Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sigur. nu vreau sa raman singur i-ati ceva pe doua roti cu motor orice!

Mesaj completat

pentru cine vrea sa mearga pe moto nu conteaza marca si vechimea fierului si eu chiar am unul vechi dar merge ma distrez asta e important!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa vorbesc cu scoaba si ciutanu sa ma ajute mai la iarna, poate gasim ceva si pentru mine :angryfire:

 

ce scoaba?

hai sa nu-mi zici ca vrei sa ma calci :D

la iarna? pai cu septembrie ce facem?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai imbatrinit.... In septembrie ne vedem, si la iarna cind sunt preturile jos, cumparam moto :wave:

Tu, scoaba, vedem unde gasim ceva mai de "criza" asa.... :D

Salutari pentru cei "reloaded" :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai imbatrinit.... In septembrie ne vedem, si la iarna cind sunt preturile jos, cumparam moto :wave:

Tu, scoaba, vedem unde gasim ceva mai de "criza" asa.... :D

nesanatosule, am zis, POATE ca vin la adunatura de bosho

si? te-ai si gândit la ce cazan te orientezi?

vezi ca piticania are o Mobra de vânzare ... ORIGINALA ... d-aia cu furca-n triunghi, ZAU de te mint :angryfire:

 

sa stii ca mobra mea nu sta ...

al mic tomna o venit cu ea ... MURAT

aici îs 25°C si toarna ca la tropice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, prieteni !

 

In principiu, "VETERANII, ADUNAREA !" are rezultatul scontat, prin propuneri si inscrieri

dar mai cu seama cu fotografiile si amintirile seniorilor care dau sarea si piperul topicului...

Cred - insa - ca se impun niste precizari:

 

1. VETERANUL nu este doar un soldat iesit la pensie sau retras din activitate !

...Erau multi militari romani care dupa serviciul de 25 de ani continuau (la cerere) sa activeze in cadrul armatei.

...Sa nu uitam ca Garda lui Napoleon era compusa din veterani - cei mai hotarati ostasi de pe campul de lupta...

Acceptiunea extinsa a definitiei tot in DEX o gasim (din fr. vĂŠtĂŠran, lat. veteranus).

VETERĂN: Persoană (în vârstă) care a activat Âşi s-a remarcat vreme îndelungată într-o acțiune (de mare răspundere).

Remarcati parantezele...

 

2. Propunerea de a ne autointitula MOTOCICLISTI DE ELITA.

Este o titulatura care ne onoreaza, intr-adevar, dar sa lasam majoritatea

sa aprecieze cum se cuvine la timpul potrivit...

 

3. Dezbaterea continua.

Pana nu ajungem sa punem la vot - nimic nu este "batut in cuie" -

nici macar locul adunarii.

 

4. Foarte buna ideea cu "medaliile" dar eu as transforma-o in ceva mai practic:

un semn distinctiv meritoriu, TRESE DE VETERAN

brodate cu fir de aur si purtate pe maneca stanga. (vezi desenul).

 

Sa auzim numai de bine !

 

Si pina la urma se mai face ceva ?

Cine se ocupa?

Intilnirea cind va fi ?

Am auzit propuneri pentru dupa inceperea scolilor.

Eu personal nu cred ca e bine , e practic sfirsit de septembrie, ploioasa perioada.

Voi ce ziceti ?

Din Brasov se va ocupa cineva de gasirea unuor locuri de cazare ?

Si de campare pentru cei care vor sa stea la cort ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pina la urma se mai face ceva ?

Cine se ocupa?

Intilnirea cind va fi ?

Am auzit propuneri pentru dupa inceperea scolilor.

Eu personal nu cred ca e bine , e practic sfirsit de septembrie, ploioasa perioada.

Voi ce ziceti ?

Din Brasov se va ocupa cineva de gasirea unuor locuri de cazare ?

Si de campare pentru cei care vor sa stea la cort ?

 

:angryfire:

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pina la urma se mai face ceva ?

Cine se ocupa?

Intilnirea cind va fi ?

Am auzit propuneri pentru dupa inceperea scolilor.

Eu personal nu cred ca e bine , e practic sfirsit de septembrie, ploioasa perioada.

Voi ce ziceti ?

Din Brasov se va ocupa cineva de gasirea unuor locuri de cazare ?

Si de campare pentru cei care vor sa stea la cort ?

 

:angryfire:

:wave:

 

 

EU INTREB , EU RASPUND.

TOATA LUMEA E PLECATA IN CONCEDIU ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU INTREB , EU RASPUND.

