Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

DAAAAA !! :) ti`am povestit eu ceva data trecuta la Bv cand ne`am cunoscut si sincer ....de cand m`am dat cu motorul ala parca am inebunit :)) in fine toate planurile pana acum decurg bine si sper ca o sa o tin in continuare asa dar cum spuneam nu ma pot pronunta pana nu am jucaria in mana :)

There`s no replacement for displacement , hee :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

DA facem cu ceea mai mare placere dar fara pasager ( le lasam acasa) ca apoi poate ii vine vre`o ideea ca ii place mai mult BMW`ul sau ca e mai comfortabil :))

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am profitat de cele aproape 7 grade si am iesit sa dezmortesc bateria. Am plecat "pana la paine" si am sfarsit facand aproape 200 km.

 

Placerea lipseste aproape cu desavarsire si pana in vara voi evita sa mai ies ( :crack: ).

 

Sincer, m-as plimba si in garaj doar ca sa pot sa o aud cum urla prin toba aia Viper.

 

Anu' care vine primeste mai mult ca sigur, odata cu noul kit de lant,o foaie spate un pic mai mare. Vreau un pic mai multa agresivitate.

post-11570-0-15766500-1355932249_thumb.jpg

post-11570-0-31014900-1355932547_thumb.jpg

post-11570-0-58886600-1355932592_thumb.jpg

post-11570-0-15163500-1355932634_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine doreste cine pofteste

 

pm me... nu astea din poza, pot face orice

cine doreste cine pofteste

 

pm me... nu astea din poza, pot face orice

cine doreste cine pofteste

 

pm me... nu astea din poza, pot face orice

Acestea sunt stickerele si rimurile mele. Arata foarte bine in realitate iar alex lucreaza foarte bine.

Acum astept sa treaca sarbatorile si apoi sa o vopsesc galbena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poarta si iarna dar bu pe gheata si zapada. Iarna trecuta mi-am facut veacu cu mobra prin C-ta (se uita lumea la mine ca la Mosu').

 

Sarbatori Fericite si Un A Nou Bun!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu va doresc craciun fericit tuturor si un an nou fericit.si mai am o intrebare de vara:oare cata benzina consuma aproximativ un vfr de 750cm pina in franta ?intrebare adresata celor care au mai facut traseul asta .eventual un pret estimativ dus intors numai pt benzina.este o intrebare pt perioada de iarna pt ca vad ca va plictisiti :laugh: mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare cata benzina consuma aproximativ un vfr de 750cm pina in franta ?

Asta mi se pare o intrebare cel putin ciudata......

Cu acelasi VFR de 750 am obtinut consumuri intre 4,3% si 13% , totul depinde de stilul de mers, de drum, de vreme, de bagaje, etc.

Eu atunci cand planific un drum imi iau in calcul un consum de 6% pt ca stiu ca este acoperitor pentru stilul meu de mers.

Pe langa consumul mediu cheltuielile de drum depind mult si de alti factori precum: pretul benzinei care difera de la tara la tara si de la pompa la pompa, traseul ales care poate fi mai lung sau mai scurt, cu taxe sau fara etc.

Daca vrei un calcul aproximativ si rapid poti sa folosesti un site precum viamichelin.com si intr-un timp f scurt vezi cam cat te-ar costa calatoria.

Deobicei rezultatul este mai mare decat cel real pt ca ei iau un calcul un consum mediu maricel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor vfr-istilor, sa aveti un 2013 cu foarte multi kilometrii impreuna cu motocicletele voastre si fara evenimente rutiere.

:CBCGW: :CBCGW: :CBCGW: :CBCGW: .

 

Petrecere frumoasa la trecerea intre ani :mexicanwave:

Editat de a_diaconu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oho ce vremuri cand te apuca motociclismul si nu te poti abtine, o sa-ti placa mai mult la vara. o sa fii incantat si mai mult. te-ai riscat sa iesi pe vremea asta frigul musca din piele dar lasa ca vine ea vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...