Sari la conținut

vopsea STEALTH cea de pe F- 117


ianachim
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 219
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am facut rost din state de 0.500 litri de vopsea care este data pe avioanele F 117

 

din ce am discutat cu omul

ei au facut ceva probe pe 3 modele de motoare

care si datorita formelor nu apar pe radarele de politie

deci vopsea + forma carene = 0 detectie radar

 

so

deschid licitatie

de la 1000 euro inclus manopera ............ nu se poate vopsi decat cu scula speciala.... este o duza de o anumita dimensiune care se aplica pe pistolul de vopsit

0.500 litri ajung pt o motocicleta

Nu tine... Ce faci cu radiatorul... Il vopsesti si pe el? :friends: mda in America totul e posibil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e

va fi 1 smecher care da banul si unicul proprietar de motor nedetectabil RADAR

 

ps.. animalul meu nu se incadreaza pt ca are f mult metal neacoperit de carena si forme rotunde

 

 

nu a picat de nicaieri

baietii au facut teste dupa monstrele aruncate de laboratoarele sus numite "secrete"

 

doar ca nu au ars si monstrele fraierii

unul destept le.a luat si au produs dupa

 

Nu se zice monstre ci mostre, dar e o subtilitate oricum, nu ma iau de asta. Am impresia insa ca ne iei de prosti cu randul subliniat cu rosu. Presupunand ca armata SUA a scapat din ochi niste mostre de vopsea considerata secret militar si care asigura invizibilitatea unor avioane care costa mai mult decat toata Romania pusa la un loc, lucru destul de improbabil tu vii si ne spui ca au luat niste baieti mostrele si au gasit atat de repede formula incat a doua zi au inceput sa faca si ei vopsea d-aia, eventual in garaj, dupa care ti-a picat tie in mana juma' de kil pe care il vinzi la motociclisti in Romania cu 1000 de euroi in loc sa il vinzi la rusi sau chinezi contra o insula in Pacific. Scenariul asta e mai tras de par decat filmele SF, dupa umila mea parere, dar cred ca ar merita facut un film de scurt metraj dupa el, ar avea succes.

In alta ordine de idei: cele trei modele de mobre sus mentionate de tine sunt aerodinamice, nimic de zis, dar aerodinamica are legatura cu frecarea cu aerul nicidecum cu undele radar. Mergand pe ideea asta un Ferrari, un Lambo, un McLaren F1 sau orice supercar mega aerodinamic ar trebui sa fie nativ aproape invizibil pentru radar, nu? Ei bine, o sa fii surprins sa afli ca nu e tocmai asa. :bounce:

 

Pentru "fericitul" care a cumparat juma de kil de vopsea negru mat cu granulatie mare la 1000 de Euro, de la Zaraza numai respect! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce aveti mai cu ianachim.... am vb cu el si a zis ca o sa imi mai faca rost si pentru mine. eu ii dau banii in rate.

 

 

de acord

in 3 rate

DOAR

daca schimbi motorul

ca la ce ai acum nu ai probleme cu radarul :friends:

 

Nu se zice monstre ci mostre, dar e o subtilitate oricum, nu ma iau de asta. Am impresia insa ca ne iei de prosti cu randul subliniat cu rosu. Presupunand ca armata SUA a scapat din ochi niste mostre de vopsea considerata secret militar si care asigura invizibilitatea unor avioane care costa mai mult decat toata Romania pusa la un loc, lucru destul de improbabil tu vii si ne spui ca au luat niste baieti mostrele si au gasit atat de repede formula incat a doua zi au inceput sa faca si ei vopsea d-aia, eventual in garaj, dupa care ti-a picat tie in mana juma' de kil pe care il vinzi la motociclisti in Romania cu 1000 de euroi in loc sa il vinzi la rusi sau chinezi contra o insula in Pacific. Scenariul asta e mai tras de par decat filmele SF, dupa umila mea parere, dar cred ca ar merita facut un film de scurt metraj dupa el, ar avea succes.

In alta ordine de idei: cele trei modele de mobre sus mentionate de tine sunt aerodinamice, nimic de zis, dar aerodinamica are legatura cu frecarea cu aerul nicidecum cu undele radar. Mergand pe ideea asta un Ferrari, un Lambo, un McLaren F1 sau orice supercar mega aerodinamic ar trebui sa fie nativ aproape invizibil pentru radar, nu? Ei bine, o sa fii surprins sa afli ca nu e tocmai asa. :-L

 

Pentru "fericitul" care a cumparat juma de kil de vopsea negru mat cu granulatie mare la 1000 de Euro, de la Zaraza numai respect! :bounce:

 

 

