Sari la conținut

Fc-moto..


namaste
 Share

Postări Recomandate

Asta am facut, intre timp am lamurit si misterul... cutia castii e chiar de la casca ce o vroiam eu, exact marimea respectia, apare si o bifa chiar pe eticheta cutiei, doar ca inauntru a fost alta casca... deci ei au vazut ce e pe cutie si nu au mai stat sa mai si verifice ce e inauntru, au luat de bun ce era pe ea si au trimis. :(

 

Astept un raspuns de la ei legat de ce si cum si le trimit casca inapoi sa imi trimita inapoi ce am comandat eu. :(

 

 

 

ai o foaie albastra sau ceva de culoare cu return completezi foaia pui adresa care scrie pe foaie pentru retur si le trimiti colet prin UPS,dureaza mult pana iti raspund si daca iti raspund iti spun sa il trimiti inapoi

Editat de Nate4u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 273
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu UPS-ul e scump, m-am uitat ieri la UPS pe site si e in jur de vreo 63 EUR ... cu timp de ajungere o saptamana parca. O sa caut ceva pe la Posta Romana, curier de la posta ceva si le trimit, ma ocup azi sa dau telefoane, maine nu lucreaza nici o posta deci luni va fi expediat inapoi catre ei, pana atunci e posibil sa imi raspunda si la mail-uri totusi. :)

Editat de RedCap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FC-Moto au, cu curierul, un deal cu mult mai bun decat clientul ocazional. Cand am cumparat de la ei, taxa de expediere a fost modica. Cand le-am facut retur (ma razgandisem si vroiam o marime mai mica) si din comoditate am apelat tot la UPS, costul a crescut exponential. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca n-or sa ma taxeze cei de la UPS cu 63 de euro :eek:

totusi,eu primesc,nu trimit inapoi.. :unsure:

 

Eu ma refer la retur, nu la ce platesti pe transport cand iti vine un pachet de la ei.

 

FC-Moto au, cu curierul, un deal cu mult mai bun decat clientul ocazional. Cand am cumparat de la ei, taxa de expediere a fost modica. Cand le-am facut retur (ma razgandisem si vroiam o marime mai mica) si din comoditate am apelat tot la UPS, costul a crescut exponential. :what:

 

Exact, am platit parca 11.90 EUR la UPS daca nu ma insel cand am primit coletul iar daca eu vreau sa trimit inapoi am de platit 63 EUR. :)

 

ai o foaie albastra sau ceva de culoare cu return completezi foaia pui adresa care scrie pe foaie pentru retur si le trimiti colet prin UPS,dureaza mult pana iti raspund si daca iti raspund iti spun sa il trimiti inapoi

 

Ieri am pus la mesagerie colet catre ei cu, casca primita si cu foaia completata in care specific clar ca vreau sa imi trimita ce am comandat eu si ce apare in factura. Acum sper sa si primesc inapoi in timp util casca de la ei. Cam pe vineri asa ajunge pachetul la ei, sper ca pe 22 sa imi vina casca mea in sfarsit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am pus la mesagerie colet catre ei cu, casca primita si cu foaia completata in care specific clar ca vreau sa imi trimita ce am comandat eu si ce apare in factura. Acum sper sa si primesc inapoi in timp util casca de la ei. Cam pe vineri asa ajunge pachetul la ei, sper ca pe 22 sa imi vina casca mea in sfarsit.

sper sa'ti ajunga repede ca am vazut ca alti asteapta mult si bine, eu nu am avut treaba pana acum :-?? miau adus destul de repede chiar daca nu le aveau pe stoc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce comandasem eu mi-a ajuns intr-o saptamana initial si din moment ce cutia a fost a castii care trebuia insa inauntru era altceva presupun eu ca au pe acolo si cutia castii S cu, casca L comandata de mine prin ea, ori ei, ori furnizorul lor, pe undeva tre sa fie. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU TRIMITETI CU UPS, chiar daca e gresla lor nu o sa accepte sa va returneze valoarea returului, asta o zic din experienta

 

ei zic asa: "normal post, normal package"

 

eu le-am trimis 3 mail-uri in care le tot spuneam ca le trimit geaca inapoi cu UPS, ca nu mi-au trimis ce trbuie, si 1 nu s-a sinchisit sa imi zica ca nu cu UPS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana nu de mult n-am avut probleme cu FC-Moto (chiar ma laudam cu asta), dar la ultima comanda au "dat-o de gard". Am comandat pt un amic o protectie de coloana A* neagra. Pe factura a fost neagra, dar in colet a fost alba. Bine, nu e un capat de lume, dar citind toate acestea, incep sa-mi pun semne de intrebare cu privire la calitatea serviciilor furnizate.

Am uitat sa va spun. Le-am trimis un mail in care le-am explicat problema si ei mi-au trimis asta:

 

Dear Customer,

 

sorry for the trouble, please send us the backprotector back and add our retour document to it.

We will change it then when it arrived, but please send wit your current post as standard package(nothing like UPS or, Express...) an we will refund the shipping cost then.

