Sari la conținut

Accident grav Tuzla !


bau-bau
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 284
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lumineaza-ma !!! Cauciuc de iarna pt sportiva, de 190 te rog !

 

Ne pare rau, tocmai am verificat, nu mai avem pe stoc, dar stati fara grija va sunam noi imediat ce sosesc.

 

Cum se mai simte baba, si-a revenit din coma, alcoolica desigur?

Editat de invictus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2- bai paduche :crack: sa lamurim o chestie ca vad ca esti priceput foc. :P la - 10 grade afara poti tragi burnout pana iti sar ochi din cap ca tot nu incalzesti cauciucu ala mai mult de 5 sec :10: dar vad ca esti priceput , eu nu cred ca sunt unul dintre moralisti nu m-am bagat aiurea sa vb se observa ca am si ff putine posturi , dar tu paduche ce esti laso mai moale cu amenintarile ca deschizi usa vrei sa vezi nr de la moto uitete frumos la profil ca il scrie mare eu nu ma ascund .priceputule eu m-am referit ca pustiu abereaza aiurea ca a lasat motoru sa se duca din inertie bla bla bla .. frate pustiu era inghetat tun habarnavea sa mearga cu atat de putina aderenta baba beata ia sarit in fata si a comiso oricum se va alege cu dosar penal asta sa fie clar . ca nu cred eu ca baba aia scapa cu mai putin de 60 de zile daca scapa si asa.

 

 

"laso mai moale cu amenintarile" - ce amenintari?

"dar tu paduche ce esti " - asta o iau ca pe un compliment :crack:

nu pricep de ce trebuie sa distrugi un topic functional din care eu unu nu vroiam decat sa-mi extrag niste informatii referitoare la accidentul, cel putin bizar, descris de initiator. ca sa nu mai vorbesc ca nu te gandesti nici o clipa prin ce trece omul ala, care inca nu stie daca are sau nu o persona pe constiinta. Parerea mea este ca iti lasi fustrarile cam prea libere, si asta iti altereaza mult gandirea. Hai sa fi sanatos si sa-ti moare dusmanii.

 

facem un rezumat pentru cei carora le este lene sa citeasca tot: nu mergeti iarna cu motoru, daca totusi mergeti inbracativa bine, daca aveti si cauciucuri de iarna este perfect, in cazul in care vi se pare ceva straniu in fata reduceti de la 80 la 60 la 50 la 10km/h daca este necesar opriti puneti motoru pe cric, ajutati boschetara sa treaca strada, abandonati-o intr-un boschet sa moara de frig pana dimineata si gata (la asta nu sa gandit nimeni ca poate a fost mana lu dumnezau sa o loveasca sa ajunga la spital, nu prin boscheti sa moara sigur, asa poate mai are o seansa) SSC poate de fapt ai facut o treaba buna ma, nu-ti mai face atatea griji.

 

:crack: nostim.

 

ai perfecta dreptate, nu merita sa se streseze atat. nu el a bagat baba in spital ci alcoolul. Cat am stat in spital am avut trei alcoolici in sevraj, colegi de salon. E boala grea. Oamenii aia nu mai erau deloc prezenti in realitate.Unul din ei a sarit din pat cu ditamai operatia pe abdomen si cu perfuzoarele smulse din branule.Pana au venit asistentele sa-l lege a umplut salonul de sange in cautarea barului.Statea in picioare, cu sangele siruind din maini si cu pansamentul plin de sange, si ne intreba unde e barul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact in aceeasi situatie ma aflu eu, am un vecin cu care ma intalnesc dimineata si seara cand plec sau ma intorc de la munca.

Dimineata se duce drept catre bodega si seara intotdeauna il gasesc intorcandu-se serpuit acasa ori pe mijlocul drumului ori pe mijlocul unei benzi la intamplare, mut de beat, cu spume la gura ( nu exagerez catusi de putin). De fiecare data cand ma intalnesc cu el incetinesc suficient cat sa pot opri in caz de nevoie.

 

Mai pe scurt, nu trebuia sa reduci pana la 60 ca sa treci pe langa femeie ci trebuia sa incetinesti mult mai mult ca sa treci foarte incet pe langa persoana respectiva eventual sa si te faci remarcat prin flash-uri sau claxoane de la distanta.

 

Pana la urma era sau nu machita? La inceput zici ca nu i-au gasit urme de alcool in sange si spre sfarsit contrazici asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma era sau nu machita? La inceput zici ca nu i-au gasit urme de alcool in sange si spre sfarsit contrazici asta.

 

N-ai fost deloc atent, era vorba despre urme de sange in alcool.

 

presupun ca la astea se referea (cred):

 

Probabil ca la alea, dar el vrea neaparat de 190 :crack:.

Editat de invictus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca la alea, dar el vrea neaparat de 190 :crack:.

 

sper sa nu vorbesc prosti, dar n-am vazut de 190. este?

alea din poze (prma si a doua) sunt de 120/70-17 si 160/60-17, numit snowtex fabricat de firma heidenau., care insa face cauciucuri de iarna pentru scootere, 125 si enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg nimic... Tu ai venit cu ideea asta geniala ! Si au mai raspuns si reisarii plii dupa tine, cu fel si fel de inventii...