TOATA LUMEA E PLECATA IN CONCEDIU ? :angryfire:

DA. Asta este si motivul pt care unii, inclusiv eu am propus ca perioada de intalnire in septembrie dupa inceperea scolilor. Vremea este inca buna si avem sanse mari sa gasim cazare grupat, pt cat mai multa lume. Colegii din Brasov sant rugati ca in masura timpului disponibil sa se intereseze de o zona pt organizarea intalnirii. Daca nu apar propuneri concrete la acest subiect, in august am sa bat zona, impreuna cu cine se mai ofera, pt a gasi o locatie potrivita. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu v-ati plictisit sa ajungeti mereu doar in zona Brasovului (de parca acolo ar fi Mecca motociclismului romanesc :laugh: ),v-as propune undeva in Gorj,linga manastirea Tismana (cazare incepind de la trei-patru stele-margarete,pina la casute tip camping sau cort,mincare ieftina si diversificata,posibilitati de conferinta,sala pentru dezmat alcoolizat pentru cei mai pofticiosi,parcare pazita...etc).Nu mai vorbesc de zona,trasee,pitoresc,posibilitati de a ajunge...

Asta e doar o idee,fiindca vad ca se lungeste pelteaua si acum vine septembrie...si noi n-avem nimic concret.Daca am acceptul vostru,in max. doua saptamini rezolv totul pina la amanunt.

Ce nu pot rezolva este ca sa conving maicutele sa doarma cu noi...asta stiu sigur ca mi-e imposibil! :cheers:

Sariti acum cu bocancii pe mine,cu alte propuneri sau acceptul unanim! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu pot rezolva este ca sa conving maicutele sa doarma cu noi...asta stiu sigur ca mi-e imposibil!

Mai bine incerci la taicuti ca astia sigur se bucura,si ne mai si cinstesc. :angry:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu v-ati plictisit sa ajungeti mereu doar in zona Brasovului (de parca acolo ar fi Mecca motociclismului romanesc :laugh: ),v-as propune undeva in Gorj,linga manastirea Tismana (cazare incepind de la trei-patru stele-margarete,pina la casute tip camping sau cort,mincare ieftina si diversificata,posibilitati de conferinta,sala pentru dezmat alcoolizat pentru cei mai pofticiosi,parcare pazita...etc).Nu mai vorbesc de zona,trasee,pitoresc,posibilitati de a ajunge...

Asta e doar o idee,fiindca vad ca se lungeste pelteaua si acum vine septembrie...si noi n-avem nimic concret.Daca am acceptul vostru,in max. doua saptamini rezolv totul pina la amanunt.

Ce nu pot rezolva este ca sa conving maicutele sa doarma cu noi...asta stiu sigur ca mi-e imposibil! :cheers:

Sariti acum cu bocancii pe mine,cu alte propuneri sau acceptul unanim! :angry:

 

E o posibilitate si asta,Ivane.Sunt peisaje superbe pe acolo.Eu sunt de acord si cu locatia asta si cum spui tu e mai ieftin ca sa zic,la Brasov.Inclusiv banalul mic la Herculane (dau un exemplu,ca nu e departe de Tismana)e cu 1-1,5 lei,fata de 2-2,5 lei in alte parti.Asteptam reactia celorlalti ,,batrani".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine incerci la taicuti ca astia sigur se bucura,si ne mai si cinstesc. :angry:

Da mai Endurica,dar astia au dat-o-n bara cu mincarea saptamina trecuta...n-ai vazut la TV ca au intoxicat muncitorii care lucrau la manastirea Lainici?Si nu stiu daca avem "baietei" dispusi sa-si sacrifice bumbu' printre veterani,mie mi s-au parut normali toti d.p.d.v. cit si tehnic! :cheers:

Oricum,cine doreste,poate incerca...distanta intre Tismana (maicute) si Lainici (taicuti) este sub 50km,drumul destul de bun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu v-ati plictisit sa ajungeti mereu doar in zona Brasovului (de parca acolo ar fi Mecca motociclismului romanesc :laugh: ),v-as propune undeva in Gorj,linga manastirea Tismana (cazare incepind de la trei-patru stele-margarete,pina la casute tip camping sau cort,mincare ieftina si diversificata,posibilitati de conferinta,sala pentru dezmat alcoolizat pentru cei mai pofticiosi,parcare pazita...etc).Nu mai vorbesc de zona,trasee,pitoresc,posibilitati de a ajunge...

Asta e doar o idee,fiindca vad ca se lungeste pelteaua si acum vine septembrie...si noi n-avem nimic concret.Daca am acceptul vostru,in max. doua saptamini rezolv totul pina la amanunt.

Ce nu pot rezolva este ca sa conving maicutele sa doarma cu noi...asta stiu sigur ca mi-e imposibil! :cheers:

Sariti acum cu bocancii pe mine,cu alte propuneri sau acceptul unanim! :angry:

Zona Brasovului a fost propusa initial prin prizma egalizarii distantelor ce urmeaza a fi parcurse pt toata tara. Personal nu ma deranjeza nici o zona. Eu vin indiferent de locul stabilit, numai sa gasim locul ala si sa facem pregatiririle necesare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zona Brasovului a fost propusa initial prin prizma egalizarii distantelor ce urmeaza a fi parcurse pt toata tara. Personal nu ma deranjeza nici o zona. Eu vin indiferent de locul stabilit, numai sa gasim locul ala si sa facem pregatiririle necesare.