 

To provide quick customer service, we ask to add your customer or invoice number and the previous email process.

For further questions, please do not hesitate to contact us.

(Refund and replace within 14 days)

 

 

with kind regards

 

FC-Moto.de

JĂźlicher str. 13

52070 Aachen

Germany

 

Fon (0)241 4639474

Fax (0)241 4639473

 

Web: www.FC-Moto.de

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsul primit de mine...

 

Dear Costumer ,

 

we are so sorry for this mistake .

please send the helmet with a copy of your invoice and the return document back .

please send it by the local post .

we will change and send the right helmet .

 

Mit freundlichen GrĂźĂen

FC-Moto.de

JĂźlicher str. 13

52070 Aachen

Germany

 

Fon (0)241 4639474

Fax (0)241 4639473

 

Web: www.FC-Moto.de

 

 

Ieri vad ca a ajuns casca la retur la ei, sper sa o fi expediat-o pe a mea tot ieri ca sa imi ajunga saptamana viitoare.

 

Raspuns primit azi vad....

 

 

Dear Customer

 

We received your commodity. We send your exchange as fast as possible.

 

FC-Moto.de Team

 

 

 

 

FC-Moto.de

JĂźlicher str. 16

52070 Aachen

Germany

 

Fon (0)241 4639472

Fax (0)241 4639473

Web: www.FC-Moto.de

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ai platit tu transportul celei cu probleme? Dar la cea care tocmai a venit?

Ma bucur ca ti s-au rezolvat problemele. :) Am vazut ca ai inceput sa faci primii km. :moto: Nu te avanta foarte tare pana nu capeti experienta. :nono:

 

Bafta! :cheers:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am platit transportul cand le-am returnat eu... vreo 75 RON... mi-e si sila sa le mai dau mail sa le cer refund la el avan in vedere ca a fost greseala lor totusi. De expediat inapoi insa au facut-o pe banii lor. :)

 

Asfalt uscat pe Tihuta. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste petarde, noroc ca au preturi mici...

 

Mi-am luat casca de la ei, vreo 10 zile pana s-o ship... Am comandat o pereche de nadragi pe 15 iulie... pe 17 s-a schimbat order in "viewed", pe 20 in "in process" si asa a ramas de atunci...

 

La mailuri raspund cand au chef si cand au raspund pe langa total...

 

Noroc cu preturile mici.

 

Mda, comanda pt articol "in stoc" din 15 iulie... in 4 august reusesc sa-mi dea reply ca nadragii de la revit vin la ei in data de................ 25.10.2011... macar e anul asta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

teoretic nici o casca fabricata in italia nu se vinde cu viziera neagra sau fumurie. cel mult pot avea 30% grad de "fumureala" , ca sa spun asa, sa fie omologate pt. strada. daca au viziere fumurii de noi probabil le-au schimbat vanzatorii sa le faca mai usor de vandut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Cel mai tare schimb de mailuri intre mine si fc-moto:

 

 

Von: Lulu [mailto:xxx@yahoo.com]

Gesendet: Freitag, 2. September 2011 10:39

An: kontakt@fc-moto.de

Betreff: Knox Hnadroid gloves inquiry

 

 

 

Hello,

 

Could you please tell me how many Knox Handroid gloves have you guys shipped to Romania? I'm doing some research and I would be very grateful for this information.

 

Thank you,

 

Andrew

 

--

 

Hello,

 

you can read every information you need for the shipping cost on our side at order information because it is different which payment you choose.

 

Mit freundlichen Grüßen

 

FC-Moto Team

 

--

 

Hello, I think you misunderstood what I was asking. My question was "how many units have you shipped to Romania so far?", 10 pairs, 20, etc.

 

 

 

Thank you

 

 

---

 

Hello,

 

ok sorry

 

we have some on stock but which one in color and size and pieces you need ??

 

 

Nu mai pot edita, dar am primit raspuns :D

 

 

Hello,

 

I'm sorry if this is confusing for you, I deeply apologize.

 

I am trying to find out how many have you ALREADY sold to Romania. How many orders have you received so far from Romania for the Knox Handroid gloves.

 

--

Hello,

 

ok sorry .

 

We do not know this can only the boos check .

 

We can ask him and if he would like to answer we write back to you .

 

 

 

 

Editat de Discordless
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apreciez daca ma ajuta cineva cu o problema :D mai general. Vreau sa-mi iau geaca asta. Problema e ca, asa cum se vede si pe site, marimile nu sunt S/M/Etc ci in cifre. M-am uitat pe chartul lor si cea mai mica masura incepe de la 92 care presupun ca-s centimetri. Daca am sub ce fac? Imi iau de muieri? :D Nu gasesc niciun chart calumea cu toate marimile sa stiu ce dracu sa comand la geaca aia.

 

LE: Dupa ceva cautari se pare ca sunt sub S la barbati si M la femei =)) (85cm/34inch). Wtf?!

Editat de Discordless
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...