 

chiar exista.

din cate am citit despre ele iti ofera 30% aderenta mai buna pe gheata si zapada decat un cauciuc obisnuit la o temperatura de 0 grade.

Editat de Deer T-Ace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ultimele 3 pagini inteleg ca de fapt cauza accidentului sunt cauciucurile heidenau care nu se pun pe sportivele care merg la ceas de seara prin tuzla.

 

Afara e de dat, ceea ce va urez si voua. Km frumosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg nimic... Tu ai venit cu ideea asta geniala ! Si au mai raspuns si reisarii plii dupa tine, cu fel si fel de inventii...

 

ok ideea este urmatoarea:

 

- nu am sa iti spun cine le produce, daca esti curios ai sa gasesti

- cauciuc de iarna nu inseamna obligatoriu exemplul reisarilor care au incercat sa iti lumineze tie universul (le multumesc pe calea astea ca si-au batut capul pt unul ca tine)

- e vorba de un cauciuc care lucreaza la temperaturi joase

- in japonia (japan) lumea merge nonstop pe mobre, exista cerere si de aici si dezvoltarea acestui tip de cauciuc.

 

ai putea sa dai si tu un google dupa rewiew-uri daca tot faci pe curiosu` s-ar putea gasi ceva si pentru trotineta ta.

 

fir intins!

Editat de valbida1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gizas 20 de pagini de offtopic? In mare parte over a atins niste puncte corecte frigul + lipsa experientei+inca vreo cateva pe care nu le mai enumar.

Cu ce nu sunt eu de acord? cu problema vitezei.Parerea mea e ca poti sa ai 80 poti sa ai 50 cand iti sare idiotul in fata nu-l eviti. De ce ma bag in seama? pentru ca asta vara am avut si eu 2 astfel de intalniri cu idioti fara creier dar diferenta e ca am ramas intreg. Da sunt incepator, da mergeam cu 80 la ora in localitate la 2 noaptea..eram singurul autovehicul de pe bulevard. Vad dobitocul pe trotuar la sute de metri de orice trecere ma uit la el se uita la mine. Ajung la o distanta de cativa metri, atunci imi sare in fata si incepe sa traverseze in fuga, blochez spatele intru in derapaj cumva o controlez , opresc o pun pe cric si ma uit sa vad pe unde a fugit cu intentia sa-l pun jos sa trec cu motorul peste el...disparuse in noapte.Cine era vinovat? Eu bineinteles nu? Pina nu treceti macar odata prin asa ceva as zice sa nu va mai dati cu parerea, e usor de zis da frate eu merg cu 50..ma lasi? Nu ma dau pe o roata nu merg cu mai mult de 140 in afara si cu mai mult de 80 inauntru. Bine cand situatia o impune merg si cu 10-20/h nu sunt inconstient. Acum cei care aveti motoare si mergeti cu max 50 dati cu pietre. Nu ma misc stau drept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nam zis ca merg cu 50 ,i :crack: in nici un caz nu respect limita de viteza .In oras in schimb imi vad de treaba mea si conduc foarte preventiv adica mai mult de 80 nui trag si stiu cum este ca mi-au iesit si mie dobitoci in fatza dar el iti zic sigur ca a comiso din cauza frigului .. pur si simplu cand ai mainile inghetate tun nu mai reactionezi nu iti mai dai seama cat sa apesi frana si nici nu prea mai poti..

Editat de OveR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nam zis ca merg cu 50 ,i :crack: in nici un caz nu respect limita de viteza .In oras in schimb imi vad de treaba mea si conduc foarte preventiv adica mai mult de 80 nui trag si stiu cum este ca mi-au iesit si mie dobitoci in fatza dar el iti zic sigur ca a comiso din cauza frigului .. pur si simplu cand ai mainile inghetate tun nu mai reactionezi nu iti mai dai seama cat sa apesi frana si nici nu prea mai poti..

ba am zis ca nu ma mai bag, dar zau ma scotzi din sarite cum le stii pe toate. daca erau 20 de grade in noaptea cand s-a petrecut accidentu ? esti sigur ca era frig ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

erai in localitate si aveai 80 la ora. asa se intelege cel putin din cele scrise de tine. chestia cu "prevenii un accindent numai atunci cand ti'ai dat seama de ce intentii are acel pieton/ participant la trafic" se aplica, cu putin noroc, numai atunci cand conduci regulamentar.

 

sanatate si incearca sa te gandesti ca ai gresit.

 

ce iti place sa bagi cutitul in rana GRATUIT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ideea este urmatoarea:

 

- nu am sa iti spun cine le produce, daca esti curios ai sa gasesti

- cauciuc de iarna nu inseamna obligatoriu exemplul reisarilor care au incercat sa iti lumineze tie universul (le multumesc pe calea astea ca si-au batut capul pt unul ca tine)

- e vorba de un cauciuc care lucreaza la temperaturi joase

- in japonia (japan) lumea merge nonstop pe mobre, exista cerere si de aici si dezvoltarea acestui tip de cauciuc.

