Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

Salut baietii.......o rugaminte sau intrebare.....m-at interesa suport top case.....dar din ala mic care ni vine pana la surubul de la carena.......nu din ala mare de la givi...care e ceva de 30 40 de cm...........ceva de jenul asta......................multumesc anticipat pt ajutor

post-25996-0-33847700-1311859482_thumb.jpg

Editat de art
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

deci azi nu vine nimeni...

 

@art sincer, suportul ala nu imi inspira deloc incredere. in spate vin bagaje, curenti de aer care la 100+ or sa solicite mult jucarica aia care se vrea suport. nu stiu cat poate sa reziste bucatica aia acolo. sfatul meu este sa iti iei un suport sanatos ;)

numa' bine !

Editat de GoMeZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci azi nu vine nimeni...

eu veneam,,, da s la Bv :) fac km pe veferica : :moto:

 

 

 

 

 

las ca recuperam :friends:....

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci azi nu vine nimeni...

 

@art sincer, suportul ala nu imi inspira deloc incredere. in spate vin bagaje, curenti de aer care la 100+ or sa solicite mult jucarica aia care se vrea suport. nu stiu cat poate sa reziste bucatica aia acolo. sfatul meu este sa iti iei un suport sanatos ;)

numa' bine !

Man...nu e pt mine....este pt un tovaras....apoi ala e batutu i cap ca ala mare nu e estetic si alea alea.....eu mi-am facut datoria de prieten si am pus intrebarea...nu stiu cum e cu suporturile...el a zis ca nu vrea sa isi puna pe margine doar top case...mersi oricum...mai astept poate apare careva:)))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit la Rasnov aseara.

 

Conditii super, si fata de alti ani acum este apa calda :))) Am rezervat 5 casutze a cate 40 lei , pentru noptile 12-13 , va rog confirmati inca o data cine vine ! ca sa pot ajusta + - ...... sau poate nu vrea nimeni la casutze ...oricum trebuie sa o sun inca o data zilele astea ca sa spun exact ce si cum...

 

Doamna a exclamat: "ooo motociclisti ! :rock: , ce s-a intamplat , nu mai faceti intrunirea anuala ?!? va asteptam cu drag, transmiteti mai departe ,deoarece nu ne-a contactat nimeni se va mai tine, sau nu ..!?!" ..etc... .la care ea a observat ca nu aveam raspunsuri :P , ci doar vobeam strict de o intalnire a catorva bikeri ....

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o casuta = 2 locuri ?

 

daca da, o casuta eu.

 

da asa e , 2 locuri.

 

 

 

 

 

Alti doritori ??

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banuiesc ca veniti si cu fetele, nu? nu de alta... dar o sa am zile negre daca o car dupa mine si o sa se plictiseasca :D

 

da, la mine se confirma cu prietena . :kiss: ....acum or sa fie 2 care o sa se plictiseasca :-L sau una jumate ca a mea are 47 kg ......... o tin la regim avand in vedere lunga excursie prin sudul Europei la sfarsitul lui august :P si asa o sa fiu cu 400-420 kg pe sosele :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca o sa fim doar 4 detinatori de VFR-uri la aceasta intalnire "nationala" (+2 incerti: Gixu. si Pacasac)?

 

Da,...... cam asa sta treaba......vad..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sad...sad...sad... as fi venit si eu de-as fi fost in tara. iesiri in oct/nov banuiesc ca nu vor da prea bine?!

distractie placuta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nou posesor de VFR 800 din 1999 (Bacau) .....recent accidentat.....datorita lipsei de experientza combinate cu pietoni tamipiti .....etc...traversare neregulamentara......evitare.......accidentare....2 masini parcate....aterizare parte stanga.....URMARI: pilot nevatamat(din fericire)......printre daune materiale (pe langa vopsea custom visiniu perlat...iremediabil bulit dupa umila-mi parere)......amortizor stanga stramb.....semnal fatza(tunning tip "clar").....spart.....scaritza rupta stanga.....levier schimbator viteze rupt........caut dezmembrari VFR din 99 mai ales pentru furca...si caut semnal clare........ma poate ajuta cineva???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nervi am avut aseara , ,,,,,venisem acasa pe la 18:30 , ma duc fericit la moto, dau sa scot prelata, si surpriza !! :( ambele cauciucuri desumflate , bineinteles datorita vecinilor binevoitori , ardei-ar focu ,, :( azi imi cumpar compresor auto sa am si aici ca al meu il aveam la Brasov,,, oricum, prea multi tarani in Buc asta, trebuie sa gasesc unde sa o tin mai safe , sau sa i pun alarma odata, ca nu mai merge....

