Sari la conținut

Fc-moto..


namaste
 Share

Postări Recomandate

Stiu ca banii sunt blocati... au trecut ieri cele 5 zile.. iar la mail mi-au raspuns intotdeauna cel tarziu a2a zi. Zicea cucoana ieri ca trimit coletul... insa n-am primit mail ca l-au trimis cu AWBul. Lucreaza si astazi, pana la ora 16 (ora Germaniei).. acum nu stiu daca lucreaza curierul.. mai astept azi si luni anulez comanda si ma reorientez. Sunt cam neseriosi ... te duc cu vorba.



In cele din urma azi au expediat coletul... sa vedem cand ajunge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 276
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am cumpărat și eu două perechi de mănuși din 18.04 și încă nu le-au trimis. Se mișcă încet

Știu și de ce: am plătit cu PayPal.Singura comandă pe care mi-au trimis-o a doua zi a fost una cu plata ramburs.

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu.. eu cred ca depinde de stocul care il au in magazin. Daca e in magazin, trimit imediat. Eu am platit cu cardul, plata s a facut instantaneu.. si abia ieri a plecat coletul (conform trackingului de pe ups)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut si eu o comanda la ei ( inainte de Paste ), si dupa cateva zile mi-au dat mail de confirmare cu livrare pe 30 iunie... Produsul comandat arata ca ar fi in stoc cand am facut comanda, dar pe confirmare imi spunea ca stocul s-a epuizat. Evident, am renuntat la comanda, fiind vorba de o casca si nu puteam astepta atat. Am comandat casca respectiva de pe un alt site si mi-a ajuns intr-o saptamana cu Posta Romana :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu.. eu cred ca depinde de stocul care il au in magazin. Daca e in magazin, trimit imediat. Eu am platit cu cardul, plata s a facut instantaneu.. si abia ieri a plecat coletul (conform trackingului de pe ups)

Când intri pe nenorocitul ăla de site şi alegi ceva ai o listă acolo unde nu te lasă să cumperi dacă respectiva combinaţie de culoare+mărime nu este în stoc.

Se presupune că e în stoc ce am cumpărat eu. Dar dacă între timp mai comandă şi Ion din Rusia cu ramburs şi e stoc limitat i-o trimite aluia ca să ia şi bănucul lui cât mai repede. Mie mi l-au luat deja instant cu PayPal, nu e grabă.

Cred că este a 8 a comandă la ei. Nişte turci prăpădiţi vai de managementul lor, bine că au preţuri bune

PS Le-am trimis mesaj şi le-am zis că dacă găsesc altundeva o să cumpăr şi anulez comanda la ei (le-am mai făcut treaba asta la o comandă de 800 euro). Mi-au dat mail şi m-au sunat să-mi spună că se ocupă de ea prioritar.

Normal că nu îi cred pt că sunt nişte imbecili.

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care ati mai primit prin UPS ... cine-s astia? Ca prin zona mea nu e nicio masina de la curierul asta ... cum imi vine coletul? Pe site scrie ca pe 12 mai ajunge... ajunge in Romania sau la mine acasa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DHL am vazut.. UPS ioc. Nu asta ma intereseaza.. ci mai degraba cine vine sa-mi aduca coletul? UPS sau de la Bucuresti trimit cu un curier national (gen fan curier) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumpărat și eu două perechi de mănuși din 18.04 și încă nu le-au trimis. Se mișcă încet

Știu și de ce: am plătit cu PayPal.Singura comandă pe care mi-au trimis-o a doua zi a fost una cu plata ramburs.

 

n-are legatura. eu am comandat numai cu plata la livrare si n-a contat… pur si simplu, ce zic ei ca e pe stoc nu e neaparat…

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai de-aia spun și eu că sunt niște tâmpiți. Sunt comenzi via e-shop nu cerute pe mail. Am avut cu ei și situația inversă: după 2 sau 3 luni mi-am pierdut răbdarea și am cumpărat din UK,le-am dat mail și le-am zis să anuleze, i-am și sunat.

Au zis că da, anulează și în loc de asta mi-au trimis coletul.

UPS și USPS sunt doi simbionți americani cu prezență incomparabil mai slabă decât DHL în RO. Mortăciuni dar cu prețuri mici au protocoale cu Cargus și Fancurier posibil și cu alții

Nimic comparabil cu DHL

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au zis că da, anulează și în loc de asta mi-au trimis coletul.

 

dap, mi s-a intamplat si mie. la aproape un an dupa ce anulasem au trimis. zapaciti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut o experienta execrabila cu fc-moto...

