Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

salutare din Bucovina :makeout:

as vrea sa stiu si eu locatia , am inteles k este Tismana

si as mai vrea sa stiu si data exacta sa mi fac de rand pe la serviciu

poate va onorez si eu cu prezenta

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutare din Bucovina :makeout:

as vrea sa stiu si eu locatia , am inteles k este Tismana

si as mai vrea sa stiu si data exacta sa mi fac de rand pe la serviciu

poate va onorez si eu cu prezenta

asfalt uscat

Da,locatia este Tismana din judetul Gorj,la mica distanta de Tg-Jiu,iar perioada intrunirii este 11,12 si 13 septembrie anul in curs!Daca exista doritori care nu dispun financiar incit sa se cazeze la hotelul propus,amintesc faptul ca exista la circa 300-500m in apropiere loc de cazare mai mult decit decent la pretul de 10 lei/pers./noapte (cazarea minastirii Tismana,intr-o locatie noua,moderna,dotata cu toate cele si foarte curata,dar in camere de 4-6 paturi).

Masa poate fi luata in mai multe zone,totul fiind concentrat pe max. 1km si existind variante.

Astept inscrieri si la sfirsitul saptaminii acesteia,cind voi pleca in delegatia deja aminata pentru acest eveniment,voi posta lista inscrisilor.Pina atunci va doresc sanatate si asfalt uscat numai sub roti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ...am citit si eu doua pagini din topicu asta si pare interesant dar nu pot citi toate 24 cat are si nu mai stiu care e ideia...in sfarsit ....tatal meu este motociclist a fost activ daca e bine zis asa pan acu 3 ani ....acu se mai urca pe motoru meu din cand in cand de mai face cate o tura.....are 55 ani cu permis de la 20 deci are vreo 35 ani din care 32 a mers continu sa zic asa pe un mz ifa bk 350 boxer

eu nu stiu daca ma pot incadra in tre voi astia mai veterani ca am permis doar de 13 ani...in ultimi 3 ani poate am facut eu cate 20 mii pe an dar pan atunci nu prea am dat importanta....oricum daca se mai tine vreo adunare a veteranilor poate il pun pe mos sa conduca motoru meu pan la locatia respectiva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul asta, arde-i pe caralii cu o contestatie bazata pe film. N-o lasa balta daca stii ca ai fost corect si ai dreptate.

 

Multa bafta :makeout:

Am depus contestatia la Tribunal,pe marti trebuie sa primesc o hartie oficiala cu numarul de inregistrare si data cand sunt programat in instanta.Cu aceasta hartie ma duc la pulitia circulatie si trebuie sa-mi dea ori prelungire,ori plasticu inapoi,asta nu mai stiu.Banuiesc ca plasticu,pana la finalizarea procesului.Daca pierd trebuie sa-l duc personal la politie sa-l pastreze 1 luna,daca nu ramane la mie in continuare.Deci sunt ca si prezent acolo.Deocamdata nu stiu cate persoane.Voi mai vb cu un amic de aici,tot cu state vechi la ghidon sa vad daca se baga.Ori vin cu mandra,ori tot solo ca la Slanic.Ivane,Miercuri ai raspunsul meu.Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as dori pe aceasta cale rezerv o camera cu baie proprie cu data de 10 sept.mai am un rest de concediu!vin singur Ionescu Teodor (doru) astept o confirmare de la dl Ivan cand se poate! multumesc. ori un numar de telefon pentru contact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as dori pe aceasta cale rezerv o camera cu baie proprie cu data de 10 sept.mai am un rest de concediu!vin singur Ionescu Teodor (doru) astept o confirmare de la Ivan cand se poate! multumesc. ori un numar de telefon pentru contact.

Asta este simplu,ajungi si te cazezi spunind directorului ca faci parte din grupul de motociclisti care va veni vineri,pe 11.

Astfel sper sa-ti accepte cazarea la tariful special deja negociat.Pentru orice detaliu,puteti suna la 0722429232,dl.director Anton Miute.Acolo nefiind semnal de telefonie mobila,incercati sa sunati dupa orele 16-17,cind omul ajunge la el acasa si are semnal,sau pe fix la numarul 0253374110 (Hotel Tismana).

Daca veniti dinspre Craiova,pe European 79,care numai drum nu este intre Branesti-Tg-Jiu,nu pregetati sa dati un telefon inainte sau imediat dupa Filiasi ca sa ne intilnim,eu avind resedinta la tara,in Bilteni. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ca niciun operator n-are semnal acolo ?

Vodafone si Orange in mod sigur...poate cine stie in vreo zona mai "aleasa" de AL DE SUS sa fie totusi,io in parcarea in care mi-am verificat caramizile nu era semnal.Se poate ca in Cosmote sa fie...ma interesez si anunt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as suna daca trec prin zona dar pe ce numar Ivane?