 

 

 

 

S3rj ai fost singur nu ? in Carol...:(

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nervi am avut aseara , ,,,,,venisem acasa pe la 18:30 , ma duc fericit la moto, dau sa scot prelata, si surpriza !! :( ambele cauciucuri desumflate , bineinteles datorita vecinilor binevoitori , ardei-ar focu ,, :( azi imi cumpar compresor auto sa am si aici ca al meu il aveam la Brasov,,, oricum, prea multi tarani in Buc asta, trebuie sa gasesc unde sa o tin mai safe , sau sa i pun alarma odata, ca nu mai merge....

 

 

 

 

S3rj ai fost singur nu ? in Carol...:(

Nu a fost singur, ci cu mine...:)

E mai bine in doi decat singur...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu abia acum am ajuns in buc. dupa o super transalpina :)

 

sper sa ne adunam mai multi la "nationala"

 

 

Din pacate suntem doar 4 VFR-isti sigur si probabil cativa prieteni + 3 incerti.

 

Nou posesor de VFR 800 din 1999 (Bacau) .....recent accidentat.....datorita lipsei de experientza combinate cu pietoni tamipiti .....etc...traversare neregulamentara......evitare.......accidentare....2 masini parcate....aterizare parte stanga.....URMARI: pilot nevatamat(din fericire)......printre daune materiale (pe langa vopsea custom visiniu perlat...iremediabil bulit dupa umila-mi parere)......amortizor stanga stramb.....semnal fatza(tunning tip "clar").....spart.....scaritza rupta stanga.....levier schimbator viteze rupt........caut dezmembrari VFR din 99 mai ales pentru furca...si caut semnal clare........ma poate ajuta cineva???

 

Iti recomand cu caldura ebay-ul sau topicele cu oameni ce aduc de afara piese din dezmembrari. Bafta!

 

 

ce nervi am avut aseara , ,,,,,venisem acasa pe la 18:30 , ma duc fericit la moto, dau sa scot prelata, si surpriza !! :( ambele cauciucuri desumflate , bineinteles datorita vecinilor binevoitori , ardei-ar focu ,, :( azi imi cumpar compresor auto sa am si aici ca al meu il aveam la Brasov,,, oricum, prea multi tarani in Buc asta, trebuie sa gasesc unde sa o tin mai safe , sau sa i pun alarma odata, ca nu mai merge....

 

 

 

 

S3rj ai fost singur nu ? in Carol...:(

 

Eu mi-am cumparat de la romi compresorul asta: Compresor Airman. Imi place ca e destul de mic fata de altele si pare ca merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu abia acum am ajuns in buc. dupa o super transalpina :)

 

sper sa ne adunam mai multi la "nationala"

 

Imi cer scuze de off-topic. Am gasit in sfarsit pe cineva cu motoreta de strada care a fost (foarte) recent pe Transalpina. Spune-mi te rog cum e? E asfaltata toata? Asfalt bun? Trafic? Ce vreme ai prins?

 

Multam anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a fost singur, ci cu mine...:)E mai bine in doi decat singur...:)

 

 

baga un ochi aici (in legatura cu discutia de aseara): http://www.vfrdiscussion.com/forum/index.php/topic/34394-6th-gen-blue-connector-ground-fix-how-to/

 

Imi cer scuze de off-topic. Am gasit in sfarsit pe cineva cu motoreta de strada care a fost (foarte) recent pe Transalpina. Spune-mi te rog cum e? E asfaltata toata? Asfalt bun? Trafic? Ce vreme ai prins?Multam anticipat.

 

Pana raspunde Gomez iti raspund eu. Am fost pe Trasnalpina acum 2 luni pe ruta Brezoi - Obarsia Lotrului - Sebes. Pe bucata Obarsia Lotrului-Sebes asfaltul este proaspat, impecabil, cu cateva exceptii: multe podete la care inca nu asfaltasera cate o fasie transversala pe sosea lata de vreo 40-50 cm si 3 portiuni mai lungi neasfaltate, inca in lucru si care au cam mult pamant (e nasol daca ploua).

 

Daca nu vrei numai asfalt impecabil eu zic ca nu o sa ai probleme.

 

Incerc sa uploadez un filmulet cu imagini din plimbarea respectiva (cu mentiunea ca atunci cand am fost noi plouase binisor cu jumatate de ora inainte)

 

Bafta,

Serj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...