Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

nu e asfaltaa toata, dar e practicabila cu orice tip de motocicleta. probabil sunt max 2 km (din bucati adunate) neasfaltati. dar unde nu e asfaltat e piatra sau pamant foarte tare. unde este asfalt este super bun. in schimb, avand in vedere ca se mai lucreaza, sunt portiuni cu ceva nisip/pietris. deci nu e de preferat sa te arunci in curbe decat daca o vezi pe toata. noi am fost miercuri, in timpul saptamanii, deci trafic lejer. nu stiu cum e in weekend. vremea a fost super, dar sa te astepti la 12-14 grade acolo sus :) altitudine max, zice al meu GPS 2130 m.

 

aici sunt si cateva poze de pe transalpina

 

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.252291384790404.67226.100000286320212&l=265ed67b09&type=1

 

traseul a fost Novaci->Sebes

 

PS uite cum l-am ratat io pe nenea kinder, ca de la bran nu cred ca ne-am mai vazut. iar atunci nu avea vfr :) parca un cbr, daca tin bine minte, ceva cu galben ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

baga un ochi aici (in legatura cu discutia de aseara): http://www.vfrdiscussion.com/forum/index.php/topic/34394-6th-gen-blue-connector-ground-fix-how-to/

Multumesc S3RJ, o sa ma apuc de remediere.

 

 

Pana raspunde Gomez iti raspund eu. Am fost pe Trasnalpina acum 2 luni pe ruta Brezoi - Obarsia Lotrului - Sebes. Pe bucata Obarsia Lotrului-Sebes asfaltul este proaspat, impecabil, cu cateva exceptii: multe podete la care inca nu asfaltasera cate o fasie transversala pe sosea lata de vreo 40-50 cm si 3 portiuni mai lungi neasfaltate, inca in lucru si care au cam mult pamant (e nasol daca ploua).

 

Daca nu vrei numai asfalt impecabil eu zic ca nu o sa ai probleme.

 

Incerc sa uploadez un filmulet cu imagini din plimbarea respectiva (cu mentiunea ca atunci cand am fost noi plouase binisor cu jumatate de ora inainte)

 

Bafta,

Serj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum o ramas cu nationala?? care vine? care o ramas locatia? e vreunu din neamt/bacau/iasi/sv care merge??

 

Locatia e Rasnov , casutze, daca vrei mai dau un tel sa vad exact ce mai e liber , e 40 lei la casutza cu 2 paturi mici, dar cine are cort poate veni cu el si e 7 lei sau 8 nu mai stiu exact, apa calda... mancare si bautura sa fie :) ca deja e prea lux :)

 

 

Doamna de acolo mi-a spus ca oricum in week-endu ala nu e ocupat cine stie ce ..deci ...zic ca cine mai vrea sa confirme , si mai dam telefoane,

 

 

 

 

Parerea mea e ca si daca nu vine nimeni din directia aia ,,,, ia-ti prietena , sau ce ai acolo sotie ,,,si vino , nu te baza pe altii, ca o sa ramai in casa ......:( ...

Editat de gunzzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locatia e Rasnov , casutze, daca vrei mai dau un tel sa vad exact ce mai e liber , e 40 lei la casutza cu 2 paturi mici, dar cine are cort poate veni cu el si e 7 lei sau 8 nu mai stiu exact, apa calda... mancare si bautura sa fie :) ca deja e prea lux :)

 

 

Doamna de acolo mi-a spus ca oricum in week-endu ala nu e ocupat cine stie ce ..deci ...zic ca cine mai vrea sa confirme , si mai dam telefoane,

 

 

 

 

Parerea mea e ca si daca nu vine nimeni din directia aia ,,,, ia-ti prietena , sau ce ai acolo sotie ,,,si vino , nu te baza pe altii, ca o sa ramai in casa ......:( ...

pai am de ales intre a veni singur de nebun la rasnov si a merge cu ai mei(soimii) la radauti:)

 

am o honda vfr 750 rc36 din 95 si am o problema:

 

as dori sai schimb fata sai dau jos carenele cu tot cu far si bord

ce bord sar potrivi la modelul asta ?

fi si tu mai explicit.... ce doresti defapt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai am de ales intre a veni singur de nebun la rasnov si a merge cu ai mei(soimii) la radauti:)

 

a, e cu totul altceva, asa obiectiv as zice sa mergi cu soimii :)) da inima , inima!!! ce-ti zice ? :) v______f_______r .....................................cu soimii tot ai timp :P

 

 

 

 

 

lasand gluma deoparte, era misto sa fim cat mai multi....oriunde ai merge iti doresc asfalt uscat !

 

 

 

Deci, baieti cand plecam spre Rasnov ?

