Sari la conținut

Fc-moto..


namaste
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 273
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Scrie pe site: 7,9 EUR (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_IE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/Versandkosten). Si te mai costa 4,9 EUR daca vrei sa platesti ramburs, adica atunci cand primesti coletul. Daca faci plata in momentul comenzii nu se aplica taxa asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scrie pe site: 7,9 EUR (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_IE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/Versandkosten). Si te mai costa 4,9 EUR daca vrei sa platesti ramburs, adica atunci cand primesti coletul. Daca faci plata in momentul comenzii nu se aplica taxa asta.

 

asta cat inseamna in lei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Scrie pe site: 7,9 EUR (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_IE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/Versandkosten). Si te mai costa 4,9 EUR daca vrei sa platesti ramburs, adica atunci cand primesti coletul. Daca faci plata in momentul comenzii nu se aplica taxa asta.

» Post actualizat in 18 Jun 2014 17:24

Scrie pe site: 7,9 EUR (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_IE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/Versandkosten). Si te mai costa 4,9 EUR daca vrei sa platesti ramburs, adica atunci cand primesti coletul. Daca faci plata in momentul comenzii nu se aplica taxa asta.

Multumesc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Da, se poate, insa pe banii tai de transport/curier. Care, nu sunt putini, din pacate...

Eu am incercat, crezand ca voi plati cat e transportul de la ei la mine. Am descoperit ca au tarife muuult mai mici, din cauza volumelor mari de colete, care nu se aplica pentru retur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Recomandarea mea este sa nu cumparati de pe fc-moto.de!

 

Oricat de ieftine vi s-ar parea sau orice avantaje credeti ca ati avea nu se merita timpul si stresul.

 

Peste tot unde cauti pe net gasesti numai review-uri proaste despre ei, dar eu am facut greseala sa nu citesc aceste review-urile si am plasat o comanda de 500 de euro acum doua saptamani. Inte timp le-am trimis nenumarate emailuri pe care efectiv le-au ignorat.

 

Azi dimineata a venit totusi un email in care mi se spune de fapt ca habar nu au cand vor avea produsele pe stoc si cand le vor livra. Le-am spus sa imi anuleze comanda si sa returneze banii si sper cam macar vor avea bunul simt sa nu faca probleme. Oricum voi incepe cu telefoane si am norocul sa am ceva prieteni in Germania care vor suna la randul lor. Oamenii astia merita all the shit in the world.

 

Este inacceptabil in ziua de azi sa oferi asemenea customer service. E ridicol, e absurd.

 

In concluzie oameni buni evitati fc-moto.de. Sunt atatea alte site-uri, mai ales din UK care au un customer service incredibil. Chiar daca te costa transportul un pic mai mult macar stii ca vei avea produsele pe care le-ai comandat si le vei avea la timp.

 

bafta

Editat de Costi Craciunescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai comandat ceva ce nu era pe stoc, trebuia sa stii ca livrarea dureaza mult. Trebuia sa citesti ce au scris oamenii pe aici. Si eu am comandat ceva ce nu era pe stoc si stiam ca va dura mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am comandat de la ei de mai multe ori, fara probleme! Daca unul din articolele comandate a lipsit, au trimis ce a fost disponibil inainte, iar articolul lipsa a venit dupa, fara costuri suplimentare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomandarea mea este sa nu cumparati de pe fc-moto.de!

 

Eu am comandat la fc-moto.de produse care nu erau pe stoc. Am primit mail de la fc-moto ca nu au pe stoc si daca vreau sa astept, am zis ca da. Timpul de asteptare dat de fc-moto era ~ doua luni dar dupa o saptamana am primit mail precum comanda a fost livrata. Inca o saptamana si am avut toate produsele acasa. Eu am facut comanda cu plata la destinatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

La ce numar de telefon raspund nesimtitii astia de la fc moto? vorbesc engleza?


» Post actualizat in 16 Jul 2015 09:25

A reusit cineva sa vorbeasca cu cei de la fc-moto?

Cand sunt la acel nr mi se spune ceva in germana apoi in engleza sa apas tasta 2 pt engleza dar apas si nimic, incepe mesajul vocal din nou.

Editat de Alex28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Mie mi-au raspuns la mailuri destul de prompt, de pe o zi pe alta de obicei.

 

Era un user care comanda/aducea produse de pe fcmoto. Aveti idee cine era ? Nu ii mai gasesc topicul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FC-MOTO mi-a raspuns de fiecare data la email in maxim o ora...anulare de comanda, modificare de comanda sau informatii suplimentare.


» Post actualizat in 08 Mar 2016 14:58

Comanda facuta in 01.03.2016 si livrata in azi in 08.03.2016 :)

Urmeaza sa probez geaca si manusile cand ajung acasa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Sa nu comandati nimic de pe acest site ,mi au trimis colet absolut gol fara niciun produs nauntru ,si trebuia sa achit 1145€ la ramburs,niste tepari extraordinari mare atentie .

Esti sigur ca nu este o "surpriza" de pe la curieri ?...

 

Am 3 comenzi la ei fara nicio problema (inclusiv una la care nu mai aveau stoc pe unul din produse, pe care mi-au trimis-o cu vreo 2 sapt mai tarziu, cand le-a intrat inapoi in stoc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...