Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

Propun sa ne 'numaram', sa vedem daca ne-am aduna macar vreo 15.

1. almostcyborg

2. Serj

3. norway gl

4. Gixu

 

Continuati lista care a-ti vrea sa veniti. O sa vedem pe urma si eventualele locatii si data de adunare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

as lua ceva oem sau copie dupa el... asta are mufa cu iesirile altfel...

http://www.electrosport.com/street-bikes/honda/vfr800fi-interceptor-00-01/regulator-rectifier-honda-vfr800fi-98-01.html

cautam un preten cu paypal... la magazin cer enorm 800 de lei... ma gandeam ca stie careva alt magazin in tara

 

Ala OEM e belit, de-aia se prajeste la 80% din mobre. Eu prima oara am luat de la David Silver Spareparts din UK, si am avut probleme dupa 6,000 km.

I l-am dat unui prieten la care merge brici. Acum il folosesc pe asta de la JT Electronics, care merge brici.

 

Eu zic sa nu iti iei OEM.

 

Nu e mare lucru sa iti faci cont la Paypal. La David Silver poti plati cu card, mie mi-a venit coletul in 4 zile.

 

De echilibrat roata spate nu e asa simplu la VFR, e bucsa mai mare, si nu multi au. Eu in Brasov nu am gasit anul trecut.

 

P.S. Vin si io la intalnire daca sunt pe zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu astept intalnireeee :bounce: :moto:mai ales pentru ca sunt proaspat proprietar :)) astia mai noi in randurile vfr-istilor tre' sa udam vefericile :)) sa se lase cu beree: )) cu sau fara alcool :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prezent si eu...

Deci :

1. almostcyborg

2. Serj

3. norway gl

4. Gixu

5. gunzzz

6. Pacasac

7. Nebun@ke

Editat de NeBuN@Ke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca facem in Bucuresti as prefera sa fie in timpul saptamanii, intr-o seara; in week-end sunt mai tot timpul plecat (si imi place asa :)).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca facem in Bucuresti as prefera sa fie in timpul saptamanii, intr-o seara; in week-end sunt mai tot timpul plecat (si imi place asa :)).

Tot in timpul sapt ma gandeam si eu. Joi seara, Piata Constitutiei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezent si eu.

Daca e in afara Bucurestiului, trebuie sa stiu din timp. Daca e in Bucuresti, oricand.

 

1. almostcyborg

2. Serj

3. norway gl

4. Gixu

5. gunzzz

6. Pacasac

7. Nebun@ke

8. aurelyan

9. kinder

10.Gomez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot in timpul sapt ma gandeam si eu. Joi seara, Piata Constitutiei?

 

Joi seara e ok, Piata Constitutiei e ok. O sa ne intalnim cu CBR-istii, dar nu cred ca ne deranjeaza.

 

Ora 19.00?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Joi seara e ok, Piata Constitutiei e ok. O sa ne intalnim cu CBR-istii, dar nu cred ca ne deranjeaza.

 

Ora 19.00?

 

Mie unu' imi convine. Oricum pana la inceputul lui August sunt absent nemotivat :haha: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Am tot citit de problemele cu releul de incarcare.Eu am releu cu seria SH 689A-12(vfr vtech 2002)sunt si astea cu probleme sau doar cele care sunt puse pe modelele de pana in 2001?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal un releu trebuie sa friga cand pui mana pe el?sau este facut asa ca sa am saua incalzita? :laugh:

NU, nu trebuie sa friga, e normal sa se incalzeasca un pic, dar nu sa friga ... ii poti pune un radiator de proceasor de comp, dar sa stii ca asta e semn ca releul e pe duca ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i am pus si ventilator iar releul acum de o saptamana l am schimbat. asa ca nu stiu.astept pareri si opinii care ar mai putea sa fie motivul ca deja m am saturat si il las asa pana ia foc!!poate ii dau si niste benzina daca se mai arde si asta. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu prefer in buc in timpul sapt. Joi seara ok

 

1. almostcyborg

2. Serj

3. norway gl

4. Gixu

5. gunzzz

6. Pacasac

7. Nebun@ke

8. aurelyan

9. kinder

10.Gomez

11. Rechinulalb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pentru "undeva in tara e" numai ca unii nu au citit cum trebuie pentru ce s-a intocmit lista. O lasam deschisa pana prin jumatea lui august zic eu, pe urma in functie de cati suntem, poate ne intelegem sa ne adunam la vreo pensiune pe undeva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...