Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Nu garantez ca frumusetile de-aici rivalizeaza pe cele ale Brasovului,dar garantez ca ineditul va fi la tot pasul si va marca memoria tutror participantilor.Mai este timp de gindire! :unsure:

 

Lasa ca daca nu iese cu veteranii o bagam la BMW-isti :polite:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Lasa ca daca nu iese cu veteranii o bagam la BMW-isti :unsure:

Aia-i ca si bagata!Va fi prima pe anul viitor,tot prin luna mai,ca si anul asta,ca sa prindem mugurii cind plesnesc si pasarile inainte de a depune ouale! :polite:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei din Brasov nu au dat nici un semn de viata de 2 luni. Daca vor organiza, foarte bine. Mergem.

La astfel de actiuni organizatorul este important. Daca Ivan se ofera, sunt pt Tismana. Avem capacitate sa mergem in doua locatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este vorba de a deranja pe cineva,am facut propunerea de mai sus in speranta ca daca se vrea sa facem in acea locatie ar mai fi ceva timp pentru organizare,incit sa nu ajungem la data intrunirii sa ne intrebam unde dormim sau ce vom minca...Ori aici exista variante.Pentru mine imi este indifernt,iar faptul ca toate intrunirile se tin in zona Brasovului (vezi intrunirea Dominator,cea a "comunistelor",a Viroagelor,a Hornetistilor...etc) imi da si explicatia preturilor practicate in acea zona.Nu vreau polemici inutile,mi-am oferit ajutorul doar si am si explicat avantajele strict vizibile.Daca se intirzie cu stabilirea locatiei,vom vedea ca nu se va mai putea gasi o locatie adecvata,cu preturi decente si nu cred ca vrem asta.Io pe la jumatatea lunii august voi pleca intr-o delegatie si daca pina atunci nu ne hotarim,nu voi mai putea sa ma ocup de organizarea in zona.Mai avem circa doua saptamini,timp in care astept propunerile voastre.Dupa 15 august ma voi multumi cu ce hotariti voi aici si voi veni acolo unde doreste majoritatea.

Sa ne reintilnim sanatosi! :unsure:

 

As vrea sa va propun , dat fiind faptul ca de la Brasov nu vine nici o veste, sa-l rugam pe Ivan sa organizeze in zona unde a spus , aceasta intilnire.Sincer , cred ca undeva in primele 10 zile din septembrie ar fi super, oricum inainte de inceperea scolilor, unii au copii care incep scoala, altii nepoti.... :crack:

Ce ziceti ?

Timpul trece si o sa ne trezim ca nu este nimic aranjat. :polite:

D-l Constantin ?

Dan Nastase ?

Ceilalti ?...........

Hai sa ne urnim.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In perioada 8-13 septembrie este Harley - Austria.

Ar trebui pe 5 septembrie organizata intalnirea II-a. Ivan este rugat sa comunice detalii. Cazare, propuneri de program, costuri, locatia.

Mai este o luna si ne planificam toti actiunile din timp.

Mesaj completat

Mai avem si actiunea cu Parisul:

26. 09. 09 – 4. 10. 09 Mondial Du Deux Roues/, Porte de Versailles/ Franta,2300 km

Propuneri? Optiuni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa va propun , dat fiind faptul ca de la Brasov nu vine nici o veste, sa-l rugam pe Ivan sa organizeze in zona unde a spus , aceasta intilnire.Sincer , cred ca undeva in primele 10 zile din septembrie ar fi super, oricum inainte de inceperea scolilor, unii au copii care incep scoala, altii nepoti.... :huh:

Ce ziceti ?

Timpul trece si o sa ne trezim ca nu este nimic aranjat. :rolleyes:

D-l Constantin ?

Dan Nastase ?

Ceilalti ?...........

Hai sa ne urnim.........

 

Sunt pentru Tismana,haideti domnilor sa mai vedem si locuri noi, de ce nu si preturi decente fata de locatiile Brasovului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miine vin cu detalii,poze si preturi (tarife) la cazare si papica! :rolleyes: Locatia este "platoul de la minastirea Tismana".

Astept inca acceptul vostru unanim,data stabilita pentru intrunire si un numar aproximativ de participanti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In perioada 8-13 septembrie este Harley - Austria.

Ar trebui pe 5 septembrie organizata intalnirea II-a. Ivan este rugat sa comunice detalii. Cazare, propuneri de program, costuri, locatia.

Mai este o luna si ne planificam toti actiunile din timp.

Mesaj completat

Mai avem si actiunea cu Parisul:

26. 09. 09 – 4. 10. 09 Mondial Du Deux Roues/, Porte de Versailles/ Franta,2300 km

Propuneri? Optiuni?

In perioada 4-5-6 09.2009 este planificata adunarea "comunistilor" la 7 Scari.Ce este de facut?

Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu doar citeva detalii legate de cazare si papica,asa cum am promis:

-cazare la minastire (au locuri de cazare curate,frumoase,in vile)=10 lei/persoana in camere cu 4-6 paturi sau 50lei/persoana in camere de familisti;

-la hotel (circa 300 m mai sus de minastire)=80 lei/camera sau 40 lei/pat;

-ramine sa aflu zilele urmatoare cit costa cazarea la tabara scolara,unde sint casute si camere in vila pentru inchiriat,plus locuri de pus cortul,sala de conferinta,restaurant-bar,parcare betonata si pazita (telefonul din zona este deranjat si nu raspunde nimeni);

-cit priveste papica,aici de baza este pastravul (portia de doua buc. sanatoase este cam 12-14 lei) iar ciorbele,friptura si mititeii fac concurenta ca si gust si pret scazut celor mai laudate preparate din alte zone.Bautura gasim la taranii din zona la pret bun si calitate garantata.Se pot aduce si gati aici mititei sau fripturi de la magazinele en-gross,pe gratarele si carbunele de la restaurantul hotelului.Orice detaliu doriti sa aflati,puteti suna la:

-0253374110-hotel;

-0253374317-minastire cazare;

-0253374238-popas tabara scolara.

Mai jos pun citeva poze mai vechi cu locul de cazare de la minastire (vilele fotografiate din minastire) si tabara scolara cu vila,platoul si casutele.

Pentru orice alte detalii va stau la dispozitie,repet,pina pe 15.08.2009!Dupa aceasta data nu voi mai putea rezolva nimic fiindca voi pleca din zona.Curiosii pot suna si pot cere detalii la numerele postate mai sus.

Asfalt uscat si sa ne vedem sanatosi! :rolleyes:

post-2215-1249396597_thumb.jpg

post-2215-1249396814_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locatia taberei scolare cu casute,teren de campare cort,camere la vile,sala conferinta,parcare,etc.,este locul ideal zic eu.Aici putem sta cu totii si cei cu cortul si cei la casute si cei care vor camere.Nu ne vom imprastia iar in 7 zari ca si la Slanic.Eventual sa se organizeze si o sala cu muzica,mancare(ptr cine vrea) si bautura.As vrea totusi sa ramanem impreuna si sa ne distram cum se poate mai bine.Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact acolo ma gindisem si io ca-i ideal,acolo avem loc de masa,dans,dezmat...orice.Dar,pentru cei care poate vor liniste sau "altceva" decit cei multi,locatia minastirii este peste drum,la 50m,iar hotelul la ~300 m mai sus.Nu mai vorbesc de pensiunile existente in zona,mult mai ieftine decit in alte parti si cu multiple posibilitati de a lua masa,de a vizita foarte multe locuri pitoresti,inedite pentru majoritatea dintre dvs.

Inca mai astept! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu doar citeva detalii legate de cazare si papica,asa cum am promis:

-cazare la minastire (au locuri de cazare curate,frumoase,in vile)=10 lei/persoana in camere cu 4-6 paturi sau 50lei/persoana in camere de familisti;

-la hotel (circa 300 m mai sus de minastire)=80 lei/camera sau 40 lei/pat;

-ramine sa aflu zilele urmatoare cit costa cazarea la tabara scolara,unde sint casute si camere in vila pentru inchiriat,plus locuri de pus cortul,sala de conferinta,restaurant-bar,parcare betonata si pazita (telefonul din zona este deranjat si nu raspunde nimeni);

-cit priveste papica,aici de baza este pastravul (portia de doua buc. sanatoase este cam 12-14 lei) iar ciorbele,friptura si mititeii fac concurenta ca si gust si pret scazut celor mai laudate preparate din alte zone.Bautura gasim la taranii din zona la pret bun si calitate garantata.Se pot aduce si gati aici mititei sau fripturi de la magazinele en-gross,pe gratarele si carbunele de la restaurantul hotelului.Orice detaliu doriti sa aflati,puteti suna la:

-0253374110-hotel;

-0253374317-minastire cazare;

-0253374238-popas tabara scolara.

Mai jos pun citeva poze mai vechi cu locul de cazare de la minastire (vilele fotografiate din minastire) si tabara scolara cu vila,platoul si casutele.

Pentru orice alte detalii va stau la dispozitie,repet,pina pe 15.08.2009!Dupa aceasta data nu voi mai putea rezolva nimic fiindca voi pleca din zona.Curiosii pot suna si pot cere detalii la numerele postate mai sus.

Asfalt uscat si sa ne vedem sanatosi! :rolleyes:

 

Si eu sunt pentru, voi veni.

Alti amatori ?

Relu ?

Cricu ?

Dan Nastase ?

Gigi ?

Tibi Troia?

 

Cine face convocarea ? :huh: :huh: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PROIECT DE PROGRAM

Sa facem impreuna un proiect de program.

Fiind cca 300 km din Bucuresti, se poate ajunge pe la pranz, sambata 5 septembrie.

1. Plecarea din Bucuresti, locatie, ora

2. Colectivul de organizare: Ivan, ...., cine se mai ofera.

3. orele 12,00 - 16,00 Primire si Cazare. Ecusoane. Responsabil:

4. ora 15,00 Pranz pt doritori. Responsabil: , Tarie, vin bere: Responsabil:

5. ora 17,00 Adunare, discutii. Responsabil: Dan Nastase. Cine se mai inscrie cu teme de discutat?

