Sari la conținut

Seth On Fire 2009


Requiem
 Share

Postări Recomandate

In perioada 29-31 Mai 2009 Seth Riders Club va organiza la Cluj-Napoca o intrunire pentru motociclisti intitulata "Seth on Fire". Va promitem o atmosfera incendiara si o intrunire diferita de tot ce a-ti vazut pana acum.

seth-on-fire.jpg

 

Si uite un nou topic legat de intrunirea pe care o pregatim deja de ceva vreme.

Aici va vom tine la curent cu ce se mai intampla si cum ne gandim sa iasa.

 

Asteptam sugestiile voastre aici si ne vom stradui sa tinem cont de ele intr-o cat mai mare proportie.

 

 

Poze de anul trecut: http://www.sethrc.ro/evenimente?view=galle...+-+Seth+on+Fire

/index.php?...471&hl=seth

 

 

Locatia

 

Intrunirea va avea loc in campigul Eldorado (www.campingeldorado.com).

 

Eldorado este un camping amenajat la standarde europene, sub administratie olandeza, situat la 15 km de Cluj-Napoca, cu acces direct din drumul european E60.

 

Facilitatile oferite de camping:

- piscina cu plaja de nisip;

- Hartasurse curent electric, iluminare si robinete cu apa in tot campingul;

- bloc sanitar cu dusuri cu apa calda;

- posibilitate de cazare in apartamente si casute in conditii excelente;

- cort cu capacitatea de 500 persoane Campingpentru luat masa in caz de intemperii;

- restaurant;

- internet wireless;

- teren de sport;

- Campingtraseu enduro in imediata vecinatate cu acces direct din camping;

 

 

 

Formatii

 

1. AB/CD

 

* the ultimate AC/DC Tribute Band

* www.abcdband.com

abcd.jpg

 

2. Iron Maidnem

 

* Iron Maiden Tribute Band

* www.ironmaidnem.hu

iron_maidnem.jpg

 

3. Desperado

 

* singura trupa de country cu succes pe melagurile Romaniei

* www.desperadocountry.ro

desperado.jpg

 

4. C.A.S.H

 

* una dintre cele mai prestigioase formatii de heavy metal din Romania

*www.cashcj.uv.ro

cash.jpg

 

 

Cazare

 

Motel Dalia

 

* situat la 800m de camping

* contact: 0264-371.077, 0744-636.513, 0729-009.221

* tarife:

o 80 RON/camera cu 2 paturi

o 80 RON/camera cu pat matrimonial

o 100 RON/camera cu pat dublu

 

 

Vila Cionca

 

* situat la 1 km de camping

* contact: 0264-371.288, 0744-643.730, 0746-658.730

* web: www.vilacionca.ro

* tarife:

o 80 RON/camera single

o 100 RON/camera double

o 133 RON/camera cu 3 paturi

o 163 RON/apartament cu 4 paturi

 

 

Motel Capus

 

* situat la 2 km de camping

* contact: 0264-350.441, 0264-350.442, 0264-350.443, 0264-350.444

* web: www.motelcapus.ro

* tarife:

o 75 RON/casuta cu 2 paturi

o 110 RON/camera single

o 170 RON/camera cu pat matrimoni

 

(Posibil sa fie ceva schimbari la tarife.)

 

 

 

 

Aici gasiti ce a aparut in media deocamdata:

http://www.citynews.ro/cluj/stiri/evenimen...regatiri+33133/

http://www.monitorulcj.ro/cms/site/m_cj/ne...isti_56942.html

http://dordeduca.ro/evenimente/seth_on_fir...ikers_fest/6134

 

 

 

 

Sponsorii nostrii:

vector_construct_logo.jpg

dragontech_logo.gif

seth_media_logo.jpg

pensiunea_paris_logo.jpg

white_lotus_logo.jpg

 

 

Parteneri media:

ncn.jpg

moto_life.jpg

motociclisimo.jpg

cluj_expres.gif

motoflash.jpg

city_news.jpg

clon.gif

clujonline.jpg

Editat de Requiem
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 170
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutam SETH-ul ! mare pacat mare sa coincida intrunirile noastre. ne facusem (SeawolveS) planuri sa va vizitam anul acesta la voi acasa, la intrunirea organizata de voi. se pare ca ati facut o figura foarte frumoasa anul trecut,deoarece am citit si auzit numai lucruri misto despre voi. a ...era sa uit...deci voi mi i-ati suflat pe Desperado ! bravo voua ! am sa incerc la anul sa vorbesc cu ei de pe 1 ianuarie , poate asa avem si noi sanse sa ii aducem la mare. hai sa va fie cu noroc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super.

intrebare:nu cumva AB/CD aia, cinta piesele AC/DC in ungureste?