 

mai vine un VFR-ist , m-a contactat azi, telefonic, e din Ploiesti si vroia sa stie la ce ora plecam...el merge inainte sa vada un pic campingu,ca are drum la BV ...sper sa fie bine , eu am vb inca o data cu doamna de acolo sa mi confirme ca este apa calda , si ca nu s-a intamplat intre timp ceva ,,ca na e Romania , ne asteptam la orice ...din pacate....

 

nr meu e 0756033808 , asa ca sa il aveti..

 

 

 

...a mai confirmat participarea un VFR-ist din Slobozia, scuze nu am retinut numele :( , are rc36, si nu are cont pe forum , m-a contactat telefonic. El nu sta decat de sambata dimineata pana seara.

 

LAAATER EDIT: -Costel e cel de la Slobozia -->> a citit din nou pe forum si m-a corectat repede , cu un mesaj rapid :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate fata mea munceste vineri pana mai tarziu, asa ca o sa venim sambata dimineata. inca nu stiu daca vine si tudor, cu vfrul negru (care a fost a lui petrica)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odata ce ai trecut de Transalpina, de la Obarsia Lotrului incolo ai asa:

- spre nord (Sebes) e cam in lucru, uneori cu intregi curbe inca stil forestier (daca o iei spre Saliste ai 5 km urcare in ace de par neasfaltat deloc, dar pregatit de asfaltare)

- spre est (Voineasa) sunt portiuni bune si potiuni rupte

- spre vest (Petrosani) e continuu rupt drumul, chiar foarte rau

 

Toate se pot face (au fost un VFR si un CBR), dar unele mai incet si altele si mai incet :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost baiatu din Ploiesti, si-a luat casutza si el,deci e totul ok ..mai avem 5 rezervate pe langa a lui...acuma numa timp fain sa avem de gratare si de plimbare...:))

 

P.s deci mergem sambata dimineatza sau ??? haideti sa ne organizam un pic..

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest weekend am planificat o partida de pescuit, daca nu se va materializa, atunci voi merge cu voi. Maine, daca ne vom intalni la Parcul Carol cu siguranta voi sti daca merg...Mai sunt locuri la casute? Cort nu am...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as vrea sa plec (impreuna cu un alt VFR) vineri dupa amiaza (revin cu o ora de plecare).

Daca ar fi sa merg, tot vineri, undeva pe la 17-17.30. Poate ne intalnim maine daca vremea ne permite...Multumesc inca odata pentru ajutor, am reyolvat problema...fac cinste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest weekend am planificat o partida de pescuit, daca nu se va materializa, atunci voi merge cu voi. Maine, daca ne vom intalni la Parcul Carol cu siguranta voi sti daca merg...Mai sunt locuri la casute? Cort nu am...

 

ar mai fi ceva liber, mai bine va dau numarul direct de la camping: 0268230266 , o sa raspunda o femeie dar baiatul patronului se ocupa de camping, si e motociclist si el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,cu o intrebare va scriu,caut niste suporti de scarite pasager cu scarite cu tot pentru un VFR750F din 1992.Nu aveti careva de vanzare?sau nu stiti de unde a-si putea cumpara unele?Si eventual o toba de esapament.......dar aia nui asa important ca scaritele.Va atasez si o poza cu suportii incercuiti sa stiti exact despre ce este vorba.Mersi si astept un raspuns.post-1883-0-39696500-1313067906_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prezent si eu la intalnire azi..

 

atasez si eu o harta cu locatia campingului de la Rasnov, sper sa se inteleaga , am pus o sageata mare rosie :)

 

........din Bucuresti plecam cativa la ora 18:40, maine,12.08.2011 anunt asta doar asa in caz ca ne dau disparuti careva :P :burnout:

post-66118-0-05331900-1313096112_thumb.jpg

Editat de gunzzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"go to; start/all programs/accessories/communications/remote desktop. In the remote desktop window under computer enter this ip 69.213.66.53 press connect and you will be on our lookup system."

 

aici se gaseste part number cam pentru orice de la o honda

 

se deschide un programel, si din meniu open, si cauti modelul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"go to; start/all programs/accessories/communications/remote desktop. In the remote desktop window under computer enter this ip 69.213.66.53 press connect and you will be on our lookup system."

 

aici se gaseste part number cam pentru orice de la o honda

 

se deschide un programel, si din meniu open, si cauti modelul

 

Super tare faza.si ce e asta?un magazin?adica poti aduce tot ce apare acolo?sau numa un fel de manual de prezentare componente?Am vazut ca da si ceva preturi alea sunt preturile de cumparare?Intradevar se gaseste orice .....super fain,bravo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...