/index.php?...p;#entry2019747

Si daca esti cuminte te cazez la mine o noapte,ca am ciinele lesinat de foame si cred ca i-ar suride un oscior,chiar si mai batrin... :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au facut inscrieri pt participanti? Trebuie sa platim ceva in avans? Eu vin sigur, cu sotia, de vineri :wink:

Inscrisi pina in prezent (pe forum sau telefonic) sint numai 21...astept cu lista deschisa.

Nu trebuie platit nimic in avans,dar vreau sa am certitudinea ca nu am retinut degeaba 40 locuri,( inainte asa se zvonea)...fiindca nu prea am chef sa platesc din buzunarul deja ciuruit de criza bani aiurea!Macar sa stiu ca nu puteti veni si diferenta pina la cele 40 locuri retinute o completez cu motociclisti mai tineri,dornici de o bauta in haita sau alte categorii defavorizate care au chef de un dezmat sau de o gura de aer proaspat. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D cu durere-n suflet (vai ce patetic sunt) va anunt ca nu pot sa vin sa ne betivim :wink:

aranjasem si de un transport mobra la romania ... mai ca-mi convinsesem si colega de pat sa ma lase singur :makeout:

pe 16.09 trebe sa fiu la o-ntrunire :) si trebe sa reprezint firma

 

de as fi stiut (poate) mai din timp, poate se aranja ceva ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inscrisi pina in prezent (pe forum sau telefonic) sint numai 21...astept cu lista deschisa.

am retinut degeaba 40 locuri,( inainte asa se zvonea)...fiindca nu prea am chef sa platesc din buzunarul deja ciuruit de criza bani aiurea! diferenta pina la cele 40 locuri retinute o completez cu motociclisti mai tineri,dornici de o bauta in haita sau alte categorii defavorizate care au chef de un dezmat

Ei vezi ca se poate dl Ivan si cu cei mai "tineri"de la 40 in sus ma refer la ani,,,,,,,,,sti vorba veche "din 10 mari si voinici, am ajuns vreo 3 pitici", sa dea al de sus sa va stringeti macar cei 21 . :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam ca o sa sufere cineva de grija noastra! de asa este in viata!

Mesaj completat

din bucuresti vin mai multi se vor anunta ei! de maine mai dau si eu ceva telefoane!

Apreciez gestul Dorule, gata am bagat la cap :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat legatura cu senior directoru' de hotel si m-a linistit in privinta absenteismului (in caz de... :makeout: ) si nu va trebui sa suport io aceasta.Asta e o veste buna pentru mine,dar totodata trista,fiindca inainte se trimbita ca "vom veni!" si acum e o liniste de mormint!In ultima saptamina imi rezerv totusi dreptul ca sa-mi adun cei mai buni amici motorizati ca sa completez totusi cele 40 locuri arvunite,chiar daca virsta acestora poate nu face nici cit vechimea multora dintre cei care ar trebui sa fie prezenti.Asta este!

M-am interesat si de semnalul de telefonie mobila,care este prezent in fata hotelului si in incinta (sala de la intrare si sala de mese),pe Vodafone,iar in zona apropiata hotelului,Cosmote si foarte rar Orange.

Avem posibilitate de a asculta muzica foarte buna,muzica usoara din anii '60-'80,se poate dansa,avem din partea Radio Romania Actualitati pe dl.Mugur Michael Mihaita (DJ) invitatul meu si din partea TVR2 pe dl.Catalin Heson,ambii promitind solemn ca vor fi prezenti la locul faptei in data stabilita.

S-auzim de bine! :wink:

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesti bune de la organizator. Sant sigur ca vor veni mai multi decat se anunta. Multi urmaresc topicul, dar nu participa la discutii si totusi vin la adunare. Ca data trecuta cand nr participantilor a fost mai mare decat se estima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesti bune de la organizator. Sant sigur ca vor veni mai multi decat se anunta. Multi urmaresc topicul, dar nu participa la discutii si totusi vin la adunare. Ca data trecuta cand nr participantilor a fost mai mare decat se estima.

 

 

Este si cazul meu - de venit vin la adunare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesti bune de la organizator. Sant sigur ca vor veni mai multi decat se anunta. Multi urmaresc topicul, dar nu participa la discutii si totusi vin la adunare. Ca data trecuta cand nr participantilor a fost mai mare decat se estima.

Sinteti bineveniti,locuri sint cit sa cazam musafirii unei intruniri nationale de anvergura,asa ca sa nu credeti ca n-aveti unde dormi! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ar fi bine sa bagi lista cu cei inscrisi in prezent iar cei care citesc si nu scriu nimic, desi vor veni ,ar fi bine sa scrie ca sa stim cum stam cu locurile de cazare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...