  • comanda facuta pe 18 Martie - dupa o saptamana jumatate primesc termen de livrare a gecii in Iulie + alt produs in 15 mai
  • impartit shipmentul in doua, schimb geaca cu ceva ce apare pe stoc
  • alte doua saptamani trec... termen livrare geaca sfarsitul lunii Mai... pentru ca nu mai este in stoc
  • am vorbit cu ei la telefon decateva ori... de fiecare data acelasi om... probabil singurul. Am fost mintit la telefon de trei ori...
  • primul telefon dupa o 10 zile de la comanda: "comanda dvs este completa, o vom trimite cat de curand, probabil saptamana asta... a inceput sezonul si suntem foarte ocupati"
  • al doilea telefon la 15 zile dupa..."comanda este completa inafara de un produs... vreti sa impartim shipmentul"... zic da, si ma trezesc cu alte 4 produse lipsa in colet si culmea produsul mentionat de el initial era inclus
  • at treilea telefon si a treia minciuna... nu pot astepta pana in iulie pentru o geaca, daca o schimb cu ceva de pe stoc faceti livrarea mai repede?... raspunsul a fost da. Am schimbat comanda, raspuns primit dupa alte 10 zile in care nici la telefon nu ii puteam prinde " geaca comandata nu mai este in stoc si va mai dura o luna pana o primesc"...
  • intr-un final am anulat restul comenzii si am asteptat inca o saptamana pentru deblocare banilor

Si nici nu a fost o comanda pricajita... am comandat impreuna cu un prieten produse de aproximativ 2000 Euro... execrabili, nu voi mai face nicio comanda la ei.

 

Cautand alte magazine in europa am dat peste motorstorm.it... super preturi, geaca (model 2014) era cu 80 de euro mai ieftina decat pe fc-moto (-20%) si in plus am primit si doua cupoane de cate 20 Euro pentru comenzi viitoare (la minim 200 E poti folosi un cupon, la 400 doua, samd)..., livrare super rapida (comanda luni dimineata, AWB primit luni seara si vineri la pranz produs livrat prin FedEX) - e adevarat ca produsele apareau pe stoc si cu shipping in 24 de ore mentionat pe site, dar important este ca s-au tinut de cuvant ceea ce nu pot spune despre fc-moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vreau sa anticipez, prima posibila teapa, de doua zile am confirmare DHL ca au primit returul (cizme), si totusi pe mail ei continua sa spuna ca inca nu a sosit.

O fi tot acelasi si la retururi, si daca il suni tu prea des nu are timp de mine ..?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cam praf din cate vad .. sa dea Domnul sa-mi ajunga comanda cu bine si sa fie totul OK .. ca oricum din ce citesc pe aici nu mai comanda la ei.

 

Referitor la motostorm.it, l-am gasit si eu... insa produsele de la ei (cel putin combinezoanele la care m-am uitat) erau mai scumpe ca pe fc-moto. Louis par seriosi, insa stau cam prost la produse (au o gama mai mica) ... cel putin la combinezoane.

 

Azi la pranz a plecat coletul din Ungaria ... spre Romania. In noaptea asta sau maine dimineata e in Romania ... daca il trimit romanasii tot maine (prin fan curier am inteles) poate il primesc sambata (daca dau cu livrare sambata) ... daca nu, luni (asa cum scrie si pe siteul UPS la data livrarii)

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vreau sa anticipez, prima posibila teapa, de doua zile am confirmare DHL ca au primit returul (cizme), si totusi pe mail ei continua sa spuna ca inca nu a sosit.

O fi tot acelasi si la retururi, si daca il suni tu prea des nu are timp de mine ..?

Ieri după amiază le-am dat mesaj și le-am cerut tracking #. S-au scuzat că încă nu le-au trimis pt că una din mărimi nu este pe stoc și mai durează. Azi am primit ambele perechi de mănuși

(UPS apoi Fancurier ). Totali !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si coletul meu a ajuns, e in Bucuresti din ce vad pe tracking. Le am dat mail celor de la UPS Romania si i am rugat sa l trimita azi cu livrare maine.. au zis ca ok.

 

Acum sa vad daca primesc maine si daca trebuie sa platesc eu transportul de "sambata".

 

Oricum, ceva dubios e ca la tracking scrie ca are 2 kg coletul... ori ar trebui sa fie un combinezon 2 piese + o pereche de cizme..

 

Ieri după amiază le-am dat mesaj și le-am cerut tracking #. S-au scuzat că încă nu le-au trimis pt că una din mărimi nu este pe stoc și mai durează. Azi am primit ambele perechi de mănuși

(UPS apoi Fancurier ). Totali !

Ti au mai dat vreun nr de awb sau sms ceva, cand au trimis cu fan curier?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si coletul meu a ajuns, e in Bucuresti din ce vad pe tracking. Le am dat mail celor de la UPS Romania si i am rugat sa l trimita azi cu livrare maine.. au zis ca ok.

 

Acum sa vad daca primesc maine si daca trebuie sa platesc eu transportul de "sambata".

 

Oricum, ceva dubios e ca la tracking scrie ca are 2 kg coletul... ori ar trebui sa fie un combinezon 2 piese + o pereche de cizme..

 

 

Ti au mai dat vreun nr de awb sau sms ceva, cand au trimis cu fan curier?

Am primit un SMS în dimineața asta de la Fan Curier că am colet. Nimic până acum, nici de la FC Moto când au trimis nici de la UPS când au pus către Fan Curier.

FC Moto chiar ziceau aseară că mai durează până trimit mănușile că nu au ambele mărimi pe stoc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Scarto, sunt chiar invidios :-)

Ti-au venit amandoua, si combinezon, si cizme, asa, din prima ochire?

 

Auzi imi dai si mie un acatist te rog ca sa se potriveasca urmatoarele comenzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.. sunt bune, si cizmele si combinezonul :) am avut o geaca 56 si era nitel mica.. am zis sa iau 58 la costum.. iar cizmele le am luat 45 ca la adidas port 44.5 :)

post-49250-0-51567000-1399712505_thumb.jpg

post-49250-0-61401500-1399712550_thumb.jpg

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...