 

ai putea sa dai si tu un google dupa rewiew-uri daca tot faci pe curiosu` s-ar putea gasi ceva si pentru trotineta ta.

 

fir intins!

Bre, japonezii aia au inventat si roboti care-ti fac o m**e dimineata, asa ca ma asteptam sa se fi inventat si cauciucuri de genu', dar eu m-am bazat pe ideea ca la noi nu se gasesc si nici nu ar avea cine stie ce priza "la public" si inca imi sustin ideea ! Nu am auzit pe nimeni sa alerge dupa asa ceva ! Pilot Power fac fata cu brio la temperaturi de peste 0 grade, bineinteles la un mers normal. Nu mai incerca sa pari inteligent, ca esti chiar mai redus ca multi altii de pe aici. Me love ya ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si baba mai respira sau tot in coma e ? :)

 

Frumos topic plin de Asi si voi mai vreti sa facem campanii impreuna cand aici ne lovim cu pietre ????????

E adevarat ca unii au facut 200 000 de km dar pe moto sunt convins ca nu. In loc sa veniti cu niste idei noi , voi continuati sa va aratati plini de ura si unul mai viteaz decat altul. Pacat , mare pacat .

Din experienta mea va spun ca amandoi au fost vinovati .

1. Motociclistul neadaptarea vitezii la conditiile de afara cumulate si cu lipsa de experienta (" iarna nu-i ca vara ")

2. Baba ca a traversat pe unde nu trebuia.

 

Privitor la gumele de iarna o chestie utila si foarte interesanta dar pentru cei carora li se si potriveste cauciucul si care nu are alt mijloc de locomotie . Felicitari pentru cei doi care le-au cautat pe net . Chiar ii rog sa faca un alt topic pentru ca sunt informatii utile pentru unii din noi.

 

O zi placuta .

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primu rand vreau sa te vad pe tine cum inveti pe temperatura asta sa te dai pe circuit :D sper sa te tina fundu ca o sa doara :) asa cat drespre ala cu capra .." prietene nu cumva tu in loc de motor calaresti o capra si o dai pe 2 copite "ca esti prea sarcastic

 

 

vi se pare cumva aiurea ca l-am criticat pe un pusti de 18 ani care are carnet de o luna care are motor de 3 -4 luni si care prima lui preocupare cand si-a luat motoru era sa se dea pe o roata nu sa invete elementarele desigur combinat si cu faza fara carnet si fara casca , toate astea combinate rezulta reteta pentru dezastru . Daca vi se pare ca il critic aiurea spunetimi ca ma duc si ii cumpar lui pustiu de langa mine un R1 si il dau sa se dea pe o roata pe strada la voi desigur :D

 

 

 

total de acord cu ...criticatu pustiului. Eu n as permis categotia A cui n are 2 ani de experienta de trafic , adica B. O masina poate sa o conduca orice gospodina speriata , bunica sau bunic trecut de 80 de ani sau orice pitzipoanca sau tembel fitzos; pe 2 roti se complica situatia, nu mai e asa facil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

total de acord cu ...criticatu pustiului. Eu n as permis categotia A cui n are 2 ani de experienta de trafic , adica B. O masina poate sa o conduca orice gospodina speriata , bunica sau bunic trecut de 80 de ani sau orice pitzipoanca sau tembel fitzos; pe 2 roti se complica situatia, nu mai e asa facil

http://dexonline.ro/search.php?cuv=cratima

Da ma! sintem toti niste semizei astia care reusim sa mergem pe doua roti.

E mai periculos sa conduci masina ca un (cuvant urat) decit moto pentru ca poti sa faci pagube mult mai mari, nu crezi? Nu e mare lucru daca crapa unu pe mana lui. Ideea este sa nu ia pe altii dupa el.

Bineinteles ca examenul pentru A trebuie sa fie mai dur, dar sa obligi pe cineva sa aiba doi de exp pe conserva pt A e la fel de aberant ca ideea lu Oparescu de a interzice moto pe timpul noptii. Pe care sint convins ca multi cretini de pe acilea l-au votat. Ca de, face autostrada suspendata :) Pina una alta a suspendat pasajul Basarab :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Over... iesisem cu motorul de ~ 10 minute , si afara erau cam 7-8 grade ... asa ca nu stiu daca aveam timp sa inghet mai ales ca pe strada pana la sosea nu prea pot merge cu 180 astfel incat sa inghet... Cauza accidentului nu cred ca a fost asta , si fara nici un fel de ironie... te rog , mai incearca! Nu am nici un fel de problema , ca va da'ti cu parerea , in fond de asta am si postat aici... cat despre baba, ieri era in aceeasi stare... azi nu mai stiu nimic , mai tarziu o sa sun la urgenta !

PS : ma amuza rau de tot chestia cu cauciucurile de iarna , si vreau sa stiu si eu cam cati dintre voi aveti pe vitezane asa ceva , mai ales dintre cei care au venit cu ideea!

Editat de SSC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...