 

 

Salut,

 

AB/CD canta piesele Ac/Dc in engleza

 

@Seawolves: ne pare rau ca nu ne puteti vizita anul acesta. Si drumul cred ca ar fi fost superb! Nu stiti ce pierdeti :)

 

Oricum bafta la organizare :cheers: si sa ne vedem cu bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" succesuri" depline in organizare si voua.

Ne pare tare rau ca nu ajungeti pe la noi. erau o sama de weekend-uri libere unde se mai putea organiza o intrunire. baiu-i ca toti depindem de locatii si de momentele cand sunt libere.

Cu Desperado treaba e simpla . Faceti intrunirea nu deodata cu noi si ii aveti.:cheers:) sunt preten cu ei de cand ne jucam cu bicicletele, sa nu mai vb de asocieri si alte reprezentari.

Si pe langa toate astea pleaca sambata la un concert in Germania . de aia si noi i-am programat vinerea.

cele bune si spor maximk la treaba , ca aveti destula.

 

Calin

 

 

salutam SETH-ul ! mare pacat mare sa coincida intrunirile noastre. ne facusem (SeawolveS) planuri sa va vizitam anul acesta la voi acasa, la intrunirea organizata de voi. se pare ca ati facut o figura foarte frumoasa anul trecut,deoarece am citit si auzit numai lucruri misto despre voi. a ...era sa uit...deci voi mi i-ati suflat pe Desperado ! bravo voua ! am sa incerc la anul sa vorbesc cu ei de pe 1 ianuarie , poate asa avem si noi sanse sa ii aducem la mare. hai sa va fie cu noroc !
Editat de sethcj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fiecare zi vad medalia data de seth fratelui meu anul trecut si imi amintesc cat a laudat toata lumea intrunirea...anul asta nu lipsesc pt nimic in lume!bafta la organizare

 

Pai ce concurs a castigat, sau te referi la ecuson ?

 

Oricum prima intalnire moto din tara cu apa calda la dusuri. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" succesuri" depline in organizare si voua.

Ne pare tare rau ca nu ajungeti pe la noi. erau o sama de weekend-uri libere unde se mai putea organiza o intrunire. baiu-i ca toti depindem de locatii si de momentele cand sunt libere.

Cu Desperado treaba e simpla . Faceti intrunirea nu deodata cu noi si ii aveti.:burnout:) sunt preten cu ei de cand ne jucam cu bicicletele, sa nu mai vb de asocieri si alte reprezentari.

Si pe langa toate astea pleaca sambata la un concert in Germania . de aia si noi i-am programat vinerea.

cele bune si spor maximk la treaba , ca aveti destula.

 

Calin

 

ai mare dreptate frate biker. gandeste-te cat de tare primeaza maneaua la litoral vara si-ti vei da seama ca am facut eforturi aproape supraomenesti sa punem mana pe campingul asta.dat fiind faptul ca este cam la inceput de sezon,am mizat pe perioada care inca nu este chiar sezon propriu zis si pe bunavointa patronului. asta vara am facut turul valahiei,transilvaniei,banatului si chiar pana la budapesta impreuna cu sotia mea si retur. in cluj,am trecut la un moment dat pe linga o poarta vis a vis parca de un cimitir, intrun cartier situat undeva mai pe inaltimi,pe o straduta lunga care urca mult,poarta pe care scria mare SETH RC, in curtea carei case erau ceva motoare depanate. am sa va vizitez si la vara si am sa va conctactez sa va invit la o bere. ce ziceti? va bagati? bafta multa baieti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo eram unde zici tu, numa' ca nu ne-am inteles cu vecinii de vis a vis si ne-am mutat. :burnout:

se mutau prea multi vi-a-vis de noi si era o treaba de acomodare.

