba,eu am fost cu mascota(Ratonul)...si Suzi era Albastra cu Alb..pentru membrii Free Bikers eu am fost Fotografu.In legatura cu Ghost Rider...imi place ff mult pentru ca e singurul rider care are o personalitate si nu ma refer la Ghost Rider cu Nicolas Cage:))..ala e un Sf..Ma refer la Ghost Suedezul care nu are nici o limita,daca vreti toata viata sa conduceti la limita treaba voastra...Eu NU...si din cate stiu eu nici Zoro nici Casper nu a calarir o mocicleta..cel putin din cate stiu eu.

Ride Free...Ride Fast...end don't forghet Burn Your Rubber Not Your Soul

Mesaj completat

Si la ceva de genu ziceam sa facem numa ca asta vara am fost doar 4 motociclete din cauza ca multi sunt rideri de wekend...asta nu ar fii o problema..problema e ca toti se dau prin centru la impresie si la Geoagiu Bai..cand o sa vedem si noi un club gen Son Of Anarchi sau Biker Boyz unit sa iasa la drumuri..haideti fratilor ca odata la luna putem face o drumetie gen Transfagarasan..atasez cate poze sa aveti idee cum e.....eu in 8 luni am aduna la Suzuki meu 12000 de km...se poate numa sa vreti...Haideti ca pun cateva poze si cine e pentru un Transfagarasan in primavara 2 degete sus:) ...e u tur de 600 de km superb..Deva-Sibiu-Fagaras-TRANSFAGARASANU-Curtea de Arges-Tg-Jiu-Petrosani-Deva.

Salut din Far si Asfalt Uscat

post-53786-1261557933_thumb.jpg

post-53786-1261557959_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce am la semnatura GhosTRideR???

Din acelasi motiv din care aveam scooterul verde si numarul 46 pe el...

Din respect pentru rideri cu indemanare si sange rece....

Adrenalina la maxim....Nu ca as incuraja fuga de politie sau depasirea vitezei legale...

 

Mesaj completat

conduceti prudenti si cu cap :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne stim majoritatea de la Free Bikers Week de anu asta,organizat de Achim,superba intrunirea si la anu o sa fie si mai superba ..........

 

Aici imi permit sa fac o modificare , intalnirea Moto din Hunedoara intitulata ,, FREE BIKERS WEEK '' a fost organizata de toti membrii Clubului Moto FREE BIKERS HUNEDOARA printre care ma numar si eu .

 

 

.................................................................................................................................................................

 

IN legatura cu pseudonimele din lumea moto , fiecare isi alege ce crede el ca il reprezinta , sau fiecare face un custom dedicat cuiva dintr-un anumit motiv , acest lucru trebuie respectat .

Daca stam sa ne gandim ce face unul si altul , ce comportament are in trafic , cat stie de bine sa mearga , cat de regizat este filmul facut , cat de mult incercam sa copiem ( unii cu cap altii fara ) , aici bine inteles tot timpul ramane loc de discutie .

EXEMPLU : MAX BIAGGI , multiplu campion mondial la clasa 125 cm3 , 250 cm3 , 500 cm3 , MotoGp , a reusit performanta sa nu aiba permis de motocicleta pentru a circula pe sosea . si din respect , politia din Italia i-a facut cadou un permis moto ,, sa poata si el ca un incepator sa circule cu motocicleta pe strada '' .

 

......................................................................................................................................................................

 

Ne vedem pe sosea !!!

 

 

 

 

 

RESPECT

Mesaj completat

........................................................................................................ am fost doar 4 motociclete din cauza ca multi sunt rideri de wekend...asta nu ar fii o problema..problema e ca toti se dau prin centru la impresie si la Geoagiu Bai..cand o sa vedem si noi un club gen Son Of Anarchi sau Biker Boyz unit sa iasa la drumuri..haideti fratilor ca odata la luna putem face o drumetie ........................................................

PAREREA mea este ca nu trebuie sa fi membru unui club anume , sau nu trebuie sa faci parte dintr-un grup anume , ca sa iesi undeva .....................

TREBUIE SA VREI SA IESI , si sa poti sa iesi ;) :D $$ , cu prieteni , amici , chiar si cu necunoscuti , pana la urma toti suntem motociclisti !!!

 

Din cate imi aduk aminte sau din cate se vede pe subforumul ,, Hunedoara '' , asta vara s-au organizat destule excursii , sa mers la destule intruniri moto , ideea e sa vrei sa iesi , sa poti sa iesi , sa comunici cu lumea moto , sa urmaresti forumul , sa dai telefoane , deci SE POATE !!!

 

HAI CA IESIM DIN IARNA ASTA NUCLEARA , si vine caldura -- NE VEDEM PE SOSELE !!!

 

 

 

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Va salut pe toti! sunt Raul, din Deva ( unii dintre voi ma stiti si din Simeria)... fan chopper, am o frumusete de Intruder de 1400, de care sunt tare madru! Abia astept sa vina vremea buna sa ne vedem pe drum! Respect!

 

Bine ai venit printre noi cavalere :cheers: Sa ne vedem pe la vreo iesire si la cati mai multi km parcursi fara neplaceri alaturi de suzake al tau..

 

 

RESPECT :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti! sunt Raul, din Deva ( unii dintre voi ma stiti si din Simeria)... fan chopper, am o frumusete de Intruder de 1400, de care sunt tare madru! Abia astept sa vina vremea buna sa ne vedem pe drum! Respect!

 

 

 

Esti binevenit printre noi :D . Frumoasa bestie ai. Asfalt uscat si multa grija! Ne vedem pe sosea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti! sunt Raul, din Deva ( unii dintre voi ma stiti si din Simeria)... fan chopper, am o frumusete de Intruder de 1400, de care sunt tare madru! Abia astept sa vina vremea buna sa ne vedem pe drum! Respect!

 

 

Welcome, ma bucur cand vad ca apar chopper-isti noi, sper sa ne vedem cat mai curand pe sosea. Sa stapanesti sanatos bestia si sa ai parte de cat mai mult soare si asfalt uscat!!!

 

Numa` bine si la vara cald!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut. nou sunt si eu. sunt din petrosani, dar momentan lucrez in pitesti. totusi prin hd e mai fain de plimbat si cand mai vin pe meleagurile natale sper sa am cu cine da o tura! numa' bine tuturor si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...