Sari la conținut

Fc-moto..


namaste
 Share

Postări Recomandate

Mie mi-au spus ca asteapta sa ajunga cagula (30 euro),si dupa acea imi livreaza pachetul.

 

@saracie.Ai cerut tu comanda impartita sau au trimis-o ei.As cere si eu comanda impartita ,dar vorba lui @stokerel ,nu as plati 15 euro transport pt cagula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 273
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu am specficat niciodata nimic.

plasam comanda, de regula mai multe produse (unele voluminoase - costum piele, casti...) si eram anuntat ca din motive de furnizor (bla bla) tre sa astept dupa unele produse sau sa accept impartirea comenzii.

Cand "ardea" sunam si vb la tel cum sa procedam mai eficient. De regula raspunde un arab care e greu de cap sau aiurit ca sa nu spun prost (incurca comenzile).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca la comanda de 200e (total) nu se obosesc sa trimita doua colete . :)

 

Cred ca luni le trimit un e-mail sa-mi trimita doar casca daca vad ca nu se misca treburile .

 

 

P.S.Primesc atentionare prin e-mail cand pleaca coletul spre mine ?



Update..Am primit e-mail precum ca pachetul a fost trimis spre adresa :) ..abia astept sa pun casca cea noua pe cap ( Shark RSF 3).

 

 

Pate sa-mi spuna cineva cu aproximatie in cat timp ar putea ajunge in Athena(adresa pt destinatie) ?

Editat de Ninu 2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Romania mi-au ajuns in 5 zile lucratoare, de fiecare data. Probabil tot un termen de livrare similar vei avea si pt Grecia. Urmareste trackingul si o sa vezi ;)

 

ps: eu ii stiam filipinezi, dar intr-adevar e destul de greu sa comunici ceva cu cei de la suport :)))) Insa, per ansamblu, magazinul e foarte ok, comanda a ajuns de fiecare data si daca au fost probleme s-au rezolvat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Tocmai am intrebat eu mai sus... daca citeai..

 

Se plateste pretul produsului + transport. Daca vrei plata la livrare, mai platesti 5 euro.

Scuze. Nu am fost atent si am ignorat ce era mai sus. Mersi pt info!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

casca mea comandata luni seara, a plecat joi de la fc-moto, luni seara a plecat din viena... cu UPS (care nu stiu sa aiba punc in sibiu) , sunt curios daca: la sibiu ajunge la Posta sau DHL si daca platesc in euro sau echivalentul in lei ?

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

casca mea comandata luni seara, a plecat joi de la fc-moto, luni seara a plecat din viena... cu UPS (care nu stiu sa aiba punc in sibiu) , sunt curios daca: la sibiu ajunge la Posta sau DHL si daca platesc in euro sau echivalentul in lei ?

 

ajunge prin curier… ala cu care lucreaza ups in zona. platesti in lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

 

 

In seara asta am comandat si eu, platit cu cardul... produsele pe stoc (2-5 days). Aveti idee cam pe cand ar ajunge coletul?

 

Am comandat luni un costum si o pereche de cizme (760 euro) si nici pana azi nu le au livrat (plecat din depozitul lor)...

 

Mai astept pana maine si anulez comanda. Cam neseriosi.

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de luni pana azi au trecut cele 5 zile si nu au expediat. I am intrebat azi prin email cand livreaza si au spus ca azi... dar e deja ora 19.15 in Germania (ei lucreaza pana la 19) si nu am primit niciun awb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca au zis ca a plecat, vezi in mail ca ai un cod lung unde il poti localiza, Eu zic sa astepti pana luni :)

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Keep calm Scarto,

a - banii tai de pe card sunt "blocati", nu si luati , se iau la definitivarea comenzii

b - si la mine FC-moto a lalait-o peste cele 5 zile, dupa 7-8 zile au trimis. Si raspund dupa 2 zile la un e-mail...

c - Trimit cu UPS, un serviciu mai slab ca DHL, in opinia mea, (merge doar terestru si face 4-5 zile , DHL trimite par avion in 2 zile e la Oradea, a treia zi imi ajunge acasa)

d - oricum e weekend, nu raspunde nimeni pana luni nici la returnarea de care spui.

Editat de Choixalacreme
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la retururi FC-MOTO dar si altii (Motoin, de exemplu)

La Posta Romana, acestea sunt tarifele actuale: ( verificat acum doua zile, 110 lei un retur la FC moto)

 

62 RON plus 14.3 RON pentru fiecare Kg.

http://www.posta-romana.ro/dms/posta-romana/pdf-si-word/tarife/tarife-servicii/Marfuri/internationale/Prioritare-Neprioritare/Tarife-Colete-Internationale---2014/Tarife%20Colete%20Internationale%20-%202014.pdf

 

Exista un alt serviciu mai ieftin? Eu nu am gasit. Dar mi-as dori..

Editat de Choixalacreme
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...