Amu ne-am cumparat sediu si e mult mai bine.

Daca ai drum prin cluj, da de veste si aveti de la noi un butoi de bere.

si noi am fost azi vara intr-un tur fain pana pe litoralul croat , apoi prin slovenia in italia, am traversat alpii si apoi prin austria , ungaria si acasa.

 

Va multumim celor care fac aprecieri pozitive la adresa noastra pe acest topic si ii asteptam cu placere la finele lunii mai.

 

alea bune sa se adune

si aia buni.

Calin

SETH RC

 

ai mare dreptate frate biker. gandeste-te cat de tare primeaza maneaua la litoral vara si-ti vei da seama ca am facut eforturi aproape supraomenesti sa punem mana pe campingul asta.dat fiind faptul ca este cam la inceput de sezon,am mizat pe perioada care inca nu este chiar sezon propriu zis si pe bunavointa patronului. asta vara am facut turul valahiei,transilvaniei,banatului si chiar pana la budapesta impreuna cu sotia mea si retur. in cluj,am trecut la un moment dat pe linga o poarta vis a vis parca de un cimitir, intrun cartier situat undeva mai pe inaltimi,pe o straduta lunga care urca mult,poarta pe care scria mare SETH RC, in curtea carei case erau ceva motoare depanate. am sa va vizitez si la vara si am sa va conctactez sa va invit la o bere. ce ziceti? va bagati? bafta multa baieti !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..intrebare!...

...va fi si anul asta un loc(cort) separat unde se va asculta alta muzica decit rock?..in speta muzica club-house?..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..intrebare!...

...va fi si anul asta un loc(cort) separat unde se va asculta alta muzica decit rock?..in speta muzica club-house?..

 

Inca nu am hotarat daca se va mai asculta in acel cort alt gen de muzica,

Anul trecut initiativa noastra nu prea a avut succes. O sa anuntam cand luam o decizie.

 

Mihai

Seth RC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu cortul o sa se poata sta? cat costa intrarea?

Bineinteles ca se poate sta cu cortul, de fapt cred ca majoritatea participantilor o sa stea la cort. Unul dintre motivele pentru care am ales aceasta locatie pentru intrunire este ca ofera toate facilitatile pentru cei care stau la cort (toalete, dus, prize si iluminare in tot campingul).

Inca nu am stabilit cat va fi intrarea, probabil ca si anul trecut 30 RON, o sa anuntam oricum cand luam o decizie.

 

 

Mihai

Seth RC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.stie cineva cam cu cit timp inainte se poate rezerva casuta acolo in camping?

Salut,

 

Din pacate casutele sunt deja rezervate, incearca sa faci o rezervale la pensiunile din apropierea campingului, daca nu mai sunt locuri da-ne un semn si mai facem rost de numere de telefon de la alte pensiuni.

 

Cele bune,

Mihai

Seth RC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca in general de 25 de roni nu beneficiezi nici de jumatate din conditiile pe care le ofera Seth-ul, 30 mi se pare chiar OK. Ne vedem acolo! :rolleyes:

 

De motociclist sau de motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De motociclist sau de motor?

 

De persoana.

 

In orice camping cu aceleasi facilitati ai platii aprox 10 euro / persoana cu tot cu motocicleta si cort, si aici mai ai concerte, concursuri, etc.

 

Asa ca pretul e chiar foarte bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Campingul Eldorado e cel mai civilizat camping pe care l-am vazut in Romania. Fara nicio exagerare. Toalete, dusuri... totul super curat.

 

Cat despre intrunirea organizata de Seth anul trecut - JOS PALARIA.

Cine a fost stie :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e cea mai asteptata intrunire din acest an. Zilele astea am fost la un chef si toti faceam ce faceam si iar ajungeam la discutiile legate de plecarea la Seth...

Asadar, noutati ceva? Ce idei va mai bantuie? Cum a ramas cu acel cort, ce vom face inauntru? Rock, house, striptease, patinaj artistic? :D

Abia astept sa ne vedem! Hai norock!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...