Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu tocmai ce mi le-am luat p'astea: http://www.okazii.ro/oglinzi-moto/oglinzi-noi-honda-vfr-vtec-02-11-stanga-dreapta-oglinda-2002--a168842470

Sunt noi la 150 ron. Cred ca vanzatorul mai are o pereche. Pune o intrebare. Mai ieftine nu stiu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ai ceasuri nu umbla la sincronizare ca mai rau ai sa faci. Verifica in primul rand membrana superioara din carburatoare, la cat de batran e motorul nu ar fi o surpriza sa ai una sau mai multe ciupite.

am revenit cu noutati...carburatoarelesunt in regula,jiglere curatate,arata ok carb,am curatat tot,am facut si cumpana sa fie perfect,voischimba si acele furtune dintre carb si chiulasa ca sigur trage aer fals pe acolo...si voi reveni cu detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am revenit cu noutati...carburatoarelesunt in regula,jiglere curatate,arata ok carb,am curatat tot,am facut si cumpana sa fie perfect,voischimba si acele furtune dintre carb si chiulasa ca sigur trage aer fals pe acolo...si voi reveni cu detalii

La ce te referi cand zici cumpana? Sper ca nu ai umblat la clapete sau la amestec ... ar fi o prostie foarte mare, clapetele se regleaza in functie de mersul motorului iar amestecul ... nu ai ce cauta acolo pana nu esti sigur ca ai eliminat alte cauze externe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpana la clapete,adik nu deschideau toate la fel,unele erau mai devreme 2 dintre ele si 2 intarziate.

Am facut rost de vacumatice si sper sa il pun la punct.


» Post actualizat in 28 Feb 2015 05:21

i-am dat de cap,dupa ce am facut cumpana,am montat aseara carb,merge brici,nu mai am intreruperea aceea....merge si in sarcina fara probleme,consumul mult mai mic :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Well, a inceput sezonul si pentru mine, still alive an kicking, nu am rezistat sa nu dau o tura ieri si cred ca ma duc chiar acum la inca una.

Al dracului de frig afara, mult nisip pe strada, din fericire, pr3-urile fac fata.

Si desigur, the usual, mi-au taiat 3 masini calea :D Nimeni nu-i obisnuit inca cu motociclete.

Roata spate derapeaza pe retrogradari usurele, scary as ****.

 

Asfalt uscat si un sezon fara incidente !

post-60782-0-45344000-1425211419_thumb.jpg

post-60782-0-67223500-1425211427_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vazut ma vad, probabil ma confunda cu un scuter. Aparent nu ma prea ajuta xenoanele.

Sincer imi place cum suna cu toba stock, e fainuta domoala. Desi probabil am sa-i pun un Arrow candva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

E crapat capacul ala metalic postat de mine, in rest nu am uzura pe acolo.

» Post actualizat in 06 Mar 2015 19:09

E crapat capacul ala metalic postat de mine, in rest nu am uzura pe acolo.

 

This:

 

http://zsf-motorrad.de/popup_image.php?pID=113117&imageName=fe25ea4cf57681397f3f1a0b55ded857.jpg

» Post actualizat in 06 Mar 2015 19:14

Partea proasta e ca e 200 Euro capacul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze daca se repeta intrebarea dar nu gasesc prin sutele de pagini.

E ok un Motul 7100 10w40 pt un VFR800 2005?

Am vazut pe site-uri din afara ca multi folosesc semi sintetic 5100.

 

Multumesc in avans pentru raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze daca se repeta intrebarea dar nu gasesc prin sutele de pagini.

E ok un Motul 7100 10w40 pt un VFR800 2005?

Am vazut pe site-uri din afara ca multi folosesc semi sintetic 5100.

 

Multumesc in avans pentru raspunsuri.

 

Personal folosesc 5100, dar daca mergi mai mult sportiv decat touring atunci se merita 7100.

Editat de Marc87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Am achizitionat de curand o honda VFR 800 vtec din 2003.

Am o problema cu partea electrica: am gasit sigurata de 30A de langa baterie, topita cu soclu cu tot.

Recomandati-mi va rog, un sevice sau un electician moto, la care sa verific si eu moto.

 

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand VFRness. A mea e modelul 98-01.de cand e cu vfrness pe ea s-a cam schimbat treaba. Si eu aveam bube cu siguranta aia, asa s-au rezolvat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot VFRness-u-l am. Un d'ala ar trebui sa te scape de probleme.

 

Daca stie cineva unde-as putea gasi un far dreapta si un capac drept de carena (al' de vine langa ceasul de bord) pt un '02-'09, rog sa dea de veste.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-l poti gasi in tara.

Il poti comanda din state. Vezi aici: http://www.wiremybike.com/vfr-specific-parts-2002-2009-vfr-parts-c-1_17.html

Daca tu crezi ca nu te descurci, cere ajutorul cuiva care aduce de peste ocean - eu il recomand pe user-ul garcya: /index.php?/user/40610-garcya/

 

In legatura cu rugamintea de mai sus, iata de ce am nevoie de mai sus amintitele articole:

 

 

post-41410-0-58175300-1426533273_thumb.jpg

post-41410-0-90518900-1426533274_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea are putin peste 30k si nu vad inca probleme la regulator. Spre deosebire de generatia '99-'01 unde regulatorul era sub sa, '02-'10 are regulatorul montat pe cadru in dreapta fata - asa are mai multa ventilatie in mers iar in stationare disipa cat poate din caldura in cadru; dar tot sta la peste 80 de grade odata ce s-a incins motorul si, implicit, cadrul :)

 

Stie cineva unde gasesc un far dreapta (preferabil secon hand ca oricum il desfac sa indes proiectoare xenon in el) pt a mea? Si daca stie cineva un vopsitor bun in vecinatatea Constantei, sa dea va rog de veste.

Am dat cu ea (si mine) de pamant la aceasta iesire /index.php?/topic/717983-cheile-bicazului-pasul-tihuta-sighisoara-20-21-septembrie/page-5&do=findComment&comment=3840762 si mi-au ramas farul si vopsitul. Deocamdata merg cu ea chioara si nevopsita :)

attachicon.gifIMG_0573.JPGattachicon.gifIMG_0575.JPG

Stimabile, am vazut ca aveai nevoie de un vopsitor. Daca mai ai rabdare un picut, cred ca te pot ajuta eu. Sculele le mai, de vopsit cred ca mai stiu, acum depinde de timp si de vreme (nu am cuptor si de asta ziceam sa fie mai cald). Bineinteles, fara nici o taxa, doar iti cumperi vopseaua. Sincer sa fiu, te mai vedeam pe la mine prin compozitorilor si imi cam pare rau de incidentul tau...

Aici e o bara de 407...

 

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...