Ex: Plan de actiuni comune in 2009 si in 2010. Semne distinctive. Organizare. Etc.

6. 18,30 Poze de grup

7. 19,00 Cina festiva. Responsabil : Ivan

8. Duminica 6 septembrie, program

 

Veniti cu idei.

 

Multumim celor care nu sunt veterani activi daca se abtin de la comentarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si data as propune 12 si 13.09.2009,dat fiind faptul ca pe data de 05 s-ar putea ca sa mai fie elevi in tabara,spun asta fiindca nu am reusit inca sa iau legatura cu administratorul taberei,avind telefonul defect.In acest fel ar ramine timp suficient pentru organizare si chiar pentru confectionarea acelor ecusoane sau...ce se mai doreste.Chiar,s-a gasit cine sa confectioneze acele ecusoane si (sau) embleme de care discutasem? :wacko:

Vremea nu ne poate deranja atunci fiindca avem acoperis si costume de ploaie! :rock:

In calitate de dezorganizator inca nedeclarat,deja mi-am gasit vreo doi amici,vechi motociclisti activi,care sper sa ma poata ajuta putin in chestiunile care ma depasesc (alegerea vinului,a tuicomicinii...etc,la care io am ramas de caruta).Ramine totusi sa iau legatura cu cei de la tabara ca sa am detalii si date concrete,dupa care pot demara operatiunea AMOVERO-2.

Am totusi nevoie de o cifra macar aproximativa a participantilor,ca sa stiu pe ce contez.Pina acum cred ca s-au strins vreo 5-6...mai astept! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE unde puneti cortul si unde calcati ! In zona sunt vipere ! Am locuit in Gorj .

Ai perfecta dreptate,asa este...dar au si ele mindria lor,nu musca pe oricine,iar motociclistii veterani is teiosi si rai la gust! :rock:

Stiu asta de la cineva care ma tot musca de partile moi si la un moment dat i s-au strepezit dintii,iar gura i s-a facut punga! :laugh:

Mesaj completat

In sfirsit,am discutat acum 2 minute cu administratorul de la Tismana si am mai aflat urmatoarele:

-nu putem sa ne intilnim pe data de 05 sept. fiindca mai exista copii in tabara la acea data,deci data ramine 12 si 13 sept.;

-cazarea cu cele trei mese pe zi pentru o persoana este de ~60lei,iar numai cazarea la vila este de ~25 lei (spun aproximativ fiindca poate voi reusi o reducere de tarif cind voi merge sa discut cu directorul);

-nu cred ca doreste cineva cazare la casute,fiind improprii unor persoane mature (asta mi-a transmis administratorul),dar cine doreste poate sta la cortul din dotare;

-exista apa calda nonstop si dusuri/bai pe palier,ca si la Slanic;

-avem parcarea asigurata si pazita pe toata perioada,chiar pe platoul din fata vilei.

Pe data de 10 sau 11 aug. o sa ma deplasez impreuna cu administratorul si directorul la locatia respectiva si va voi tine la curent cu noutatile.Pina atunci va trebui sa stiu numarul participantilor la eveniment si dorintele acestora privind cazarea cu sau fara masa (pensiune completa sau doar cazare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si data as propune 12 si 13.09.2009,dat fiind faptul ca pe data de 05 s-ar putea ca sa mai fie elevi in tabara,spun asta fiindca nu am reusit inca sa iau legatura cu administratorul taberei,avind telefonul defect.In acest fel ar ramine timp suficient pentru organizare si chiar pentru confectionarea acelor ecusoane sau...ce se mai doreste.Chiar,s-a gasit cine sa confectioneze acele ecusoane si (sau) embleme de care discutasem? :wacko:

Vremea nu ne poate deranja atunci fiindca avem acoperis si costume de ploaie! :rock:

In calitate de dezorganizator inca nedeclarat,deja mi-am gasit vreo doi amici,vechi motociclisti activi,care sper sa ma poata ajuta putin in chestiunile care ma depasesc (alegerea vinului,a tuicomicinii...etc,la care io am ramas de caruta).Ramine totusi sa iau legatura cu cei de la tabara ca sa am detalii si date concrete,dupa care pot demara operatiunea AMOVERO-2.

Am totusi nevoie de o cifra macar aproximativa a participantilor,ca sa stiu pe ce contez.Pina acum cred ca s-au strins vreo 5-6...mai astept! :laugh:

 

Daca nu intervine neprevazutul și primiți necunoscuți sunt PREZENT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello veterani

 

Am lipsit dupa forum din motive de plimbare... :rock:

o sa va povestesc cand ne vom vedea.

Locatia propusa de Ivan este super OK ......bineinteles spun prezent......

As propune inceperea intrunirii de vineri avand in

vedere ca duminica toti se vor grabi sa plece spre casa ?

Cine poate, cine nu vine sambata...... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...