pe flax in IOR :cheers:

glumesc si io :angry:

eu, de fapt, n-ar trebui sa m-amestec ca nu stiu de oi putea fugi d'acasa (si am cam mult de fugit)

de se va organiza ceva în primele doua sapt. din sept. poate, poate vin si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mai Endurica,dar astia au dat-o-n bara cu mincarea saptamina trecuta...n-ai vazut la TV ca au intoxicat muncitorii care lucrau la manastirea Lainici?Si nu stiu daca avem "baietei" dispusi sa-si sacrifice bumbu' printre veterani,mie mi s-au parut normali toti d.p.d.v. cit si tehnic! :angry:

Oricum,cine doreste,poate incerca...distanta intre Tismana (maicute) si Lainici (taicuti) este sub 50km,drumul destul de bun...

 

Da dar "baieteii" trebuie sa ia in calcul varianta intoarcerii pe jos ca nu cred ca vor putea sa mai stea pe sa :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu v-ati plictisit sa ajungeti mereu doar in zona Brasovului (de parca acolo ar fi Mecca motociclismului romanesc :laugh: ),v-as propune undeva in Gorj,linga manastirea Tismana (cazare incepind de la trei-patru stele-margarete,pina la casute tip camping sau cort,mincare ieftina si diversificata,posibilitati de conferinta,sala pentru dezmat alcoolizat pentru cei mai pofticiosi,parcare pazita...etc).Nu mai vorbesc de zona,trasee,pitoresc,posibilitati de a ajunge...

Asta e doar o idee,fiindca vad ca se lungeste pelteaua si acum vine septembrie...si noi n-avem nimic concret.Daca am acceptul vostru,in max. doua saptamini rezolv totul pina la amanunt.

Ce nu pot rezolva este ca sa conving maicutele sa doarma cu noi...asta stiu sigur ca mi-e imposibil! :cheers:

Sariti acum cu bocancii pe mine,cu alte propuneri sau acceptul unanim! :angry:

 

 

Eu unul nu am nimic impotriva propunerii lui Ivan.Totul este sa ne hotarim odata unde si cind facem.

Ceilalti ce zic ?Se aude ? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan Harea are dreptate.Putem merge si la Satu Mare si la Tulcea si la Darabani.Importanta este echidistanta.De aceea cred ca zona Brasovului este cea mai potrivita.Sper sa nu fi deranjat ceva persoane.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este vorba de a deranja pe cineva,am facut propunerea de mai sus in speranta ca daca se vrea sa facem in acea locatie ar mai fi ceva timp pentru organizare,incit sa nu ajungem la data intrunirii sa ne intrebam unde dormim sau ce vom minca...Ori aici exista variante.Pentru mine imi este indifernt,iar faptul ca toate intrunirile se tin in zona Brasovului (vezi intrunirea Dominator,cea a "comunistelor",a Viroagelor,a Hornetistilor...etc) imi da si explicatia preturilor practicate in acea zona.Nu vreau polemici inutile,mi-am oferit ajutorul doar si am si explicat avantajele strict vizibile.Daca se intirzie cu stabilirea locatiei,vom vedea ca nu se va mai putea gasi o locatie adecvata,cu preturi decente si nu cred ca vrem asta.Io pe la jumatatea lunii august voi pleca intr-o delegatie si daca pina atunci nu ne hotarim,nu voi mai putea sa ma ocup de organizarea in zona.Mai avem circa doua saptamini,timp in care astept propunerile voastre.Dupa 15 august ma voi multumi cu ce hotariti voi aici si voi veni acolo unde doreste majoritatea.

Sa ne reintilnim sanatosi! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... toate intrunirile se tin in zona Brasovului (vezi intrunirea Dominator,cea a "comunistelor",a Viroagelor,a Hornetistilor...etc)

 

Neee. intalnirea Dominatoarelor a fost la Sibiu ,Mai precis pe la Rau Sadului (Gatul berbecului) a fost o endureala pe cinste (vezi topicul) si pe langa Dominatoare au mai fost si BMW :unsure: ,Transalp,Suzuki DR si Husaberg.

Eu sunt de acord cu orice locatie.Daca-i mai aproape cu atat mai bine.Daca-i mai departe e cu atat mai FUN.Pana la urma intrunirea o facem doar ca sa ne revedem sau ne intereseaza sa exploram tinuturi noi?Daca vin acasa si arat la prieteni poze din Brasov o sa fie boring.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate sa fi incurcat nitel marcile,dar sincer,majoritatea intrunirilor vad ca batucesc zona Brasovului...

Ori putina diversificare si iesire din monotonia asta cred ca face bine,mai ales la virsta noastra! :polite:

Si pariez ca in afara de vreo doi-trei veterani useri,majoritatea nu au vizitat zona Gorjului decit in vis!

Nu garantez ca frumusetile de-aici rivalizeaza pe cele ale Brasovului,dar garantez ca ineditul va fi la tot pasul si va marca memoria tutror participantilor.Mai este timp de gindire! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...