VULPEA CAND NU AJUNGE LA STRUGURI ZICE CA "E" AMARI!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e bun raspunsul. Eu am supermoto si merg 90% ziua in oras, si in plus nu m-a luat radarul niciodata in 10 ani cu motorul, ca ar fi nebunie sa puna radar pe Ana Ipatescu la ore de varf. :friends: Deci nu tine ce zici tu, nu sunt invidios pe nimeni ci doar am dat niste argumente logice la care nu ai replica si bagi proverbe. Si apropo, expresia e "sunt acri", nu amari. :bounce:

Editat de Hellryder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am supermoto si merg 90% ziua in oras, si in plus nu m-a luat radarul niciodata in 10 ani cu motorul,

ori esti cel mai norocos om in viata, ori nu depasesti viteza legala niciodata ori ai fost primul utilizator al vopselei magice. care e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut rost din state de 0.500 litri de vopsea care este data pe avioanele F 117

 

din ce am discutat cu omul

ei au facut ceva probe pe 3 modele de motoare

care si datorita formelor nu apar pe radarele de politie

deci vopsea + forma carene = 0 detectie radar

 

so

deschid licitatie

de la 1000 euro inclus manopera ............ nu se poate vopsi decat cu scula speciala.... este o duza de o anumita dimensiune care se aplica pe pistolul de vopsit

0.500 litri ajung pt o motocicleta

daca motorul vopsit cu ce spui tu nu poate fi pozat , eu o sa merg la cumparaturi imbracat in urs si o sa las copii sa ma traga de urechi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se zice monstre ci mostre, dar e o subtilitate oricum, nu ma iau de asta. Am impresia insa ca ne iei de prosti cu randul subliniat cu rosu. Presupunand ca armata SUA a scapat din ochi niste mostre de vopsea considerata secret militar si care asigura invizibilitatea unor avioane care costa mai mult decat toata Romania pusa la un loc, lucru destul de improbabil tu vii si ne spui ca au luat niste baieti mostrele si au gasit atat de repede formula incat a doua zi au inceput sa faca si ei vopsea d-aia, eventual in garaj, dupa care ti-a picat tie in mana juma' de kil pe care il vinzi la motociclisti in Romania cu 1000 de euroi in loc sa il vinzi la rusi sau chinezi contra o insula in Pacific. Scenariul asta e mai tras de par decat filmele SF, dupa umila mea parere, dar cred ca ar merita facut un film de scurt metraj dupa el, ar avea succes.

In alta ordine de idei: cele trei modele de mobre sus mentionate de tine sunt aerodinamice, nimic de zis, dar aerodinamica are legatura cu frecarea cu aerul nicidecum cu undele radar. Mergand pe ideea asta un Ferrari, un Lambo, un McLaren F1 sau orice supercar mega aerodinamic ar trebui sa fie nativ aproape invizibil pentru radar, nu? Ei bine, o sa fii surprins sa afli ca nu e tocmai asa. :)

 

Pentru "fericitul" care a cumparat juma de kil de vopsea negru mat cu granulatie mare la 1000 de Euro, de la Zaraza numai respect! :cheers:

pai asta e nimic ma frate.

am eu o vopsea cu care vopsesc astia ozn-urile.

merge data la trafalet si krek imi ajunge de o mobra (naked) si de un scuter de 49.

accept si plata prin cartele reincarcabile :) .

hai noroc :rolleyes:

Editat de stancu5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, nu uitati ca mintenas vin Pastele....si dam cu vopsea pe oua! :cheers:

 

Bagam o comanda en-gross de vopsea Stealth la Iana pentru toti posesorii de oua?! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ori esti cel mai norocos om in viata, ori nu depasesti viteza legala niciodata ori ai fost primul utilizator al vopselei magice. care e?

 

Nu merg excesiv de tare, dar depasesc frecvent viteza legala. Cu masina m-a prins radarul. Dar oricum nu era destula vopsea sa dau pe Matiz cu vopseaua bomba :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate fericitul castigator pune si el un film pe youtube sa vedem in actiune toata treaba, iar cu niste post productie sa indice locul unde se afla motorul invizibil.

 

edit: pai ce faci ma, o dai de 10 ori mai scump? http://www.1stradardetectors.com/accessori...ealth/index.php

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate fericitul castigator pune si el un film pe youtube sa vedem in actiune toata treaba, iar cu niste post productie sa indice locul unde se afla motorul invizibil.

 

edit: pai ce faci ma, o dai de 10 ori mai scump? http://www.1stradardetectors.com/accessori...ealth/index.php

 

 

uite unul care a cautat si a crezut in vopseaua mea

asta ce avem noi e mai tare

ce e in site este DOAR pt laser gun

 

difera de ce are politia romana pe masini

 

sa lamurim ceva

 

NU FACE MOTORUL ......INVIZIBIL........

DA UN COD DE EROARE IN ECRANUL RADARULUI MONTAT PE MASINILE DE POLITIE

 

LA INDICELE DE VITEZA AL APARATULUI NU APAR DECAT NISTE LITERE IN LOC DE VITEZA

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...