Sari la conținut

VETERANII


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cum a dat raza de soare am iesit la o plimbare de control.

Binenteles si cu ....probabil cel mai in varsta membru al bikerilor - activ. 75 ani. - Suzuki GT 80L

 

Sper sa organizam ceva frumos de 1 Mai

Felicitari.., nu am cuvinte, tot asa si la 85 de ani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru ca intr-adevar suntem o comuniune aparte ce avem in sange veninul "doua roti"

Am sa postez intr-o ipostaza inedita momentul cand am fost "infestat" cu acest venin.

Se intampla undeva pe la 1970.

post-28174-1234641394_thumb.jpg

Cu mana pe ghidon asteptam "startul" :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi amintesc cu nostalgie de bunicul meu, care a murit anul trecut la 90 ani si care pe la 80 ani inca mai mergea cu motocicleta. O artroza chinuitoare l-a impiedicat sa continue. Avea IJ 56. Pe vremea cand mergea el cu motocicleta, eu nu manifestam nici un interes pt acest sport. Abia din 2004 am inceput si eu sa circul cu motocicleta, dupa ce am reabilitat un alt IJ mostenit de la tata. Nu m-a interesat motociclismul, cu toate ca si bietul tata a fost mare motociclist. Pe mine nu ma interesa decat bicicleta. A trebuit sa moara bietul tata ca sa ajung sa fiu si eu interesat de motociclism. De la bunicu am primit sfaturi elementare pt repunerea motocicletei in functiune, in lipsa oricarui prospect disponibil si fara ca sa stiu atunci ca exista acest forum. Saracu parea f fericit sa vada ca ma preocupa sa redau viata motocicletei care a apartinut fiului sau, mort prea devreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Tineri mistuiti de dorul aventurii si veterani pe care nimeni si nimic nu ii poate desparti de pasiunea lor de o viata, motocicleta - formeaza o lume aparte cu suflet romantic...

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor si Salut Dane pt. ca tie ma adresez:

CREZI CA AR FI FRUMOS SA INCERCAM SA II ADUNAM PE CEI CARE AU MOTOARE (SAU FARA ) DAR MAI IN VARSTA LA O INTRUNIRE ?

ce parere ai despre idee si ma-m adresat tie pt ca lucri la o publicatie si poate ai mai multa ascultare la pulicul motorizat sau nemotorizat.

mai tii minte cursa Bucuresti - Sinaia cu masini OLD TIME cata lume scotea pe strazi si pe langa drum ?

eventual astept un raspuns.

Cu stima deosebita salut pe toata lumea si ASFALT USCAT !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...CRED CA AR FI FRUMOS SA INCERCAM SA NE ADUNAM CEI MAI IN VARSTA PASIONATI DE MOTOARE...

 

Cei cu spirit organizatoric si idei bune

(tineri in cujet din Romania)

sunt asteptati sa deschida un Topic pe aceasta tema !

 

:crack:

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...CRED CA AR FI FRUMOS SA INCERCAM SA NE ADUNAM CEI MAI IN VARSTA PASIONATI DE MOTOARE...

 

Cei cu spirit organizatoric si idei bune

(tineri in cujet din Romania)

sunt asteptati sa deschida un Topic pe aceasta tema !

 

:crack:

Poi sa incep eu, daca tot vad ca dati curs "invitatiei".

 

Cred totusi ca ceva mai in Mai, sa dea caldura, pana atunci propune-ti un loc de intalnire sa punem tara la cale, traseul, etc.

Suna foarte bine si cred ca daca facem s putina publicitate chiar o sa scoatem multi admiratori pe strazi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi sa incep eu, daca tot vad ca dati curs "invitatiei".

 

Cred totusi ca ceva mai in Mai, sa dea caldura, pana atunci propune-ti un loc de intalnire sa punem tara la cale, traseul, etc.

Suna foarte bine si cred ca daca facem s putina publicitate chiar o sa scoatem multi admiratori pe strazi.

 

 

Exact asta a fost si ideea . sa icercam sa semene cu celebrele raliuri Bucuresti-Sinaia dar nu raliu ci plimbare,

cata poate fi luand partea frumoasa si sa nu distugem motocicletele atatea cate mai sunt.

am apelat la ingaduinta si "stiinta " celebrului DAN NASTASE pentru ca este in mediu si se descurca altfel decat un novice ca mine. M-am gandit si ca un pic de sponsorizare chiar nu ar strica si etc. etc. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Exact asta a fost si ideea . sa icercam sa semene cu celebrele raliuri Bucuresti-Sinaia dar nu raliu ci plimbare,

cata poate fi luand partea frumoasa si sa nu distugem motocicletele atatea cate mai sunt.

2. M-am gandit si ca un pic de sponsorizare chiar nu ar strica si etc. etc. :crack:

 

1. Sa nu uitam ca motociclistii (fie ei si veterani) nu sunt numai in Bucuresti.

Asadar: Sa gasim o zi cu soare si un loc pitoresc cam prin centrul tarii - spre care sa se indrepte parada

(din orice loc de bastina) - cand va fi sa ne intalnim.

 

2. :crack:

 

Va fi un eveniment unic in Romania.

Doamne ajuta, sper sa iasa ceva frumos !

Va asteptam cu contributii de toata isprava !

 

Voi deschide un topic nou la rubrica "Intalniri, evenimente, excursii"

VETERANI, ADUNAREA !

post-882-1235043207_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma simt inca odata inspirat sa vad ca ne vom putea bucura de pasiunea noastra de suflet pana la varste inaintate. La multi ani! La cat mai multi km in siguranta!

Sper sa mai aflam si de alti domni (doamne) de varste asemanatoare,a caror spirit tanar ii face sa incalece pe motoare incercand sa ajunga orizontul.

Tuturor numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da frate! Genial! Asta este motociclismul! Asta este esenta lui! Nu genunchi pe jos, mers pe o roata, mers cu 300km/h. Sa ajungi la 80 de ani si sa te bucuri de o plimbare cu fiul tau... Genial! Sa va dea Dumnezeu km multi si de acum incolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru ca intr-adevar suntem o comuniune aparte ce avem in sange veninul "doua roti"

Am sa postez intr-o ipostaza inedita momentul cand am fost "infestat" cu acest venin.

Se intampla undeva pe la 1970.

post-28174-1234641394_thumb.jpg

Cu mana pe ghidon asteptam "startul" :)

 

Wow! Geniala poveste geniali oameni si geniala poza asta!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu si eu pe cineva care merge la 70 de ani de n-are treaba pe Transalp...:)

 

Super. Ma bucura faptul ca mai exista "veterani" printre noi.

Sper sa dam curs intalnirii veteranilor undeva prin luna MAI sau IUNIE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...